Piekoszów

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Piekoszów

Post autor: Sirek1 » 5 października 2006, o 18:16

OGŁOSZENIE PRZETARGOWE

Dot. postępowania przetargowego na realizację inwestycji pn.
"Centrum Usług Rehabilitacyjnych przy Domu Dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie"

Dyrekcja Caritas Diecezji Kieleckiej Oddział w Piekoszowie - Dom Dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie uprzejmie informuje, że w dniu 25.08.2006. zatwierdziła propozycję Komisji Przetargowej, dot. rozstrzygnięcia przetargu w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia powyżej 60 tys. Euro, lecz mniejszej od kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych, którego przedmiotem było kompleksowe wykonawstwo obiektu - Centrum Usług Rehabilitacyjnych przy Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie wraz z przyłączami i instalacjami wewnętrznymi, które obejmuje: basen, salę ćwiczeń grupowych, zespół hydroterapii i elektrolecznictwa, pokoje mieszkalne oraz miejsca postojowe, drogi, chodniki i małą architekturę, BZP Nr 173 z dnia 2006.07.10 poz. 35936.
Komisja biorąc pod uwagę zaproponowane warunki wybrała ofertę firmy :
MITEX S.A.
ul. Postępu 5a
02-676 Warszawa

Cena brutto oferty wynosi : 7 773 072,62 zł (słownie: siedem milionów siedemset siedemdziesiąt trzy tysiące siedemdziesiąt dwa złote i 62/100)
Termin wykonania zamówienia, deklarowany : 9 miesięcy – od 01.09.2006. do 31.05.2007r(data kalendarzowa)
Terminy płatności faktur częściowych deklarowane na 45 dni, a faktury końcowej na 60 dni licząc od dnia otrzymania przez Zamawiającego.
:arrow: http://piekoszow.idn.org.pl/ddn/oglosz.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 października 2006, o 18:19

Obrazek
W Piekoszowie powstanie Centrum Usług Rehabilitacyjnych

W centrum znajdą pomoc osoby chore na stwardnienie rozsiane z całej Polski. Rehabilitację dla takiej rzeszy pacjentów świadczą zaledwie dwie placówki w kraju.

Za półtora roku podopieczni Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie będą mieli nowoczesny pawilon rehabilitacyjny. Ruszyły prace budowlane. Nowe Centrum Usług Rehabilitacyjnych będzie częścią dużego kompleksu, który w Piekoszowie ma już 25 lat.

Rocznie z usług domu w Piekoszowie korzysta blisko 4 tysiące niepełnosprawnych. Dziennie fizjoterapeuci wykonują 100 zabiegów. Chcieliby je robić w lepszych warunkach i poświęcić pacjentom więcej czasu.

Na centrum czekają przede wszystkim pacjenci, którzy do Piekoszowa przyjeżdżają kilka razy w roku z różnych stron kraju. Centrum Usług Rehabilitacyjnych pozwoli na przyjęcie dodatkowo 1800 pacjentów. Podobne placówki działają jedynie w Dąbcu koło Warszawy i Bornym Sulimowie w województwie zachodniopomorskim.
:arrow: http://ww2.tvp.pl/1496,20061004403235.strona

