KAMIENICE - remonty, nowe elewacje

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kiba69 » 21 lipca 2006, o 19:47

j'k pisze:ładne kolory od podwórka tej kamienicy Sienkiewicza 60, ciekawe co wymyslą od ulicy?
Elewacja bedzie miala dwa kolory: ciemna zielen i pomarancz

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 22 lipca 2006, o 14:28

Kiba69 pisze:
j'k pisze:ładne kolory od podwórka tej kamienicy Sienkiewicza 60, ciekawe co wymyslą od ulicy?
Elewacja bedzie miala dwa kolory: ciemna zielen i pomarancz
Fajnie - mój ulubiony zestaw kolorów :D . Biorąc pod uwagę już wymienione okna i balkony oraz jakość tynku od podwórka to widzę, ze bedę mógł dawać tą bauhausową kamienicę za przykład świetnie przeprowadzonego remontu. Żeby inni właściciele kamienic mieli taka świadomość...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 22 lipca 2006, o 20:06

Ale okna znowu plasitkowe biale... nie toleruje tego przy remoncie kamienic.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 22 lipca 2006, o 21:27

autor pisze:Ale okna znowu plasitkowe biale... nie toleruje tego przy remoncie kamienic.
Ale w sumie powinniśmy się cieszyć, że w ogóle wymienią. Zazwyczaj zostawiają stare, rozsypujące się.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 lipca 2006, o 21:42

Obrazek

Coraz więcej nowoczesnych sądów w województwie
[...]

Prace w Sądzie Okręgowym przy ul. Seminaryjskiej w Kielcach już się kończą. - Ten budynek został oddany w 1947 roku i od tej pory w ogóle go nie remontowano. Oprócz ścian wymieniliśmy praktycznie wszystko - mówi prezes Gajek.

Ponieważ kamienica jest zabytkowa, wnętrze też ma taki klimat. - Wszystko widoczne dla oka utrzymane jest w klimacie tradycji, ale w środku budynek jest bardzo "inteligentny". Instalacje i alarmy są najnowocześniejsze, mamy też sieć światłowodową, która łączy wszystkie sądy w jeden system i umożliwia np. przesłuchiwanie świadka w jednym sądzie i obserwowanie tego w innym - tłumaczy prezes Gajek.

Remont budynku trwał od czterech lat. Do zrobienia została jeszcze tylko elewacja. - Przeprowadzimy to w przyszłym roku. Jaka będzie? Piękna. Kolorysta nie będzie hałaśliwa, tylko spokojna, pastelowa - zachwala prezes Gajek.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 24 lipca 2006, o 09:59

Kamienica z Entersportem w biało-zielone pasy. Niezbyt ładnie. Przenoszą rusztowania na drugą ścianę.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 24 lipca 2006, o 15:59

oskar_mks pisze:Na ulicy Złotej podnosza jedna kamienice chyba do 2 pietra.
Powstało poddasze o bardzo stromym spadku, całe pokryte miedzią. Kilka kamienic dalej powstał nowy 1-piętrowy obiekt, typowa dla tej ulicy kamieniczka, ale do dziś stoi nieukończona (brak elewacji).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 26 lipca 2006, o 22:25

Róg Sienkiewicza/Paderewskiego nie jest w kolorze bialo-zielonym lecz w dwoch odcieniach zieleni. Jesli tylko dolu nie skopia to mnie osobiscie sie podoba.

Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 lipca 2006, o 22:52

Yyy mam obawy, ze dol pozostanie jak jest, bo jakos tak pusto z lewej strony :( ciekawe jaki nowy sklep bedzie.

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 26 lipca 2006, o 23:16

Osobiscie nie sadze by tak zostawili dol choc nie raz juz mnie zaskakiwano wiec obym tym razem sie nei mylil. Ladne wykonczenie dolu i odpowiedni (sam nie wiem jaki) sklep i jest dobrze.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 26 lipca 2006, o 23:29

oskar_mks pisze:Osobiscie nie sadze by tak zostawili dol choc nie raz juz mnie zaskakiwano wiec obym tym razem sie nei mylil. Ladne wykonczenie dolu i odpowiedni (sam nie wiem jaki) sklep i jest dobrze.
Przyglądałem się temu zdjęciu, i zastanawiałem się co mi w tym wszytskim nie pasuje. I już wiem :)

INNE WITRYNY SKLEPOWE!!! I budynek nabrałby jakiegoś charakteru, póki co jest pospolity z tendencją ujemną.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 lipca 2006, o 23:32

ooooooo i masz racje chlopie :) ale moze czeka je jakas gruntowna przebudowa, bo skoro taki sklep opuscil lokal w tak dobrej lokalizacji to chyba nie powstanie cos byle jakiego,nie? :(

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Sienkiewicza

Post autor: Jarek » 26 lipca 2006, o 23:36

A może ktoś wie kto administruje kamienicą w głębi, za Millennium - tam gdzie sprzedają tkaniny? Tu dopiero przydałyby się zmiany.

Ben
Posty: 95
Rejestracja: 14 lipca 2006, o 01:02
Kontakt:

Post autor: Ben » 27 lipca 2006, o 01:02

Nie wiem kto jest administratorem domu za bankiem ale wiem co powstanie po przeciwnej stronie też na posesji prywatnej -inwestor chce wystawić sklep -rotunde z obrotowymi stoiskami ma tam być sklep muzyczny niezależny od tego co już jest na Sienkiewicza myśle ,ze inwestycja ruszy na przełomie 2007/08.Dodatkowo zapytam kto wie po co są takie zasieki i ogrodzenie na ul Warszawskiej 8 czyżby jakiś zwariowany właściciel sie tak zabezpieczał ?.Co na to władze Kielc i architekt miejski przecież przepisy prawa budowlaneg zabraniają stawiania ogrodzeń o wys.ponad 2,3 m.
Ben Kielce

RZ pisał

Post autor: RZ pisał » 27 lipca 2006, o 21:58

autor pisze:Ale okna znowu plasitkowe biale... nie toleruje tego przy remoncie kamienic.
Nie wiem, o którą kamienicę Ci chodzi, ale ponieważ Twój post jest pod postem o kamienicy Sienkiewicza 60 zaznaczam to tam są genialne okna stanowiące o wyjątkowym jej charakterze - drewniane, brązowe, "kratkowane" - i tak sa wymieniane :)

ODPOWIEDZ