Chęciny

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Chęciny

Post autor: Sirek1 » 6 stycznia 2007, o 15:24

Rozpoczyna się rok Chęcin

Dziś zainaugurowany zostanie rok Miasta i Gminy Chęciny.
Uroczystości rozpocznie o 12.00 msza święta. Następnie w klasztorze Franciszkanów odbędzie się wernisaż grafik Romana Mirowskiego- " Chęciny przeszłość i teraźniejszość".
Jak powiedział nam burmistrz Robert Jaworski - impreza ma przede wszystkim promować miasto i gminę zmieniając ich wizerunek . Przygotowywany jest program rewitalizacji rynku oraz odnowienia zabytków.
Dzisiejsze uroczystości Trzech Króli, są także okazją do przypomnienia osoby
Kacpra Fodygi, który na na przełomie 16 i 17 wieku - był architektem, rzeźbiarzem a także wójtem chęcińskim.
Pierwsze wzmiany o tej miejscowości pochodzą z 1275 roku. Około 1306 na górze Zamkowej stanąła gotycka warownia.
Później król Władysław Łokietek -nadał Chęcinom prawa miejskie. Odbywały się tu liczne zjazdy szlacheckie.
Miasto i zamek zostały poważnie zniszczone w czasie potopu szweckiego i nie powróciły już do dawnej świetności.
:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=1009

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 23 stycznia 2007, o 20:49

Wzgórze zamkowe wciągnięte do rejestru zabytków. Także, chba z budowy osiedla nici.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 30 stycznia 2007, o 14:47

Obrazek
Lochy pod Chęcinami?

Czy pod Chęcinami biegną lochy? Radiesteta Jerzy Moćko twierdzi, że tak. Potwierdza także istnienie silnego źródła pozytywnej energii.

Tunelami kieleccy radiesteci zainteresowali się jeszcze latem. To wtedy przy pomocy różdżek i wahadełek zbadali chęciński zamek i sami się zdziwili. Okazało się, że na zamkowym dziedzińcu jest bardzo silna pozytywna energia. - Sprawdzaliśmy to wielokrotnie i ciągle wychodziła tak samo - mówi Moćko. - Ponieważ do określenia mocy używa się kolorów, więc powiem, że tu jest białe światło, a jego moc jest porównywalna z mocą czakramu wawelskiego.

To wtedy usłyszeli o podziemnych przejściach łączących zamkową studnię z chęcińskim rynkiem, jednak ich badania tego nie potwierdziły. Znaleźli natomiast ślady innych tuneli. Jeden wiedzie od baszty do kościoła parafialnego.

NA TROPIE TAJEMNIC

- Zajrzeliśmy do kościoła. O połączeniu między nim, a zamkiem mówiło wiele osób, wskazując skąd biegł tunel. Nam wyszło zupełnie inne miejsce - wyjaśnia radiesteta. - W ścianie widać jakby ślad po zamurowanym przejściu.

We trójkę z radiestetą Danielem Chojnackim i jasnowidzącą Jolantą Fidecką wybrali się też do Podzamcza Chęcińskiego. Wszystkim wyszło to samo - obok łuku triumfalnego jest wejście do podziemnego korytarza, wejście zablokowane potężnym młyńskim kamieniem. Przez kilkanaście dni wytyczali trasę, jaką biegnie ów tunel. Podąża on przez E 7 w stronę zamku, ale potem skręca i polami dociera do terenu bazy przy ul. Kieleckiej. Tu się rozdwaja. Jedna odnoga kieruje się w stronę klasztoru Franciszkanów, druga przez stary młyn do kościoła parafialnego.

JEŚLI GMINA POMOŻE...

- Przebieg tuneli chcemy potwierdzić robiąc odkrywki, jeśli tylko władze gminy nam pomogą - mówi Moćko. - Uda się to zrobić, bo burmistrz miasta Robert Jaworski jest bardzo zainteresowany atrakcjami, które mogłyby przyciągnąć tu turystów.

- Gdyby te informacje się potwierdziły, byłbym bardzo rad - nie kryje. Jest jednak dosyć sceptyczny albowiem przy ul. Kieleckiej, obok której miałby biec jeden z tuneli, wykonywano prace - kładziono wodociąg, kopano piwnice i na żadne komory czy korytarze nie natrafiono. Jednak nie widzi przeszkód, by radiesteci sprawdzili, co kryje się pod podłogą starego młyna - budynek od lat stoi pusty. Także odsunięcie kamienia w Podzamczu, by sprawdzić czy jest pod nim wejście, jest możliwe na wiosnę.

