Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Post autor: Autor » 20 grudnia 2005, o 18:40

j'k pisze: SŁOWO 30.11.2005


Europejskie Centrum Bajki "Bajkoland" w Pacanowie
"Rusza budowa bajkolandu"

"Marszałek województwa i gmnina Pacanów podpisali umowę na finansowanie budowy Europejskiego Centrum Bajki. Wczoraj władze "koziego miasteczka" wystąpiły o dotacje z Unii Europejskiej.

Autorem projektu Centrum Bajki w Pacanowie jest znany warszawski architekt Bogdan Kulczyński, wielki miłośnik Koziołka Matołka. Makieta wzorcowego młodzieżowego centrum rozrywki i rekreacji została przekazana na tegorocznym, trzecim już Święcie Europejskiej Bajki.
- Marzenia o naszym Disnaylandzie spełnią się w 2008 roku - powiedział Henryk Kwas, wójt Pacanowa.
Budowę wspomaga gmina i Samorząd Województwa. - Każdy po 200 tysięcy złotych - wyjaśnił wójt Kwas. Gmina wczoraj złożyła wniosek o pomoc z funduszy unijnych."

Kielce - Muzeum Zabawek, Bałtów - Park Jurajski, a teraz Pacanów - Centrum Europejskiej Bajki, :D aby tak dalej
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2010, o 01:54 przez Autor, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 lutego 2006, o 23:46

Obrazek
Pacanów. Będą pieniądze na Centrum Bajki

Obrazek Paweł Słupski, 07-02-2006

Dobre wieści z Pacanowa. Choć orędownik budowy Centrum Bajki - Waldemar Dąbrowski - nie jest już ministrem kultury, to inwestycja warta ponad 1 mln złotych raczej nie jest zagrożona.

- Nasz wniosek przeszedł już ocenę wstępną, teraz czeka go ocena merytoryczna - mówi Stanisław Stańczyk, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. - Z nieoficjalnych, aczkolwiek sprawdzonych źródeł wiemy, że są spore szanse na jego pozytywne rozpatrzenie. Mówi się, że minister Dąbrowski zostawił ten projekt praktycznie gotowy do realizacji, dlatego jego następca powinien kontynuować pracę.

Czy nowy minister Kazimierz Ujazdowski też zostanie honorowym obywatelem Pacanowa? - Jeszcze nie mieliśmy okazji się spotkać, ale prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu odwiedzimy pana ministra w Warszawie. Będzie to okazja do porozmawiania o naszym projekcie - dodaje Stańczyk.

Władze Pacanowa czasu nie marnują. Udało się już wyremontować stary budynek po noclegowni, który stanie się częścią bajkowego kompleksu.

- Praktycznie w ostatniej chwili zdobyliśmy pieniądze z Warszawy, które trzeba było wydać przed końcem roku - mówi Ryszard Guła, wicewójt Pacanowa. - Szybko stworzyliśmy kosztorys i udało się ten budynek przywrócić do życia. Znajdą się tam biura festiwalu bajek, pracownia komputerowa, garderoby dla artystów.

Załatwiona jest już sprawa własności ponadhektarowej działki, na której powstanie Centrum Bajki. Teren należy już do gminy. - Wiosną rozpoczniemy prace porządkowe - zapowiada wicewójt.
--------------------------
Waldemar Dąbrowski - Honorowy Obywatel Pacanowa - był wymarzonym ministrem dla inicjatorów Urodzin Koziołka Matołka, a potem przekształcenia miasta w Europejską Stolicę Bajek.

To dzięki niemu do Pacanowa zaczęły przyjeżdżać tysiące turystów z całego kraju, a impreza z roku na rok stawała się coraz lepsza. Minister Dąbrowski, niczym dobra wróżka, zapowiedział także utworzenie w Pacanowie Centrum Bajki - ogromnego centrum na kształt Disneylandu. Co więcej, jego Ministerstwo Kultury wzięło na siebie przygotowanie wniosku o unijne środki, z których w większości pokryta będzie budowa kompleksu. Gmina Pacanów musiała tylko zadbać o wkład własny - około 100 tys. zł - co już się udało załatwić. Wniosek trafił do ministerstwa w listopadzie, wkrótce potem Dąbrowskiego zastąpił Kazimierz Ujazdowski. Warszawa na ten cel ma przekazać około 1 mln zł.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 10 lutego 2006, o 12:42

Obecny minister z Kielc na pewno będzie temat kontynuował z sukcesami :)

Awatar użytkownika
Gear
Posty: 135
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 16:36
Lokalizacja: CK

Post autor: Gear » 19 grudnia 2006, o 01:40

Obrazek

Szansa do końca stycznia na bajki
ziem, anar; 2006-12-18

Europejskiemu Centrum Bajki udało się uzyskać przedłużenie terminu na złożenie deklaracji, czy przyjmie dotacje z funduszu norweskiego na budowę centrum.

