Daleszyce

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Daleszyce

Post autor: Sz.J. » 7 stycznia 2007, o 00:33

Daleszyce odzyskały prawa miejskie.
Ze względu na to zasługują na osobny temat.

Dzięki temu zurbanizowanie regionu wzrośnie o jakieś 3 tyś .mieszkańców.

Ciekawe ile to będzie procentowo? Pewnie jakieś promile. :D

corse
Posty: 207
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:47
Lokalizacja: Korsyka

.....

Post autor: corse » 7 stycznia 2007, o 03:55

Oooo .. pozytywne ( sympatyczne ) info
w sam raz do nocnego '' obalania '' winka
przed '' kompem '' !
Czy zaplanowali - mimochodem .. z tej oto racji
przynajmniej kilka inwestycji ( rewitalizacje - przebudowy .. itp . )
po ( rzecz to jasna ) pierwszym i koniecznym - zainwestowaniu
np : w tabliczki typu - Rada Miejska w Daleszycach ? ( :wink: ) ?

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1221
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 7 stycznia 2007, o 10:12

Często tam jestem jestem i Daleszyce bardzo odbiegają wyglądem od miasta
Jedyne inwestycje, które dotąd tam widziałem to budynki wokół rynku typu "Ryśkowa Kamieniczka" :wink: Jak tam będę to spróbuje się coś dowiedzieć więcej. A i jest tam taki stary budynek, który można by przerobić na lofty 8)

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 7 stycznia 2007, o 12:06

Daleszyce to 31. swietokrzyskie miasto, zreszta Daleszyce tylko odzyskaly prawa miejskie.

A maja tam podobno ryneczek odrestaurowac.
cochi

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1221
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 7 stycznia 2007, o 15:01

No rynek wymaga przebudowy bo ten obecny pozostawia wiele do życzenia
Jak następnym razem odwiedzę to miasto 8) to trochę pofocę

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1221
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 21 lutego 2007, o 14:08

Obrazek
W niedzielę do miasta

W niedzielę odbędą się w Daleszycach uroczystości związane z odzyskaniem praw miejskich.

O godzinie. 11.45 w kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła będzie można zobaczyć spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum im. Jana Pawła II.

Następnie rozpocznie się masza święta celebrowana przez ks. biskupa ordynariusza dioecezji kieleckiej Kazimierza Ryczana. Później w nowej remizie daleszyckiej OSP rozpocznie się sesja podczas której minister Przemysław Gosiewski wręczy burmistrzowi Wojciechowi Furmankowi Akta Nadania Praw Miejskich a wojewoda Grzegorz Banaś przekaże symboliczny klucz do miasta.

Wielką pieczęć miejską i kronikę miasta przygotowali burmistrzowi członkowie Towarzystwa Przyjaciół Daleszyc. W programie przewidziano także wykład Dariusza kaliny o historii Daleszyc, występy trzech pokoleń mieszkańców, a program poetycko muzyczny przedstawi mieszkaniec gminy Bronisław Opałko.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 maja 2007, o 17:17

Bogate plany gminy Daleszyce

Burmistrz gminy Daleszyce zapowiada starania o modernizację rynku i rozbudowę ośrodka zdrowia. Ale na początek rozmawia z samorządem województwa na temat warunków przejęcia zalewu w Borkowie. Na pozostałe inwestycje burmistrz Daleszyc Wojciech Furmanek chce pozyskać pieniądze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Szykuje się też rozbudowa szkoły w Komórkach: placówka ma zostać przeznaczona dla dzieci niepełnosprawnych; modernizacje gmina ma przeprowadzić z Fundacją ‘Czarodziejski ogród’.

:arrow: http://www.plus.kielce.pl/www/index.php ... &op=3#nius

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1221
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 3 czerwca 2007, o 11:52

Radio Kielce
95-lecie istnienia obchodzi dziś Ochotnicza Straż Pożarna w Daleszycach
Obchody będą połączone z oddaniem do użytku nowej zmodernizowanej strażnicy. Ma ona dodatkowo 2 boksy na samochody ratownicze, pomieszczenie na kotłownię olejową oraz dużą salę na okolicznościowe uroczystości, którą strażacy będą odpłatnie wynajmowali. Uroczystościom towarzyszył będzie bieg uliczny dookoła Rynku oraz festyn rodzinny.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1221
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 22 czerwca 2007, o 07:50

Coś z gminy Daleszyce:
Obrazek
Zalew nie dla turystów

Wydano ponad 12 milionów złotych. Teraz może okazać się, że wyremontowany zalew w Borkowie nie będzie służyć turystom.