- Ale już teraz deklaruję, że w miejscu określonym jako miejsce mocy - na tarasie obok zamku ustawię ławeczki - mówi Robert Jaworski. - Wypoczynek w tym miejscu, zwłaszcza że rozciąga się stąd wspaniała panorama, będzie na pewno służył wszystkim. A jeśli otrzymam stosowny certyfikat z Towarzystwa Radiestezyjnego, też go tam zamieszczę.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 2 lutego 2007, o 10:45

Obrazek
W Chęcinach powstanie szkoła zawodowa przy współpracy z ZPUE we Włoszczowie

Elektromechaników i mechaników pojazdów samochodowych kształcić będzie od września zasadnicza szkoła zawodowa w Zespole Szkół nr 2 w Chęcinach. Powstanie na prośbę jednego z największych pracodawców w regionie.

- Gorąco popieramy utworzenie takiej szkoły. Zwłaszcza że nie będzie ona produkować kolejnych bezrobotnych, a dobrze wykształconych absolwentów, którzy mają szansę na dobrą pracę - mówi Ryszard Barwinek, członek zarządu powiatu, któremu podlega ZS w Chęcinach. Spotkał się już z dyrekcją placówki i ustalono, jak ma wyglądać kształcenie. - Chcemy, by szkoła zawodowa rozpoczęła działalność już we wrześniu - zapowiada.

O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Zakład Produkcji Urządzeń Elektrycznych we Włoszczowie zainspirował starostwo powiatowe w Kielcach. Jego właściciel Bogusław Wypychewicz w ciągu kilkunastu lat od produkowania złączy kablowych w garażu teścia doszedł do tego, że spółka notowana jest na giełdzie, produkuje specjalistyczne urządzenia elektryczne i energetyczne do krajów UE, USA i Rosji, ma swoje filie w Bułgarii i Serbii. Ale rozwój firmy blokuje brak kadry. Stąd zrodził się pomysł, by utworzyć szkołę, która będzie kształciła m.in. na potrzeby ZPUE.

Andrzej Kadłubek, dyrektor ZS, o opinię na temat utworzenia szkoły zawodowej poprosił kuratorium oświaty, powiatową radę zatrudnienia oraz starostwo. - Do 28 lutego starostwo zatwierdza sieć szkół. Myślę, że do tego czasu opinie będą gotowe - mówi.

W ten sposób od września w ZS zacznie działać zasadnicza szkoła zawodowa, która kształcić będzie na dwóch kierunkach: elektromechanik oraz mechanik pojazdów samochodowych. - Odpowiadają one zapotrzebowaniom na tego typu fachowców, m.in. właśnie w ZPUE. My zapewnimy dobre przygotowanie merytoryczne uczniów, zakład we Włoszczowie deklarował, że tam będą mogli odbywać praktyki i nabywać umiejętności. Bardzo nas cieszy taka możliwość współpracy, szczególnie że w naszej szkole prowadzimy technikum elektryczne, mechaniczne, mechatroniczne, a od września informatyczne, gdzie uczniowie po zawodówce będą mogli dalej się kształcić - podkreśla dyrektor Kadłubek.

W przyszłym tygodniu Ryszard Barwinek spotyka się w tej sprawie z Ryszardem Iwańczykiem , dyrektorem ds. finansowo-handlowych ZPUE. - Mamy omówić współpracę w zakresie praktyk uczniowskich. Chcemy, by wszystko było dobrze przygotowane dla uczniów nowej szkoły - podkreśla Barwinek.

Dla Gazety Zdzisław Kowalski dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy

To bardzo efektywna forma kształcenia, kiedy szkoła uczy w kierunkach i zawodach, na jakie występuje zapotrzebowanie na rynku. Jeszcze lepiej jest, gdy dodatkowo uczeń ma zapewnioną praktyczną naukę zawodu. Wielokrotnie przy różnego rodzaju konferencjach dotyczących rynków pracy i systemów kształcenia przywoływany jest niemiecki model kształcenia zawodowego. Tam uczniowie zdobywają wiedzę praktyczną w zakładach pracy. U nas taki system w jakimś stopniu zachował się w rzemiośle, gdzie uczeń praktykuje u cukiernika, piekarza, stolarza i stopniowo zdobywa kolejne tytuły. Nawiązanie do takiego modelu kształcenia jest rzeczą bardzo dobrą.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 16 lutego 2007, o 19:43

