Echo Investment - Galeria Echo

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 23 sierpnia 2010, o 14:03

Dodam jeszcze Michau że Echo ma też swoje macki na terenie przyszłej Plazy, była o tym wzmianka że posiadaja tak skrawek.

Co do budowy drogi to już pozamiatane, będzie prowadzić przez miasto ale nie widzę problemu ze zjazdem. Przecież tunel będzie prowadził chyba przez pas zieleni więc ten co będzie chciał zjechać do GE to pojedzie górą, zjeżdżając już wcześniej w bok. Jadący tranzytem przejedzie prosto i żadne zjazdy są niepotrzebne. Wspominałem kiedyś, że powinno się wybudować tunel już pod Warszawską aby tranzyt nie był uciążliwy dla miasta.

mp
Posty: 251
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 21:16
Lokalizacja: Kraków/Kielce, Ślichowice

Post autor: mp » 23 sierpnia 2010, o 15:09

michau pisze: Budować, budować niech szybko powstaje i jedna i druga inwestycja, to tylko sprzyja rozwojowi miasta.


No i właśnie tu jest pies pogrzebany, bo teraz zacznie rozwijać się Cedzyna i inne okoliczne wioski, a nie Kielce.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 23 sierpnia 2010, o 15:59

To jest nieuniknione bo Kielce nie mają się gdzie rozwijać. Znaczy miejsce jest ale remont rynku jest o wiele ważniejszy :)
pletwa

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 23 sierpnia 2010, o 17:51

Dzięki temu, że jest to droga ekspresowa Miasto zaoszczędziło sporo pieniędzy na remoncie i rozbudowie, bo inwestycje finansuje Państwo.
A Echo niech kombinuje, konkurencja na razie wstrzymana więc mają jeszcze trochę czasu. Może np. wspólna inwestycja z Politechniką w ulicę Studencką. Hala im się udała więc...

michau

Post autor: michau » 23 sierpnia 2010, o 18:00

pymic pisze:
michau pisze: Budować, budować niech szybko powstaje i jedna i druga inwestycja, to tylko sprzyja rozwojowi miasta.


No i właśnie tu jest pies pogrzebany, bo teraz zacznie rozwijać się Cedzyna i inne okoliczne wioski, a nie Kielce.
To dobrze, niech się rozbudowuje i rozwija, a co, dajmy na to bedziesz wyjezdzal z Kielc i chcesz wjeżdzac do wiochy zabitej dechami? Cedzyna to już prawie jak Kielce, a Kielce powinny się rozrastać właśnie o te przyległe wioski typu Cedzyna, Masłów, Domaszowice, Kostomłoty itp.

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 23 sierpnia 2010, o 18:16

Miałem na myśli że w tym przypadku popieram protesty echa, a nie jak w przypadku korony kopanie dołków pod konkurencją, a budowa ekspresówki od początku wydawała mi sie dziwnym pomysłem, jak wogóle można było wymyślić puszczenie ekspresówki przez środek miasta, a pociagnięcie ekspresówki do węzła północ też odciążyłoby sandomierską, bo kto mijałby kielce to co za różnica czy świętokrzyską do obwodnicy, czy za Exbudem do węzła północ A przy okazji wie ktoś jak mają wyglądać skrzyżowania z Warszawską czy Toporowskiego skoro to będzie droga ekspresowa, a na niej nie ma przecież skrzyżowań

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 23 sierpnia 2010, o 18:56

prawdopodobnie będzie odstepstwo od przepisów, nie wyobrażam sobie, że zrobią kolejny tunel albo estakadę bo ten miejski wariant musiał być sporo tańszy w bliskiej perspektywie budżetowej od tego sensownego czyli wyprowadzenia tranzytu z miasta

mp
Posty: 251
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 21:16
Lokalizacja: Kraków/Kielce, Ślichowice

Post autor: mp » 23 sierpnia 2010, o 23:56

michau pisze:To dobrze, niech się rozbudowuje i rozwija, a co, dajmy na to bedziesz wyjezdzal z Kielc i chcesz wjeżdzac do wiochy zabitej dechami? Cedzyna to już prawie jak Kielce, a Kielce powinny się rozrastać właśnie o te przyległe wioski typu Cedzyna, Masłów, Domaszowice, Kostomłoty itp.
No nie przekonałeś mnie. Ja bym tam wolał, żeby Kielce rozwinęły, raczej niewiele mnie interesuje rozwój okolicznych miejscowości. A że prezydenta miasta Kielce interesuje rozwój bilczy i cedzyny no to dziwna sprawa, ale chyba póki co nic nie poradze. Koniec ot;)

Awatar użytkownika
piter84
Posty: 112
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 13:43