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 21 stycznia 2007, o 12:54

Obrazek
Centrum Usług Rehabilitacyjnych

Przy Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie powstaje Centrum Usług Rehabilitacyjnych. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu funduszy pomocowych, pochodzących ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Pośrednikiem ze strony budżetu państwa jest Ministerstwo Gospodarki i Pracy, zaś na szczeblu województwa świętokrzyskiego Urząd Marszałkowski.
Centrum Usług Rehabilitacyjnych przy Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie będzie trzecią w Polsce placówką specjalistyczną dla osób chorych na Stwardnienie Rozsiane (SM), a zarazem jedyną taką placówką na terenie południowo - wschodniej Polski. Celem Projektu jest stworzenie ośrodka, świadczącego usługi rehabilitacyjne dla osób chorych na SM. Usługi będą świadczone na wysokim poziomie, zgodnie z obowiązującymi standardami europejskimi. Zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi jest zdecydowanie większe niż możliwości istniejącego w Piekoszowie Domu dla Niepełnosprawnych. Aktualnie czas oczekiwania do piekoszowskiego ośrodka wynosi około 10- ciu miesięcy. Podobnie wygląda sytuacja w zakresie dostępności zabiegów ambulatoryjnych i środowiskowych.
C.U.R. zamierza objąć skalą swojego działania województwo świętokrzyskie wraz z województwami ościennymi.
Wykonawcą robót budowlanych jest firma MITEX S.A. Prace postępują bardzo szybko i już widać oprócz wykopów zarysy konstrukcji, co ilustrują fotografie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fotogaleria z postępu prac :arrow: http://piekoszow.idn.org.pl/ddn/cur.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 23 marca 2007, o 21:05

Obrazek
Pomóż w budowie centrum rehabilitacyjnego w Piekoszowie

Przez weekend każdy może dołożyć przysłowiową cegłę do budowy Centrum Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Pieniądze zbierają wolontariusze, którzy pomagają klientom pakować zakupy w hipermarkecie.

Ponad dwa tysiące metrów kwadratowych powierzchni: hala sportowa, sale do ćwiczeń indywidualnych, warsztaty terapii zajęciowej – wszystko z myślą o rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Na wszystko jednak potrzebne są ogromne pieniądze. Z dnia na dzień drożeją materiały budowlane, a najważniejsze będzie wyposażenie nowego centrum w najlepszy sprzęt rehabilitacyjny. Stąd pomysł na kwestę. Przez weekend ponad trzydziestu wolontariuszy będzie pomagało klientom hipermarketu przy ul. Świętokrzyskiej pakować zakupy. Można im podziękować wrzucając drobne do puszki.

Rocznie z usług Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie korzysta blisko tysiąc osób z różnymi schorzeniami. Kiedy powstanie nowoczesna klinika, ta liczba może się nawet potroić. Budowa centrum ma się zakończyć we wrześniu. Jej koszt wstępnie oszacowano na ponad 7,5 mln zł.

:arrow: http://ww6.tvp.pl/1494,20070323476258.strona

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 6 września 2007, o 00:04

Rozwój gminy jest najważniejszy
O nowych planach turystycznych, inwestycyjnych, rekreacyjnych na najbliższe miesiące rozmawiamy z Tadeuszem Dąbrową, wójtem gminy Piekoszów.


Tadeusz Dąbrowa na tle mapy terenu gminy Piekoszów, na której zaznaczone są przygotowane przez urbanistów gminnych tereny pod inwestycje budowlane. (Ł. Zarzycki)

Agnieszka Białek: * Panie wójcie, jakie są priorytetowe inwestycje w gminie Piekoszów i jakie ma pan plany co do gminy?

- Mamy bardzo dużo planów inwestycyjnych, ale priorytetem będzie dla nas kanalizacja. Skanalizowana jest już centralna i wschodnia część gminy od Kielc przez Piekoszów do Micigozdu, łącznie ponad 100 kilometrów sieci kanalizacyjnych. Jak obejmowałem fotel wójta to było 30 kilometrów. Gmina Piekoszów, jeśli chodzi o kanalizację jest aglomeracją porównywalną do Skarżyska. Co oznacza, że nie możemy na kanalizację otrzymać pieniędzy regionalnych z rozwoju obszarów wiejskich tylko z Centralnego Funduszu Spójności. Od dwóch lat staramy się o dofinansowanie z tego funduszu i nasze zabiegi zakończyły się tym, że jesteśmy na licie indykatywnej - czyli liście projektów gminnych, które otrzymują pieniądze pod warunkiem, że dobrze przygotują dokumentację projektową. Wartość projektu to ponad 50 milionów złotych. Te pieniądze pozwolą nam skanalizować nieskanalizowaną część gminy do 2012 roku. Mam też nadzieję, że powstanie druga oczyszczalnia ścieków w Wesołej. Musimy też przekształcić nasze przedsiębiorstwo wodociągowe, które działa w formie zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego - wtedy w stu procentach ta spółka będzie własnością gminy.