O tym, że udało się przedłużyć ten termin, poinformował wczoraj na konferencji prasowej poseł PSL Andrzej Pałys.

Politycy PSL przekonywali, że budowa centrum jest wciąż realna. Będą oni zabiegać o 3- 4 mln zł z Ministerstwa Kultury. Drugie tyle w ciągu ok. 3 lat miałby wygospodarować budżet województwa.

Pozostaje jeszcze kwestia, kto będzie utrzymywał ECB i dbał o jego promocję. - Tylko marszałek ma odpowiednie służby i ludzi. Trzeba jak najszybciej zawrzeć odpowiednie porozumienie, aby zapewnić, że w przyszłości centrum bajek będzie podlegało marszałkowi - mówił Pałys. Pomoc zapowiedzieli również parlamentarzyści PiS.

- Inwestycja może się rozpocząć, jeśli minister kultury i dziedzictwa narodowego przekaże promesę, która zagwarantuje finansowanie będziemy o nia zabiegać - przekonywał Przemysław Gosiewski, minister, członek Rady Ministrów.

ECB może otrzymać 10 mln zł z funduszy norweskich. Okazało się jednak, że nie doszacowano kosztów powstania centrum i potrzeba będzie dwa razy więcej pieniędzy.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3801213.html

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1221
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 19 grudnia 2006, o 12:29

Projekt jest ciekawy i to dobra okazja na promocję naszego województwa.
Wizualizacja:
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 16 stycznia 2007, o 20:59

Obrazek
Centrum Bajki w Pacanowie szuka pieniędzy

W serwisie powracamy do problemów finansowych Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Jak informowaliśmy na antenie Radia Fama " wysokość nakładów na stworzenie Centrum oszacowano pierwotnie na około 12,5 miliona złotych. Po dokładnych analizach okazało się, że koszt inwestycji będzie większy. Aby centrum mogło powstać trzeba znaleźć dodatkowe 10 milionów złotych. Skąd wziąć pieniądze na budowę zastanawiają się dzisiaj radni Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Dodajmy tylko, Europejskie Centrum Bajki swoim kształtem architektonicznym kojarzyć się ma z dzieciństwem, z pierwszymi "budowlami" stawianymi przez każdego z nas "babkami z piasku". W obiekcie znajdzie się muzeum, biblioteka czytelnią, sala kinowa i teatralna, pracownie, księgarnia, sklepik z pamiątkami oraz kawiarnia.
:arrow: http://www.radiofama.com.pl/?id=news&ac ... ewsid=6036
================================================
Obrazek
Będą pieniądze na Europejskie Centrum Bajki

W mieście Koziołka Matołka spotkali się przedstawiciele władz miasta i województwa świętokrzyskiego. Ci ostatni mają dołożyć ze swojego budżetu brakujące pieniądze. Tylko uchwała sejmiku dzieli Pacanów od rozpoczęcia inwestycji.

Marzenia, nie tylko młodszych, ale i starszych mieszkańców Pacanowa mogą się spełnić. Powstanie Europejskie Centrum Bajki, czyli cały kompleks przeznaczony tylko dla dzieci.

Ale budowa Centrum Bajki stanęła pod znakiem zapytania. Malutka gmina Pacanów, choć dostała pieniądze z tzw. Funduszu Norweskiego i Ministerstwa Kultury nie jest w stanie pokryć pozostałych wydatków. Dlatego o pomoc poprosiła samorządowców.

Radni z komisji kultury sejmiku świętokrzyskiego zaakceptowali pomysł dołożenia około 5 mln zł, do budowy Centrum Bajki w Pacanowie. Projekt popiera sam zarząd województwa. Dla mieszkańców Pacanowa ta decyzja może mieć wielkie znaczenie.

