Busko Zdrój

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 2 kwietnia 2009, o 17:46

20 milionów dla Buska na rewitalizację miasta
Prawie 20 milionów złotych otrzyma Busko Zdrój z funduszy unijnych na projekt rewitalizacji miasta. Preumowa w tej sprawie została podpisana w czwartek w Kielcach.

Burmistrz Piotr Wąsowicz prezentuje podpisaną 2 kwietnia preumowę na rewitalizację Buska Zdroju.

To największy tego rodzaju projekt w regionie świętokrzyskim. Preumowę na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 podpisali marszałek województwa Adam Jarubas i buski burmistrz Piotr Wąsowicz.

Pierwszy etap rewitalizacji obejmuje reprezentacyjną ulicę miasta, liczący blisko kilometr długości deptak - aleję Mickiewicza, a także ulicę Poprzeczną oraz fragmenty ulic przylegających. Ogółem modernizacją zostanie objęty obszar o powierzchni 3,9 hektara. Zaplanowano między innymi budowę nowych sieci: wodociągowej, energetycznej, teletechnicznej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej w tym rejonie. Buskie korso otrzyma też nową nawierzchnię, zaś w dalszym etapie przewidziana jest rewitalizacja rynku.

Inwestycja znajduje się obecnie w fazie projektowej. Konieczne są także uzgodnienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Wiele wskazuje na to, że prace mogą rozpocząć się już pod koniec 2009 roku.

Całkowita wartość projektu rewitalizacji Buska Zdroju wynosi ponad 34,6 miliona złotych. 57 procent kosztów (19,7 miliona złotych) pokryje dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /733341795
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1441
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 10 maja 2009, o 09:22

Kaufland kupił teren w Busku-Zdroju

Poznańska firma sprzedała nieruchomość po upadłym przedsiębiorstwie Makadam w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) niemieckiej sieci Kaufland. Według naszych informacji, dwuhektarowa działka zlokalizowana przy ul. Bohaterów Warszawy przeznaczona będzie pod budowę centrum handlowo-usługowego o powierzchni około 4000 mkw. (powierzchnia sprzedaży wyniesie około 2000 mkw.).

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 17 sierpnia 2009, o 13:31

Współpraca Buska-Zdroju z ukraińskim Chmielnikiem
Artykuł dodany: 2009-08-17 11:14:14, ostatnia aktualizacja: 2009-08-17 11:28:24

Do Buska-Zdroju przyjeżdżają dziś ukraińscy samorządowcy. Siedmiu przedstawicieli partnerskiego dla świętokrzyskiego uzdrowiska - miasta Chmielnik weźmie udział w rozpoczynającym się dziś szkoleniu dotyczącym sposobów finansowania samorządów terytorialnych w Polsce.
Burmistrz Buska Zdroju Piotr Wąsowicz poinformował, że projekt pomocowy dla Ukrainy został bardzo dobrze oceniony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na realizację szkolenia miasto otrzymało ponad 81 tysięcy złotych.

W ubiegłym roku Busko realizowało wspólnie z Ukrainą projekt pn. "Z Unią nam po drodze", którego celem było przekazanie ukraińskim partnerom buskich doświadczeń dotyczących zdobywania pozabudżetowych pieniędzy, w tym środków unijnych i promocji Gminy Busko-Zdrój.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Wspolp ... 0b74e.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 18 sierpnia 2009, o 08:53

Obrazek
Inwazja Mrówek z Buska-Zdroju
ziem
2009-08-18, ostatnia aktualizacja 2009-08-18 09:26

Dwa nowe markety budowlane otwarła Grupa Polskie Składy Budowlane (PSB) z Buska-Zdroju.
Wszystkie placówki oferują głównie materiały budowlane, nazywają się Mrówka, działają na zasadzie franchisingu. 29. sklep sieci o pow. 1400 m kw. został otwarty w Oświęcimiu przez Centrum Budowlane Euromar, 30. w Kozienicach przez firmę Amarol (400 m kw. pow. handlowej plus 200 m kw. magazynowej).

Grupa PBS lokuje swoje sklepy w miastach powiatowych, wszystkie placówki są samoobsługowe.

Grupa z siedzibą w Busku-Zdroju działa na rynku 11 lat, zrzesza 250 małych i średnich rodzinnych firm z terenu całej Polski, które prowadzą handel w 380 obiektach.

Łączne przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych składów, będących akcjonariuszami Grupy PSB SA, w 2008 r. sięgnęły prawie 4 mld zł.

źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... droju.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 22 września 2009, o 11:28

Obrazek
Nowa ścieżka rowerowa z Buska

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej na trasie Busko - Wełecz - Kameduły - Busko.
Ma 17,5 km długości, rozpoczyna się i kończy u zbiegu ulic Langiewicza i Szanieckiej w Busku-Zdroju. Zbudowana została na dotychczas istniejących dróg tłuczniowych i gruntowych oraz w lesie. Przy ścieżce stanęły cztery drewniane przystanki z zadaszeniem, siedziskami i stolikami, koszami na śmieci i uchwytami do mocowania rowerów, gdzie rowerzyści będą mogli odpocząć.

