Prośba o internetowe wsparcie

Wszystko, co nie związane jest z tematyką forum.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 11 września 2009, o 16:58

Autor pisze:Jest, bo jesli masz dwie opcje, bez tych posrednich, to odpowiedz na zasadnosc jest oczywista. I nikt nie powiedzial, ze ustawodawca nie moze uregulowac spraw dot. szczegolowosci SIWZ w inny sposob niz obecnie, wiec wina lezy na samej gorze, skoro potem dochodzi do takich sytuacji, o jakich czytamy srednio raz na tydzien.
Ale jakie opcje bez posrednich? Czy jedyna opcja np. dla zastosowania np. kostki betonowej 6 cm jest tylko kostka 8 cm? Jak chcesz za pomoca ustawy okreslic szczegolowosc SIWZ? To nie sa problemy ustawodawcy, tylko jedynie slusznego inwestora GDDKiA, ktory od wielu lat pieprzy to, co powinien robic perfekcyjnie. Jak to sie dzieje, ze miasta potrafia inwestycje na podstawie tej samej ustawy przygotowywac i realizowac szybciej niz GDDKiA? I mowie tu o inwestycjach typu kilkadziesiat i kilkaset milionow zl.

A blokowanie inwestycji - moze nastapic zawsze i przede wszystkim jest spowodowane niska elastycznoscia rynku (nadpopytem lub nadpodaza).

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 września 2009, o 21:04

Mowie o opcji albo warunek jest zrealizowany albo nie i nie pisze tylko o GDDKiA, bo z przetargami bawia sie wszystkie instytucje.

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 12 września 2009, o 00:32

Jak to warunek zrelizowany albo nie? Sa rozne przypadki takie, ze nie da sie okreslic w sposob jednoznaczny tego co mozna, a co nie i do tego wlasnie sa pytania - bo np. inwestor nie przewidzial tego, ze mozna zastosowac inne rozwiazanie badz np. cos rozni sie w sposob nieznaczny.

W dalszym ciagu nie jest to odpowiedz na "bezsensowne protesty", "kary" i "nieumotywowanie".

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 12 września 2009, o 09:42

To zacznij czytac ze zrozumieniem.

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 12 września 2009, o 12:59

Autor pisze:To zacznij czytac ze zrozumieniem.
Ja ze zrozumieniem jak najbardziej czytam, Ty najwyrazniej nie potrafisz wyrazic tego co chcesz, a nawet zaryzykowalbym stwierdzenie, ze nie bardzo wiesz co chcesz. Jak zwykle.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 12 września 2009, o 13:14

Doskonale wiem, skoro non stop przetargi wydluzaja sie przez te same czynniki to nalezy sie przyjrzec czy da sie tego zmienic. Po odpowiednich zmianach w sposob skuteczny udaloby sie skrocic czas postepowania przetargowego i wtedy tez nie dochodziloby do protestow na zasadzie, ze firma X zaproponowala materia, ktory mozna stosowac zamiennie. Sztywne kryteria dalyby lepsze rezulataty.

Kiedys czytalem o takim przypadku, ze Zamawiajacy zyczyl sobie gwarancji zdolnosci kredytowej na kwote zalozmy 1,1 tys. zl, a najlepszy oferent napisal, ze ma zdolnosc siedmiocyfrowa, co wg mnie powinno byc z gory odrzucone i tak sie stalo, ale potem podmiot ten bezskutecznie zablokowal procedure i co? To jest wlasnie bezzasadne protestowanie.

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 12 września 2009, o 13:32

Eh... coz ja dalej bede pisal... Czy dla Ciebie zawsze wszystko jest takie proste i bezrefleksyjne?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 12 września 2009, o 13:49

Widocznie, dla mnie przeszkody/problemy nalezy rozwiazywac, bo inaczej nigdy nie zblizymy sie do przyzwoitego poziomu sprawnosci.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 12 września 2009, o 13:54

Autor pisze:Kiedys czytalem o takim przypadku, ze Zamawiajacy zyczyl sobie gwarancji zdolnosci kredytowej na kwote zalozmy 1,1 tys. zl, a najlepszy oferent napisal, ze ma zdolnosc siedmiocyfrowa, co wg mnie powinno byc z gory odrzucone i tak sie stalo, ale potem podmiot ten bezskutecznie zablokowal procedure i co? To jest wlasnie bezzasadne protestowanie.
Rozumiem że chodzi o 1,1 mln a nie 1,1 tys? :) W takim przypadku Zamawiający powinien poprosić Wykonawce o uzupełnienie dokumentu, gdyż z niego wynika że ma zdolność od 1 mln (nie spełnia warunku) do 9,99 mln (spełnia go z naddatkiem). Jeśli tego nie zrobił tylko go wykluczył, to zrobił źle i protest jak najbardziej był zasadny,

A ustawa ewoluuje. Niedługo czeka nas większa nowelizacja która ma się z częścią takich bezzasadnych protestów i pieniactwem rozprawić.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 12 września 2009, o 14:11

Autor pisze:Widocznie, dla mnie przeszkody/problemy nalezy rozwiazywac, bo inaczej nigdy nie zblizymy sie do przyzwoitego poziomu sprawnosci.
Tylko najpierw trzeba sobie zdawac sprawe z tego jakie problemy i jak je mozna rozwiazywac, a nie mowic : "tak lub nie" co tam jeszcze o jakichs karach, "odrzucaniu bezzasadnych" i innych tego typu. Jak nie wiem czego chce, to nie mowie - przynajmniej ja mam taka zasade.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 12 września 2009, o 14:25

Tak lub nie to wlasnie proponowane rozwiazanie, ktore w wielu przypadkach powinno ukrocic mozliwosc protestu. Wlasnie tego chce.

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kiba69 » 2 listopada 2009, o 11:39

Ja mam prośbę do forumowiczów o głosy w internetowym konkursie na projekt Eko-Torby mojej dziewczyny, na stronie: www.rimmel-eko.pl wchodzimy w "galeria projektów", dalej w "wyszukiwarce po nicku" wpisujemy: EwelinkaK.
Prosiłbym o głosy codziennie, aż do niedzieli.
Kupując Świętokrzyskie produkty tworzysz miejsca pracy dla siebie i swojej rodziny.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 25 listopada 2009, o 20:16

Mam prośbę odnośnie jakichkolwiek materiałów na temat partnerstwa publiczno - prywatnego. (tak, znam google.pl ale gdyby ktoś coś miał..)

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 12 lutego 2010, o 17:24

Kolejna okazja dla kieleckich internautów:
http://agenda2010.gadzetyisport.pl/strona-glowna.html

Zarówno Vive jak i Korona mają swoje kalendarze.
Każdy kalendarz można przejrzeć od A do Z.

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 13 lutego 2010, o 00:55

Tylko jeszcze jakby byla jakas podstawa do zaglosowania. Vive w sumie ok ale Korona juz nie. Obiektywnie to niestety najbrzydszy kalendarz z prezentowanych.

ODPOWIEDZ