Echo Investment - Astra Office Park, Al. Solidarności

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

ice.

Echo Investment - Astra Office Park, Al. Solidarności

Post autor: ice. » 16 listopada 2005, o 14:34

To sie ktos wysilil projektujac ten kompleks :/ Wyobrazalaem sobie to troszke inaczej. Nie wiem moze sie nie znam, ale czy ten styl retro byl zamierzony??? Bo projekt zalatuje mi poznym Gierkiem. Ten "nowoczesny" projekt przy 20-letnim "Exbudzie" bedzie wygladal jak psia kupa przy torcie weselnym :/ Takie budyneczki to moga budowac ale np. przy ul. Krakowskiej gdzies pomiedzy Podkarczowka a Bialogonem gdzie nie ma zadnej ciekawej zabudowy.
Patrzac na te wszystkie "nowoczesne" inwestycje w Kielcach, stwierdzam ze architekt ktory zaprojektowal "Exbud" byl czlowiekiem z przyszlosci.

ck

to przy exbudzie???

Post autor: ck » 16 listopada 2005, o 15:37

zaraz zaraz.. czy to nie jest w tym miejscu gdzie miala byc plaza centers??? tak na margnesie to ten projekt jest identyczny jak projekt biurowca "echo zagnanska"...

Awatar użytkownika
wloczykij
Posty: 58
Rejestracja: 4 października 2005, o 08:42
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: wloczykij » 16 listopada 2005, o 16:51

hmm, od razu kupa! kolor jest nietypowy, bo ciemny brąz. jak dadza dobrej jakosc materialy wykonczeniowe, to nie powinno razic. Wyglada na profesjonalny office park (pierwszy w Kielcach). Dac im szanse :!:

Własnie, to w koncu projekt na ul radomskiej czy na św. p. manifestu lipcowego, tuz obok ex-exbudu ??

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 listopada 2005, o 18:06

To prawda, ze te obiekty wydaja sie nieco starodawne, ale Echo nie poskąpi na materialach i polaczenie dobrego szklenia z odpowiednią elewacja z kamieni naturalnych (piaskowiec czy cos) powinno dac bardzo dobry efekt. Tereny po Plazie oczywiscie.

A co do Zagnanskiej to po prostu jeden projektant zaproponowal takie same rozwiazania, nie wiem w jakim celu, byc moze chcieli zobaczyc gdzie bardziej sie oplaca itp.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 16 listopada 2005, o 20:01

A mnie się podoba :) Mam nadzieję, że realizacja się odbędzie!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 listopada 2005, o 20:15

Mnie tam tylko nie pasuje ten naziemny parking, ale bedzie schowany. Poza tym obok kampus AŚ i mamy przepiekny rejon.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 listopada 2005, o 01:00

No to jeszcze, zebysmy sie pewniej poczuli to dodam, ze Skanska juz nie ma w ofercie dzialki przy alei Solidarnosci (dawnej Manifestu) 8) 8) 8)

elson

Post autor: elson » 17 listopada 2005, o 18:46

TE średnio wyglądające bloki z "płyty" ni cholery tam nie pasują całkowicie zepsuja przyszłościowy rozwój tej ulicy (radomskiej) Przeciez moim zadniem tam powinno tętni życie cały dzień! Tam powinny otwierać sie nowe Place do rozrywki, jakieś nowe sklepy a nie BLOKI !! Projekt jak dla mnie całkowicie nie do przyjęcia !!! ps. podpisuje sie pod tą "kupą" !!!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 listopada 2005, o 19:02

Oj...jakiej rozrywki, przeciez to jest idealne miejsce na kompleks biurowy. W promieniu 1 km - 2 kompleksy handlowe. Niebawem rozpocznie sie realizacja poteznego kampusu AŚ.

stefan

Post autor: stefan » 17 listopada 2005, o 21:11

nawet zakładając świetne materiały wykończeniowe mnie sie te klocki nie podobają zupełnie... :( Na pewno nie w tym miejscu. Dla mnie duże rozczarowanie. Echo kojarzy mi się zresztą maksymalizacją zysku jako naczelna zasadą, którą się kierują kosztem m.in. jakości architektury. Gdzie oni zresztą w Kielcach zastosowali b. dobre materiały wykończeniowe?

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 17 listopada 2005, o 21:47

Mnie również nie podoba się ten projekt. Jest mało nowoczesny i po prostu brzydki.
P.S. Przeglądając stronę Echa Investment napotkałem na bardzo podobną inwestycję zrealizowaną w Warszawie. Nazywa się Athina Park. Oto adres: http://www.echo.com.pl/pl/o_firmie/zrea ... erspektyva

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 listopada 2005, o 22:14

Athine nie tak dawno widzialem, wyglada calkiem fajnie, ale na pewno uroku dodaje jej budynek Centrum Olimpijskiego. Jesli chodzi o Radomską to ja szczerze mowiac na poczatku tez wyborazalem sobie cos zupelnie innego, takiego z podwojnymi przeszkleniami, ale...tutaj zobaczcie jak z bliska bedzie to wygladalo mniej wiecej (mniej, bo to projekt robiony dla ulicy Zagnanskiej,ale modul ten sam)

Obrazek

gość

Post autor: gość » 22 listopada 2005, o 19:28

Projekt TRAGICZNY !!!
Lepiej aby Echo zrezygnowało z tego nędznego planu rozwoju miasta !!! The End

talan
Posty: 19
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 11:41
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: talan » 21 grudnia 2005, o 13:00

Ten projekt jest po prostu tragiczny. On tam nie pasuje. W tym miejscu powinny powstać same biurowce. Najlepiej wielkośći Exbudu. W ten oto prosty sposób, stworzylibyśmy prawdziwe kieleckie centrum biznesu. Ja dla tej lokalizacji nie widzę innego planu zagospodarowania tych terenów.

Echo Investment powinno zmienić ten projekt lub wycofać się z inwestycji.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 21 grudnia 2005, o 14:46

Cóż, muszę powiedzieć, że się nie znacie. Przeciez te biurowce są ładniejsze niż elipsa Kolportera. Kolporter wygląda jak z późnych lat 70-tych (coś jak hotel "Forum" obecnie "Novotel" w Warszawie). Jedyna jego zaleta to taka, że ma 11 pięter.
Zobaczcie, tafle szyb są zlicowane z powierzchnią elewacji, materiały wyglądają bardzo dobrze. Design jak najbardziej na czasie.

ODPOWIEDZ