Mroczne rozmowy o Polityce

Wszystko, co nie związane jest z tematyką forum.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 3 marca 2011, o 08:59

Wolałbym, żebyśmy nie brnęli w takie dywagacje, bo się szybko pokłócimy. Pozostańmy przy jednym zdaniu MadMike - nie zapominajmy o dywersyfikacji źródeł informacji. Czytanie samej GW nie różni sie niczym od czytania samego ND.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 3 marca 2011, o 10:50

RZ pisze:Wolałbym, żebyśmy nie brnęli w takie dywagacje, bo się szybko pokłócimy.
popieram. ja z wykształcenia jestem politologiem mógłbym sobie tu pisac i pisać na temat polityki ale wieloletnia obecność na tym forum nauczyła mnie że to bez celowe wszak to nie miejsce do tego. tutaj osoby ze skrajnych środowisk mogą wspólnie cieszyć się z rozwoju Ich/Naszego miasta i niech tak pozostanie.
RZ pisze: Czytanie samej GW nie różni sie niczym od czytania samego ND.
wiem że chodziło Ci o słynną swego czasu "dywersyfikacje źródeł":) ale chyba jednak sam musisz przyznać że porównanie hmm średnie :P. to tak jakby powiedzieć głosowanie na ONR niczym nie rożni się od głosowania na PO SLD czy PIS.

generalnie proponowałbym przenieść dyskusje i wszystkie te posty które nijak mają się do tematu tam gdzie ich miejsce :lol:
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 3 marca 2011, o 13:17

Boss pisze:generalnie proponowałbym przenieść dyskusje i wszystkie te posty które nijak mają się do tematu tam gdzie ich miejsce :lol:
popieram :)
PS. też jestem politologiem i też mógłbym pisać i pisać... :wink:
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 3 marca 2011, o 18:49

Zawsze można stworzyć gdzieś w ciemnych zakamarkach forum mały wątek, gdzie można by dać upust swoim politycznym myślom i (w razie pilnej potrzeby) emocjom... Miejsce gdzie nasi politolodzy będą właśnie mogli pisać i pisać...

Nie ma nic lepszego niż "kłótnie"... Bez nich nie ma postępu...

Problem w tym, że dziś mało kto potrafi się kłócić... A przykład idzie z góry... Dziś politycy dwóch największych partii się już nawet nie kłócą, bo wszelkie merytoryczne spory nie są możliwe, gdy mówi się w dwóch różnych językach i gdy jedna ze stron jest permanentnie obrażona.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 19 lipca 2011, o 20:45

Obrazek Kampania wyborcza w pełni :P Jeszcze nie zakazali bilboardów wyborczych, a już politycy wszystkich partii pokazali, jak to ominąć - spoty i reklamy informacyjne. I akurat tyle informacji naraz chcą nam przekazać akurat przed wyborami :twisted: Akurat dałem zdjęcie z Kaczyńskim, bo nie spotkałem po drodze innych reklam.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 19 lipca 2011, o 21:16

Ciekawa kompozycja, rozumiem, że odcień szarości ma symbolizować ciągle trwającą żałobę, ciekawe, że pan Jarek na prezydenckie wybory miał kolorowe plakaty.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 20 lipca 2011, o 00:10

Mnie śmieszy co innego. W ostatnich wyborach PO wygrała przede wszystkim dlatego, że ludzie nie chcieli premiera Kaczyńskiego i głosowali na głównego konkurenta PiSu (nawet jeśli nie zgadzali się ideowo z PO). Ten plakat zdaje się potwierdzać obawy tych wyborców i utwierdzić ich w głosowaniu na Platformę.

W ogóle PiS ma moim zdaniem słaby sztab PR. Przed każdymi wyborami, ze spotów i debat można odnieść wrażenie, że celem jest utrzymanie obecnego elektoratu, a nie przekonanie tej niezdecydowanej części.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 20 lipca 2011, o 18:48

Ewidentnie żałobna strategia... Pis od katastrofy uderza ciągle w te same emocje... Patrząc na ten billboard człowiek od razu ma przed oczami żałobne obrazy tragicznie zmarłego brata bliźniaka, które po katastrofie długimi tygodniami przewijały się w mediach... Wtedy słupki Pisowi rosły i zapewne sztabowcy liczą na powtórkę. Dla mnie to trochę niskie.

Tak się składa że aktualnie mieszkam na Żoliborzu i muszę na to patrzeć codziennie, bo pan prezes ma chyba zniżki u sąsiadów i wywiesił kilka takich Billboardów w promieniu 50-100m od swojego domu.

Swoją drogą trochę szkoda, że TK orzekł, że wszelkie reklamy będą dozwolone... Wolałbym by pieniądze z moich podatków były wydatkowane w inny sposób. Choć z drugiej strony mam świadomość, że ten pomysł PO wcale nie był taki idealistyczny i bezinteresowny... Przed wyborami taki zabieg byłby zdecydowanie w ich interesie. Ale z TK się nie dyskutuje. To zdrowy objaw, że Trybunał nie zawsze podąża za linią władzy.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 21 lipca 2011, o 09:32

Też byłem za zlikwidowaniem reklam. Wtedy każdy polityk musiałby się jakoś wykazać w społeczeństwie, żeby go zauważono. A tak to głosujemy na ludzi, których w ogóle nie znamy, za to przed wyborami na każdym płocie widzimy jakąś twarz i zapewne jest spory odsetek ludzi, którzy głosują na nazwisko które im utkwiło z któregoś plakatu. 15 lat postkomuny SLD, teraz kolejne 15 PO i PiS na arenie. Dziwny ten kraj... ale i tak go kocham.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

ODPOWIEDZ