Końskie

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Końskie

Post autor: eM » 2 listopada 2005, o 08:44


eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 3 listopada 2005, o 07:52

http://www.slowo.com.pl/swietokrzyskie/?id=2942
Właściciele działek nie zarobią
Obwodnica bez łaski

Sierżant sztabowy Rafał Góral kieruje ruchem, bo tego coraz częściej wymaga sytuacja w Końskich

Fot. I. Imosa

KOŃSKIE. Miasto rezygnuje z wykupu działek pod obwodnicę. Mimo to droga będzie budowana w przyszłym roku.


Zamysł wybudowania obwodnicy padł w 1961 roku. Wszyscy rządzący powiatem, potem miastem od tamtego czasu zabierali się za to przedsięwzięcie. Lata mijały, a budowa kończyła się na próbach wykupienia gruntów, przez które miała przebiegać droga. Niektórzy właściciele czując olbrzymi zarobek na tym przedsięwzięciu, pewni byli, że władze ziemię muszą kupić, żeby drogę wybudować. I ten problem, rzec można, wlókł się do tej pory. W ciągu dwóch ostatnich lat, miasto bez kłopotów i rzucania przez właścicieli kłód pod nogi, wykupiło kilkadziesiąt skrawków ziemi.

Okazuje się, że teraz posiadacze działek na trasie budowy obwodnicy nie zyskają nic. Według nowej koncepcji, na tych odcinkach, gdzie występują sporne tereny, zmniejszony zostanie wewnętrzny pas zieleni między jezdniami. A ludzie będą mogli uprawiać na działkach wszystko, coraz bardziej okraszone spalinami i truciznami z rur wydechowych samochodów. Bo cały ruch w relacji Kielce, Łódź, do Skarżyska, będzie przebiegał nową drogą.

Im później obwodnica odciąży miasto od nawału samochodów, tym większe spustoszenia dokonane będą w centrum miasta, zwłaszcza że ulicami przejeżdżają też tiry. W budynkach drżą szyby w oknach, odpada tynk ze starych ścian zabytkowych kamienic. Na ścianie południowej kościoła św. Mikołaja widać pęknięcie.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański mówi, że obwodnica będzie budowana przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Do gminy należy opracowanie dokumentacji i uzyskania pozwolenia na budowę. Potem spisania porozumienia między gminą, a zarządem dróg. - Mamy nadzieję, że zobowiązania gminy zostaną zrealizowane do końca 2005 roku,, a w przyszłym roku nareszcie rozpocznie się budowanie drogi. Trzeba dodać, że jest to inwestycja wpisana jako ważne zadanie w programie województwa świętokrzyskiego - podkreśla burmistrz.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 2 września 2006, o 18:22

Obrazek
Wakacyjne remonty
Kilka szkół w powiecie koneckim przechodzi gruntowne modernizacje. Uczniowie będą mieli ładniej i wygodniej.
Ponad 340 tysięcy złotych koneccy samorządowcy przeznaczyli na wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach. W większości placówek to tylko malowanie, ale na przykład w Szkole Podstawowej nr 2 prace są bardziej skomplikowane i co za tym idzie, bardziej kosztowne.

Od czterech lat najpoważniejsze wakacyjne remonty przeprowadzane są w jednej z największych placówek oświatowych gminy - Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich. - Spowodowane jest to tym, że przez lata w obiekcie nie przeprowadzano poważniejszych prac - mówi burmistrz Krzysztof Obratański. - Z roku na rok szkoła jednak wygląda coraz ładniej, a wnętrza stają się bardziej funkcjonalne i dostosowane do wymogów XXI wieku.
W tym roku w koneckiej „dwójce” kompleksowy remont przechodzi kuchnia. W otoczeniu szkoły wymieniane są chodniki. Po raz pierwszy chyba w historii placówki remont przeprowadza się w szatniach przy sali gimnastycznej. Na schodach we wnętrzu budynku pojawiły się zwiększające bezpieczeństwo antypoślizgowe płytki. W Nieświniu w budynku z nową elewacją montowane są nowe okna. W Pomykowie nowe asfaltowe boisko do siatkówki, piłki ręcznej i koszykowej. Przedszkole nr 2 (w parku) czeka modernizacja systemu ogrzewania. Zniknie koksowy piec, w miejsce którego pojawi się nowoczesna kotłownia gazowa.
Niestety, na remont muszą poczekać gimnazjum i Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich. - To będzie najpoważniejsza szkolna inwestycja - kontynuuje burmistrz. - Dlatego wystąpiliśmy do Funduszu Norweskiego o pomoc w jej dofinansowaniu. Nasz wniosek przeszedł pozytywnie przez pierwszy etap, lada dzień mamy otrzymać informację, jaki jest finał etapu końcowego. Jeśli będzie tak, jak się tego spodziewamy, na inwestycje otrzymamy 75 procent planowanych kosztów.
Nic dziwnego, że gmina stara się o dofinansowanie zadania. W koneckiej „jedynce” na wymianę czekają aż 354 okna, planowany jest generalny remont dachu, elewacji łącznie z dociepleniem ścian.
:arrow: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/? ... 2&id=34186

