Przemysław Gosiewski

Wszystko, co nie związane jest z tematyką forum.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Przemysław Gosiewski

Post autor: AR » 27 kwietnia 2007, o 19:31

Zdecydowałem się założyć ten temat ponieważ ostatnio można usłyszeć bardzo dużo informacji o panu, już za chwilę wiceprzemierze, Gosiewskim, który jest związany z naszym województwem.
Trudno powiedzeć czy bez posła Gosiewskiego życie w naszym mieście i województwie toczyłoby się tak samo, niemniej to, że osoba na takim stanowisku jest związana z Ziemią Świętokrzyską można uznać za plus :)
Czy z nim sympatyzujemy czy nie to już inna sprawa.
Mam nadzieję, że każdy podchodzi do tego tematu obiektywnie

Ja pozwoliłem sobie rozpocząć temat opisem pewnego zdarzenia, które nie wiadomo tak naprawdę jaki miało przebieg. Jednak po pierwszym zdaniu artykułu nie mogłem się powstrzymać od wklejenia go tutaj :)

Nocna impreza z okazji awansu Gosiewskiego

"Oto jest dzień, który dał nam Pan", "Przemek, Przemek wicepremier", "Przemek Gosiewski naszym przyjacielem jest", "Sto lat" i "Niech nam żyje Świętokrzyskie" – takimi przyśpiewkami politycy PiS świętowali w hotelu poselskim awans Przemysława Gosiewskiego na wicepremiera - informuje wprost24.pl

Impreza była tak huczna, że polityków Prawa i Sprawiedliwości musiała uciszać straż marszałkowska, którą wezwał poseł Tadeusz Aziewicz (PO). – Około pierwszej w nocy usłyszałem straszny hałas dochodzący z pokoju obok. Zadzwoniłem po straż, ale nic nie pomogło. Później wzywałem ich jeszcze raz, ale też niewiele się zmieniło. Cicho zrobiło się dopiero ok. trzeciej nad ranem – opowiada w rozmowie z "Wprost" polityk Platformy. Politycy PiS zlekceważyli prośby sejmowych strażników.

Kto tak hucznie świętował awans swojego partyjnego kolegi? – Nie byłem tam z nimi, więc nie mam stuprocentowej pewności, ale widziałem, jak pod pokojem, z którego dochodziły hałasy, kręcili się wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra, szef klubu parlamentarnego PiS Marek Kuchciński i minister skarbu Wojciech Jasiński – mówi nam jeden z posłów LPR, który, podobnie jak Aziewicz, nie mógł spać wczoraj w nocy. Nie jest jednak pewien, czy w balandze brał udział sam Przemysław Gosiewski. – Wydaje mi się, że słyszałem jego głos, ale mogę się mylić – zastanawia się. Z naszych ustaleń wynika, że gospodarzem imprezy był kielecki senator PiS Jacek Włosowicz, którym nie udało nam się skontakotować.

Sam Gosiewski w rozmowie z "Wprost" utrzymuje, że nie opijał swojego awansu. – Ja jestem bardzo pracowitym człowiekiem i nie wyprawiałem żadnej imprezy – mówi. Gosiewski twierdzi zresztą, że nie wie, co miałby świętować. – Jaki awans? Nie rozumiem, o co panu chodzi – ucina Gosiewski, który faktycznie nie odebrał jeszcze teki wicepremiera.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 28 kwietnia 2007, o 08:29

Ja się ciesze że mamy "swojego" człowieka w rządzie :) Przyczynia się do rozwoju naszego województwa :) Teraz napewno pomoże nam w budowie Lotniska w Obicach :)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 28 kwietnia 2007, o 09:47

Przemysław Gosiewski jest jedynym człowiekiem od wielu lat, który robi coś dla naszego miasta na skalę krajową! Mam gadzieś opinie szyderców i zazdrośników! Ten człowiek jeszcze pewnie pomoże nam w wielu sprawach i chwała Mu za to! Pan Przemek ( ;-) ) jest lokalnym patriotą i za to Go lubię najbardziej :D

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 28 kwietnia 2007, o 09:52

o rany...

