Busko Zdrój

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Busko Zdrój

Post autor: Autor » 17 listopada 2005, o 00:58

Centrum Handlowe ZDRÓJ

Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 1600 m2.W tym hala sprzedażna zajmuje pow. 1200 m2, kawiarnia - 100 m2, łazienka dla klientów - 40 m2 , pomieszczenia biurowo-socjalne - 260 m2. Centrum posiada trzy rampy rozładunku towarów oraz podjazd dla wóżków inwalidzkich. Drzwi wejściowe dla klientów są automatycznie otwierane dwustronnie

Przewidywany termin oddania C.H.ZDRÓJ do użytku – kwiecień 2005 roku. Parking dla klientów zajmuje 3 000 m2 i jest w stanie pomieścić 100 samochodów a w razie potrzeby może być rozbudowany do dwukrotnie większej ilosci miejsc.

Obrazek

Nie wiem na jakim etapie to jest :)

Szczegóły: http://www.bukat.com.pl/

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 17 listopada 2005, o 10:33

No cóż przejeźdzam tamtędy dosć regularnie, ale nic takiego nie rzuciło mi się od ul. Witosa, ale tam są jakieś tereny poprzemysłow czy coś takiego, taka sama wizualizacja jest na witrynie sklepu w ciagu ul paderewskiego, sklepu za Entersportem w stronę Citiparku.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 grudnia 2005, o 00:27

http://www.slowo.com.pl/swietokrzyskie/?id=4069

Słowo, 28.12.2005

Hala pod dachem

Busko. Aura nie pokrzyżowała planu zadań i hala sportowa powstająca obok gmachu buskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 1, tuż przed świętami zwieńczona została dachem.

We wtorek przy budowie spotkaliśmy wicestarostę buskiego Janusza Rozborskiego, który nie szczędził pochwał pod adresem firmy PBO Kartel z Jędrzejowa i kierownika budowy inż. Wojciecha Kubickiego.

- Obiekt powstaje w samym centrum Buska i dojazd do placu budowy nie jest najłatwiejszy. Pierwsze przymrozki i opady śniegu nie zakłóciły przebiegu robót i hala jest już w stanie surowym. Taka sytuacja stwarza realną szanse, że obiekt oddany zostanie do użytku znacznie wcześniej niż zakładano to w umowie, czyli we wrześniu 2006. Mamy nadzieję, że będzie to czerwiec, a więc już przed wakacjami młodzież otrzymałaby piękny obiekt - mówi Janusz Rozborski.

Hala jest inwestycją finansowaną w 67 procentach z budżetu powiatu, czyli w kwocie 1,876.900 złotych. Pozostałe 33 procent, czyli 924,5 tysięcy złotych wartości robót, sfinansowane zostanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przy Ministerstwie Sportu. Hala będzie mieć wymiary 48 x 24 metry i zmieszczą się w niej trzy boiska do siatkówki. Będzie posiadała ruchomą przegrodę, co pozwoli na prowadzenie zajęć wychowania fizycznego jednocześnie dla dwóch grup.

Hala zespolona jest z północnym skrzydłem gmachu Liceum Ogólnokształcącego i będzie posiadała własne zaplecze socjalne z szatniami, łaźniami, magazynkami na sprzęt itp.

Autor artykułu: (imi)

Obrazek
Fot. I. Imosa

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 lutego 2006, o 14:02

Obrazek

Półtora miliona w kieszeni
wiadomość z dnia 2006-02-16

11 milionów 309 tysięcy 649 złotych i 34 grosze (brutto) ma ostatecznie kosztować rozbudowa i modernizacja Buskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz parku zdrojowego. To o blisko półtora miliona mniej niż pierwotnie planowano. - Cieszę się, że udało nam się "zaoszczędzić" sporo pieniędzy, które zostaną wykorzystane na inne cele. A najważniejsze, że budowa wreszcie ruszy - nie ukrywa zadowolenia burmistrz Witold Gajewski.

:arrow: http://www.echo-dnia.com.pl/?news=27350 ... =4&dzial=6

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 lutego 2006, o 19:54

Busko - Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne

21-02-2006, 18:15:27

Powstaje Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne. Jego misją jest zrównoważony rozwój województwa świętokrzyskiego, a celem – aktywizacja gospodarcza, rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy.
Dzisiaj Deklarację w sprawie powołania Centrum podpisali: marszałek województwa świętokrzyskiego, starosta powiatu kieleckiego, rektorzy: Akademii i Politechniki Świętokrzyskiej, prezydent Staropolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej oraz prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.
Jak podkreśla wicemarszałek Józef Kwiecień, Centrum będzie stymulować współpracę pomiędzy szkołami wyższymi a przedsiębiorstwami. Jego zadaniem będzie stworzenie dogodnych warunków do realizacji przedsięwzięć opartych o wysoko zaawansowane technologie.