oferta nr: 04EX/520D6, województwo: Świętokrzyskie, miasto: Chęciny cena:1 550 000 PLN, cena / m2:1581.6 PLN pow. użytkowa: 980 m2
Obiekt 25 km od Kielc w rejonie ośrodków wypoczynkowych połozony bezpośrednio nad rzeką, pośród lasów sosonowych. Działka 10100 m.kw. w całości ogrodzona, w trakcie zagospodarowania ( rysunek planu znajduje się w zakładce ze zdjeciami) W trakcie budowy znajduje się hotel o 14 pokojach (każdy z łazienką), sali restauracyjnej z zapleczem kuchennym. Stan zaawansowania robót budowlanych ukazanu jest na załączonych zdjęciach. Obok znajduje sie mniejszy budynek w którym znajdzie się duża sala wielofunkcyjna z możliwością wykorzystania jej na urządzanie wesel, szkoleń, zjazdów lub innych imprez okolicznościowych. W narożu placu znajdziemy duży grill murowany z wędzarką. Na nieruchomości przewidziano także budowę domków kempingowych ( z kominkiem i łazienką) z których wykonano do tej pory jeden. Nieruchomość zlokalizowana jest na terenie o wyjątkowym mikroklimacie, który niektórzy porównują z Rabką. Do nieruchomości dojechać można od Chęcin drogą asfaltową. Dojazd od Kielc zajmuje około 20 minut.
Obrazek
:arrow: http://www.eurolocum.pl/?action=offer&b ... 04EX/520D6

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 2 marca 2007, o 08:17

Obrazek
Dwieście domów w Chęcinach

Na zboczu góry Zelejowa koło Chęcin powstanie osiedle. A właściwie małe miasteczko, bo jest tam miejsce na dwieście domów jednorodzinnych
Zobacz powiekszenie
Fot. Jarosław Kubalski / AG
Tak dużej inwestycji mieszkaniowej pod Kielcami dawno nie było. Wczoraj uprawomocnił się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru Chęciny II, w skład którego wchodzi osiedle domów jednorodzinnych na południowym zboczu góry Zelejowa. Powstanie tam 200 działek budowlanych, wyznaczono już drogi osiedlowe, dojazdowe, obszar przeznaczony na usługi, handel i np. przedszkole. Około 2/3 tego terenu jest w rękach jednej osoby, pozostała część należy do innego inwestora. Obu reprezentuje Zakład Obrotu Nieruchomości "Interlocum" w Kielcach. - Myślę, że budowa pierwszych domów rozpocznie się jeszcze w tym roku - mówi Andrzej Klimaszewski, współwłaściciel Interlocum.

Z inwestycji zadowolony jest burmistrz Chęcin Robert Jaworski. - Cieszę się, bo kiedy budownictwo kwitnie, bezrobocie maleje, zwiększa się też liczba mieszkańców - mówi.

Burmistrz podkreśla ekonomiczne zalety takiej budowy. - To są ziemie leżące ugorem, takie pola wcale nie wyglądają pięknie. Ziemia ma V, VI klasę i zwolniona jest z podatku rolnego. Po przekształceniu właściciele będą płacić normalny podatek od nieruchomości - podkreśla.

Według niego budowa nowych osiedli jest ratunkiem na niż demograficzny. Chęciny są w niechlubnej czołówce tych gmin, które likwidują w tym roku najwięcej szkół. - Dzieci rodzi się coraz mniej, a budowa takich osiedli pozwoli gminie się rozwijać. Wszyscy są zadowoleni. Poza tym ludzie z zewnątrz wniosą dużo dobrego - np. mentalność, pojawią nowe grupy zawodowe - zauważa.

Firma Interlocum nie buduje domów, tylko sprzedaje działki, ale Klimaszewski zapewnia, że nie będzie to typowe podkieleckie osiedle. - Po pierwsze, plan zagospodarowania przestrzennego jest na tyle szczegółowy, że nie powstanie tu chaos architektoniczny. A gmina zadbała o to, żeby była dobra sieć dróg osiedlowych oraz miejsce na usługi i handel. No i tak naprawdę kielczanie nie przestaną mieszkać w mieście, bo Chęciny prawa miejskie mają - mówi.

Dobra jest też komunikacja z osiedla. Do Kielc dojeżdża się dwupasmówką w 15 minut, nie ma korków bez względu na porę dnia. Jest też bardzo blisko do ekspresowej "siódemki", a w drugim kierunku - do zalewu w Bolminie. Rekreację zapewnia pobliski rezerwat przyrody na Zelejowej. Wszyscy mieszkańcy będą też mieli piękny widok na panoramę Chęcin z Górą Zamkową, klasztorem i kościołem parafialnym.