Inwestycja, zrealizowana gminę Busko-Zdrój, kosztowała prawie 5,8 mln zł, z czego około 4,2 mln gmina pozyskała z unijnego Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego. W uroczystym otwarciu ścieżki weźmie udział marszałek województwa Adam Jarubas.


Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 1 października 2009, o 18:59

Busko będzie miało nowy dworzec PKS
Artykuł dodany: 2009-10-01 08:31:53, ostatnia aktualizacja: 2009-10-01 09:51:46

W Busku - Zdroju trwają prace przy budowie nowego dworca PKS przy ulicy Waryńskiego. Wewnątrz budynku znajdować się będą kasy biletowe, pomieszczenia dyżurnego ruchu, bufet i hol dla podróżnych, a także pomieszczenia socjalno- gospodarcze i sanitarne. Zakres prac obejmuje również budowę chodników i peronu o nawierzchni z kostki brukowej.
Jak podkreślił burmistrz Buska Piotr Wąsowicz, na te inwestycje miasto czekało z niecierpliwością. Działający w centrum kurortu stary dworzec PKS przy ulicy Poprzecznej nie jest dobrą wizytówką dla przyjeżdżających tu kuracjuszy i turystów. Nie ma tam ani budynku, ani zaplecza sanitarnego, dodatkowo w związku z natężeniem ruchu jest niebezpiecznie - mówi Piotr Wąsowicz. Również zdaniem mieszkańców Buska nowy dworzec w świętokrzyskim uzdrowisku powinien działać już od dawna.

Otwarcie nowego dworca PKS przy ulicy Waryńskiego planowane jest na kwiecień przyszłego roku. Koszt inwestycji to ponad 2 mln 700 tysięcy złotych.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Busko- ... ee224.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 1 października 2009, o 20:48

No faktycznie, lepiej wyrzucic dworzec z centrum na zadupie :D Jakiez to... polskie...

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 7 października 2009, o 13:57

Obrazek

Busko będzie budować mieszkania socjalne i komunalne

Obecnie gmina Busko – Zdrój przystosowuje zakupiony budynek po biurowcu przy ul. Bohaterów Warszawy pod mieszkania socjalne i komunalne. A kolejnym przedsięwzięciem władz gminy będzie wybudowanie nowego dużego budynku, który zostanie zaadaptowany właśnie na takie mieszkania.

- W tej chwili w naszej gminie jest duże zapotrzebowanie na takie mieszkania. Zakupiliśmy budynek do adaptacji na mieszkania socjalne i komunalne. Jest to biurowiec, w którym również znajdowała się część mieszkalna. Zostaną tam przygotowane 23 mieszkania. 9 z nich planowane jest na lokale komunalne, natomiast pozostałe- na mieszkania socjalne – poinformował Piotr Wąsowicz, burmistrz Buska – Zdroju. W gminie Busko na takie mieszkania czeka ponad 50 rodzin. Ale na tym władze miasta nie poprzestaną. – Nosimy się z zamiarem budowania obiektu z mieszkaniami socjalnymi, w którym będzie się znajdowało około 50 -60 dodatkowych mieszkań. Jesteśmy na etapie projektu, więc jeszcze wszystko przed nami – dodaje burmistrz. Jednak, aby te mieszkania powstały potrzebne są na to środki finansowe. – Cały koszt inwestycji wyniesie 3 miliony 400 tysięcy złotych. Część pieniędzy będzie pochodzić ze sprzedaży nieruchomości należącej do gminy, postaramy się także o zdobyciie refundacji 40% kosztów finansowych z Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi burmistrz Wąsowicz.

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 30 sierpnia 2010, o 18:59

Obrazek

Nowy dworzec w Busku już otwarty

Od teraz autobusy w Busku-Zdroju mogą już odjeżdżać z nowego dworca autobusowego przy ulicy Waryńskiego. Dzis, 30 sierpnia, odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Dworzec autobusowy jest tak naprawdę wizytówką miasta, zwłaszcza że jesteśmy miejscowością uzdrowiskową i rocznie przybywa tu około 50 tysięcy osób. Teraz budynek spełnia wszelkie standardy, aby zapewnić jak największy komfort dla korzystających – mówi Mirosław Wieczorek, zastępca burmistrza w Urzędzie Miasta i Gminy Busko Zdrój.