Źródło: Radio Kielce

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1221
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 17 października 2006, o 11:15

Obrazek

Pierwsza podciśnieniowa oczyszczalnia w regionie powstaje w Nowym Korczynie pod Buskiem.

Podciśnieniowe oczyszczalnie buduje się w Stanach Zjednoczonych, Afryce, na Bliskim Wschodzie. Pierwsza na ziemi świętokrzyskiej powstaje w Nowym Korczynie i... zadziwia rewelacyjnymi parametrami.

- Jak zapewniają projektanci, ścieki po oczyszczeniu będą tak czyste, że w ostatnim ze stawów można nawet hodować pstrągi - uśmiecha się wójt Janusz Gajda. - Nie ma powodu, by im nie wierzyć. Sam złowię pierwszego!

Budowa oczyszczalni w Nowym Korczynie kosztować będzie 10 milionów złotych. To pierwsze "podciśnienie" w regionie świętokrzyskim.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 9 września 2008, o 10:05

BUSKO ZDRÓJ
9 września 2008 - 9:45
Obrazek
Busko czci pamięć Wojtka Belona
Wojtek Belon to poeta, pieśniarz, twórca kultowego zespołu Wolna Grupa Bukowina.
Obrazek
Na muzyczną „Ławeczkę Belona” zaprasza reżyser koncertu Andrzej Żądło, wicedyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. (A. Ligiecki)

Ławeczka Belona - pierwszy tego rodzaju pomnik w Polsce, poświęcony bardowi Ponidzia - zostanie odsłonięty w Busku w sobotę 20 września.

W ramach uroczystości odbędzie się też koncert muzyczny. Jako gwiazda wieczoru wystąpi Wolna Grupa Bukowina.

Z GITARĄ W RĘCE

Ławeczka Belona powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Ziemia Buska. Pomnik stanie przed Domem Kultury, który nosi imię Wojtka Belona - na skwerze po wschodniej stronie budynku, od alei Mickiewicza.

Głównym elementem ławeczki jest naturalnej wielkości figura legendarnego artysty. Bard Ponidzia, wyrzeźbiony w pozycji siedzącej, w prawej ręce trzyma gitarę. Sama ławeczka ma formę stylizowanego gryfu gitary. Będą do niej prowadzić - po łuku - dwie ścieżki. Ławeczkę Belona zaprojektował i wykonał Jacek Kucaba, rzeźbiarz z Tarnowa.

Pierwsza "przymiarka” pomnika miała miejsce w połowie lipca. Buszczanie mieli wtedy okazję zobaczyć gipsowy odlew figury barda Ponidzia. W najbliższych dniach ma zostać zamontowany "oryginał”.

ZAŚPIEWA BUKOWINA

Uroczyste odsłonięcie Ławeczki Belona zaplanowano na sobotę 20 września. Z tej okazji odbędzie się też koncert okolicznościowy w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Impreza rozpocznie się godzinie 17. Po krótkiej części oficjalnej posłuchamy recitali laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki imienia Wojtka Belona 2008. Wystąpią buski zespół Słoneczne Trampy, który otrzymał wyróżnienie, oraz zdobywca pierwszej nagrody w konkursie, pieśniarz Marcin Skrzypczak ze Starogardu Gdańskiego. O godzinie 18 nastąpi odsłonięcie pomnika. W ceremonii weźmie również udział siostra nieżyjącego artysty, Małgorzata Miodowicz. - Chcemy, żeby to wydarzenie miało odpowiednią oprawę. Na ławeczce zostanie wykonany a cappella jeden z klasyków, jakie wyszły spod pióra Wojtka Belona - zdradził nam reżyser koncertu, wicedyrektor centrum Andrzej Żądło.

A w drugiej części - jako gwiazda wieczoru - wystąpi Wolna Grupa Bukowina. To zespół założony przez Wojtka Belona w latach 70. ubiegłego wieku. Grażyna Kulawik, Wacław Juszczyszyn i Wojciech Jarociński poprowadzą nas do muzycznej Krainy Łagodności, śpiewając najsłynniejsze utwory barda Ponidzia.