* W gminie głośno jest o nowych inwestycjach, które realizuje gmina razem z Kielcami i Starachowicami. Co to za projekty?

- Razem z Kielcami, Agencją Nieruchomości Rolnych robimy ważny projekt - Inkubator Technologiczny. Będziemy przekształcać tereny ugorów, gdzie nic już nie rośnie w tereny, które będą służyć inwestorom pod inwestycje, związane z czystymi technologiami czy produkcją. Będą to firmy informatyczne, działające w zakresie biotechnologii czy odnawialnych źródeł energii. W Kielcach powstaną biurowce, a u nas tereny pod produkcje, czyli regionalne parki przemysłowe, gdzie my robimy koncepcję, dzielimy działki i sprzedajemy inwestorom. Pieniądze na to przedsięwzięcie będą pochodzić z dwóch źródeł, tak zwanej Polski Wschodniej z Programu Operacyjnego i Sektorowego i programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jest bardzo duże zainteresowanie terenami, na przykład firma hiszpańska chce już rozpocząć inwestycję. Zgłosili się też inwestorzy z Niemiec i Austrii.

* A na czym polega współpraca ze Starachowicami?

- Będziemy tworzyć strefę o specjalnych ulgach w podatku dochodowym dla firm. My bylibyśmy częścią starachowickiej strefy. Dwa z czterech terenów uzyskały pozytywną ocenę. Mamy nadzieję, że nasze 70 hektarów będzie włączone w skład tej specjalnej strefy. W Starachowicach zostało stworzonych wiele nowych miejsc pracy. Mam nadzieję, że u nas będzie podobnie.

* Mówił pan o zainteresowaniu inwestorów zagranicznych. A czy zgłosiły się też jakieś firmy lokalne?

- Mamy lokalne przetwórnie mięsne, których właściciele nie ukrywają, że chcieliby zainwestować w nowe firmy i być w strefie ekonomicznej.


Czy inne lokalne firmy mogą udać się do gminy i uzyskać pomoc?

- Chcemy stworzyć w Piekoszowie Lokalną Izbę Gospodarczą, w której skład wchodziliby lokalni przedsiębiorcy. Izba mogłaby uzyskiwać pieniądze na własną działalność wydawniczą, promocyjną czy organizację targów. Warunek jest jeden, firmy muszą się zjednoczyć i współpracować. Gmina będzie pomagała napisać wnioski unijne.

* Jakie są najważniejsze projekty gminne, na które staracie się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli pieniądze z Unii Europejskiej?

- Mamy w Jaworzni dwie szkoły: podstawową i gimnazjum, które znajdują się w jednym budynku. Dzieci się nie mieszczą, dlatego chcemy rozbudować szkołę, dodatkowo wybudować boiska i sale gimnastyczne oraz miasteczko ruchu. Stawiamy też na inwestycje proekologiczne, na przykład chcemy wybudować kotłownię wodną opalaną biomasą wraz z instalacją centralnego ogrzewania w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, chcemy zamontować kolektory słoneczne w budynkach Zespołu Placówek Oświatowych. Mamy projekty drogowe, jak priorytetowa budowa ulic w osiedlu domków jednorodzinnych Ogrodnik, gdzie jest nowe osiedle, a nie ma ani jednego metra drogi asfaltowej. Szykujemy się do budowy drogi łączącej tereny inwestycyjne w Wincentowie i Rykoszynie i drogi w Gałęzicach. Chcemy wybudować park linowo-wspinaczkowy Tarzania z wolno stojącą ścianą wspinaczkową i dziewięć placów zabaw przy każdej szkole. Zależy nam na budowie wielofunkcyjnego Domu Kultury w Zajączkowie, gdzie mieściłyby się straż pożarna, biblioteka, świetlica wiejska.

