Kielecki rynek mieszkaniowy

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

PawełW
Posty: 54
Rejestracja: 22 października 2005, o 17:48

Kielecki rynek mieszkaniowy

Post autor: PawełW » 24 października 2005, o 14:40

Na forum pojawiły się opinie o tym,że kielecki rynek mieszkaniowy charakteryzuje się dużym popytem a brak planu przestrzennego zagospodarowania mista utrudnia inwestycje.

Nie jest chyba tak źle bo naliczyłem około 16 inwestycji mieszkaniowych.Nie wiem wprawdzie (jeszcze ) na jakim są dokładnie etapie.Ale postaram się to na początku listopada sprawdzić i udokumentować cyfrówką .

Podobnie jest kilkanaście propozycji na rynku wtorym które przez długi czas nie mogą znależć nabywcy .

Inna sprawa ,które inwestycje są atrakcyjne lokalizacyjnie czy cenowo .

A co Wy myślicie o kieleckim rynku mieszkaniowym ?

PawełW
Posty: 54
Rejestracja: 22 października 2005, o 17:48

Post autor: PawełW » 24 października 2005, o 14:57

Dlaczego na stroni eahn akcent :
http://ahn.akcent.w.interia.pl/sprzedaz.html

jest o firmie PB Chałupka ? , czy te firmy maja coś ze sobą wspólnego ???

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 24 października 2005, o 21:44

Włascicielką firmy Faktor jest Mariola Chałupka :)

PawełW
Posty: 54
Rejestracja: 22 października 2005, o 17:48

Post autor: PawełW » 24 października 2005, o 22:07

autor pisze:Włascicielką firmy Faktor jest Mariola Chałupka :)
OK. Jak się domyślam FAKTOR to Biuro Nieruchomości i Pani Chałupka zajmuje się tak sprzedazą,pośrednictwem jak i budowaniem.

Ale słysząłem o takim reveloperze AHN AKcent co to buduje na Ceglanej i zastanawia mnie czy to też firma Pania Chałupki ???

A swoją drogą to czym się mozna zajmować z takim nazwiskiem ? tylko nieruchomościami w szerokim tego słowa znaczeniu.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 24 października 2005, o 22:13

Sadze, ze na pewno w jakis sposob są powiazani :)

Diamir

Post autor: Diamir » 25 października 2005, o 07:28

Wracajac do tematu - jaki jest rynek mieszkaniowy w Kielcach? Moja odpowiedź NIETYPOWY. Dlaczego?

Rynek pierwotny - od ubiegłego roku pojawiają sie nowe inwestycje (pomimo braku planów zagospodarowania) realizowane wyłącznie przez lokalne firmy (mniej lub bardziej znane). Niby wszystko świetnie, ale ceny nowych mieszkań są jak na nasze miasto bardzo wysokie tj. od 2150/m2 na Ślichowicach II w SM Domator po 3150/m2 w Apartamencie pod Żaglami u R. Grzyba. To są ceny, które jeszcze w połowie roku były bardzo porównywalne z nowymi mieszkaniami w ....Krakowie. Teraz Kraków sie trochę odbił w góre ale i tak rożnica jest niewielka. :-) I żeby było ciekawiej wiele inwestycji sprzedawało sie na przysłowiowym pniu - przed pozwoleniem na budowę (np. Citipark) lub we wczesnych etapach budowy (np Obrońcow Westerplatte - Becher) , które było sprzedane w 100% jak na placu budowy była zadaszona kondygnacja parteru.
Do tego lokalne firmy preferują finansowanie realizacji inwestycji przez przyszłych mieszkańców - niewiele firm słyszało o "rachunku powierniczym" a jeszcze mniej jest skłonne go zastosować. Pod tym względem nasz rynek jest daleko w tyle.

A rynek wtórny - tu dopiero sie dzieje :-D - od ponad 3 lat panuje huraoptymizm wśród sprzedających - oczekiwane ceny za mieszkania w wielkiej płycie do generalnego remontu są naprawde kosmiczne. Często oscylują w granicach 2500 zł/m2. A jak mieszkanie jest w "nowym budownictwie" i do tego ma około 100 m2 to oczekiwania cenowe sprzedających siegają nawet 340 000 zł - czyli prawie kosztom budowy domu. Dla porownania w sąsiednim i nielubianym przez Kielczan Radomiu mieszkania na rynku wtórnym można kupić za 1000-1500 zł/m2. I wydawać by sie moglo, ze jak ceny będą kosmiczne to zgodnie z prawami ekonomii nie będzie chętnych i zaczną spadać - na razie niestety nic na to nie wskazuje, co stwierdzam ze smutkiem :-(

Diamir

Post autor: Diamir » 25 października 2005, o 07:45

Przypomniało mi sie jeszcze coś - umowy zakupu nowych mieszkań - widziałam jedną i zawierała wszystkie niedozwolone przez UOiK klauzule już po ogłoszeniu zakazu ich stosowania. :-)