Adam Ligiecki
źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /250720985
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 16 września 2008, o 18:04

Rusza kino w Busku - Zdroju
Aktualizacja: 2008-09-16 11:02:24

W Busku - Zdroju po długiej przerwie otwarte zostanie dzisiaj kino. Jego siedziba znajduje się w odnowionym Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Koszt wyposażenia technicznego to około 300 tysięcy złotych z czego 100 tysięcy przekazał Polski Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie - poinformował Radio Kielce - Andrzej Żądło zastępca dyrektora Buskiego Centrum Kultury.
Poza zestawem hitów polskich, europejskich i światowych, zaprezentowane zostanie także kino edukacyjne dla uczniów wszystkich szkół z powiatu buskiego.
Jak mówi Marek Żądło - z profesjonalnego kina będą mogli korzystać również kuracjusze i turyści przyjeżdżający do uzdrowiska. Dzisiaj widzowie zobaczą film "Katyń " w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Wstęp na dzisiejszy seans w buskim kinie będzie bezpłatny. Początek o g. 18-ej.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Rusza- ... 9aea7.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 16 września 2008, o 18:24

Kino w Busku-Zdroju znów będzie działało

Mieszkańcy i kuracjusze odwiedzający Busko-Zdrój znów będą mogli zasiąść w kinowej sali. W połowie września zostanie wyświetlony pierwszy po dwóch latach film - "Katyń" Andrzeja Wajdy.

Klimatyzowana sala na blisko czterysta osób mieścić się będzie w wyremontowanym budynku Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Kino zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz pełnowymiarowy, automatycznie opuszczany na czas projekcji ekran. Dzięki temu na tej samej sali będzie można organizować inne imprezy kulturalne, m.in. koncerty i spektakle. Koszt uruchomienia kina to 300 tys. zł - 100 tys. zł BSCK dostało od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, pozostałą kwotę dołożyła gmina.

Centrum nie obawia się braku klientów. - Jest duże zapotrzebowanie na kino. Mieszkańcy Buska-Zdroju, powiatu i okolic do najbliższego mają po kilkadziesiąt kilometrów. Poza tym liczymy na zainteresowanie kuracjuszy - zdradza Grzegorz Kielesiński, dyrektor BSCK.

Problemem może być natomiast dystrybucja filmów. Centrum podpisuje teraz umowy. - Nie wiemy, czy dany film będzie miał tyle kopii, aby móc go grać równocześnie w Kielcach i w Busku. Jeżeli nie, to film trafi do nas dopiero po kilku tygodniach od premiery - zapowiada Kielesiński.

Nie tylko premiery, ale też inne projekty mają przyciągać widzów do kina. Dyrekcja BSCK chce wprowadzić filmy powtórkowe, znane i popularne obrazy, zaś młodzież do kina mają przyciągnąć ekranizacje szkolnych lektur. W planach są wreszcie spotkania z aktorami i reżyserami.

W trakcie opracowywania jest repertuar na październik. Kino komercyjne będzie można oglądać w weekendy, zaś powtórkowe i szkolne w środku tygodnia. - Choć nie będzie łatwo, wierzę, że nam się uda - mówi Kielesiński.

źródło: http://www.wici.info/News,kino_w_buskuz ... 10818.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 18 września 2008, o 22:45

W Busku brakuje mieszkań socjalnych i komunalnych
Aktualizacja: 2008-09-18 16:46:06

W Busku brakuje mieszkań socjalnych i komunalnych, a w budżecie miasta brakuje pieniędzy na budowę nowych. Jak już informowaliśmy, w kolejce czeka obecnie około 50 rodzin. Władze miasta, aby pozyskać pieniądze na ten cel zastanawiają się nad sprzedażą buskiego okrąglaka - budynku, który wcześniej był siedzibą miejskiej biblioteki, a w tej chwili stoi bezużytecznie.
Pomysł ten podczas dzisiejszej sesji wzbudził jednak wiele kontrowersji wśród radnych reprezentujących Komitet Gospodarna Gmina. Zdaniem Henryka Radosza - najlepszym wyjściem, aby zdobyć część środków na wybudowanie mieszkań socjalnych byłoby wynajęcie tego lokalu.
Jeśli nie znajdziemy nabywcy, który za rozsądną cenę wynajmie ten lokal na okres przynajmniej 10 lat to trzeba go będzie sprzedać - mówi radny Stanisław Walasek.
Z kolei Mirosław Wieczorek zastępca burmistrza Buska - ma nadzieję, że radni zgodzą się jednak na sprzedaż tego majątku, tym bardziej, że na tą decyzję czekają mieszkańcy Buska.
Głosowanie w sprawie sprzedaży buskiego okrąglaka odbędzie się na kolejnej sesji buskiej Rady Miasta.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,W-Busk ... ba003.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 18 września 2008, o 22:50

W Busku powstanie Centrum Informacji Turystycznej
Aktualizacja: 2008-09-18 15:42:24

W Busku - Zdroju powstanie Centrum Informacji Turystycznej - taką decyzję podjęli radni podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta. Jego siedziba będzie się mieścić w nowo wyremontowanych pomieszczeniach Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.
Jego głównym celem będzie kampania promocyjna Buska - jednego z najpiękniejszych uzdrowisk w regionie świętokrzyskim i jego okolic. Chodzi nam o przyciągnięcie jak największej liczby turystów - powiedział Radiu Kielce burmistrz Buska Piotr Wąsowicz.
Centrum Informacji Turystycznej powinno rozpocząć swoją działalność na przełomie 2009 /2010 roku.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,W-Busk ... 5e49a.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 27 września 2008, o 21:39