Odbiór techniczny obiektu odbył się 30 lipca. Oprócz standardowego wyposażenia w postaci kas biletowych, hollu dla pasażerów i pomieszczeń obsługi technicznej oraz zaplecza gastronomiczno-handlowego, nowy dworzec posiada również klimatyzację oraz monitoring. Bardzo sprawnie działa też informacja autobusowa, której pracownicy mają możliwość powiadamiania nie tylko o miejscowych połączeniach, ale także o innych, dalekobieżnych trasach. Obecnie działa ona w godzinach otwarcia dworca. Na zewnątrz znajduje się zadaszony jednolity peron z ławeczkami dla podróżnych z podjazdami dla autobusów i busów z obu stron oraz parking, gdzie przewoźnicy mogą oczekiwać na kurs, dzięki czemu nie zajmują miejsc innych pojazdom.

Korzystanie z obiektu możliwe jest dla wszystkich przewodników na zasadach ustalonych przez władze miasta. Mimo początkowych trudności, prawie wszystkie firmy złożyły już niezbędne wnioski o pozwolenie na korzystanie z dworca i przystanków na terenie miasta. – Tylko jeden przedsiębiorca nie przedłożył jeszcze stosownych dokumentów. W przypadku pozostałych, zgoda zostanie wydana niezwłocznie, dla gminy Busko-Zdrój to kwestia kilku dni – zapewnia Wieczorek.

Budowa nowego dworca była jedną z największych inwestycji na terenie miasta. Jej koszt wyniósł 2 854 046 zł brutto, Gmina Busko-Zdrój otrzymała na ten cel dofinansowanie z budżetu państwa o łącznej wysokości 1 374 685 zł.

ZDJĘCIA

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 22 marca 2011, o 21:14

Nowy dworzec w Busku już niepotrzebny?

Busko-Zdrój ma nowy dworzec autobusowy, ale korzysta z niego zbyt mało pasażerów i przewoźników. Gmina, która go wybudowała, ponosi coraz wyższe koszty utrzymania
Oddany latem ubiegłego roku dworzec przy ul. Waryńskiego kosztował ponad 3 mln zł. Do jego utrzymywania powołano zakład budżetowy Miejski Dworzec Autobusowy. I choć istnieje niespełna dziewięć miesięcy, już jest zagrożony likwidacją. Przygotowany już nawet został projekt uchwały rady miejskiej w tej sprawie. Nie wszystkim się to podoba, do redakcji przyszedł list z prośbą "o pomoc i zainteresowanie tą sprawą".

- Może trochę pospieszyliśmy się z tym projektem - przyznaje burmistrz Waldemar Sikora, który swój urząd pełni od grudnia. Wyjaśnia, że zamiar likwidacji deficytowego zakładu wynika z nowej ustawy transportowej, według której stawka za jednorazowe korzystanie z dworca wynosi tylko 1 zł. - Poprzednio było to chyba 6,8 zł, a i tak musieliśmy dopłacać do jego utrzymania. Ta sama ustawa daje jednak prawo pobierania po 5 gr od zatrzymania się przewoźnika na każdym przystanku. Dokonamy jeszcze szczegółowej analizy możliwości przychodów z tego tytułu - tłumaczy burmistrz. Według niego opłaty z przystanków nie zrekompensują jednak straty spowodowanej zmniejszeniem stawki za korzystanie z dworca.

Problem zakładu i dworca z pewnością więc wkrótce trafi na sesję rady miejskiej. - Ciągle będzie generować straty. Tym bardziej że prawie nie ma pasażerów - narzeka burmistrz. I wyjaśnia, że ludzie najczęściej wsiadają i wysiadają na przystanku przy ul. Poprzecznej, w centrum Buska. Z położonego za miastem nowego dworca nie chcą nawet dojeżdżać kuracjusze, bo to około kilometra od sanatoriów. - Zastanawiamy się, czy nie wydzierżawić komuś budynku. Chętni do jego prowadzenia są - mówi burmistrz. Taki wariant oznaczałby koniec zakładu Miejski Dworzec Autobusowy. Burmistrz zapewnia, że nie oznacza to jednak likwidacji samego dworca, choć część jego powierzchni może być wykorzystana do działalności niezwiązanej bezpośrednio z obsługą pasażerów.

Mimo obecnych problemów burmistrz nie dopuszcza myśli, że miejsce podzieli los odległego o kilkaset metrów dworca kolejowego. Wybudowany przez PKP w latach 90. przestał być wkrótce potrzebny, bo zlikwidowano połączenia osobowe z Buskiem.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ebny_.html

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 22 marca 2011, o 21:35

Jak sie dworzec buduje w tak dluzej odleglosci od centrum, to czemu sie dziwic ;)

niemozliwiak
Posty: 12
Rejestracja: 4 września 2010, o 19:47
Lokalizacja: CK / Warszawa Wola
Kontakt:

Post autor: niemozliwiak » 15 września 2011, o 14:22

KRAKUSY WYREMONTUJĄ DROGĘ DO BUSKA ZDROJU
poniedziałek, 05 września 2011 11:35 A.O.