* Co pan robi, żeby przeciwdziałać bezrobociu?

- Może to zabrzmi nieskromnie, ale bezrobocia wśród mężczyzn nie ma. Mężczyźni, którzy są zdrowi, nie piją i mają chęć do pracy, nie mają problemu z zatrudnieniem. Ostatnio szukaliśmy mężczyzn do pracy przy działaniach interwencyjnych. W końcu wziąłem kobiety. Taka gminna grupa interwencyjna sprząta dwa razy do roku gminę, tereny zielone, mężczyźni koszą trawy, przycinają krzewy. Wykonują też drobne prace remontowe, jak na przykład malowanie. Gmina zakupiła własny sprzęt dla nich.

* Dziękuję za rozmowę.

Echo Dnia

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 26 października 2007, o 09:07

Zakończyła się budowa Centrum Usług Rehabilitacyjnych.Otwarcie w sobotę...

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 8 listopada 2007, o 08:03

Piekoszów > Pola golfowego nie będzie?

Powstanie pola golfowego w gminie Piekoszów koło Kielc stoi pod znakiem zapytania. - Od dawna nie mieliśmy żadnych informacji od inwestora, który był zainteresowany tą inwestycją. Najwidoczniej te plany zostały odłożone - przewiduje Tadeusz Dąbrowa, wójt Piekoszowa. Dodaje, że gminie zależało na budowie pola golfowego, ale nie może czekać w nieskończoność, bo chce mieć wpływy ze sprzedaży tych gruntów.

Echo Dnia

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 9 listopada 2007, o 09:13

Cycat z dzisiejszego Echa Dnia:
Urząd Gminy w Piekoszowie informuje, że posiada do sprzedaży 6 działek budowlanych, położonych w Piekoszowie o powierzchni od 847 m kw. do 1519 m kw.
Cena 1 m kw. wynosi 41,00 zł + 22% VAT.
Termin wpłaty wadium do 12 listopada 2007r.
Przetarg odbędzie się w dniu 15 listopada 2007r. godz. 10.00. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy pokój nr 111 lub telefonicznie: 041/30-61-209.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 10 listopada 2007, o 03:03

Może w takim wypadku inwestor zdecyduje się wybudować pole golfowe w Białogonie? Oby tylko nie zrezygnował z Kielc...

Awatar użytkownika
Michel2
Posty: 383
Rejestracja: 20 marca 2006, o 10:21
Lokalizacja: Ziemia Swietokrzyska :*
Kontakt:

Post autor: Michel2 » 3 grudnia 2007, o 23:03

Wspólne schronisko dla psów

Gminy w powiecie kieleckim chcą założyć je wspólnie, bo wyłapywanie bezpańskich zwierząt to ogromne koszty.

Problem, co zrobić z wałęsającymi się psami w podkieleckich gminach ma zostać wkrótce rozwiązany. Jest pomysł utworzenia powiatowego schroniska dla zwierząt w Piekoszowie.

- Skala problemu jest bardzo duża. Rocznie na wyłapywanie bezdomnych psów wydajemy z budżetu około dwudziestu tysięcy złotych. Podobnie jest w innych gminach - tłumaczy Tadeusz Dąbrowa, wójt Piekoszowa i pomysłodawca wybudowania schroniska.

Powinni mieć swoje

- Bezdomne zwierzęta z gmin są przyjmowane do naszego schroniska, ale konieczne jest podpisanie na początku roku umowy w tej sprawie - twierdzi Bogdan Klikowicz, dyrektor do spraw technicznych Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Kielcach. Zaznacza jednak, że najlepiej byłoby, gdyby podkieleckie gminy miały własne schronisko dla bezdomnych zwierząt.