Problem może być tylko na początku z mediami. Burmistrz Jaworski przyznaje, że w tym roku nie ma środków na budowę wodociągu i kanalizacji dla osiedla. - Zrobię wszystko, aby znalazły się w budżecie na następny rok - zapowiada.

W tym rejonie planowane są jeszcze dwa podobne osiedla, w gminie Sitkówka-Nowiny i na południowym stoku Góry Zamkowej.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 30 marca 2007, o 21:30

Obrazek
Budynek Urzędu Miasta i Gminy w Chęcinach będzie wyremontowany

Relikt minionej epoki- budynek Urzędu Miasta i Gminy w Chęcinach- wkrótce zniknie z panoramy miasta. Znalazły się pieniądze na remont obiektu, który straszył turystów. Malowany ostatnio w latach 60-tych magistrat zmieni kolor, poszycie dachowe i zostanie odświeżony. Gmina przeznaczyła na ten cel 800 tysięcy złotych. Jest także szansa na to, że centrum miasteczka zmieni swe oblicze. Jest już projekt rewitalizacji miasta. "To miejsce atrakcyjne dla turystów. Chcemy coś z tym zrobić, popracować nad całością wizerunku Chęcin- powiedział Radiu Kielce Robert Jaworski burmistrz Chęcin. Władze Chęcin liczą na to, że projekt finansowany będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym są pieniądze na rewitalizacje małych, zabytkowych miasteczek.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=2989

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 30 marca 2007, o 22:20

Mnie ostatnio wzieło i podjechałem do Chęcin pospacerować. Stwierdzam, że giminie brak pomysłu na siebie. Miejsce rewelacyjne i malownicze, położone blisko dużego węzła komunikacyjnego i blisko samych Kielc.

Brakuje drogowskazów, brakuje infrastruktury dla turystów (typu bary, karczmy, cukiernie) w samych Chęcinach i przy drogach. IMHO trochę pomysłu i Chęciny mają szanse stać się miejscowością chętnie odwiedzaną przez turystów. Może doczekamy, że będzie to nasz Kazimierz nad Wisłą.

A dodatkowo zdjęcie :)

Obrazek
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 1 kwietnia 2007, o 21:42

Obrazek
Jest szansa na kapitalny remont chęcińskiej Niemczówki

To zabytkowy dom mieszczański z 1570 roku. Za kilka tygodni pomalowana zostanie elewacja i naprawione największe szkody jakie wyrządził zabytkowi upływajacy czas. Przez lata Niemczówka nie była restaurowana. Nieruchomość nie miała bowiem uregulowanej sytuacji prawnej. Obecnie należy już do samorządu. Na całkowity remont potrzeba okoła 1 miliona złotych. Tych pieniędzy szukamy w Regionalnym Programie Operacyjnym. Jeden z najładniejszych zabytków Chęcin będzie mógł wreszcie przyciagać turystów - powiedział Radiu Kielce burmistrz Chęcin Robet Jaworski. XVI - wieczny dom mieszczański to cenny zabytek. Charakterystyczna dla budowli jest przejezdna sień, kamienne obramowania okien oraz drzwi i głębokie piwnice.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=3009

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 10 kwietnia 2007, o 21:25

Obrazek

Kolejne pieniądze od ministra kultury
Monika Rosmanowska2007-04-10, ostatnia aktualizacja 2007-04-10 19:56
Chęcińscy franciszkanie, filharmonicy i kielecka szkoła muzyczna dostaną w sumie ponad milion złotych na inwestycje.

Wczoraj minister kultury rozstrzygnął ostatni program operacyjny "Rozwój infrastruktury kultury i szkolnictwa artystycznego".

(...)
500 tys. zł dostali franciszkanie z Chęcin na renowację i konserwację zabytkowego klasztoru. - Do zrobienia jest naprawdę dużo. Począwszy od dachu, izolacji murów, centralnego ogrzewania po wymianę okien - wylicza brat Mariusz.
(...)