Modernizacja 40 km drogi, remont mostu na Nidzie w Wiślicy, w ciągu 15 miesięcy, za 83 mln - to zadanie jakiego podjął się krakowski Budostal-5 SA. Z tej okazji na Rynku w Kazimierzy Wielkiej pojawili się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, starostwa miejscowego oraz z Buska Zdroju, urzędów gminnych, byli też goście z regionu małopolskiego. Wszyscy, którzy od lat dopominali się o remont drogi od południowej granicy województwa do naszego uzdrowiska. Zdążając na spotkanie i tradycyjne symboliczne wbicie łopat, mogli się przekonać, w jakim tragicznym stanie jest wspomniana droga. Tego jeszcze nie było, gospodarze z Kazimierzy W. napisali nawet utwór poetycki o wspomnianej modernizowanej drodze…

Projekt wykonali pracownicy kieleckiego Inwest -Eko oraz Neoinvest, kierownikiem budowy jest Sebastian Komasa z Budostalu-5, absolwent Politechniki Krakowskiej, członek Izby Małopolskiej.

http://swk.internetdsl.pl/index.php?opt ... ktualnosci

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 stycznia 2013, o 21:22

Nowy budynek szpitala otwarty dla pacjentów. Kosztował 11 mln zł

- Pierwsi pacjenci korzystają od poniedziałku z zabiegów w nowym budynku 21. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Busku-Zdroju. Inwestycja ukończona pod koniec ub. roku kosztowała ponad 11 mln zł.
- Od dziś z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych w nowej części szpitala korzystają pierwsi pacjenci. To inwestycja, która znacznie zwiększyła jakość wykonywanych przez nas zabiegów. Zyskaliśmy także 32 nowe pokoje sanatoryjne, wszystkie z balkonami o bardzo wysokim standardzie - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor 21. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Busku-Zdroju dr Bernard Solecki.

W nowym budynku szpitala na parterze znajdują się sale rehabilitacyjne i zespół gabinetów fizykoterapii, krioterapii i balneologiczny oraz sala konferencyjna i pomieszczenia administracyjne. Na piętrach są gabinety lekarskie oraz nowe pokoje mieszkalne z miejscami dla 64 pacjentów.

- Bardzo ważne są dla nas nowe sale rehabilitacyjne, wcześniej te zabiegi były wykonywane w niewielkich pomieszczeniach. Gabinety fizykoterapii zostały bardzo dobrze wyposażone, rozszerzyliśmy także pakiet zabiegów oferowanych pacjentom z całej Polski - dodał dyrektor Solecki.

Budowa kosztująca ponad 11 mln zł trwała dwa lata - ostatnie prace zostały odebrane w grudniu 2012 r. 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju powstał w 1936 roku jako Wojskowy Szpital Sezonowy Busko-Zdrój. Po wojnie rozpoczął działalność uzdrowiskową. Obecnie dysponuje 320 miejscami, z których w 2012 roku skorzystało 6 tys. 111 pacjentów. Placówka jest też jednym z uzdrowisk rehabilitacyjnych polskich żołnierzy walczących w kontyngentach zagranicznych.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... towal.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 2 lutego 2013, o 12:54

Nowe baseny już otwarte. Z wodą siarczkową i zwykłą też

Można się już kąpać w kompleksie basenów mineralnych w Solcu-Zdroju. Na chętnych czekają basen rekreacyjny i basen leczniczy z wodą siarczkową.

Ten pierwszy ma wymiary 16,6 na 17 m, 1,3 m głębokości i wodę o temperaturze około 31 st. W basenie z solanką siarczkową o wymiarach 12 na 5,5 m i głębokości 90 cm jest o 6 st. cieplej. Mogą z niego korzystać tylko osoby pełnoletnie.

Ponadto w zbudowanym w pobliżu parku zdrojowego kompleksie znajdują się m.in.: brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, sauna parowa, ziołowa i sucha oraz restauracja. W sezonie letnim uruchomiony zostanie basen otwarty.

Inwestycja kosztowała blisko 20 mln zł. Powstała w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Właścicielem kompleksu jest gmina Solec, która przekazała grunt, a także 8 mln zł pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa. Drugą połowę kosztów inwestycji pokryła spółka Malinowe Hotele, właściciel pobliskiego Malinowego Zdroju. W zamian będzie użytkownikiem kompleksu przez 20 lat.

Za godzinę pobytu na basenie rekreacyjnym osoba dorosła zapłaci 18 zł. Tyle samo kosztuje 20 min w basenie leczniczym. W tym miesiącu w ramach promocji obowiązuje 10-procentowy rabat. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na uruchomionej już stronie internetowej kompleksu (www.basenymineralne.pl).

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... wykla.html

ODPOWIEDZ