- Dojechanie do odległej gminy zabiera tyle czasu, że kiedy pracownicy dotrą na miejsce, zwierzęcia które zagrażało jakiejś okolicy zazwyczaj już nie ma. Poza tym chodzi również o ograniczoną liczbę miejsc w schronisku. Na razie dla naszego miasta jest wystarczająca, ale w przyszłości sami będziemy musieli pomyśleć o czymś więcej - uważa dyrektor PUK.

Robert Jaworski, burmistrz miasta i gminy Chęciny, również zaznacza, że brak schroniska jest uciążliwy. - Kwoty, które płacimy za wyłapanie i przyjęcie psa do schroniska w Kielcach są wysokie, a problem z bezdomnymi zwierzętami nie zniknie, raczej będzie narastał - sądzi burmistrz Chęcin.

W Piekoszowie

Pomysł wójta Dąbrowy dotyczący powstania schroniska w gminie Piekoszów spotkał się z przychylnością wójtów Sitkówki-Nowiny, Morawicy oraz burmistrza Chęcin. - Rozmawialiśmy na ten temat i zgodziliśmy się, że budowa schroniska jest konieczna - mówi Tadeusz Dąbrowa. Dodaje, że jest również właściwe miejsce. - W pobliżu składowiska odpadów w Promniku są ugory należące do Agencji Nieruchomości Rolnych. Mogą one zostać przekazane gminie na jej działalność statutową. Zaczęliśmy już o to zabiegać - tłumaczy wójt Piekoszowa.

Schronisko ma powstać w obrębie Związku Gmin Powiatu Kieleckiego w Zlewni Górnej Nidy. - Pracujemy nad uszczegółowieniem pomysłu - zapewnia Robert Jaworski. - Na konferencji w grudniu przedstawimy gotową koncepcję łącznie ze wstępnymi kosztami - dodaje wójt Dąbrowa.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/71203005
www.nowiny.com.pl - serwis internetowy gminy Sitkówka-Nowiny
Kocham Świętokrzyskie :* :)

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 12 grudnia 2007, o 14:07

Obrazek

Zamiast szklarni będą inwestycje
Gmina Piekoszów udostępni kolejny teren dla inwestorów. Jest już znana lokalizacja.

W Piekoszowie wyrośnie podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. Jest już znana jej lokalizacja. Powstanie na terenie, który do niedawno dzierżawiło Gospodarstwo Ogrodnicze "Bracia Kasprzak”.

Ten 30-hektarowy teren od wielu lat znany był z tego, że był pomidorowym zagłębiem dla Kielc. Jednak od jakiegoś czasu kondycja piekoszowskich szklarni zaczęła podupadać, aż w końcu Agencja Nieruchomości Rolnych, która w imieniu skarbu państwa zarządza tym terenem, wymówiła spółce umowę dzierżawy.

- Pomyśleliśmy sobie, że to świetne miejsce na podstrefę ekonomiczną - mówi Tadeusz Dąbrowa, wójt Piekoszowa. - Tym bardziej że już wcześniej kontaktował się z nami szef starachowickiej strefy ekonomicznej i dopytywał o możliwość rozszerzenia jej w naszej gminie - opowiada.

W sierpniu zgodę na utworzenie strefy wyraziło Ministerstwo Gospodarki, następnie piekoszowscy radni i w końcu Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

- Już teraz jest duże zainteresowanie firm, które dopytują nas jak szybko strefa zacznie działaś - zdradza wójt i zapewnia, że gmina robi wszystko, by stało się to jak najszybciej. - Rozpoczęliśmy już procedurę wydania decyzji o warunkach zabudowy.

Jestem przekonany, że jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku ogłosimy pierwsze przetargi na sprzedaż działek - przewiduje Tadeusz Dąbrowa.

