Skarżysko Kamienna

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Skarżysko Kamienna

Post autor: eM » 2 listopada 2005, o 08:42


halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 30 grudnia 2005, o 00:23

Skończyły się korki w Skarzysku na skrzyzowaniu 7 z 42 :)

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 30 grudnia 2005, o 22:25

halny pisze:Skończyły się korki w Skarzysku na skrzyzowaniu 7 z 42 :)
jak to jakiś śmieszny Pan napisał poprawiło się skomunikowanie z Radomiem, a chodziło o wyprostowanie połączenia z Końskimi:)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 30 grudnia 2005, o 22:36

W sumie połączenia z miastami będacymi powiatami jest istotne :D

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 30 grudnia 2005, o 22:44

klasyka odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 26 sierpnia 2006, o 08:31

Obrazek

Prezentacja możliwości inwestycyjnych w Skarżysku

4-te Prezentacje ofert inwestycyjnych - czyli możliwości gospodarczych północnej części naszego regionu - odbędą się dziś w Skarżysku-Kamiennej.

Obok propozycji miasta i skarżyskiej strefy gospodarczej zaprezentują się firmy i samorządy także ze Starachowic i Ostrowca.
Prezentacje rozpoczną się o 10-ej w Miejskim Centrum Kultury. Dwudniowym spotkaniom towarzyszyć będą kiermasze i imprezy kulturalne.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.ph ... 576532.txt
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 września 2006, o 09:49

Obrazek
Kolejny intratny kontrakt dla skarżyskiego Mesko

Obrazek Marcin Sztandera, 2006-09-02

Tym razem będzie to udział w wartym ponad pół miliarda złotych zleceniu na produkcję nowoczesnych rakiet przeciwokrętowych dla polskiej Marynarki Wojennej. Niewykluczone, że w Mesko będą też produkować drzwi do śmigłowców.

Oficjalny komunikat w tej sprawie ma być ogłoszony w poniedziałek podczas konferencji prasowej po otwarciu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. - To bardzo ważny zakup dla naszego potencjału obronnego. Negocjacje ze szwedzkim producentem trochę trwały, ale teraz umowa jest już gotowa i zostanie podpisana podczas wizyty ministra Radosława Sikorskiego w Kielcach - potwierdził wczoraj szef komitetu stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski.

Chodzi o rakiety RBS 15 Mk. 3 o zasięgu ponad 200 kilometrów. Ich producentem jest szwedzki koncern Saab Bofors Defence. Mają być one podstawowym uzbrojeniem modernizowanych polskich okrętów typu Orkan.

O zakupie rakiet mówi się od dawna. Decyzje, by to właśnie w szwedzki pocisk uzbroić polskie okręty, zapadły kilka lat temu, ale ostatecznej decyzji nie było, bo albo brakowało pieniędzy, albo decyzji.

Pieniądze na zakup znalazły się dopiero w tegorocznym planie Ministerstwa Obrony Narodowej, który został zaprezentowany m.in. Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. - W latach 2006-1012 chcemy kupić 36 rakiet. Razem z osprzętem będą kosztowały około 500 mln zł - wyjaśniał trzy miesiące temu Piotr Paszkowski, rzecznik prasowy MON.

Dodawał, że pierwsze dostawy zaplanowano na 2009 rok.

Nieoficjalnie wiadomo, że ostateczne negocjowanie kontraktu trwało przez ostatnie kilka miesięcy. Analizowano ofertę złożoną wspólnie przez grupę Bumar i skarżyskie Mesko, które ma być partnerem Boforsa.

- Zakup systemu przekracza wartość 5 mln euro i zgodnie z prawem jest ona objęta offsetem, z czego połowa to inwestycje w przemysł obronny. Znacząca część tej kwoty wróci więc do Zakładów Metalowych Mesko ze Skarżyska, które są zresztą bardzo wysoko oceniane za realizację innych programów, m.in. Spike i amunicji do F-16 - mówi Gosiewski.