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1221
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 11 lutego 2007, o 16:42

Radio Kielce
W tym roku rozpocznie się budowa obwodnicy Końskich wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 728
Zastępca burmistrza - Jerzy Rąbalski -powiedział Radiu Kielce, że inwestycja będzie możliwa dzięki środkom unijnym. Obwodnica odciąży centrum miasta oraz pozwoli na rewitalizację śródmieścia Końskich.
Planowana data oddania obwodnicy do użytku to 2010 rok. Jerzy Rąbalski ma nadzieję, że wkrótce rozpoczną się także prace projektowe obwodnicy Końskich od strony Skarżyska Kamiennej wzdłuż drogi krajowej numer 42. W tym roku rozpoczną się prace modernizacyjne tej drogi na odcinku przebiegającym przez centrum miasta.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 26 września 2008, o 07:43

Wyróżnienie dla szpitala Świętego Łukasza w Końskich
Aktualizacja: 2008-09-25 17:38:41

Szpital Specjalistyczny Świętego Łukasza w Końskich otrzymał wyróżnienie Polskiej Nagrody Jakości. Eksperci dobrze ocenili infrastrukturę i warunki techniczne w placówce. Przyznając wyróżnienie wzięto też pod uwagę opinie pacjentów i pracowników.
Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala poinformował, że kapituła nagrody zauważyła, iż placówka w Końskich gwarantuje wysoką jakość opieki medycznej, mimo, że działa w niewielkiej miejscowości na peryferiach województwa.
Dyrektor przyznał, że wyróżnienie to wielki zaszczyt dla pracowników. Jest to także gwarancja dla pacjentów, którzy leczą się w Końskich.
Polskie Nagrody Jakości będą wręczone w listopadzie na Zamku Królewskim.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Wyrozn ... 5fe6a.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 30 września 2008, o 12:23

Obrazek
AKTUALNOŚCI
30 września 2008 - 11:00
Smyków pow. Końskie > Wybudują boisko Orlik 2012

Gmina Smyków, jako pierwsza w powiecie koneckim, przystępuje do budowy kompleksu boisk z rządowego programu „Orlik 2012”. Podpisanie umowy z firmą, która wygrała przetarg na budowę mini - stadionu, w skład którego wejdzie boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą, boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową, oraz zaplecze socjalne, dziś w samo południe. Termin wykonania prac - do końca 2008 roku. Oprócz Smykowa, z ośmiu gmin, wchodzących w skład powiatu koneckiego, udział w programie „Orlik 20012” bierze jeszcze gmina Końskie, która na tę chwilę jest w trakcie przeprowadzania przetargu.

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /752822788
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 27 października 2008, o 18:09

Obrazek
AKTUALNOŚCI
27 października 2008 - 16:45
Region > Wyróżnienia jakości dla PKS w Ostrowcu i Końskich

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich otrzymały wyróżnienie w konkursie Polskiej Nagrody Jakości. 12 listopada podczas spotkania w Zamku Królewskim w Warszawie wręczy je wicepremier Waldemar Pawlak.

Firma z Ostrowca otrzymała wyróżnienie w kategorii organizacji produkcyjnych i usługowych. - To uhonorowanie wysiłku przedsiębiorstwa, które stara się doskonalić zarządzanie i jak najlepiej obsługiwać klientów - mówi prezes Stanisław Wodyński.