!!bart

Post autor: !!bart » 25 października 2005, o 15:43

ceny są wysokie ale na dobrą sprawę to nie ma co kupić mówie o mieszkaniach które już istnieją, ceny są wysokie ale myśle ze 3150 za dobrą lokalizację z windą i zapleczem rekreacyjnym w budynku projektowanym przez architekta a nie odlewnie płyt betonowych to wbrew pozorom nie tak dużo jak kogoś stać.

ciężko porównywać kraków do kielc przede wszystkim w krakowie pojęcie centrum to praktycznie obszar o powierzchni całych kielc no moze bez wielkich osiedli. U nas centrum to miejsce z którego mozesz dojść w 7 minut na sienkiewicza :lol:

W krakowie w centum i to nie tym z którego możesz dojść w 7 minut na rynek mieszkania w apartamentowcach kosztują nawet 7 tys za metr i tez nie są jeszcze zbudowane.

W warszwie natomiast istnije grupa ludzi którzy kupią najdrozsze mieszkanie tylko dlatego ze jest najdroższe nie dlatego ze jest tego warte to taki styl życia :D

Uważam ze w kielcach nie jest tak najgorzej oczywiście zgodzę sie ze ceny nie sa adekwatne do zarobków ale tak jest na całym świecie z tym ze zagranicą po szkol dostajesz poprostu pracę i kredyt na ludzkich warukach i zyjesz sobie spłacając całe zycie swoje wymażone M3 :roll:

Gość

Post autor: Gość » 25 października 2005, o 17:46

!!bart pisze:ceny są wysokie ale na dobrą sprawę to nie ma co kupić mówie o mieszkaniach które już istnieją, ceny są wysokie ale myśle ze 3150 za dobrą lokalizację z windą i zapleczem rekreacyjnym w budynku projektowanym przez architekta a nie odlewnie płyt betonowych to wbrew pozorom nie tak dużo :
Jakieś 3 tygodnie temu do Wprost czy Newsweeka był dodatek mieszkaniowych inwestycji z calej Polski .Było chyba 8 miast wojewodzkich .Kielc niestety nie było ale gdyby były to cenowo były by dużo ponad średnią . Przecież takie ceny to są nietylko w Krakowie ale i w Warszawie !!! oczywiście w mniej atrakcyjnych dzielnicach ale bez przesady gdzie Kielce a gdzie stolica jeśli chodzi o inwestycje.

!!bart

Post autor: !!bart » 25 października 2005, o 19:26

gościu jak juz przytaczasz to do końca napisałem chyba jak kogoś stać nie?

A jak uważasz ze w kielcach są takie ceny jak w warszawie albo krakowie to chyba oglądałeś tego newsweeka a nie czytałeś. nie kupisz w krakowie nowego mieszkania w apartamentowcu w centrum z windą i jakimś tam zapleczem rekreacyjnym za 3000 nawet jak byś tam poszedł z naczelnym newsweeka, oczywiście ze w "mniej atrakcyjnych dzielnicach" kupisz ale jakbyś kiedyś mieszkał w takiej "mniej atrakcyjnej dzielnicy" w krak albo wawie i jak nie masz pitbulla i nie jestes ochroniarzem to byś zrozumiał czemu tam jest tanio.

A z drugiej strony to czemu ma być tanio ostatnio miała miejsce zacięta dyskusja ze Kielce to metropolia mamy targi stadion sie buduje, hala, hoteli nam trzeba tyle mamy turystów i wszyscy mnie chcieli zjeść jak powiedziałem ze to dziura to właściwie czemu mamy być poniżej średniej

oczywiście tez bym chciał kupić za 1300 na sienkiewce

!!bart

Post autor: !!bart » 25 października 2005, o 19:34

A jesli tak sie znasz na wawie to wiesz ze z "mniej atrakcyjnej dzielnicy" nawet jak da sie tam spokojnie zyc to sie jedzie 1h20min do centrum czterema autobusami w dwie strony to 2h 40min :twisted: wiec porównanie kielc do wawy ma sie nijak. ceny są wysokie ale w waw czy krak są jeszcze wyzsze i nie bede dyskutował ze jest inaczej :P

!!bart

Post autor: !!bart » 25 października 2005, o 19:43

a co do tych chałupków to o tyle co wiem to jest rodzina :shock: :D budują sprzedają robią co mogą :P

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 października 2005, o 20:12

masz chyba jakies nienormalne wyobrazenie warszawy...z najbardziej oddalonych dzielnic przy dobrych lotach dojezdza sie do centrum w 30 minut :) wiedz mi, bo tu mieszkam :)

Gość

Post autor: Gość » 25 października 2005, o 20:30

!!bart pisze:gościu jak juz przytaczasz to do końca napisałem chyba jak kogoś stać nie?