Zapowiada, że umowa offsetowa będzie podpisana w ciągu dwóch miesięcy od parafowania umowy na zakup rakiet. Już wiadomo, że Mesko ma produkować nie tylko elementy rakiet, ale też amunicje strzelecką. - Oczywiście to niejedyna firma, która skorzysta na tym kontrakcie - zapowiada Gosiewski.

Nieoficjalnie mówi się też, że Bumar i Mesko dogrywają ostatnie szczegóły dotyczące współpracy przy produkcji części do eurocopterów. Gdyby rząd wybrał te śmigłowce dla naszego wojska, drzwi produkowane byłyby właśnie w Mesko. Już teraz w Skarżysku spekuluje się, że przy realizacji tego projektu trzeba by zatrudnić nawet 300 osób. - O relacjach z eurocopterem będziemy informować podczas kieleckich targów. Teraz nic więcej na ten temat nie powiem - stwierdziła wczoraj Roma Sarzyńska, rzecznik prasowa Bumaru.

Rakieta RBS 15
Waży około 800 kilogramów i ma zasięg ponad 200 kilometrów. Może być wystrzeliwana z okrętów, samolotów lub samochodów. Rakieta jest trudno wykrywalna przez radary, m.in. dlatego że leci tuż nad falami, a wysokość lotu zależy od stanu morza. Wielokrotnie może zmienić kierunek, co znacznie utrudnia jej zniszczenie. Pierwsze rakiety RBS 15 powstały w 1979 roku, ale proponowana Polsce wersja jest ulepszana od dziesięciu lat. Jest lepsza od amerykańskich rakiet Harpoon, bo może zwalczać także cele na lądzie - a tego wymaga NATO.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 4 września 2006, o 19:23

Obrazek

Tragi Obronne - Mesko - umowa

W Kielcach na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, przedstawiciele firmy "Eurocopter" i grupy "Bumar" podpisali umowę. Dotyczy ona współpracy polskich zakładów zbrojeniowych przy budowie nowoczesnego śmigłowca.

Wiceprezes Bumaru Andrzej Spis poinformował, że w zakładach Mesko będą produkowane drzwi do helikoptera. Gotowa jest także umowa na produkcję w Skarżysku - we współpracy ze szwedzkim Saabem - rakiet przeciwokrętowych. Doprecyzowania wymaga jeszcze kwestia offsetowa - dodał Andrzej Spis.
W zakładach Mesko powstają już pociski Spike, wytwarzane wspólnie z izraelskią firmą Rafael.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.ph ... 391051.txt
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 września 2006, o 19:23

Obrazek
Prywatny plac Floriański

Czy Skarżysko straci miejsce, gdzie odbywały się największe w mieście imprezy?
Plac Floriański znajdujący się w centrum Skarżyska-Kamiennej został sprzedany. Teren, gdzie organizowane były największe w mieście imprezy pod gołym niebem trafił w prywatne ręce. Czy wybudowany zostanie na nim supermarket?

Skarżyski plac Floriański, który można porównać do kieleckiego placu Wolności, był dotychczas własnością kolejowych związków zawodowych. Niedawno Federacja Związków Zawodowych Pracowników Polskich Kolei Państwowych w Warszawie sprzedała rozległy teren w centrum Skarżyska. Dlaczego?

Kolei niepotrzebny
- A po co on był potrzebny naszej federacji. Od dawna próbowaliśmy się go pozbyć, jednak nie mieliśmy kupca - mówi Jerzy Kędzierski z federacji kolejarskiej. Nasz rozmówca nie chciał ujawnić ceny, za jaką został sprzedany skarżyski plac Floriański. - Jest to objęte tajemnicą handlową - powiedział. Nie chciał również powiedzieć, kto kupił teren w centrum miasta nad Kamienną. - Nie pamiętam nazwiska - twierdził.