W kategorii organizacji publicznych wyróżniony został Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich. Zapracował na ten sukces wzorowo prowadzonym i kompleksowym leczeniem pacjentów.

an/

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /492145427
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 11 listopada 2008, o 19:07

Obrazek
Wyróżnieni za z jakość

Dobre zarządzanie, określona strategia rozwoju, wdrożone odpowiednie procedury potwierdzone certyfikatami i właściwie wykorzystane zasoby kadrowe, to zdaniem Mirosława Rechy, sekretarza Komitetu Polskiej Nagrody Jakości powody, dla których szpital w Końskich oraz PKS Ostrowiec Świętokrzyski zostały wyróżnione w XIV edycji konkursu. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w środę 12 listopada.

Według pomysłodawców konkursu, zarządzanie przez jakość zawarte w idei Polskiej Nagrody Jakości, jest filozofią kształtującą pozytywne relacje pomiędzy: produktywnością, konkurencyjnością i jakością wyrobów oraz usług, ochroną środowiska, bezpieczeństwem i higieną pracy, a także pomiędzy kierownictwem i pracownikami oraz przedsiębiorstwem i społeczeństwem.
- Nagrody Zespołowe i Wyróżnienia oraz dyplomy dla finalistów przyznawane są tym przedsiębiorstwom, które poprzez wdrożenie TQM (Zarządzania przez Jakość) osiągnęły znaczącą poprawę satysfakcji klientów. Ale ta satysfakcja musi dotyczyć także pracowników – mówi Mirosław Recha i dodaje, że firmy aspirujące o wyróżnienie same dokonują oceny własnej działalności, a po osiągnięciu wymaganych kryteriów, mogą zgłaszać się do konkursu. – Pierwszy etap odbywa się na poziomie regionalnym – informuje sekretarz. Stąd pojawił się pomysł na ustanowienie przez sejmik w 1999 roku Świętokrzyskiej Nagrody Jakości, która stanowi integralną część systemu nagród przyznawanych przedsiębiorstwom i organizacjom. Ogólnopolska edycja ustanowiona została w 1995 roku przez Krajową Izbę Gospodarczą, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz Fundację Teraz Polska. Wcześniej jednak pojawił się pomysł na jej europejski odpowiednik. Tu sponsorami są: Komisja Europejska, Europejska Organizacja ds. Jakości (European Organization for Quality) oraz Europejska Fundacja Zarządzania jakością EFQM (European Foundation for Quality Management). – Wprawdzie świętokrzyskie firmy na razie otrzymały wyróżnienia, to i tak bardzo wiele – mówi Mirosław Recha. – Teraz kolej na nagrody główne i dalszą pracę, która pozwoli może w przyszłości starać się o ten najwyższy europejski certyfikat – dodaje Recha.
Szpital im. Św. Łukasza w Końskich otrzymał wyróżnienie w kategorii „Organizacje Publiczne”, a ostrowiecki PKS znalazł się w gronie wyróżnionych „Dużych Organizacji Produkcyjnych i Usługowych”. Wręczenie nagród już w środę 12 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie.

źródło: wrota świętokrzyskie
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 13 listopada 2008, o 18:03

Obrazek
Edukacja
Koneckie szkoły podniosą jakość kształcenia

W przyszłym roku szkolnym poprawi się baza dydaktyczna ośmiu szkół powiatu koneckiego. Za ponad 3 mln zł placówki wzbogacą się o nowe obiekty sportowe, a uczniowie kształcić się będą w dobrze wyposażonych i odremontowanych pomieszczeniach. – To spełnienie wieloletnich dążeń – mówi z nadzieją Wojciech Jasnos, zastępca dyrektora I L.O w Końskich, gdzie już za rok powstanie profesjonalne i długo wyczekiwane boisko lekkoatletyczne.