Post autor: piter84 » 24 sierpnia 2010, o 07:20

Przed chwilą w radiu powiedzieli , że MI nie zgodziło się na zjazd od Świętokrzyskiej.Wypowiadał się też przedstawiciel Galerii Echo, który stwierdził, że w tej sytuacji funkcjonowanie obiektu staję się nie opłacalne i możliwe jest wstrzymanie inwestycji.Obyśmy nie mieli kieleckiego "szkieletora".

michau

Post autor: michau » 24 sierpnia 2010, o 08:52

pymic pisze:
michau pisze:To dobrze, niech się rozbudowuje i rozwija, a co, dajmy na to bedziesz wyjezdzal z Kielc i chcesz wjeżdzac do wiochy zabitej dechami? Cedzyna to już prawie jak Kielce, a Kielce powinny się rozrastać właśnie o te przyległe wioski typu Cedzyna, Masłów, Domaszowice, Kostomłoty itp.
No nie przekonałeś mnie. Ja bym tam wolał, żeby Kielce rozwinęły, raczej niewiele mnie interesuje rozwój okolicznych miejscowości. A że prezydenta miasta Kielce interesuje rozwój bilczy i cedzyny no to dziwna sprawa, ale chyba póki co nic nie poradze. Koniec ot;)
Może zaraz napiszesz, że Kielce nie mają żadnych korzyści z budowy ekspresówki, przecież to będzie głowny wjazd do miasta od strony wschodniej, a spora jej część będzie przebiegała przez miasto, wkońcu nie będzie się czego wstydzić. A tak poza tym, średnio mi zależało, żeby kogokolwiek przekonywać, to tylko moje zdanie. Koniec OT bo sie burdel robi powoli:)

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 24 sierpnia 2010, o 09:00

pymic pisze:Ja bym tam wolał, żeby Kielce rozwinęły, raczej niewiele mnie interesuje rozwój okolicznych miejscowości.
Żałosne podejście do sprawy - taki typowo polski egoizm.

A co do okolicznych miejscowości - nie zapominaj, że ich mieszkańcami są "byli" Kielczanie, którzy teraz tam płacą swoje, często niemałe podatki, a jednocześnie nadal pracują w Kielcach lub prowadzą w mieście swoją działalność.

Jak myślisz, dlaczego w ostatnich latach liczba mieszkańców Kielc zmniejszyła się o kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt tysięcy osób?

Awatar użytkownika
Masmix
Posty: 403
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:51
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Masmix » 24 sierpnia 2010, o 12:09

Żaaal... jak możesz Pymic?! Przecież to forum portalu kostomłockie inwestycyje :roll:

O ups, a może jednak nie? :oops:

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 24 sierpnia 2010, o 12:15

piter84 pisze:Wypowiadał się też przedstawiciel Galerii Echo, który stwierdził, że w tej sytuacji funkcjonowanie obiektu staję się nie opłacalne i możliwe jest wstrzymanie inwestycji.Obyśmy nie mieli kieleckiego "szkieletora".
:lol: strachy na lachy.
poza tym co mnie obchodzi jakiś przerośnięty dom handlowy i pieniądze EI? trzeba było myśleć o dojeździe do galerii wcześniej. jeszcze zanim wogóle powstał ten obiekt. przecież chyba każdy wiedział że prędzej czy później rozpoczną się prace związane z rozbudową i przedłużeniem drogi.
no chyba że niektórzy myślą że to miasto prywatne i wszystko można sobie zablokować wg "jego widzi mi się".
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 24 sierpnia 2010, o 13:02

Nowy pisze:prawdopodobnie będzie odstepstwo od przepisów, nie wyobrażam sobie, że zrobią kolejny tunel albo estakadę bo ten miejski wariant musiał być sporo tańszy w bliskiej perspektywie budżetowej od tego sensownego czyli wyprowadzenia tranzytu z miasta
Nie ma takiej możliwości, aby ekspresówka miała skrzyżowanie jednopoziomowe, żadne odstępstwa w tym wypadku nie wchodzą w grę. Jedyne odstępstwa mogą dotyczyć zagęszczenia węzłów, szerokości pobocza i odległości od zabudowań, na pewno nic innego.

Zapraszam do stosownego tematu w dziale Drogi i komunikacja.

Osoby, które są przeciwne budowaniu trasy S74 na odcinku od ul. Warszawskiej do Węzła Zachód i chciałyby jakoś w tym temacie działać, proszę o kontakt na priv.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

michau

Post autor: michau » 24 sierpnia 2010, o 14:38

Mam nadzieje ze Ty i cała reszta protestujących nie bedzie w przyszłości nią jezdzic, wkońcu jej nie chcecie. To będzie Waszym najlepszym protestem.

ODPOWIEDZ