:arrow: http://ww2.tvp.pl/1495,20070116446590.strona

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 17 stycznia 2007, o 08:47

Obrazek

Projekt z Pacanowa bajkowy, ale kto za niego zapłaci

Sejmikowa komisja odroczyła głosowanie nad Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Wciąż nie wiadomo, czy znajdą się pieniądze na zbudowanie centrum. Pojawia się też kolejny problem: kto je będzie utrzymywał?


Podczas wczorajszego wyjazdowego posiedzenia komisji edukacji, kultury i sportu sejmiku województwa w Pacanowie wszyscy byli zgodni: projekt zbudowania tam Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka jest przedni. Wstyd byłoby się teraz z niego wycofać, tracąc prawie 2,7 mln euro, jakie na realizację gotów jest wyłożyć tzw. fundusz norweski. Problem jednak w tym, że strona polska powinna dodać drugie tyle, a co najmniej 8 mln zł. Gmina Pacanów gotowa jest przeznaczyć prawie 1,9 mln. Wniosek o dalsze 3,5 mln zł został skierowany do ministra kultury. Czy da pieniądze, będzie wiadomo prawdopodobnie dopiero pod koniec lutego. Tymczasem fundusz norweski tylko do końca stycznia dał czas na odpowiedź, czy projekt będzie w ogóle realizowany. Decydujące jest w tej sprawie stanowisko samorządu województwa, który musi dołożyć do inwestycji kilka milionów złotych. - Jestem dobrej myśli - mówił wczoraj marszałek Adam Jarubas. - Będę przekonywał radnych do tej inwestycji - deklarował przewodniczący sejmiku Tadeusz Kowalczyk.

Gmina Pacanów oczekuje jednak, że województwo nie tylko poprowadzi planowaną na lata 2007-2008 budowę, ale także przejmie później główny ciężar utrzymania centrum. - Możliwości gminy nie pozwalają na to, by być inwestorem strategicznym, a w przyszłości prowadzącym ECB. Możemy się zdeklarować jako partner dokładający do utrzymania - stwierdził wójt Wiesław Skop. Roczne koszty utrzymania i działalności centrum szacowane są na ok. 2 mln zł, Pacanów gotów jest dołożyć 350-450 tys.

Perspektywa przejęcia centrum nie zachwyciła przedstawicieli samorządu województwa. - Trudno sobie wyobrazić kierowanie taką instytucją z Kielc. My możemy wesprzeć na początku - tłumaczył Marek Gos, członek zarządu województwa. I nie krył, że przejęcie centrum to duże ryzyko i odbyłoby się kosztem instytucji, które województwo już prowadzi, jak filharmonia, teatr, muzea czy biblioteki. Gos zwrócił też uwagę, że w przedsięwzięcie w Pacanowie nie angażuje się zupełnie powiat buski. - Niewiele mogą dać - tłumaczył starostę wójt Skop.

Przewodniczący sejmikowej komisji Józef Żurek zamierzał poddać pod głosowanie stanowisko wyrażające pozytywną opinię dla centrum. Nie zdążył nawet przedstawić jego treści, bo radni zaprotestowali. Nie wiedzą jeszcze, czy uda się znaleźć w budżecie środki. Komisja zajmie więc stanowisko w tej sprawie przed sesją sejmiku planowaną na 29 stycznia.

Dłuższy festiwal

Organizowany w Pacanowie Festiwal Kultury Dziecięcej w tym roku zamiast jednego dnia, jak w poprzednich latach, potrwa dwa i pół - zacznie się po południu w piątek 15, a zakończy w niedzielę 17 czerwca.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 26 stycznia 2007, o 19:11

Obrazek
Pacanów > 5,4 mln zł na budowę Europejskiego Centrum Bajki

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego przekazał dla gminy Pacanów 5,4 mln zł na budowę Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka.

- Radni wysoko ocenili ta inwestycję, jednogłośnie postanowili wesprzeć jej realizację - mówi Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Warunkiem przekazania pieniędzy jest podpisanie przez gminę Pacanów umów gwarantujących dofinansowanie przedsięwzięcia. Pieniądze będą przekazywane w dwóch ratach, 1 mln 970 tys. zł w 2007 roku i 3 mln 430 tys. zł w przyszłym roku.