Teren pod nowe boisko szkoła posiada już od dłuższego czasu. Do tej pory jednak nie udało się pozyskać pieniędzy na urządzenie tam miejsca do uprawiania lekkiej atletyki. Jak mówi wicedyrektor Wojciech Jasnos, szkoła wielokrotnie zabiegała o fundusze, min. z Mechanizmu Norweskiego. Dziś już wiadomo, że pieniądze będą. Pomysł na budowę boiska znalazł się bowiem w projekcie pn. „Nowa Szkoła Konecka - modernizacja infrastruktury edukacyjnej i społeczno-edukacyjnej oraz doposażenie placówek w sprzęt dydaktyczny i społeczno-edukacyjny w Powiecie Koneckim”, na który Zarząd Województwa zagospodarował już kwotę prawie 2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt to odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie powiatowych placówek i choć nie spełnia wszystkich oczekiwań, to dzięki niemu zaspokojone będą najważniejsze potrzeby - informuje Emilia Wojdyła, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia koneckiego starostwa. - Będzie wreszcie bieżnia tartanowa, skocznia i część wygospodarowana na specjalne podium dla zwycięzców sportowych konkursów – cieszy się wicedyrektor Jasnos. Ale projekt to także szansa na poprawienie jakości kształcenia innych placówek, jak np. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich. – Dzięki pieniądzom placówka będzie mogła wreszcie zakupić bardzo drogie urządzenia – informuje Emilia Wojdyna. – Niezbędny sprzęt, taki jak obrabiarki, czy tokarki to koszt ponad 500 tys. zł. Do tej pory szkoły nie było na nie stać – dodaje naczelnik.
Oprócz pięciu koneckich szkół, pieniądze trafią także do placówek w Stąporkowie i Baryczy, a także do bursy należącej do koneckiego I L.O. – Lada dzień podpiszemy preumowę – mówi Emilia Wojdyła. – A właściwą umowę chcemy podpisać do 12 grudnia, tak, by z nowym rokiem ruszyć z pracami – zapowiada naczelnik i dodaje, że największe prace remontowe planowane są na wakacje przyszłego roku, tak, by nie zakłócały nauki w szkołach. – Chcemy wywiązać się z harmonogramu dołączonego do wniosku i zakończyć prace tak, by uczniowie mogli kształcić się już w nowej rzeczywistości – mówi naczelnik.

źródło: wrota świętokrzyskie
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 18 grudnia 2008, o 16:51

Obrazek
AKTUALNOŚCI
18 grudnia 2008 - 15:15
Końskie > Będzie parking przy ulicy Kiepury dla przyjezdnych i miejscowych

Dobiegają końca ostatnie prace przy budowie parkingu pomiędzy ulicami Jana Kiepury a Spółdzielczą w Końskich.

Obrazek
Budowa parkingu przy ulicy Kiepury kosztować będzie kasę miasta około 500 tysięcy złotych. (T. Krąż)

Nowy plac postojowy, przeznaczony dla samochodów osobowych, pomieścić będzie mógł 76 pojazdów.
Nowa inwestycja służyć ma zarówno klientom targu miejskiego, jak i interesantom, odwiedzającym liczne w tej części miasta instytucje, których jest sporo: od Powiatowego Urzędu Pracy zaczynając, na Sądzie Rejonowym kończąc. Władze miasta liczą, że nowy parking rozładuje, przynajmniej częściowo, kłopoty ze znalezieniem wolnego miejsca postojowego dla osób, przyjeżdżających do Końskich z zewnątrz. To w ciągu dnia. Popołudniami zaś nowy plac służyć ma mieszkańcom okolicznych bloków, którzy także coraz częściej narzekają na ciasnotę na osiedlowych uliczkach.

TEK

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /786000146
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 5 stycznia 2009, o 23:12

Obrazek
KOŃSKIE
5 stycznia 2009 - 8:23
Plan dochodów i wydatków z deficytem, ale z wielkimi inwestycjami
Rada Powiatu Końskie uchwaliła budżet na 2009 rok.

W planach wydatków na inwestycje zapisanych jest ponad 21 milionów złotych.

Najdroższa z robót, to gruntowna przebudowa ulicy Południowej w Końskich. Jej koszt szacowany jest na blisko 7,5 miliona złotych. Pieniądze te wystarczą nie tylko na budowę nowej jezdni, ale też na przełożenie z drogi na pobocze wodociągu, na budowę chodników oraz ścieżki rowerowej. Starostwo ma obiecane w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach na ten cel 60 procent dotacji unijnej. Pozostałe, brakujące 40 procent kosztów, gmina Końskie zobowiązała się pokryć solidarnie ze starostwem, dzieląc je na połowę.

