Filmy

Wszystko, co nie związane jest z tematyką forum.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

CeKa
Posty: 110
Rejestracja: 24 stycznia 2007, o 19:29
Lokalizacja: Kielecki Manhattan

Post autor: CeKa » 28 stycznia 2007, o 20:57

Jeśli się nie mylę to pierwszy odcinek "Prison Break" był sklejką fragmentów kilku odcinków w oryginalnej wersji :evil: Możesz to Oskar potwierdzić, bo już nie pamiętam jak to dokładnie było :?: Co oni sobie w kulki lecą :? :roll:

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 29 stycznia 2007, o 20:40

Świetny serial :D Rzeczywiście wciąga jak mało co 8) Na pewno będę oglądał :twisted:

CeKa
Posty: 110
Rejestracja: 24 stycznia 2007, o 19:29
Lokalizacja: Kielecki Manhattan

Post autor: CeKa » 29 stycznia 2007, o 21:14

Wszystko byłoby okey, gdyby Prison leciał w oryginalnej wersji. Tak to wiele traci. Wczoraj nieźle mnie to z równowagi wyprowadziło, ale dzisiaj się już uspokoiłem :wink: To jest sztuka z sześciu odcinków zrobić dwa. Takie rzeczy to tylko w Polsce :twisted: Jak tak dalej pójdzie to serial, który w pierwszej części miał coś około 23 odcinków - w wersji oryginalnej oczywiście, w wersji "polskiej" będzie miał...może 6 8)

Wybiera się ktoś na Świadka Koronnego :?: Jeśli tak to po wyjściu z kina od razu do kompa i mi tu recenzje napisać :twisted: :wink: W najbliższym czasie niestety nie będę miał czasu wybrać się do kina, a nawet jakby to nie mam z kim iść :wink: Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 29 stycznia 2007, o 22:47

CeKa pisze: Wybiera się ktoś na Świadka Koronnego :?: Jeśli tak to po wyjściu z kina od razu do kompa i mi tu recenzje napisać :twisted: :wink: W najbliższym czasie niestety nie będę miał czasu wybrać się do kina, a nawet jakby to nie mam z kim iść :wink: Pozdrawiam...
Pewnie że tak. A do kina chodzę sam :P nie lubie być uzalezniony od nikogo :D
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

corse
Posty: 207
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:47
Lokalizacja: Korsyka

.....

Post autor: corse » 29 stycznia 2007, o 22:58

CeKa .. jak tak bardzo lubisz - filmy wojenne
to '' luknij '' sobie na dwa - rodem z Koreii Pld .
czyli - '' Braterstwo broni ''
oraz - '' Silmido '' .
Polecam jeszcze - '' Das Boot ''
ale w wersji rozszerzonej ( dodatkowo - 1 h ) .
No i napisz ( rzecz jasna ) swoje '' recenzje '' . ( :) ) .

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 29 stycznia 2007, o 23:11

CeKa pisze:To jest sztuka z sześciu odcinków zrobić dwa. Takie rzeczy to tylko w Polsce :twisted: Jak tak dalej pójdzie to serial, który w pierwszej części miał coś około 23 odcinków - w wersji oryginalnej oczywiście, w wersji "polskiej" będzie miał...może 6 8)
a ja posluchalem Oskara i sciagam sobie cala serie 8) i chyba wyjdzie mi to na dobre :wink:

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 30 stycznia 2007, o 12:38

tricky pisze:a ja posluchalem Oskara i sciagam sobie cala serie 8) i chyba wyjdzie mi to na dobre :wink:
A nie wiesz że pobieranie nielegalnych plików z internetu jest karane? :wink:
Ja na szczęscie dziś będe miał na płytach całe dwie serie tego serialu. Jako ciekawostkę dodam że nagrywają lub będą nagrywać już trzecią serię :shock:

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 30 stycznia 2007, o 16:17

voodoo pisze: A nie wiesz że pobieranie nielegalnych plików z internetu jest karane? :wink:
nie jest karalne kiedy pliki sciagniete pozostaja na dysku nie dluzej niz 24h 8)
a nawet jesli warto zaryzykowac :wink:

CeKa
Posty: 110
Rejestracja: 24 stycznia 2007, o 19:29
Lokalizacja: Kielecki Manhattan

Post autor: CeKa » 17 lutego 2007, o 21:44

Obrazek

Nagrody Berlinale 2007 rozdane

Chiński film "Tu ya de hun shi" (Małżeństwo Tui) w reżyserii Wanga Quan'ana jest zwycięzcą 57. Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Berlinie - ogłosiło jury Berlinale.

Poetycka opowieść o trudnym losie młodej kobiety mieszkającej wraz z niepełnosprawnym mężem i dwójką dzieci w mongolskim stepie zdobyła główną nagrodę Berlinale - Złotego Niedźwiedzia. Film ukazuje siłę kobiet i ich zdolność do rozwiązywania nawet najtrudniejszych sytuacji.

Uroczystość rozdania Niedźwiedzi odbyła się w Pałacu Berlinale przy Placu Poczdamskim. O główną nagrodę Berlinale ubiegały się w tym roku 22 filmy z całego świata. Nie było wśród nich żadnego polskiego filmu.