Nowy dworzec PKS w Busku Zdroju w 2009 roku
Aktualizacja: 2008-09-27 15:27:35

Jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w regionie świętokrzyskim Busko- Zdrój nie ma budynku dworca PKS. Brakuje miejsca, w którym pasażerowie mogliby nie tylko poczekać na odjazd swojego autobusu, ale także kupić bilet, czy przed podróżą zjeść coś ciepłego.
Problem jest naprawdę duży, ponieważ do Buska na leczenie w sanatoriach przyjeżdża tysiące kuracjuszy z Polski i zagranicy.
Burmistrz Busk- Piotr Wąsowicz zapewnia, że budowa powinna rozpocząć w 2009 roku.
Tymczasem w wyremontowanym budynku byłego buskiego dworca PKP urządzane są teraz dyskoteki.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Nowy-d ... 1362f.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 1 października 2008, o 12:05

40 lat buskiego sanatorium Nidy-Zdrój
Aktualizacja: 2008-10-01 11:55:05

Sanatorium Nida-Zdrój w Busku obchodzi jubileusz 40 - lecia istnienia. Z tej okazji otwarty zostanie dziś nowy obiekt przy istniejącym już uzdrowisku. W części hotelowej kuracjusze będą mogli korzystać z 70 wolnych miejsc w pokojach, nowoczesnego basenu, gabinetu lekarskiego, masażu i zabiegów wodnych.
Budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych - poinformował Radio Kielce prezes Nidy Zdzisław Dudek.
Sanatorium Nida-Zdrój istnieje od 1968 roku i zawsze oferowało świetne warunki pobytu i kuracji, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, gdyż firmowane przez Związek Inwalidów zawsze było doskonale przystosowane dla ich potrzeb. Goście mają tu do dyspozycji różnorodne zabiegi rehabilitacyjne, korty tenisowe i park. Obiekt ma sporą rzeszę wiernych kuracjuszy, którzy przyjeżdżają tu nawet po 20 i więcej razy.
Najnowsza inwestycja Nidy-Zdrój nie tylko zwiększa standard i prestiż sanatorium, ale także tworzy w Busku nowe miejsca pracy. Jej koszt to 8, 5 mln złotych.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,40-lat ... 0a605.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 6 października 2008, o 17:27

Busko-Zdrój: Powstanie drugie boisko ze sztuczną nawierzchnią
Aktualizacja: 2008-10-06 14:17:43

W Busku - Zdroju powstanie drugie już boisko ze sztuczną nawierzchnią. Tym razem wybudowane zostanie przy szkole Podstawowej nr 1. Pieniądze na ten cel pochodzą z rządowego programu "Blisko Boisko".
Jak poinformował Radio Kielce burmistrz Buska Piotr Wąsowicz koszt tej inwestycji to około 700 tysięcy złotych, a umowę na jej realizację miasto podpisało dziś z jednym z warszawskich konsorcjów. Burmistrz ma nadzieję, że dzięki wybudowaniu tego obiektu więcej mieszkańców miasta uda się zmobilizować do uprawiania sportu.
W najbliższym czasie rozpocznie się także modernizacja dróg w gminie Busko- Zdrój, m.in. w Młynach, Budryniu i Dobrowodzie. Również dziś burmistrz podpisał umowę w tej sprawie.
Koszt drogowych inwestycji to z kolei około 329 tysięcy złotych.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Busko- ... 666eb.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 26 października 2008, o 13:29

Nowe ujęcie wody siarczkowej w Busku Zdroju
Aktualizacja: 2008-10-25 14:14:39

Na przełomie listopada i grudnia buskie uzdrowisko będzie mogło korzystać z nowego ujęcia wody siarczkowej w Lesie Winiarskim. W pobliżu nowego ujęcia wody trwają obecnie prace brukarskie wokół budynku administracyjnego Zakładu Górniczego las Winiarski. Powstały już zbiorniki na wodę siarczkową.

Równolegle prowadzone były prace przy odwiercie rozpoznawczym na terenie Dobrowody. Sanatorium "Włókniarz", które jest właścicielem ujęcia, zleciło badania składu wody. Potwierdziły one, że posiada ona parametry zbliżone do tej, która wykorzystywana jest obecnie w celach leczniczych.
W najbliższym czasie nie planuje się jednak eksploatacji złoża, ujęcie zostało zabezpieczone. Dla "Włókniarza" to pewna alternatywa na wypadek trudności w pozyskaniu siarki od Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Nowe-u ... e3da1.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