Drugie, wielkie zadanie powiatu, to modernizacja około 5 kilometrów drogi ze Stąporkowa w stronę Mniowa.

Trzecią, ważną inwestycją ma być modernizacja i doposażenie siedmiu szkół i bursy uczniowskiej, podległych starostwu koneckiemu. By wykonać zaplanowane prace, starostwo planuje zaciągnąć ponad 7 milionów złotych kredytu.

Generalnie, dochód powiatu koneckiego wyniesie w 2009 roku ponad 73,6 miliona złotych. Zaplanowane wydatki, to blisko 81 milionów złotych, z czego 58 milionów złotych, to wydatki bieżące. Brakującą kwotę powiat pokryje zaciągając pożyczki i kredyty.

Przy analizie zestawienia należy pamiętać, że przez kasę starostwa "przechodzi” ponad 4,6 miliona złotych na Państwową Straż Pożarną w Końskich, oraz ponad 22 miliony złotych dotacji oświatowej na prowadzenie sześciu szkół średnich, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Baryczy, na Poradnię Pedagogiczno Psychologiczną oraz na bursę szkolną.

Teresa KRĄŻ

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /967542056
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 6 stycznia 2009, o 23:40

Obrazek
Powiat konecki
Milionowe inwestycje w budżecie powiatu koneckiego

Ponad 7,5 miliona złotych wyniesie długoterminowy kredyt, jaki zaciągnie powiat konecki na planowane w tym roku wielomilionowe inwestycje. Starosta Andrzej Lenart zapowiada, że w najbliższym czasie uruchomione zostaną pierwsze przetargi.

Dochód powiatu koneckiego wyniesie w tym roku ponad 73,6 miliona złotych. Zaplanowane wydatki, to blisko 81 milionów złotych. - Najdroższa z inwestycji to przebudowa ulicy Południowej w Końskich, która obejmie budowę nowej jezdni, wymianę kanalizacji oraz budowę chodników i ścieżki rowerowej – informuje Andrzej Lenart. Nie bez znaczenia dla tych planów są unijne pieniądze, które zostały już dla powiatu zabezpieczone. - Do końca roku chcemy zrealizować inwestycje w ramach projektu „Nowa szkoła konecka”. Na pewno uda nam się doposażyć siedem placówek w dydaktyczny sprzęt, tak by już w nowym roku szkolnym z niego korzystały. Może uda się też zakończyć prace związane z budową boiska przy I LO – dodaje starosta. Jego zdaniem, ważnym tegorocznym zadaniem jest modernizacja prawie 5 kilometrów drogi ze Stąporkowa w stronę Mniowa oraz przebudowa drogi Końskie - Włoszczowa. W budżecie znalazły się też pieniądze pochodzące ze „schetynówek”.

źródło: wrota świętokrzyskie
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5696
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 16 stycznia 2009, o 08:22

Promocja w Warszawie

Powiat konecki zaprezentuje się za tydzień, na spotkaniu Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. Coroczne spotkania mają służyć promocji regionu świętokrzyskiego wśród osób pochodzących z Kielecczyzny, ale mieszkających w stolicy.
Co roku, swoje walory pokazuje inny ze świętokrzyskich powiatów. Odpowiedzialny za promocję w starostwie- Emilian Niemiec mówi, że przedstawiciele powiatu koneckiego liczą, że przygotowana przez nich prezentacja przekona do tego rejonu nowych inwestorów.Przewodnicząca Rady Powiatu- Helena Obara twierdzi, że Końskie i ościenne gminy to miejsce przyjazne dla biznesu. Jej zdaniem, świadczy o tym fakt, że po upadku przemysłu odlewniczego, bardzo szybko znaleźli się przedsiębiorcy, którzy postanowili wybrać Końskie na siedziby swoich firm. Chodzi przede wszystkim o przedsiębiorstwa zajmujące się ceramiką sanitarną.
Dla władz powiatu, oprócz inwestorów ważni są także warszawiacy, którzy chcieliby odwiedzić Konecczyznę jako turyści. Dla nich przygotowano występy zespołów kultywujących tradycję tego rejonu. Dla gości spotkania wystąpi zespół Dziebałtowianie.
Na uczestników spotkania w Warszawie będą czekać też regionalne potrawy. Na stołach pojawią się kugiel, kapuściane pierogi i ryby hodowane w gminie Ruda Maleniecka.

