Kielecki rynek mieszkaniowy

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Warszawska - Stara

Post autor: Jarek » 19 sierpnia 2006, o 23:08

Czy ktoś wie co i kto buduje na rogu Starej/Warszawskiej. Przeglądnąłem stronę i nic nie ma o tej inwestycji ;>
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Re: Warszawska - Stara

Post autor: Autor » 20 sierpnia 2006, o 01:12

jarp pisze:Czy ktoś wie co i kto buduje na rogu Starej/Warszawskiej. Przeglądnąłem stronę i nic nie ma o tej inwestycji ;>
Będzie w poniedzialek.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)

Post autor: Sirek1 » 7 października 2006, o 19:09

Obrazek
Mniej mieszkań w naszym regionie!

W sierpniu tego roku oddano w naszym województwie aż o ponad jedną trzecią mieszkań mniej niż rok temu – alarmuje w najświeższym komunikacie Urząd Statystyczny w Kielcach.

Z dopiero co zaprezentowanych danych wynika, że mimo ogromnego popytu i rosnących cen lokali żaden z lokalnych developerów na razie nie korzysta z tej hossy, a nowych mieszkań ubywa, zamiast przybywać.

W sierpniu oddano ich do użytku ledwie 103, podczas gdy rok wcześniej aż 172. Pocieszać może fakt, że o kilkanaście procent wzrosła liczba rozpoczętych budów nowych lokali, co za kilkanaście miesięcy powinno nieco rozładować ogromny popyt.

:arrow: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=9&id=37088

ccc

Post autor: ccc » 9 października 2006, o 06:42

"GW": Brak rąk do pracy w budownictwie
(PAP, pr/09.10.2006, godz. 06:14)

Za mało pracowników, materiałów i firm budowlanych. Oferty pracy trafiają już na billboardy, w hurtowniach trwają zapisy na towar, a przed deweloperami pojawiło się widmo opóźnień inwestycji - zapowiada "Gazeta Wyborcza".

zuza

Post autor: zuza » 18 października 2006, o 21:32

Szukam mieszkania do kupienia, dlatego będę wdzięczna za wszelkie informacje odnośnie mieszkań do sprzedania lub nowych, planowanych inwestycji. :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 października 2006, o 22:03

Na chwile obecna bardzo trudno kupic mieszkanie. Przykladowo w budynku Ustronie, ktorego realizacja nie została jeszcze rozpoczeta nie ma zadnych mieszkan do kupna. Pojawiaja sie takze listy na mieszkania w II etapie Panoramy, nie wiem czy oficjalne czy nie :) Deweloperzy caly czas szukaja terenow, maja kapital, chca budowac. Na kielecki rynek wejdzie nowy deweloper, ktory poki co analizuje, gdzie i jak moze budowac. W przeciagu najblizszych 6-8 tygodni na rynku powinny pojawic się informacje o kilku nowych inwestycjach.

ccc

Post autor: ccc » 19 października 2006, o 07:00

potwierdzam, że taka lista na Panorame 2 juz jest (od połowy lata), jest nieoficjalnie (bo sprzedaż sie nie rozpoczeła) ale jest oficjalna (bo dużo osób pyta i 1 etap sprzedał się wyśmienicie)

turia

Post autor: turia » 19 października 2006, o 07:07

Ja tez czekam na nowe inwestycje ?
Szukam dużego mieszkania, spóźniłam s ie na rezerwacja po żaglami, bardzo żałuje, a pozostałe nie odpowiadały mi lokalizacyjnie buuuu .
Pocieszajace jest to co piszesz o nowym deweloperze i mających ruszyć za 6 -8 tyg. nowych inwestycjach.
Nie wiesz czy nie będą budować na Klonowej- okolice zalewu, obok nowej inwestycji żaglowej Grzyba,, tam jest duzo wolnych działek pod zabudowe, ( cześc UM , cześc prywatnych właścicieli, tylko maja taki podział ,że są długie az do samego zalewu, plaży i wąskie, na 20 m szerokie ,więc na dobrą inwestycje trzeba by było kilka wykupić) A może juz ktos poczynił starania?

zuza

Post autor: zuza » 19 października 2006, o 10:50

z tego co piszecie wynika, że jak pokażą się oficjalne listy to mieszkań już nie będzie najprawdopodobniej.

ccc

Post autor: ccc » 19 października 2006, o 11:04

takie są obecnie realia handlu mieszkaniami, sprzedaja się na planach a nie na rynku

trzeba sie szybko dostac tylko do planów i rezerwować

zuza

Post autor: zuza » 19 października 2006, o 11:07

no tak, tylko najpierw trzeba się jakoś dostać do tych planów :)

ccc

Post autor: ccc » 19 października 2006, o 11:19

wlasnie w tym sęk,

a jak dotrzec do planów:

1) czytaj często to forum, czasami tu przeczytasz o przyszłych planach rożnych deweloprów,

2) odwiedzaj deweloperów osobiście i pytaj aż sie czegoś dowiesz (nawet co tydzień)

zuza

Post autor: zuza » 19 października 2006, o 11:30

dzięki za dobre rady :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 października 2006, o 17:26

Przy Klonowej na pewno projektowany jest jeden budynek, nie wiem w ktorym miejscu, powinno sie wyjasnic jeszcze w tym roku. Nie jestem pewien, ale drugi, ale juz innego inwestora, rowniez jest w planach.

turia

Post autor: turia » 24 października 2006, o 09:57

Fajnie
Czyli moga powstac 2 budynki i 2 roznych deweloperów, byłoby superowo.
Juz nie moge się doczekac.
Sama tez dopytuje inwestorów ale nic konkretnego nie wiem, w kazdym bądź razie nikt nic nie obiecuje w tym roku.
Grzyb ma kilka działek na Klonowej, i z tego co pamiętam dostał od U.Miasta jakąś działke w zamia za udostęnienie plaży ( ta afera z żaglowcem- to może sie pokusi).
W przyszłości Klonowa ma zmienic swój charakter i napewno powstanie dużo mieszka ń, moze jakies usługi, rekreacje dodatkowe. itp
A ten projektowany budynek wiesz moze czy bedzie duzy czy raczej taki na kilka mieszkań?
Dzieki

ODPOWIEDZ