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 8 maja 2007, o 06:58

Gosiewski dziś zostanie wicepremierem

Obrazek

Jeszcze dzisiaj Przemysław Gosiewski zostanie wicepremierem - zapowiedział premier Jarosław Kaczyński we wtorkowych "Sygnałach Dnia". Jak powiedział, nastąpi to tego dnia po południu.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski zajmie stanowisko wicepremiera po tym, jak dotychczasowy wicepremier Ludwik Dorn został marszałkiem Sejmu

PAP/INTERIA.PL

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 8 maja 2007, o 23:05


Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 9 maja 2007, o 07:35

Nie żebym był fanatykiem p. Gosiewskiego :wink:, ale jeśli będzie to miało pozytywne skutki dla Kielc, to jak dla mnie może zostać nawet premierem i prezydentem w jednej osobie :D

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 9 maja 2007, o 09:06

"Gosiewski to człowiek-maszyna - nie je, nie śpi"

Nominacja Przemysława Gosiewskiego na wicepremiera to nie tylko nagroda za wierność - twierdzi wiceszef klubu parlamentarnego PiS. Tomasz Markowski powiedział, że o powołaniu Przemysława Gosiewskiego na stanowisko wicepremiera zdecydowała jego pracowitość.
- Sam byłem świadkiem jak pracuje - to człowiek-maszyna - nie śpi, nie jada, jest tytanem pracy - powiedział poseł Markowski.

Gość Polskiego Radia zaznaczył, że premier potrzebuje kogoś do koordynacji prac rządu, tym bardziej, że prac tych jest coraz więcej. Przypomniał, że przed rządem stoją przygotowania do organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku oraz absorpcja środkow unijnych. Dlatego - według wiceszefa klubu PiS - Jarosław Kaczyński musi mieć zaufanego zastępcę, który będzie dzielił z nim tę pracę. Markowski zaznaczył, że właśnie takie zadania będzie spełniał nowy wicepremier.

ONET.PL

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 9 maja 2007, o 10:55

Obrazek

Wicepremier “Gosiu”

Gdy przyjechał w Świętokrzyskie nie znaczył nic. Dziś jest tu "gubernatorem". Przemysław Gosiewski został wicepremierem. W ciągu kilku lat zrobił wielką karierę.
Jedni z niego szydzą nazywając człowiekiem od brudnej roboty - "Robocopem" lub żołnierzem Jarosława Kaczyńskiego, inni cenią go za skuteczność.

Przemysław Edgar Gosiewski jest pierwszym politykiem ze Świętokrzyskiego, który objął tak wysoki urząd. To głównie braciom Kaczyńskim, a ściślej pełnej wobec nich lojalności, zawdzięcza swoją wysoką pozycję.

WYŁAPAĆ LUDZI

W 2001 roku Jarosław Kaczyński budując struktury nowej partii, czyli PiS, rzucił Gosiewskiego - człowieka z Pomorza w matecznik lewicy, czyli województwo świętokrzyskie. Gosiewski nie znał tu nikogo, zaczynał od zera. - Cała prawica była w kompletnej rozsypce. Gosiewski objechał całe województwo ze sto razy dookoła, by wyłapywać ludzi i proponować im współpracę. Głównie działo się to podczas imprez okolicznościowych - wspomina Mariusz Goraj, były asystent Gosiewskiego.


PARCIE NA SZKŁO

Gosiewski, nazywany też Edgarem lub Gosiem, słynie z tego, że w ciągu jednego dnia potrafi być nawet w kilkunastu miejscowościach, by spotkać się z ludźmi. Nie odpuszcza żadnych uroczystości, gdzie ustawia się w pierwszym rzędzie. Media to wychwytują, a Gosiewski to lubi, bo jak podkreślają jego współpracownicy “ma parcie na szkło”. W ostatnią niedzielę na odsłonięciu pomnika w Kielcach tylko on jako jeden z wielu obecnych tam polityków stał na podwyższeniu przy mikrofonie. Inni stali przed nim niżej w rzędzie, łącznie z kieleckim biskupem Ryczanem.