Niewykluczone, że na terenie gminy powstanie jeszcze jedna podstrefa w okolicach Wincentowa. Jednak władze gminy nie chcą na razie zdradzać szczegółów dotyczących tej lokalizacji.
_____________________________________________________________

Gmina Piekoszów głodna sukcesu

Urząd Gminy w Piekoszowie wypadł najlepiej z ościennych gmin wokół Kielc w audycie, który sprawdzał atrakcyjność oferty i obsługę inwestorów.

Piekoszów najlepszy spośród 11 gmin Kieleckiego Ośrodka Metropolitarnego.

- Gmina jest głodna sukcesu i bardzo dużo robi, by go osiągnąć - ocenili fachowcy.
Audyt odbył się w ramach projektu "Partner Centrum Obsługi Inwestora” i trwał od 25 do 29 czerwca. Specjaliści w zakresie obsługi inwestorów ocenili między innymi gminne tereny inwestycyjne, zawartość materiałów informacyjnych i promocyjnych, przygotowanie merytoryczne i językowe kadr odpowiedzialnych za promocję i obsługę inwestorów oraz możliwości podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej w oparciu o dostępne źródła finansowania.

I zwycięzcą okazał się właśnie Piekoszów, który uzyskał wynik 85 punktów na 100 możliwych. "Bardzo wysoki poziom kwalifikacji w sferze możliwości pozyskiwania i obsługi inwestorów krajowych i zagranicznych” - czytamy w uzasadnieniu. Dalej zwrócono uwagę na dużą liczbę pracodawców, w tym i współpracujących z zagranicą, a także duże sukcesy sportowo-kulturalne mieszkańców gminy.

Mieczysław Bąk, dyrektor firmy Jarpol Enterprise, mówi, że eksperci wcielili się po prostu w inwestorów, którzy chcą kupić teren, zainwestować w gminie.

- Sprawdzaliśmy, jak obsługiwani są inwestorzy. Ocenialiśmy tereny inwestycyjne, materiały informacyjne i promocyjne, w tym strony www - mówi dyrektor Bąk. - Potem informowaliśmy gminę, że mamy przyjechać i że gmina wraz z menedżerem ma się zaprezentować. Wtedy dla nas było ważne przygotowanie merytoryczne i językowe kadr odpowiedzialnych za promocję, dane o bezrobotnych. Pracownicy urzędów przekonywali nas o walorach gminy, turystyce, ale to nie oferta dla przedsiębiorców.

Mieczysław Bąk jest pewien jednego - wynik 85 punktów oznacza, że gmina naprawdę musi być dobrze przygotowana.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 8 września 2008, o 21:50

Centrum Legend Świętokrzyskich
[Kielce - Wici.Info, Centrum Legend Świętokrzyskich]
Zbój Madej, książę Tarło czy Baba Jaga, mają przyciągać turystów do Lesicy w gminie Piekoszów. Mieszkańcy miejscowości zamierzają otworzyć tam Centrum Legend Świętokrzyskich.

Zbój Madej będzie gościł nie tylko w swej jaskini pod Łagowem, ale i w Lesicy w Centrum Legend Świętokrzyskich. Do niego dołączą kolejne rzeźby. Czarownice, książęta, rycerze znani ze świętokrzyskich opowiadań, ale i twórcy związani z regionem jak Stefan Żeromski czy Henryk Sienkiewicz. Pierwsze prace powstały podczas pleneru rzeźbiarskiego.

Plener rzeźbiarski zapoczątkował budowę Centrum Legend Świętokrzyskich w Lesicy. Placówka miałaby przyciągać amatorów rzeźbiarstwa i zachęcać do wypoczynku w tych okolicach. Lesiczanie już opracowali drogę do sukcesu. Ma powstać dom kultury, pracownia rzeźbiarska, czy pole grilowe. Wszystko w stylu świętokrzyskim. Mieszkańcy Lesicy jeszcze w 2008 roku chcą ruszyć z pierwszymi pracami.