Srebrnego Niedźwiedzia za wybitne kreacje aktorskie otrzymał cały zespół aktorów grający w filmie "Dobry agent" w reżyserii Roberta de Niro. W filmie tym o historii CIA grają m.in. gwiazdy Hollywoodu Matt Damon, Angelina Jolie oraz niemiecka aktorka Martina Gedeck.

Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą pracę reżyserską otrzymał twórca izraelskiego filmu "Beaufort" Joseph Cedar. Dramat izraelskiego reżysera opowiada o ostatniej izraelskiej jednostce wojskowej stacjonującej w Libanie, na krótko przed jej wycofaniem w 2000 roku.

Za najlepszą aktorkę uznano Niemkę Ninę Hoss. 31-letnia aktorka zagrała główną rolę w filmie "Yella" w reżyserii Christiana Petzolda. Film opowiada o przygodach młodej kobiety z Niemiec Wschodnich, poszukującej pracy i szczęścia na zachodzie kraju.

Jako najlepszego aktora Srebrnym Niedźwiedziem wyróżniono Argentyńczyka Julio Chaveza, odtwórcę roli w filmie "Inny". Ten film dostał Wielką Nagrodę jury.

Podczas 10-dniowego festiwalu publiczność obejrzała blisko 400 filmów.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 18 lutego 2007, o 12:28

Już niedługo w kinach nowy Hannibal :D

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 18 lutego 2007, o 12:56

Jakby ktoś widział to bardzo proszę o krótką recenzję. Ciekaw jestem pierwszego filmu z tej serii bez Anthony'ego Hopkinsa. Trochę mi szkoda, że roli Hannibala nie gra Macualay Culkin. Wydaje mi się, że jego demoniczny wygląd idealnie by pasował. To naturalne, że Hopkins nie gra. Wyglądałby dziwnie w roli 20-latka (a niektórzy krytykują decyzję o zmianie aktora... :roll: )
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

CeKa
Posty: 110
Rejestracja: 24 stycznia 2007, o 19:29
Lokalizacja: Kielecki Manhattan

Post autor: CeKa » 23 lutego 2007, o 23:02

"Świadek koronny": absolutna prapremiera w sieci!

"Świadek koronny" – pierwszy film produkcji telewizji TVN, zdobywa szturmem polskie kina, bijąc rekordy popularności. Do tej pory obejrzało go ponad 800 tysięcy widzów! Od dziś film dostępny jest także w sieci. To pierwsze przedsięwzięcie tego typu w Polsce.Tylko w portalu Onet.pl kinomani z całego świata mogą nabyć prawo do wielokrotnego odtwarzania "Świadka koronnego". Film będzie można oglądać przez 7 kolejnych dni, od momentu wprowadzenia specjalnego kodu. Koszt usługi to niespełna 11 złotych! Zapłacić za nią można za pomocą SMS, karty płatniczej lub przelewem.

Obraz dostępny jest w formacie zabezpieczonym technologią DRM, która chroni przed nielegalnym kopiowaniem.* (...)

onet.pl

----------------------------------------

*napisali, że chroni, ale nie napisali czy skutecznie :wink:

No to hakerzy będą mieli zajęcie 8)
A tak na poważnie to moim zdaniem pomysł z udostępnieniem filmu w necie bardzo dobry. Tylko po co ta opłata :?: :twisted:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 24 lutego 2007, o 01:12

Właśnie obejrzałem Efekt Motyla 2. W sumie nawet fajny, chociaż wiadomo - nie ma już tego elementu zaskoczenia co w pierwszej części... Może poza końcówką :wink: Jak znajdę czas i ochotę to napiszę recenzję :D kiedyś w końcu pisałem je dosyć często... :roll:

i zapomniałbym: w niedzielę już Oscary :D znowu zaśpię w poniedziałek na lekcje :cry: :twisted:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 24 lutego 2007, o 10:25

Ja Efekt 2 oglądałem już jakiś czas temu i nie podobał mi się raczej. Jest to trochę jakby próba zrobienia super filmu w oparciu juz o sprawdzoną formułe (z pierwszej części) i nic poza tym. "Robienie" czegoś, co musi sie już "zwrócić" z racji tytułu. Z tego to wiem to nie był ten film nawet chyba puszczany w kinach w USA. Należałoby być bardzo ostrożnym przy nakręcaniu dalszych części do świetnych filmów. Podobny przykład mamy z polskim "Rysiem". Misia uwielbiam, a Ryś to bardziej przypomina ostatnie słabe komedie, a niżeli pierwowzór i (co mi się nie zdarza) miałem w kinie problem by nie usnąć. Właściwie kontynuacją „Misia” to były już „Rozmowy kontrolowane” i był to udany film (teraz przy promocji „Rysia” nie wspomina się wcale o tym filmie). Apropos jedyna współczesna komedia polska, która wg mnie ma to „coś” i nie obiega bardzo od starych dobrych filmów Barei i spółki to "Wesele" Wojtka Smarzowskiego.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 24 lutego 2007, o 10:59

Polecam film "Pachnidło".

ODPOWIEDZ