Konto studenckie lub >26

Wszystko, co nie związane jest z tematyką forum.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 14 listopada 2009, o 20:01

w czym alior jest lepszy od mbanku? pomijam bankomaty, (ktore i tak pewnie predzej czy pozniej beda platne) i te smieszna lokate.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 14 listopada 2009, o 20:06

Choćby w tym, że można iść do oddziału i załatwią za Ciebie sprawę a w m-banku wszystko przez internet- a wierzcie mi, że wszystkiego przez neta nie załatwicie.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 14 listopada 2009, o 21:39

Tu można porównać Alior z innymi bankami :)
http://konto-z-lokata-nocna.aliorbank.p ... nnymi.html

mlodass
Posty: 217
Rejestracja: 4 grudnia 2007, o 21:45

Post autor: mlodass » 14 listopada 2009, o 22:35

Michał pisze:
Czasami jak są bankomaty wewnątrz placówek innych banków to nie da rady wypłacić (Allianz na Paderewskiego, Polbank na Warszawskiej), ale to raczej sporadyczne przypadki
Dlaczego nie da się wypłacić?
Wypłacałem w placówce CitiBanku i Multibanku i wszystko było normalnie, drzwi otwierają się też dowolną kartą...
W Allianzie byłem w piątek i wyskoczyło powiadomienie karta nieobsługiwana lub coś podobnego, w polbanku jakiś czas temu także nie pamiętam. W Krakowie też próbowałem w jakiejś placówce (też prawdopodobnie polbanku, ale nie jestem tego pewien) wypłacić, ale też się nie dało.
jasiek pisze:w czym alior jest lepszy od mbanku? pomijam bankomaty, (ktore i tak pewnie predzej czy pozniej beda platne) i te smieszna lokate.
- śmieszna lokata
- bezpłatne bankomaty, które póki co są bezpłatne i się nie zapowiada, żeby nie były
- placówki
- dużo bardziej cywilizowany system bankowości internetowej. ten w mbanku wydaje się nieco archaiczny, podobnie w wbk. (to akurat nie jest bardzo dobry argument, ale dla mnie np ma znaczenie przejrzystość i funkcjonalność, ten w mbanku i wbk mnie odrzuca)

Poza tym 3zł miesięcznie to nie jest dla mnie jakiś majątek, zwłaszcza biorąc pod uwage, że na dzień dobry(we wrześniu 2008) dostałem 50 albo 100zł, konto na rok za darmo i pendrive'a :) Oferta jest w miarę stała, a jeśli się zmienia to na plus, nie tak jak w mbanku, gdzie co chwile okazuje się, że przelewy znów są/nie są za darmo do innych banków...

Tak poza tym to naprawde świetna argumentacja z Twojej strony

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 15 listopada 2009, o 00:02

A propos WBK - od niedawna mają nowy, ładniejszy system transakcyjny :)
Jeśli chodzi o Aliora - korzystam jeszcze z karty debetowej bezpłatnie w okresie promocyjnym, ale zostawię ją nawet za te 3 zł bo z tymi bankomatami jest naprawdę wygoda. A kwota z odsetek z naddatkiem zwraca tę opłatę.
Do tego dochodzi jeszcze 1% zwrot od kwoty wydanej kartą kredytową :)

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 15 listopada 2009, o 03:16

mlodass pisze: - śmieszna lokata
- bezpłatne bankomaty, które póki co są bezpłatne i się nie zapowiada, żeby nie były
ok, to mozna uznac za plus jezeli sie jest zagranica. W Polsce nie specjalnie, w Kielcach mamy w tej chwili okolo 40 darmowych bankomatow, Euronet, Bzwbk, cash4you, eCard wiec dla mnie to zaden argument.
- placówki
michal_ck pisze: Choćby w tym, że można iść do oddziału i załatwią za Ciebie sprawę a w m-banku wszystko przez internet- a wierzcie mi, że wszystkiego przez neta nie załatwicie.
ale po co? co takiego zalatwisz w placowce czego nie zalatwisz przez telefon/poczte czy meil?
- dużo bardziej cywilizowany system bankowości internetowej. ten w mbanku wydaje się nieco archaiczny, podobnie w wbk. (to akurat nie jest bardzo dobry argument, ale dla mnie np ma znaczenie przejrzystość i funkcjonalność, ten w mbanku i wbk mnie odrzuca)
no wlasnie zaden argument. Mialem do czynienia z pekao, bph, millenium, inteligo czy bre i zaden nie dorownywal mbankowi co do przejrzystosci i komfortowi uzytkowania. Ale tu oczywiscie pewnie chodzi o przyzwyczajenie.
Poza tym 3zł miesięcznie to nie jest dla mnie jakiś majątek, zwłaszcza biorąc pod uwage, że na dzień dobry(we wrześniu 2008) dostałem 50 albo 100zł, konto na rok za darmo i pendrive'a :) Oferta jest w miarę stała, a jeśli się zmienia to na plus, nie tak jak w mbanku, gdzie co chwile okazuje się, że przelewy znów są/nie są za darmo do innych banków...
juz nie sciemniaj, uzywam mbank od chyba 8 lat i w tym okresie tylko raz wprowadzili oplate za przelewy 0,50zl. W tej chwili przelewy sa darmowe.