Plac w prywatne ręce
Jak udało nam się ustalić, plac Floriański kupiła kielecka spółka Ofion. Jej szef, jak się dowiedzieliśmy od pracowników, przebywa na urlopie i jest nieuchwytny. Z kolei żaden z dyrektorów nie chce się wypowiadać na temat co się stanie z placem Floriańskim. Warto jednak pamiętać, że to właśnie spółka Ofion kilka lat temu kupiła teren przy alei Niepodległości w Skarżysku, a później sprzedała go sieci supermarketów Lidl. Ta z kolei wybudowała tam swój sklep. Można więc przypuszczać, że w przypadku placu Floriańskiego będzie podobnie. Chyba że spółka Ofion - dealer samochodów renault wybuduje w Skarżysku swój salon sprzedaży. Bardziej prawdopodobne jest jednak to pierwsze rozwiązanie.

Co z imprezami?
- Plac Floriański to był jedyny teren w centrum Skarżyska gdzie można było zorganizować jakąś większą imprezę. Źle się stało, że został sprzedany w prywatne ręce - uważa Wiesław Gnat, wicestarosta skarżyski.
Artur Pedryc, pedryc@echodnia.eu
:arrow: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/? ... 0&id=34905

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 5 września 2006, o 21:51

jak mnie to wk....ia że do PKP dopłaca budżet Państwa czyli podatnicy, natomiast oni mogą sobie szastac swoim majątkiem jak chcą...
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 września 2006, o 23:28

Obrazek
Mesko blisko kolejnego wielkiego kontraktu

Obrazek ziem, 06-09-2006

Bumar potwierdził, że w Mesko mogą być produkowane drzwi do Eurocoptera, jeśli taki śmigłowiec zamówi polska armia.

Bumar oficjalnie poinformował o podpisaniu porozumienia z Eurocopter Group, największym europejskim producentem śmigłowców wojskowych. O możliwości współpracy Bumaru z Eurocopterem i produkowaniu części do śmigłowca w Skarżysku jako pierwsi poinformowaliśmy w sobotę.

W oficjalnym komunikacie firma pisze, że porozumienie z Eurocopterem obejmuje wspólną "produkcję części i podzespołów, szkolenia, próby i serwisowanie, promocję i marketing" śmigłowców NH90 - najbardziej zaawansowanej maszyny wojskowej Eurocoptera. Polska miałaby współuczestniczyć w produkcji trzech wersji helikoptera - wojskowej, ewakuacyjnej i patrolowej.

Bumar i Eurocopter Group powołały już wspólną grupę roboczą, która ma się zająć przygotowaniem kontraktu.

W Mesko miałyby być produkowane drzwi do helikopterów. Byłaby to pierwsza "nieamunicyjna" wojskowa produkcja skarżyskich zakładów od lat. Mówi się, że w razie podpisania kontraktu mogłaby ona dać dodatkowe 300 miejsc pracy.

- Eurocopter, zdaniem specjalistów, jest najnowocześniejszym obecnie śmigłowcem wojskowym w swojej klasie na świecie - mówi Roma Sarzyńska, rzeczniczka prasowa Bumaru.

To jeden z trzech śmigłowców wojskowych, który brany jest pod uwagę jako wybór dla polskiego wojska. Obecnie używa go 11 armii europejskich oraz Australia i Nowa Zelandia. Eurocopter Group jest częścią EADS, największego europejskiego koncernu zbrojeniowego.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 12 września 2006, o 18:55

Nowa hala Sportowa w Skarżysku-Kamienne
Określenie przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest budowa hali sportowej w Skarżysku-Kamienne z instalacjami: wentylacji mechanicznej, wod-kan, c.o., ciepła technologicznego i technologii węzła cieplnego, elektryczną teletechniczną, z przyłączem wod-kan., i kanalizacji deszczowej, chodnikami, parkingami na soamochody osobowe(60 m.p.) i autokary (2 m.p.) odwodnieniem i oświetleniem terenu, budowie ulicy Sienkiewicza od ulicy Armii Krajowej do ulicy Wyspiańskiego wraz ze skrzyżowaniem, chodnikami, wjazdami oraz kanałem deszczowym z wpustami ulicznymi.

