Piekoszów - os. Czarne Stoki

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1441
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Piekoszów - os. Czarne Stoki

Post autor: hey » 6 września 2007, o 00:00

Wybudują osiedle w Piekoszowie

Powstanie zupełnie nowe osiedle z małym ryneczkiem, sklepami, placem zabaw i... polem golfowym.


Tu, gdzie kilka lat temu zostały podpalone drzewa, będzie piękne osiedle domków jednorodzinnych.

Domki jednorodzinne, rynek, sieć sklepów i tereny rekreacyjno-sportowe - w Piekoszowie powstaje piękne i nowoczesne osiedle Czarne Stoki.

- Mamy w Piekoszowie wolne tereny i zamierzamy wybudować piękne osiedle - mówi Tadeusz Dąbrowa, wójt Piekoszowa. - Niedaleko centrum gminy jest wielki plac, który w połowie jest ugorem, a drugiej części pokryty lasem. Niestety kilka lat temu las podpalono i leśnicy uznali, że drzewa nadają się tylko do wycięcia. Postanowiliśmy wykorzystać ten teren pod budownictwo jednorodzinne.Wójt swoim pomysłem zainteresował Agencję Nieruchomości Rolnych, której działki graniczą z gruntami gminnymi. - Stworzyliśmy ważny i rozwojowy dla gminy projekt budowlany z jednakową dla całego terenu koncepcją budowlaną. Osiedle nazwaliśmy Czarne Stoki - mówi wójt. - Dodatkowo mamy porozumienie z agencją, iż z każdej sprzedanej przez nich działki, agencja odprowadza do budżetu gminy 30 procent opłaty. Gmina bardzo na tym skorzysta.

Gmina już wytyczyła 16 działek budowlanych. We wstępnej koncepcji wynika, że Czarne Stoki to będzie małe miasteczko, w którego środku będzie mały, półkolisty ryneczek z obiektami handlowo-usługowymi. Do domków prowadzić będzie sieć dróg. Tuż obok osiedla gmina zarezerwowała tereny pod część sportowo-rekreacyjną z polem golfowym i placem zabaw.

JUŻ SĄ NABYWCY

- Przyznam, że bardzo długo trwały prace przygotowawcze tego terenu, ale chcieliśmy, by przed jego sprzedażą nic nas nie zaskoczyło. Mamy prawomocne decyzje i pozwolenia, nie spodziewamy się protestów - przyznaje wójt Dąbrowa. - Nie ukrywam, że trud opłacił się, bo już mamy bardzo duże zainteresowanie przyszłych nabywców. Każdą działkę będziemy sprzedawać pojedynczo. Do urzędu zgłaszają się też inwestorzy, którzy chcą prowadzić tam działalność usługową.
Przetarg na działki będzie ogłoszony w listopadzie, a koncepcje zagospodarowania terenu tworzy gminny urbanista.

Echo Dnia

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 6 września 2007, o 13:56

Projekt podobny do Dąbrowy II (też funkcje usługowe i publiczne w centrum osiedla). Nie dobrze, konkurencja rośnie. Dobrze, że budowa Dąbrowy rusza już niebawem.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 29 listopada 2007, o 13:22

Czarne Stoki w gminie Piekoszów

Między Piekoszowem a Wincentowem, na obszarze około 38 hektarów, powstanie osiedle Czarne Stoki, z ponad 200 domami jednorodzinnymi.

Na tym terenie, między Piekoszowem a Wincentowem, stanie osiedle domków jednorodzinnych Czarne Stoki. (Urząd Gminy Piekoszów)

- W jego obrębie znajdzie się własna infrastruktura handlowo-usługowa, trójkątny rynek, duża nieruchomość pod rekreację, gdzie planujemy między innymi obniżony ciąg spacerowy oraz boisko, plac zabaw i świetlicę dla dzieci - tłumaczy wójt Piekoszowa Tadeusz Dąbrowa. Dodaje, że przewidywane jest również przedszkole i 3 klasy szkoły podstawowej. Przez środek osiedla ma przechodzić droga z trasą rowerową.

- Osiedle będzie graniczyło z naszym kompleksem rekreacyjnym, połączymy ścieżki rowerowe - zapowiada wójt Dąbrowa. - Teren, na którym zaplanowaliśmy osiedle domków jednorodzinnych, jest bardzo atrakcyjny, zadrzewiony - dodaje.

Opracowanie koncepcji należało do gminy, sprzedażą działek zajmie się Agencja Nieruchomości Rolnych.

- Pierwszych sześć już znalazło nabywców, do końca roku w ręce nowych właścicieli przejdzie pięć kolejnych. Dalszą sprzedaż planujemy w przyszłym roku - informuje Tadeusz Dąbrowa. Dodaje, że trzydzieści procent opłaty planistycznej ze sprzedaży działek trafi do budżetu Urzędu Gminy w Piekoszowie. - Z tych pieniędzy wybudujemy infrastrukturę osiedla - kwituje.

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll...T0104/71128015

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 7 marca 2008, o 02:35

czy ktoś wie na jakiej zasadzie sprzedawane są działki???

Awatar użytkownika
Michel2
Posty: 383
Rejestracja: 20 marca 2006, o 10:21
Lokalizacja: Ziemia Swietokrzyska :*
Kontakt:

Post autor: Michel2 » 7 marca 2008, o 07:51

Czy jest jakas wizualka :?:
www.nowiny.com.pl - serwis internetowy gminy Sitkówka-Nowiny
Kocham Świętokrzyskie :* :)

ODPOWIEDZ