Poza tym wszystko mam w jednym miejscu, kredyt, ubezpieczenia, ofe, gielda, fundusze, lokata ~5% (moge zerwac kiedy chce bez zadnych konsekwencji). Z wszystkiego aktywnie korzystam. Dlatego nie bardzo rozumiem ogolnego podniecenia oferta Alior Banku, ktora mnie najnormalniej nie przekonuje. Darmowe bankomaty przy ~40 darmowych (Kielce) mBanku, lokata nocna vs ~5% lokaty mbanku to niestety za malo.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 15 listopada 2009, o 11:30

W mBanku na oszczędnościowym koncie eMax+ do 50tys. zł jest oprocentowanie 4,1% brutto, czyli jakieś 3,4% po podatku Belki. Do tego bezpłatnie można wypłacać z tego konta tylko 2 razy w miesiącu.
W Aliorze mamy jakieś 2,6% netto, ale za to na zwykłym, niczym nie ograniczonym koncie, którego odpowiednik w mBanku jest oprocentowany na 0%.
Dlatego do trzymania kilku, kilkunastu, lub nawet kilkudziesięciu tys. na bieżące potrzeby, Alior jest lepszy. Oczywiście do trzymania większych kwot na dłuższy okres są inne, lepsze produkty finansowe w innych bankach :)

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 15 listopada 2009, o 11:41

Nie wiem ile wynosi oprocentowanie w Aliorze, ale powinieneś je podzielić na 4 ;) Raz, że tylko połowa środków idzie na lokatę, a dwa, że lokata trwa tylko przez noc czyli przez połowę dnia ;)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 15 listopada 2009, o 11:53

~2,6% to jest efektywne oprocentowanie. Nominalne wynosi 5% dla połowy środków. Poza tym na lokacie typu overnight nie jest istotny fakt, że noc trwa pół czy inną część dnia - liczone jest tak jakby pieniądze były na niej całą dobę.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 15 listopada 2009, o 13:06

jasiek pisze:
michal_ck pisze: Choćby w tym, że można iść do oddziału i załatwią za Ciebie sprawę a w m-banku wszystko przez internet- a wierzcie mi, że wszystkiego przez neta nie załatwicie.
ale po co? co takiego zalatwisz w placowce czego nie zalatwisz przez telefon/poczte czy meil?
Wygoda. Ide obok mogę wstapić, wszystko za Ciebie zrobią, wytłumaczą. Przez neta też mogę, a w-banku wszystko samemu. Po co przepłacać??

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 15 listopada 2009, o 13:08

Michał pisze:W mBanku na oszczędnościowym koncie eMax+ do 50tys. zł jest oprocentowanie 4,1% brutto, czyli jakieś 3,4% po podatku Belki. Do tego bezpłatnie można wypłacać z tego konta tylko 2 razy w miesiącu.
bo w mbanku trzeba sobie zalozyc od razu ekonto i emax. Na emaxie trzymasz nadmiar gotowki, ekonto sluzy do normalnego uzywania. Wszystko masz pod jednym loginem.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 15 listopada 2009, o 14:55

Jasiek: Wiem, bo sam mam te wszystkie konta i jeszcze w wielu innych bankach, dlatego śmiało mogę stwierdzić który jest lepszy mając porównanie :)

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 16 listopada 2009, o 00:18

Niezła dyskusja się wywiązała. Na dzisiaj optuję za Aliorem, bo mają lokatę nocną i fizyczny oddział, gdzie mogę wpłacić lub wypłacić większą sumę gotówki, w dodatku oddział całkiem niedaleko mojego miejsca zamieszkania. mBank ma bezpłatną kartę a Alior pobiera 3 zł, ale dzięki lokacie nocnej przy saldzie powiedzmy 3000 zł w rozliczeniu rocznym zarabiam więcej niż z oprocentowania konta w mBanku, które wynosi 0...
jasiek pisze:
bo w mbanku trzeba sobie zalozyc od razu ekonto i emax. Na emaxie trzymasz nadmiar gotowki, ekonto sluzy do normalnego uzywania. Wszystko masz pod jednym loginem.
To faktycznie myśl, ale wciąż nie ma fizycznego oddziału, żeby wpłacić jakąś kwotę na konto muszę zrobić przelew lub wpłatę w oddziale innego banku czy na poczcie, a za to wówczas płacę.

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 16 listopada 2009, o 12:11

Do wplat masz wplatomat w Galerii Echo. Pod wzgledem oddzialow nie ma co porownywac mBanku z Alliorem. mBank od samego poczatku byl pomyslany jako bank internetowy. Brak oddzialow i zalatwianie wszystkiego przez telefon czy meil jest akurat dla mnie ogromna zaleta, nienawidze tracic czasu na stanie w kolejkach.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 16 listopada 2009, o 14:12

A żeby ten wpłatomat był jeszcze czynny kiedy jest potrzeba...

Dla mnie mBank ma kilka wad - np po rezygnacji z karty kredytowej przez 3 miesiące nie wysłali informacji do BIK... więc żeby inny bank dał mi kredyt, to musiałem wziąć z mBanku zaświadczenia, za które oczywiście musiałem zapłacić...

Podobnie limity dzienne na karcie - nie wiem jak teraz, ale kiedyś były niezmienialne i max. 5 tyś można było dziennie wypłacić. Dla mnie to lekko chore, że bank ogranicza dostęp do moich pieniędzy.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

ODPOWIEDZ