Więcej o spodziewanych efektach piątkowego (23.01) spotkania w Warszawie i związanych z nim oczekiwaniach władz powiatu powiemy w Raporcie Dnia o 12.30.

http://www.radio.kielce.pl/page,,Konski ... 6d6b8.html

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 20 stycznia 2009, o 19:12

Obrazek
KOŃSKIE
20 stycznia 2009 - 7:57
Samorząd w Fałkowie ma nowy budżet
Samorząd w Fałkowie ma zatwierdzony budżet na 2009 rok. Szykuje się sporo inwestycji.

Dokończenie budowy Urzędu Gminy w Fałkowie pochłonie ponad półtora miliona złotych. To jednak nie najdroższe tegoroczne przedsięwzięcie. Budowa oczyszczalni ścieków to koszt dwukrotnie większy.

Samorząd w Fałkowie od kilku tygodni ma zatwierdzony budżet na 2009 rok. Trzy miliony złotych zaplanowano wydać na budowę długo oczekiwanej oczyszczalni ścieków oraz rozpoczęcie tworzenia sieci kanalizacyjnej. Obecnie kontynuowane jest sporządzanie projektu na sieć, obejmującą Fałków, Czermno, Olszamowice, Kolonię-Czermno i Skórnice. W kolejnych latach kanalizacją będą objęte pozostałe miejscowości fałkowskiej ziemi.

- Zaplanowaliśmy na bieżący rok sporo inwestycji drogowych - mówi wójt Fałkowa Henryk Konieczny. - Będziemy przygotowywać między innymi dokumentację na budowę ulic Sadowej, Lipowej, Akacjowej i Modrzewiowej, by po wybudowaniu kanalizacji od razu przystąpić do uporządkowania nawierzchni. Liczymy, że otrzymamy na ten cel około jednego miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Samorząd myśli także o dodatkowym, awaryjnym zasilaniu energii elektrycznej przy ujęciu wody w Czermnie, a także ustawieniu nowych przystanków autobusowych dla swoich mieszkańców. Przystanki różnej wielkości staną miedzy innymi w Zbójnie, Woli Szkockiej, Fałkowie, Starzechowicach, Skórnicach, Pląskowicach, Czermnie, Sułkowie, Smykowie i Wąsoszu.

Najbardziej widoczną inwestycją jest budowa Urzędu Gminy na początku miejscowości, jadąc od strony Końskich. - Wiem, że wznoszenie budynków użyteczności publicznej nie jest zbyt popularne, ale my musieliśmy podjąć takie wyzwanie, gdyż w dotychczasowej siedzibie jest ciasno nie tylko pracownikom, ale i osobom, które tu przychodzą załatwiać swoje sprawy - tłumaczy wójt. - Zresztą obecną siedzibę przeznaczymy także dla mieszkańców Fałkowa. Będą się tu mieścić dom kultury i biblioteka.

W minionym roku koszt budowy urzędu wyniósł milion złotych. W tym trzeba wyłożył nieco ponad półtora miliona złotych. Jeśli nie nastąpią jakieś nieprzewidziane kłopoty, przenosiny urzędu nastąpią jesienią tego roku.

Marzena KĄDZIELA

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /514876766
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 26 lutego 2009, o 19:19

Nowy sprzęt w koneckim szpitalu
Artykuł dodany: 2009-02-26 11:33:39, ostatnia aktualizacja: 2009-02-26 11:37:58

Nowe respiratory, kardiomonitory i aparaty do znieczulenia kupi w najbliższym czasie Specjalistyczny Szpital Świętego Łukasza w Końskich. W planach jest także zakup stołów i lamp operacyjnych oraz specjalnej komory, która jest potrzebna do dezynfekcji łóżek - mówi dyrektor szpitala Wojciech Przybylski.
Pieniądze na nowy sprzęt pochodzą w większości z unijnego programu dotyczącego modernizacji aparatury i sprzętu medycznego.
Sprzęt ma kosztować 2 miliony 800 tysięcy złotych. Z zewnątrz pochodzić ma 75% tej kwoty. To drugi projekt unijny realizowany przez szpital w Końskich.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Nowy-s ... 375c1.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