- Otrzymaliśmy od rządu 22 miliony złotych na usuwanie skutków powodzi z lat 2001-2002 w Borkowie - mówi były wojewoda świętokrzyski Włodzimierz Wójcik. - To skandal ,że wykorzystano tylko połowę - dodaje. Odpowiedzialny za inwestycję członek zarządu województwa Marek Gos uważa ,ze wszystko jest w porządku.
- Promesy dla samorządów na 25 milionów przekazał osobiście szef Kancelarii Premiera Marek Wagner. I stała się rzecz dziwna, zarząd województwa zrobił ciche otwarcie, o czym nawet ja nie wiedziałem - dodaje wojewoda Wójcik.

GDZIE SĄ PIENIĄDZE ?

-Potem dowiaduję się, że w rozliczeniach wyszło, że aż 12 milionów zwrócono do rządu. Sprawdziłem inwestycję, zbiornik nie został wybudowany jak powinien, zrobiono go po najmniejszej linii oporu - mówi były wojewoda.

Co na to odpowiedzialny za to z ramienia zarządu województwa Marek Gos ? - To co mówi były wojewoda to bzdura. Owszem postarał się o 25 milionów, ale my realnie z biura do spraw usuwania skutków klęk żywiołowych otrzymaliśmy 12 milionów 380 tysięcy złotych. Natomiast z Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej Ochrony Środowiska 1 milion 562 tysięcy złotych. Nie wypada źle mówić o wojewodzie, ale nie chcę, żeby się kompromitował. Zbiornik został wybudowany zgodnie z planem i funduszami, jakimi dysponowaliśmy. W tym roku dokończymy deptak, uzupełnimy oświetlenie - tłumaczy Gos.
____________________________________________________________
Jak dla mnie straszna lipa tak długo czekałem żeby się tam pokąpać, infrastruktura zalewu wygląda bardzo dobrze, wybudowane zostało molo, deptak, parkingi :? :(

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 11 stycznia 2009, o 23:04

Obrazek
AKTUALNOŚCI
11 stycznia 2009 - 20:43
Daleszyce > Nowy budynek ośrodka zdrowia

Mieszkańcy Daleszyc z dużym uznaniem obserwują postęp prac przy modernizacji ośrodka zdrowia. Stary budynek musiał być dostosowany do nowych norm.

Projekt zakładał wybudowanie nowego budynku i modernizację starego. Przetarg na budowę wygrała kielecka firma Świętokrzyskie Centrum Inwestycyjne. Pod koniec czerwca rozpoczęły się prace, a już od grudnia pacjenci mogli korzystać z porad lekarzy w gabinetach zlokalizowanych w nowym ośrodku zdrowia. To rozwiązanie tymczasowe, bowiem natychmiast po przeniesieniu gabinetów rozpoczęła się modernizacja starego budynku.

- Nowy budynek będzie połączony ze starym, przybędzie miejsca i dopiero wówczas nasi pacjenci będą mieli godziwe warunki do korzystania z porad lekarzy. Planujemy też uruchomienie nowych poradni - mówi burmistrz Daleszyc Wojciech Furmanek.

Wszystkie prace budowlane mają zostać zakończone w końcu marca. Kierownik budowy Józef Jarek zapewnia, że termin będzie dotrzymany.
- Kiedy wybraliśmy firmę w przetargu nikt nie wiedział, czy sobie poradzi z tak napiętym harmonogramem prac. Okazało się, że wybór był trafny, a mieszkańcy z uznaniem mówią o tempie budowy - mówi burmistrz Daleszyc.

BĘDZIE FIZYKOTERAPIA

Parter nowego budynku będzie przeznaczony na poradnie dla dzieci zdrowych i chorych wraz z gabinetami szczepień i zabiegowym. W poradni dla dorosłych na parterze starego budynku znajdą się dwa gabinety lekarskie, gabinety ekg i usg, gabinet zabiegowy, gabinet ginekologiczny z pokojem położnej. Będą tu także dwa gabinety stomatologiczne i pomieszczenia gospodarcze.

- Na piętrze znajdą się też bardzo potrzebne trzy gabinety fizykoterapii oraz pomieszczenia do kinezyterapii - mówi burmistrz Daleszyc.