Podstawowe parametry hali:
- powierzchnia użytkowa: 3.122,40 m kw.
- powierzchnia zabudowy: 2.899,70 m kw.
- kubatura: 25.195,50 m kw.
- arena główna : 26 x 46,60 m
- trybuny dla 550 osób
Wymagany; data zakończenia: 31.05.2008
Więcej :arrow: http://www.portal.uzp.gov.pl/pl/site/uz ... dId=756442

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 12 września 2006, o 21:23

pozazdrosicli nam ''Boczna Arena'' :lol: ? chca miec swoja...
cochi

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 października 2006, o 22:38

Obrazek
Nowa amunicja z Mesko

Obrazek PAP, ziem, 2006-10-04

Umowę na produkcję w Zakładach Metalowych "Mesko" nowoczesnej amunicji w kooperacji z norweską firmą Nammo Raufoss AS podpisano we wtorek w Warszawie.

Wartość kontraktu wynosi ponad 70 mln euro. W Skarżysku będzie produkowana amunicja wielkokalibrowa 12,7 mm typu RR-T. Jest to szkoleniowa amunicja przeznaczona do karabinów maszynowych i snajperskich. Ma takie same parametry jak bojowa, ale mniejszy zasięg i jest znacznie tańsza. Realizacja kontraktu przewidziana jest na pięć lat.

A w piątek zostanie podpisany kolejny intratny dla Mesko kontrakt - umowa offsetowa z Saab Bofors Dynamic AB na produkcję amunicji snajperskiej.

Gość

Saab zainwestuje w Polsce

Post autor: Gość » 6 października 2006, o 16:43

Warszawa, 06.10.2006 (ISB) – Wiceminister gospodarki Paweł Poncyliusz i dyrektor zarządzający Saab Bofors Dynamics AB Tomas Gösta Samuelsson podpisali umowę offsetową.

W jej ramach Polska pozyska nowoczesną technologię produkcji amunicji, rakiet przeciwokrętowych oraz dodatkowe zamówienia na produkty elektroniczne. Wartość umowy to 127,3 mln euro, poinformowało Ministerstwo Gospodarki w komunikacie w piątek.

Jest to dziesiąta umowa kompensacyjna zawartą przez Skarb Państwa. Umowa offsetowa związana jest z dostawą dla Marynarki Wojennej RP rakiet RBS15 Mk3, produkowanych przez Zakłady Metalowe Mesko, które – zdaniem wiceministra – Poncyliusza dzięki niej umocnią swoją pozycję na rynku producentów amunicji.

Prezes ZM Mesko Piotr Mazurek zaznaczył, że w ramach podpisanej umowy zakłady otrzymają nie tylko dostęp do nowoczesnych technologii, ale również wsparcie finansowe na modernizację przedsiębiorstwa.

„Liczymy na to, że rakiety RBS15 Mk3 nie będą ostatnimi, których potrzebuje marynarka. Dzięki kontaktom z Saab będziemy zdobywać doświadczenie w tej dziedzinie. Ten offset zamyka pewien etap modernizacji amunicji 12,7 mm. Obecnie Mesko będzie producentem całej gamy amunicji tego kalibru, która dziś jest poszukiwana i zamawiana, nie tylko przez polskie wojsko, ale również przez innych zagranicznych kontrahentów” – podkreślił prezes, cytowany w komunikacie.

Saab AB jest światowym producent najnowocześniejszych systemów uzbrojenia i członkiem międzynarodowej grupy przemysłowej, skupiającej takie firmy, jak Ericsson, Electrolux, Scania czy ABB. Właścicielem koncernu jest grupa finansowa Inwestor.

ODPOWIEDZ