- Gosiewski jest nastawiony zadaniowo. Jeśli jest zadanie, to trzeba je wykonać. Nie jest tak, że się nie da - mówi Mariusz Goraj. - Miały być struktury. Są niemal w każdej gminie. O Świętokrzyskiem miało się nie mówić, że jest matecznikiem lewicy. I dziś już nikt tak nie mówi - dodaje.

LUBI OBIECYWAĆ

Przemysław Gosiewski zasłynął tym, że liczy medialne ataki na swoją osobę oraz tym, że załatwił budowę peronu we Włoszczowe. Kraj zwijał się ze śmiechu, ale mieszkańcy miasta tym się nie przejęli i nadali mu tytuł honorowego obywatela. Teraz minister obiecuje, że 1 września 2008 roku w Kielcach będzie uniwersytet i do 2013 roku napłynie w Świętokrzyskie ponad 3 miliardy euro. Może to polityczny, wtykany nam “pic na wodę”, a może nie. Rozliczymy.

*Konstanty Miodowicz, świętokrzyski poseł Platformy Obywatelskiej
- Bracia Kaczyńscy postawili na najwierniejszego z wiernych. Na człowieka, podobnie jak oni, pozbawionego skrupułów, który wszystko podporządkowuje postawionemu celowi. Pan Gosiewski jest bezbarwny i cyniczny. Nie potrafi zaoferować nam niczego, co miałoby charakter narodowy, dla niego ważny jest tylko partyjny.

*Włodzimierz Stępień, świętokrzyski poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej
- Oceniam Gosiewskiego wieloznacznie. Pozytywnie jego pracowitość i skuteczność. Z drugiej jednak strony ma on skłonność do przypisywania sobie zasług poprzednich rządów i podpisywania pod sukcesami, które jeszcze nie nastąpiły.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 9 maja 2007, o 12:24

Gdy rozpoczynał się rok szkolny 2004/2005, p. Gosiewski był jednym z zaproszonych gości do II LO. Mając mowę na hali gimnastycznej niewiele osób wiedziało kto to :wink:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 13 maja 2007, o 13:45

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=13bc6

Awans Gosiewskiego to fikcja
Wprost 12:16

Wicepremier Przemysław Gosiewski nie przejmie kompetencji swojego poprzednika Ludwika Dorna - dowiedział się "Wprost".

[...]
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 maja 2007, o 15:49

Wprost pisze:Awans Gosiewskiego to fikcja
Nie tak dawno media donosilu, ze Gosiewski odchodzi w cien, bo ktos tam jest na jego miejsce 8)

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 13 maja 2007, o 21:48

autor pisze:
Wprost pisze:Awans Gosiewskiego to fikcja
Nie tak dawno media donosilu, ze Gosiewski odchodzi w cien, bo ktos tam jest na jego miejsce 8)
nie ma łatwego zycia z mediami... :?

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 13 maja 2007, o 22:53

Ale akurat z Wprostem nie powinien mieć problemów ;)

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 20 maja 2007, o 20:57

AKTUALNOŚCI
K o m u n i k a t

Zapraszam pracowników i studentów Politechniki Świętokrzyskiej na spotkanie z Wicepremierem Przemysławem GOSIEWSKIM i Wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Stefanem JURGĄ, które odbędzie się w dniu 21 maja 2007 r. o godz. 1100 w auli 117 B i poświęcone będzie problematyce szkolnictwa wyższego w świetle nowelizacji ustawy.

Prof. Wiesław TRĄMPCZYŃSKI
Rektor

:arrow: http://www.tu.kielce.pl/

ODPOWIEDZ