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4049708.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 czerwca 2007, o 18:35

Będzie gruntowna zmiana wizerunku Wzgórza Zamkowego w Chęcinach

W najbliższym czasie zmieni się infrastruktura wokół zamku, a następnie rozpoczną się prace, które podiosą atrakcyjność ruin. Wzdłuż alei prowadzącej na szczyt powstaną nowe kramy, utrzymane w stylistyce śrdniowiecznej. Uporządkowany zostanie także parking, a w miejscu w którym radiesteci odkryli bardzo silne prądy stanie ławeczka. Na zmiany te przeznaczono ponad 100 tysięcy złotych. Jak poinformował nas Robert Jaworski burmistrz Chęcin uporządkowanie wzgórza i nadanie mu atrakcyjnego dla turystów charakteru to jedno z najważniejszych zadań na ten rok. Chęciny ubiegają się także o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego, które przeznaczone zostaną na restauracje zamkowej studni oraz budowę małego amfiteatru na zamku.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=4554

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 października 2007, o 17:33

Pierwszy krok w dążeniu do powstania kompleksu sportowego

W ostatnich tygodniach gmina zakupiła działkę w centrum miasta pod budowę centrum sportowego, które jest oczekiwane tu niemalże od pokoleń. Jest to jedyna działka, znajdująca się w centrum miasta, które nadaje się na ten cel. Na inwestycję gmina złożyła wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na projekt całego kompleksu

:arrow: http://checiny.pl/

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 26 października 2007, o 09:00

Dawna Synagoga nabiera blasku

Obiekt dawnej Synagogi, stanowiący obecnie siedzibę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Chęcinach jest właśnie na etapie odnawiania. Nowego koloru nabiorą nie tylko mury budynku, ale również drzwi i kraty. Dodatkowo zostanie zagospodarowany zieleniec i teren wokół obiektu. Całość ma nawiązywać do historycznego stylu miasta.
Prace przy dawnej Synagodze przeprowadzają pracownicy interwencyjni zatrudnieni przez Urząd Gminy i Miasta Chęciny. W pierwszej kolejności budynek zostanie pomalowany w kolorze sugerowanym przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. - Warto podkreślić, że kolorystykę dobraliśmy zgodnie z tą zawartą w kulturze żydowskiej - informuje dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Chęcinach, Izabela Buda. - Chcemy, aby wszystkie nasze liczne obiekty historyczne kusiły oko turystów przyjeżdżających do naszego historycznego miasta - podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski.

www.checiny.pl


Obrazek

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 26 października 2007, o 09:03

Nowe drogowskazy


Jak już większość z Państwa z pewnością zauważyła, na terenie Naszej Gminy pojawiły się nowe drogowskazy. Na kilkudziesieciu nowych tablicach informacyjnych widnieją nie tylko nazwy ulic i miejscowości, ale wskazują one również drogę do przychodni, poczty oraz do najważniejszych atrakcji turystycznych Ziemi Chęcińskiej.
Napisy na tablicach informacyjnych wykonane są w trzech kolorach - brązowym, niebieskim i czarnym. Na drogowskazach znajduje się również herb Chęcin.
Oznakowanie na pewno pomoże turystom odnaleźć konkretną ulicę bądź obiekt. Ponadto, dzięki nowym znakom, unikniemy dylematu, czy Zelejowa, Dobrzączka itp. to miejscowości czy ulice miasta.
Mamy nadzieję, że dobre oznakowanie skusi także turystów, przejeżdżających przez teren gminy, do odwiedzenia Miasta Królewskiego Chęciny.

Obrazek

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 9 listopada 2007, o 10:35

Zniszczone tablice drogowe

Z przykrością informujemy, że w Chęcinach wandale, po raz kolejny, zniszczyli mienie publiczne. W dniu 1 listopada zostały uszkodzone nowe, zakupione przed tygodniem, tablice z nazwami ulic. Chuligani "ukręcili" tablice informacyjne "Policja" stojące na ul. Radkowskiej przy skrzyżowaniu z trasą E7 oraz na skrzyżowaniu ul. Radkowskiej z ul. Szkolną. Dodatkowo słupek z nazwami ulic przy trasie E7 został przekręcony i przechylony w stronę jezdni.
Obecnie, po zdemontowaniu, słupek został przewieziony do naprawy. Ponieważ jest to kolejny akt wandalizmu w ostatnim czasie na terenie miasta (wcześniej m.in. zniszczono plac zabaw oraz ławki) i niestety do tej pory nie wykryto żadnego ze sprawców, apelujemy do naszej lokalnej Policji o szybkie złapanie sprawców.
Jednocześnie obserwujemy, że w sąsiednich gminach, już od wielu lat, mienie publiczne nie jest tak niszczone przez wandali i długo służy lokalnej społeczności. Dlatego apelujemy do wszystkich, którym dobro i wizerunek naszej gminy leży na sercu - Nie pozwólmy, aby nieliczna grupa niszczyła to, co powinno przez wiele lat służyć nam wszystkim i kreować pozytywny wizerunek gminy Chęciny. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o informacje, które pomogą w ujęciu chuliganów, niszczących systematycznie nasze mienie publiczne.

ODPOWIEDZ