Dzięki decyzji radnych sejmiku szanse na powstanie w Pacanowie Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka znacznie wzrosło. Cała inwestycja ma kosztować 21 mln zł. Środki z kasy samorządu województwa stanowią 25 proc. potrzebnych nakładów finansowych. Połowę ma sfinansować fundusz norweski, Pacanów wniesie 2 mln zł, a o brakujące 3 mln zł gmina zawnioskowała do Ministerstwa Kultury, które ma podjąć decyzję w przyszłym tygodniu.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... POWIAT0102
===============================================
Obrazek
Centrum Bajki w rękach ministra
jak 2007-01-26, ostatnia aktualizacja 2007-01-26 19:16

Sejmik województwa zgodził się dołożyć do budowy Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka 5,4 mln zł. Teraz losy tej inwestycji są w rękach ministra kultury.
W tym roku samorząd województwa zamierza przekazać na budowę prawie 2 mln zł, w przyszłym pozostałe 3,4 mln zł. Radni sejmiku nie mieli większych wątpliwości, że trzeba wspomóc projekt, na który tzw. fundusz norweski gotów jest wyłożyć prawie 2,7 mln euro. Jedynie wiceprzewodniczący sejmiku Sławomir Kopyciński chciał wiedzieć, skąd zostaną wzięte te pieniądze. - Z nadwyżki budżetowej - odpowiedział marszałek Adam Jarubas.

Samorząd województwa nie zgodził się jednak być inwestorem Centrum i przejąć go na utrzymanie po zakończeniu budowy, co jeszcze kilkanaście dni temu proponowała gmina Pacanów. W przyjętej jednogłośnie uchwale sejmik zawarł też zastrzeżenie, że warunkiem przekazania pieniędzy jest podpisanie przez Pacanów umów na finansowanie z funduszem norweskim i ministrem kultury. Fundusz czeka z podpisaniem umowy do 31 stycznia. Gmina Pacanów z kolei, której radni zdecydowali wczoraj przekazać na budowę prawie 1,9 mln zł, czeka na decyzję ministra. Minister zaś ma czas na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie do końca lutego. Wójt Pacanowa Wiesław Skop liczy jednak na to, że podejmie ją przed 31 stycznia i będzie ona pozytywna. - Pan minister, który czytał przecież bajki Kornela Makuszyńskiego, nie może być przeciw - uważa Jan Nowicki, przewodniczący rady gminy.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3879161.html
===============================================
W Pacanowie powstanie Europejskie Centrum Bajki

Pieniądze na współfinansowanie tej inwestycji przeznaczyli na dzisiejszej sesji świętokrzyscy radni. Będzie to kwota 5 milionów 400 tysięcy złotych. Pieniądze przekazane bedą w dwóch ratach, pod warunkiem, że Europejskie Centrum Bajki zdobędzie także środki z Ministerstwa Kultury. Dyrekcja Europejskiego Centrum Bajki ubiega się o 3 miliony złotych z promesy ministra. O tym czy dostanie pieniądze dowiemy się w przyszym tygodniu. "To dla nas świateło w tunelu" Europejskie Centrum Bajki to szansa dla całej gminy - powiedział Radiu Kielce - Władysław Skop - wójt gminy Pacanów. Dzisiejsza sesja sejmiku nie rozwiała jednak wszystkich wątpliwości związanych z Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. nadal nie wiadomo kto bedzie finansował bieżącą działalność Centrum. Gmina Pacanów twierdzi, że nie będzie miała na to pieniędzy, sejmik natomiast nie podjął się finansowania instytucji.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=1410

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 27 stycznia 2007, o 22:21

Obrazek

Pacanów Europejskim Centrum Bajki

Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka powstanie w Pacanowie – postanowili w piątek kieleccy radni. Samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczy na ten cel 5,4 miliona złotych.

Europejskie Centrum Bajki ma uczyć przez zabawę. Projekt zakłada powstanie w Pacanowie wielofunkcyjnego obiektu dla dzieci, mieszczącego: muzeum, bibliotekę z czytelnią, salę kinową i teatralną, pracownie, warsztaty, księgarnię, sklep z pamiątkami i kawiarnię. W otoczeniu budynku ma powstać ogród ekologiczny, kuźnia przypominająca sławnych kowali z bajki „Przygody Koziołka Matołka” i amfiteatr nad stawem.

