Chęciny

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 31 stycznia 2010, o 13:29

Widzę, że nie stać Cię na przedstawienie jakichkolwiek argumentów.

Potrafić tylko krzyczeć...

Trudno mi zrozumieć taką postawę.

NIE bło NIE!!! Ni domy!

Też uważam, że to bzdura, ale...

zastanówmy się jakie to korzyści przyniesie dla Chęcin i okolicznych miejscowości!!!
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2010, o 14:09 przez Adasiek CK, łącznie zmieniany 1 raz.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 31 stycznia 2010, o 13:43

Jeżeli jest inwestor zewnętrzny, to niech powstaje... Gmina Chęciny z pewnością na tym nie straci...

Choć projekt wydaje się zbyt ambitny, aby mógł być realny...

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 31 stycznia 2010, o 13:53

Czy to powstanie to problem inwestora, gmina powinna udostępnić tylko pola (których jest wystarczająco dużo wokół Chęcin).

Pamietam jak w Czechach widziłem pomnik srającego chłopka, był główną atrakcją małej miejscowości. Ludzi tyle waliło, żeby to zobaczyć, że głowa mała. W kazdym przewodniku była o tej rzeźbie wzmianka.

Głupota, prawda? Też tak uważam.
<klawy tekścik w tym miejscu>

ToMi
Posty: 68
Rejestracja: 21 lutego 2009, o 11:36
Lokalizacja: wziąć na piwo ?

Post autor: ToMi » 31 stycznia 2010, o 20:37

Wolałbym jakoś ciekawszą atrakcje dla gminy niż jakieś pomniki. żal.

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 31 stycznia 2010, o 20:50

To zasponsoruj jakąś ciekawszą...

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 31 stycznia 2010, o 21:30

Ja tego nie jestem w stanie zrozumieć, większość jęczy, że "bzdurnych pomysłów ostatnimi czasy, jedna z najwiekszych głupot ostatnich lat" itp itd.

ALE! żeby coś innego zaproponować, to nikt jakoś nie ma pomysłu. Kiedy zdaża się możliwość promocji gminy, miasta to większość głosów (przynajmniej tu) jest na nie!

A Chęciny dalaj bedą zapadniętą dziurą z jedyną "atrakcją" jaką jest zamek, który jest w 60% ruiną (bo nawet jakoś nie mozna się zebrać do odbudowy przynajmniej kaplicy) + pożalsięboże rynek.

Dobrze, że jest ten zamek.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 31 stycznia 2010, o 21:56

Jękami bym tego nie nazwał. No nie ma pomysłu bo jak piszę, że mi się nie podoba to nie mam obowiązku podawać alternatywy. Każdy zamek powinno się odbudowywać do 100% ? Może go poźniej wyposażymy jeszcze w meble z IKEI :wink: Rozumiem priorytet promocji nad formą, ale rzeczywiście ten "srający chłopek", o którym wspomniałeś byłby lepszy niż hektary (przekazane za bezcen?) figurek, którym przeciwne są nawet rodziny katyńskie. Tyle w temacie.

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 31 stycznia 2010, o 22:06

Z hektarów odłogu nie będzie większych korzyści...

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 31 stycznia 2010, o 22:21

czyli należy rozumieć że wg Ciebie są tylko dwie alternatywy: hektary odłogu albo hektary ołowianych żołnierzyków?
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 31 stycznia 2010, o 22:23

Mnie to jakoś dziwnie przypomina niedoszły pomnik Jezusa na Telegrafie :wink:
pletwa

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 31 stycznia 2010, o 22:30

http://www.papilot.pl/article/7429/Jak- ... eszne.html :):) Przeniosę później tego posta do ogólnych.

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 31 stycznia 2010, o 22:31

Pomysł jest koszmarny, rodem z jakiegoś totalitarnego państwa (o ironio). A argument, że będzie atrakcją turystyczną nie przemawia do mnie i urąga pamięci pomordowanych.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 31 stycznia 2010, o 22:46

pisałem już o tym że dla mnie to bzdurny pomysł i koszmarny pomnik - kolejny patos i patriotyzm budowany na śmierci, kaźni i martyrologii. nie kręci mnie bycie cierpiętnikiem i Chrystusem narodów a ten pomnik-moloch wspaniale wpisuje sie w Polską tradycje gdzie w święto niepodległości pokazuje sie w tv łzy, nagrobki i znicze.
dziwny jest kraj w którym mało kto pamięta jedyne zwycięskie powstanie - wielkopolskie za to każdy pamięta wszystkie inne - przegrane

i żeby nikt mi nie zarzucał bo hAmerykański plastikowy dęty i pusty patriotyzm gdzie z flagi robi się majty czy srajtaśmę a pokój zaprowadza sie abramsami i ak-47 też mnie nie podnieca.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 31 stycznia 2010, o 23:12

Boss pisze:czyli należy rozumieć że wg Ciebie są tylko dwie alternatywy: hektary odłogu albo hektary ołowianych żołnierzyków?
Skoro władze Chęcin się tego łapią, to znaczy że dokładnie tak jest...

Widocznie pod osiedla jednorodzinne są przeznaczone inne tereny. Co do przemysłu, to nie ma o czym mówić, bo Chęciny to gmina typowo turystyczna... Poza tym gdyby miało się na tym terenie coś dziać, to działoby się w przeciągu ostatnich 20 lat...

Nie można w nieskończoność czekać na gwiazdkę z nieba... Być może dla władz Chęcin finansowanie tak ambitnego miejsca pamięci na ich terenie jest właśnie taką gwiazdką z nieba... Może ludzie odwiedzający pomnik zahaczą przy okazji o Raj, Tokarnię i Zamek w Chęcinach...

Business Is Business...

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 31 stycznia 2010, o 23:19

Naos: Nie mówię tu o odbudowie 100% - myślę, że turyści wolą zobaczyć coś więcej niż gruzy (pamiętam jak byłem w Pompejach, usłyszałem od jakiegoś polskiego turysty: "przecież tu nic nie ma, to same gruzy..." :lol: ) aha, mapa jest za_______!!!

Boss: zgadzam się z Tobą w 100%, szczególnie mało się mówi o np. powstańcach Ziemi Świętokrzyskiej, a AK = Powstanie Warszawskie to juz norma.

Jednakże uważam, że skoro cos takiego ma już powstać to w jakimś stopniu przyczyni się do promocji gminy.

Żadnych terenów za bezcen!!! sprzedać ziemię ok, ale nic za darmo. Osobiście wolałbym tam np. zalew (bo chyba takie plany były?). Choć z innej strony zalewów jest wszędzie wiele, a taki projekt (choc może i najbardziej bzdurny) byłby tylko jeden.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2010, o 23:24 przez Adasiek CK, łącznie zmieniany 1 raz.
<klawy tekścik w tym miejscu>

ODPOWIEDZ