źródło: http://www.wici.info/News,centrum_legen ... 10791.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 4 grudnia 2008, o 17:44

Nowe przedszkola w gmine Piekoszów
Aktualizacja: 2008-12-04 15:41:00

8 przedszkoli uruchomiła w tym roku gmina Piekoszów, kolejne trzy mają powstać w Micigoździe, Szczukowicach i Jaworzni. Gmina prowadzi już rozmowy z prywatnymi właścicielami dotyczące ich lokalizacji. W poprzednich latach placówki dla najmłodszych nie powstawały, a raczej były zamykane. Do grudnia 2007 roku w gminie funkcjonowało tylko jedno przedszkole.

Zdaniem wójta gminy Piekoszów Krzysztofa Dąbrowy - o powstanie nowych przeszkoli apelowali rodzice, którzy zauważyli, że dziecko lepiej się rozwija wśród równieśników. Wszędzie tam gdzie były gminne lokale przedszkola już powstały.

Obiekty zostały wyremontowane i przystosowane do potrzeb dzieci. Przedszkola w gminie Piekoszów prowadzą tylko organizacje pozarządowe, które otrzymują na to dotacje. Z otrzymanych pieniędzy rozliczają się na koniec roku.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Nowe-p ... ebdbc.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 4 grudnia 2008, o 17:55

Obrazek
ŚWIĘTOKRZYSKIE
4 grudnia 2008 - 0:01

Trzy gminy zrezygnowały z "Orlika”
Trzy gminy w województwie świętokrzyskim zrezygnowały z udziału w programie "Moje boisko - Orlik 2012".

Z rezygnacji gmin Klimontów, Samborzec i Piekoszów w programie budowy kompleksów sportowych "Moje boisko - Orlik 2012 cieszą się pozostałe gminy, które dzięki temu otrzymają większe dofinansowanie do inwestycji z Urzędu Marszałkowskiego.

Pod koniec listopada Zarząd Województwa przyjął uchwałę o zwiększeniu dotacji na budowę boisk w jedenastu gminach, które wciąż uczestniczą w projekcie. - Do tej pory każda gmina mogła liczyć na pomoc w wysokości 245 tysięcy złotych, teraz będzie to kwota większa o 30 tysięcy - mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim.

Nieusprawiedliwieni

- Dwie z gmin, które się wycofały, mają usprawiedliwienie. W Klimontowie powodem były problemy wewnętrzne z wyborem wójta, a w gminie Samborzec ogłoszono już nawet dwa przetargi, ale oferty były zawyżone i wójt mógłby zostać oskarżony o niegospodarność - wyjaśnia dyrektor Kowalczyk.

- Natomiast niedopuszczalne moim zdaniem było zachowanie władz gminy Piekoszów, które bez żadnego uzasadnienia nie zgłosiły się na podpisanie umowy z wojewodą. Nie odesłały nam też umowy. Zamierzamy skierować oficjalne pismo w tej sprawie do wojewody, by uważnie nadzorowała wszelkie dofinansowania dla Piekoszowa - kończy Kowalczyk.

Złe zasady

- Dużo dyskutowaliśmy z radnymi i jesteśmy zgodni, że program "Moje boisko - Orlik 2012” nie jest idealny. Jego twórcy narzucają gminom jak ma wyglądać budynek szatniowo-socjalny, który w naszym przekonaniu w ogóle nie jest potrzebny - tłumaczy decyzję o rezygnacji Tadeusz Dąbrowa, wójt gminy Piekoszów.

- Przez kilka miesięcy byłem optymistą w kwestii tej inwestycji, namawiałem Radę Gminy do jej realizacji, ale szybko zmieniłem zdanie. Przetargi oscylowały w granicach półtora miliona złotych, a za te pieniądze możemy wybudować trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią. Przystąpiliśmy też do programu "Blisko boisko” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz przez PZU. Liczymy na to, że dzięki temu projektowi już w przyszłym roku powstanie u nas pierwsze boisko - mówi Tadeusz Dąbrowa.