Projekt uzyskał rekomendację do dofinansowania kwotą 10,3 mln zł (prawie 50 proc. ogólnych kosztów inwestycji) przez Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweski Mechanizm Finansowy. 2 mln zł z budżetu województwa, gmina Pacanów spodziewa się otrzymać w tym roku, a 3,4 mln zł w przyszłym. O 3,5 mln zł wystąpiła do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas uważa, że Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie przyczyni się do wzrostu atrakcyjności regionu i będzie przyciągać turystów oraz inwestorów.

Koziołka Matołka – podróżnika szukającego Pacanowa – powołali do życia w 1933 roku pisarz Kornel Makuszyński i rysownik Marian Walentynowicz. Koziołek ubrany w krótkie, czerwone spodenki stał się symbolem Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie.

http://ww2.tvp.pl/1772,20070126451294.strona
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1221
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 2 lutego 2007, o 20:51

Radio Kielce
Nadal brakuje 3 mln złotych na Europejskie Centrum Bajki

Wciąż nie wiadomo czy Ministerstwie Kultury znajdą się pieniądze na współfinansowanie budowy Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.
Dziś odbyło się spotkanie komitetu sterującego, który miał wydać opinię na ten temat. Komitet nie zajmował się jednak tą sprawą, ponieważ nie zdążył zapoznać się ze zmienioną dokumentacją dotyczacą inwestycji - powiedziała RK Monika Smoleń dyrektor Departamentu Strategii Kultury i Funduszy Europejskich w ministerstwie.
Takim obrotem sprawy zaskoczona jest dyrekcja ECB. Dokumentacje mieliśmy dostarczyć dzisiaj, nie było mowy o tym by wykonać ją wcześniej - powiedziała nam Magdalena Janiak -Jaskółowska główny specjalista ds programowych z ECB.
Placówka zabiega o promesą Ministra Kultury w wysokości brakujących 3 milionów złotych. Czeka także na odpowiedź przedstawicieli funduszy norweskich, którzy wiedzą już, że czynione są starania o brakujące pieniądze. Od ich decyzji także zależy czy placówka rozpocznie inwestycję.

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 9 lutego 2007, o 08:18

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie może uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury
Minister kultury prawdopodobnie przyzna promesę na budowę Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Kielce.
Realizacja inwestycji będzie możliwa, jeżeli ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego przekaże na ten cel 3 miliony złotych . W tej sprawie marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas spotkał się z ministrem Przemysławem Gosiewskim.
Przypomnijmy, Europejskie Centrum Bajki nie mogło skorzystać z przyznanych mu środków norweskich, bowiem nie zabezpieczyło wystarczających pieniędzy na wkład własny. Z pomocą placówce przyszedł sejmik województwa świętokrzyskiego przeznaczając na inwestycję 5 milionów złotych. Środki ministra to kolejne brakujące pieniądze. Sprawa powinna się rozstrzygnąć w przyszłym tygodniu.

Radio Kielce

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 lutego 2007, o 09:25

Obrazek
Strona internetowa ECB Pacanów :arrow: http://www.pacanow.eu

oraz wizualizacje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1221
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 14 lutego 2007, o 14:05

Ciekawie ten projekt wygląda z zewnątrz
P.S.Fajne postacie na tych wizualkach :)

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 14 lutego 2007, o 14:29

oświetlenie jakby to dyskoteka miala byc :wink:

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 19 lutego 2007, o 16:59

Brakuje 3 milionów na Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

W Ministerstwie Kultury wciąż nie podjęto decyzji o przyznaniu pieniędzy z promesy ministra na rozpoczęcie budowy Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.
Do rozpoczęcia inwestycji brakuje 3 milionów złotcyh, których dyrekcja ECB szuka właśnie w ministerstwie. "Decyzja podjęta zostanie najparawdopodniej jutro lub w środę - zapewnił nas Jan Kasprzyk - rzecznik
ministra. Procedury się przesłużają ze względu na nieobecność ministra Ujazdowskiego - dodał Kasprzyk.
Przypomnijmy, samorząd województwa przekazł na ten cel 5 milionów złotych, pozostałe pieniądze zagwarantowane były w tzw funduszach norweskich. Najparwdopodniej przekaznae zostaną jeśli znajdzą się brakujące 3 miliony złotych.
Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kielce są ogromne sznase na to by decyzja ministra kultury była pozytywna.

Radio Kielce

ODPOWIEDZ