A jak uważasz ze w kielcach są takie ceny jak w warszawie albo krakowie to chyba oglądałeś tego newsweeka a nie czytałeś. nie kupisz w krakowie nowego mieszkania w apartamentowcu w centrum z windą i jakimś tam zapleczem rekreacyjnym za 3000 nawet jak byś tam poszedł z naczelnym newsweeka, oczywiście ze w "mniej atrakcyjnych dzielnicach" kupisz ale jakbyś kiedyś mieszkał w takiej "mniej atrakcyjnej dzielnicy" w krak albo wawie i jak nie masz pitbulla i nie jestes ochroniarzem to byś zrozumiał czemu tam jest tanio.

A z drugiej strony to czemu ma być tanio ostatnio miała miejsce zacięta dyskusja ze Kielce to metropolia mamy targi stadion sie buduje, hala, hoteli nam trzeba tyle mamy turystów i wszyscy mnie chcieli zjeść jak powiedziałem ze to dziura to właściwie czemu mamy być poniżej średniej

oczywiście tez bym chciał kupić za 1300 na sienkiewce

Czyli powiedzenie "jak stac" tłumaczy Twoją tezę .Czyli jak kogoś stać to może sobie fiata punto na giełdzie za 90 tys kupić i dżinsy za 2000 zł ??? Raczej z szacowaniem wartości nie ma to nic wspólnego.

Właśnie dlatego jak piszesz dziwne jest,że deweloperzy się tak sadzą bo Kielce to tzw.dziura ,bezrobocie i wszelkie konsekwencje za tym idące.

Przykłady:
1)Przy Mehoffera, BMI Sp. z o.o.
Warszawa, Białołęka , ul. Mehoffera 66/70D
3200zł/m2
2)DERBY 5 - etap II, Dom Development S.A.
Warszawa, Białołęka , ul. Skarbka z Gór
3300zł/m2
3)Sady Rembertowskie II, J.W.CONSTRUCTION HOLDING S.A.
Warszawa, Rembertów , ul. Paderewskiego/Kramarska
2700zł/m2
4)OSIEDLE SKOROSZE VIII, PIB EBEJOT Sp. z o.o.
Warszawa, Ursus , ul. Dzieci Warszawy
3700zł/m2
5)Górczewska I Etap, J.W.CONSTRUCTION HOLDING S.A.
Warszawa, Bemowo , ul. Górczewska/Powstańców Śląskich
3700zł/m2
6)Osiedle Samarytanki, APM Development - Samarytanki II Sp. z o.o.
Warszawa, Targówek , Zacisze, ul. Samarytanka
3500zł/m2
7)Osiedle Zielone Zacisze - etap D i E, Turret Poland Sp. z o.o.
Warszawa, Targówek , ul. Św. Wincentego
3500zł/m
8)Malborska, Jankowski Pulchny Inwestycje Sp. z o.o.
Warszawa, Targówek , ul. Malborska
3500zł/m2

Działki budowlane są tam wielokrotnie droższe,pracy jest więcej,ludzie zarabiają więcej a inwestycje te są z reguły ciekawsze,lepiej zrobione niż kielceckie bo i architekci i budujący pracują trochę inaczej .I raczej nie powiesz,że mecze Korony i raz do roku targi mogą równać się rekreacyjnie z możliwościami stolicy.
Byłem (mam tam kolegę) na osiedlu Mehofera-b.ładne osiedle !!!
No i nie każdy pracuje w centrum ,a jak nie jest śpiochem i wie o której wyjechać z domu lub zna przejazd mniejszymi ulicami to i do pracy się nie spóźnia.

Diamir

Post autor: Diamir » 26 października 2005, o 08:34

Dodam coś jeszcze na temat lokalnych inwestycji mieszkaniowych - są w znacznej większości bardzo słabo zaprojektowane. Słynne "wyciskanie metrów" , o ktorym jakiś czas pisała Rzepa. Ciemne kuchnie, slabo doświetlone pokoje, wielkie i nieustawne korytarze/przedpokoje. Naprawdę oglądałam sporo projektów w Kielcach i stwierdzam, że przy takich cenach jakie są to powinny być przemyślane rozwiązania a nie przypadkowy zlepek pomieszczeń.
Do moich ulubieńcow (w negatywnym sensie) należy projekt mieszkania 44 m2 z jednym pokojem, 6 m2 łazienką i kuchnią otwartą na pokój o powierzchni ok 7m2. Jedyne oświeltenie tego metrażu stanowiło nienajwiększe okno balkonowe (pokój) oraz malutkie okno zewnętrzne z .... luksfer (okno wychodziło na balkon sąsiedniego mieszkania). Na drugim miejscu jest projekt z dużym oknem w łazience (super prawda) wychodzącym na przedpokój :-))))))) - wiem, ze można to zabudować, ale to nie była pomyłka projektanta. Cóż dla każdego coś miłego.

ODPOWIEDZ