Wójt tłumaczy również, że umowa przystąpienia do programu "Moje boisko - Orlik 2012” oraz pismo informujące o rezygnacji gminy zostało już dostarczone do Urzędu Marszałkowskiego.

Luiza Buras

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /588077578
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 5 stycznia 2009, o 22:35

Obrazek
Gmina Piekoszów zbuduje schronisko dla zwierząt
Agnieszka Drabikowska
2009-01-04, ostatnia aktualizacja 2009-01-04 17:40

Gmina Piekoszów chce wybudować schronisko dla zwierząt. Wójt szacuje, że zacznie działać już w połowie 2009 roku. Są i dalsze plany - hotel dla psów, a nawet cmentarz dla zwierząt.

Schronisko ma powstać niedaleko składowiska odpadów w Promniku. - Miejsce jest niekonfliktowe, więc nie powinno być żadnych protestów. Teren należy wprawdzie do Agencji Nieruchomości Rolnych, ale mamy już decyzję o warunkach zabudowy. A to jest podstawa do przekazania nam gruntów - mówi Tadeusz Dąbrowa, wójt Piekoszowa. Liczy, że schronisko zacznie działać w połowie tego roku. - Inni wójtowie już mnie pytają, czy będą mogli z niego korzystać - dodaje.

Powodów realizowania takiego przedsięwzięcia jest kilka. - Jeśli mamy problem z jakimś psem, musimy zwracać się do Dymin, bo nie mamy osoby zajmującej się wyłapywaniem psów. Za każdego musimy zapłacić od tysiąca do nawet 1,5 tys. zł. Za 23 psy wyłapane w tym roku płacimy Dyminom 25 tys. zł z budżetu gminy - informuje Grzegorz Wnuk, wicewójt Piekoszowa. Według przepisów Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Kielcach, któremu podlega schronisko w Dyminach, gmina jest zobowiązana pokryć koszty utrzymania złapanego na jej terenie zwierzaka przez 60 dni. I stąd ta kwota.

Ale to nie jest jedyny powód. - Są sytuacje, że chcemy oddać psa do schroniska i słyszymy, że nie ma miejsc - dodaje Wnuk.

Anna Studzińska, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Kielcach, podkreśla, że potrzeba nowego schroniska jest ogromna. - Jedno w Dyminach na 104 gminy to jakieś nieporozumienie. Burmistrz Chęcin opowiadał, że gdy zgłosił psa, który był agresywny i o mało nie pogryzł dziecka, to przyjechali po czterech dniach, a złapanie kilkunastu psów kosztowało go 30 tys. zł. Poza tym to schronisko było zaprojektowane na 60 psów i 20 kotów, a dziś jest tam 150 zwierząt. Straszna ciasnota, nie ma kwarantanny z prawdziwego zdarzenia. Dlatego teren jest skażony i zwierzęta chorują na nosówkę, a dla nich to choroba śmiertelna - podkreśla.

Dodaje, że oprócz tego w Dyminach są w województwie schroniska jeszcze w Busku-Zdroju, ale ono obsługuje tylko teren tej gminy, oraz malutkie pod Sędziszowem.

Kielecki TOZ pilotuje plany powstania nowego ośrodka dla zwierząt w Piekoszowie. - Sama inicjatywa wyszła od burmistrza Chęcin, teren zaproponował wójt Piekoszowa. I kilku wójtów pojechało oglądać nowoczesne schronisko pod Poznaniem, gdzie boksy są wyłożone posadzką. Byli pod wrażeniem. Mamy się spotkać w styczniu, bo chcielibyśmy się postarać o fundusze unijne na ten cel - zapowiada Studzińska.

A w Piekoszowie snują już dalsze plany. - Gdy już będzie schronisko, moglibyśmy uruchomić usługi hotelowe dla psów i cmentarz dla zwierząt, bo pochówek swoich pupili staje się coraz bardziej popularny - mówi wicewójt Wnuk.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... erzat.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