BĘDĄ MIESZKANIA

W trakcie budowy dokonano zmian projektowych i na poddaszu nowego budynku po podniesieniu ścian wygospodarowano dodatkowe pomieszczenia. Po dobudowaniu oddzielnego wejścia znajdzie się tam Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Natomiast w starym budynku zamiast strychu w nadbudowanej części powstaną trzy mieszkania po 60 metrów kwadratowych, z oddzielną klatką schodową, które będzie można wynająć.

Marek MACIĄGOWSKI

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /322917191
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

niemozliwiak
Posty: 12
Rejestracja: 4 września 2010, o 19:47
Lokalizacja: CK / Warszawa Wola
Kontakt:

Post autor: niemozliwiak » 1 października 2011, o 16:00

Przedszkole z placem zabaw na dachu
wczoraj, 16:18 MŁ / PAP

Dzieci z Daleszyc (Świętokrzyskie) będą od poniedziałku uczęszczały do nowo wybudowanego przedszkola z „zielonym dachem”, na którym urządzono plac zabaw. Inwestycję o wartości 1,5 mln zł sfinansowała gmina. Jak powiedział w piątek burmistrz Daleszyc Wojciech Furmanek, zdecydowano urządzić miejsce do zabaw przedszkolaków na dachu obiektu, ze względu na brak wolnego miejsca w pobliżu budynku.
Na dachu parterowego pawilonu rozłożono naturalną trawę, a na niej ustawiono piaskownicę, zjeżdżalnię, huśtawkę i inne zabawki. Trawa ma też specjalny system odwodnieniowy. Plac zabaw, do którego można się dostać z klatki schodowej we wnętrzu budynku, jest ogrodzony murkiem o wysokości 1,2 metra oraz 2,5-metrową siatką. Budynek przedszkola jest ogrzewany w innowacyjny sposób – dzięki pompom ciepła, które w gorące dni pełnią funkcję klimatyzacji. Setka przedszkolaków z podkieleckich Daleszyc przeniesie się ze starego, do nowego budynku przedszkola w poniedziałek. Gościem zaplanowanej na sobotę uroczystości otwarcia obiektu ma być minister gospodarki, wicepremier Waldemar Pawlak.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/ki ... omosc.html

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 3 października 2012, o 12:36

Widzieliscie juz te cuda?
W Daleszycach pod plac/rynek wykarczowano caly - moim zdaniem bardzo przyjemny i gesty park, ktory byl pelen odrosnietych drzew... Co gorsza, to co powstalo jest tak hmm... przasne i "nieskomplikowane", ze od patrzenia az glowa boli.

Obrazek

IMO calosc, do kupy z brakiem typowo rynkowej zabudowy wyglada doprawdy kuriozalnie. Zostalo to wszystko okraszone niesmiertelna, super-elegancka fotanna z kula, prawdopodobnie wyjeta wprost z katalogu: "Modny wójt - Polska Unijna 2012", oraz granitowym ?zegarem? Majów, umieszczonym w trawiastej dziurze wyrabanej w plycie rynku. Po srodku podobnego wygonku - tym razem obsadzoneo kwiatami zamontowano zegar na podescie! (w sumie pomysl jak najbardziej praktyczny, wandalom nie bedzie sie chcialo przedzierac przez blotne zasieki).

Obrazek
Obrazek

Wladze sa na pewno bardzo dumne z dobrze wydanych unijnych pieniedzy i efektu na miare Starego Sacza, Zamoscia, czy chocby Kielc! Szkoda tylko, ze wydano 10 mln na wykonanie projektu, ktory wyglada jakby wyszedl spod reki "Krystyny z Gazowni" :lol: Zeby bylo jasne, nie krytykuje idei, bo uwazam, ze ryneczek z placem to dobra rzecz... ale mozna bylo stworzyc cos nieprzecietnego laczac to ze starodrzewiem, a tak... powstala pustynia i to IMO w niezbyt dobrym guscie.

Tu wiecej zdjec i pelne artykuly (warto kliknac, gdyz nie moglem podlikowac wszystkich zdjec z tego wzgledu, ze zostaly osadzone we flashowym viewerze):
http://kielce.gazeta.pl/kielce/51,47262 ... 2.html?i=0
http://www.sejmik.kielce.pl/otwarcie-ry ... 33628.html

Tu widok na stan pierwotny (mapy google):
https://maps.google.com/maps?q=daleszyc ... olska&z=18
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

ODPOWIEDZ