Kielecki rynek mieszkaniowy

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Re: Chęciny....cd.

Post autor: Autor » 12 maja 2007, o 18:32

maju pisze:Odnoszę wrażenie ,że znacząco zmniejszyla sie ilość nowych inwestycji mieszkaniowych w Kielcach??
Wrazenie dosc dobre, ale plany jednak je zweryfikuja :)

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Kontakt:

Post autor: tom » 12 maja 2007, o 19:54

Loan pisze:
turia pisze:Kto sie orientuje co i Kto teraz zaczął budowac koło zalewu, przy ulicy Klonowej?
1.Chodzi mi o ten ogrodzony teren miedzy Albertem a parkingiem, co tam będzie?
2. Po drugiej stronie Klonowej, miedzy parkingiem a blokami od ul. Starej, tez ogrodzony teren, na przeciko inwestycji Grzyba,po drugiej stronie ulicy, Kto i co?
Kolo zalewu (teren miedzy Albertem a parkingiem) bedzie jakis niewysoki domek. Na gorze mieszkania, a na dole myjnia samochodowa.
K.... mać, kto wydał pozwolenie :!: Ja bym tam widział jakąś mieszkaniówkę, kawał terenu jest.
Komisja Rewizyjna czuwa!

reed

Post autor: reed » 12 maja 2007, o 21:15

Niewysoki domek z myjnią samochodową? Panowie to chyba jakaś pomyłka. Jeszcze tego nie widze, a już się wstydze (przepraszam za rym). Jak to będzie wyglądało, każdy budynek przy ul. Klonowej z innej parafii, po co tak zaśmiecać? A kiedyś czytałem na forum, że p.Grzyb miał dość ambitne plany odnośnie tamtych terenów.

maju
Kontakt:

oby!!

Post autor: maju » 13 maja 2007, o 12:02

..."Wrazenie dosc dobre, ale plany jednak je zweryfikuja Smile "- autor.

To by było bardzo simpaticzne ze strony drogich nam deweloperów, bo być może dzięki temu staliby sie nieco tańszymi deweloperami, a już napewno pojawiłaby sie możliwość kupna juz wybudowanego mieszkania, a nie planu i łąki....no chyba ,że nie doceniam siły popytowej w Kielcach. Mam wrażenie, że po zeszłorocznym wysypie ofert owa siła zostala mocno osłabiona, przynajmniej w obecnym zakresie cenowym

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Re: oby!!

Post autor: Autor » 13 maja 2007, o 12:14

maju pisze:Mam wrażenie, że po zeszłorocznym wysypie ofert owa siła zostala mocno osłabiona, przynajmniej w obecnym zakresie cenowym
ostatnio kontaktowalem sie z niektorymi inwestorami i nikt nie narzeka na brak klienteli. Sila popytowa bedzie caly czas duza, zobaczymy jak z cenami.

turia

Post autor: turia » 14 maja 2007, o 08:46

Ja tez dzwonie po deweloperach i mam wrazenie że popyt jest bardzo duzy, jeszcze na niektóre inwestycje, nie ma nawet planów a juz sa zapisy na jakis tam listach rezerwowych na dany metraż, mimo że cena metra jest nie ustalona.
Z poczatkiem czerwca powinno w Kielcach troche ruszyc z nowymi inwestycjami, tak obiecuja deweloperzy (starzy i nowi ), tylko żeby sie nie okazało że jak juz beda plany, wizualki w internecie to wiekszośc mieszkań będzie juz zaklepana( listy rezerwowe)

maju
Kontakt:

acha :(

Post autor: maju » 14 maja 2007, o 17:17

....to ja wracam w takim razie do poszukiwania działki budowlanej....choć też muszę szukać coraz dalej...
P.S, jedyne co cieszy, to fakt ,że tylu chetnych do zamieszkania w naszym coraz ładniejszym mieście, i od zawsze ładnych okolicach...

turia

Post autor: turia » 15 maja 2007, o 09:16

no ja tez zaczynam poszukiwania działki w okolicach Kielc

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)

Post autor: msz1 » 15 maja 2007, o 09:57

Jaka jest obecnie cena 1m2 w Kielcach, chodzi o nowe mieszkania.

turia

Post autor: turia » 15 maja 2007, o 10:21

a róznie, deweloperzy sami nie wiedza, mówia że ceny materiałów idą w góre , więc nie moga ustalic i podac ostatecznej ceny. U deweloperów miesci sie ona w granicach od 4000 do 4500- 4700 ( tu nowe jesze nie planowane)
Becher nagle podniósł cene na Wojewódzkiej na ok. 4500 z 4200 brutto
W spółdzielni cos słyszałam od klienta że ksm Sady 3200- 3500, nawtomiast KSM Toporowskiego/Dębowa 3500-3800 za metr
Ale to wszystko przypuszczenia.
A ludziska i tak nie znając ceny wpisuja się na listy rezerwowe, pewnie potem jak zaśpiewaja cene to sie zwolnia miejsca.

Awatar użytkownika
marcinwalas

Post autor: marcinwalas » 16 maja 2007, o 14:27

cena 4000- 5000 za nowe od developerów

maju
Kontakt:

Na działkach bez zmian.

Post autor: maju » 16 maja 2007, o 17:10

....czyli wariactwo cenowe co poniektórym sprzedającym odwala, na szczęście chyba chętnych na takie ceny nie ma zbyt wielu, natomiest tzw. sredniocenowe działki ida na pniu...może kiedyś zdąże sie załapać....na razie szukam okazji, z tym że okazje to teraz chyba gdzies pod Skarżyskiem, albo Daleszycami przyjdzie mi szukać

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)

Post autor: Sirek1 » 23 maja 2007, o 18:22

Obrazek
Drogie mieszkania w Kielcach

Na rynku mieszkaniowym podaż nie nadąża za popytem. Wkrótce może się to jednak zmienić. Kielczanie tracą zdolność kredytową na zakup nowych mieszkań, których ceny ostatnio znów poszybowały w górę.

Cena 5 tys zł za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym to już norma. Jak łatwo policzyć za 50-metrowe mieszkanie w stanie surowym w Kielcach trzeba zapłacić aż 250 tys zł. Taka suma wielu wprawia w osłupienie.

Średnie wynagrodzenie w Kielcach według danych Urzędu Statystycznego wynosiło w marcu niecałe 2400 zł brutto. Statystyczny kielczanin zarabia więc około 1600 zł netto. Czy kredyt na 30 lat na zakup 50-metrowego mieszkania jest w jego zasięgu?

Ciągłe podwyżki deweloperzy tłumaczą wzrostem cen materiałów budowlanych. Choć obawiają się, że wkrótce może zabraknąć im klientów, to zapowiadają, że mieszkania na pewno nie potanieją.

Specjaliści radzą, żeby starając się o kredyty mieszkaniowe korzystać ze wsparcia finansowego najbliższej rodziny. Jednak i w tym wypadku świętokrzyska statystyka wygląda mizernie. Według szacunków opartych o dane Urzędu Statystycznego dochód na osobę w gospodarstwie domowym wyniósł w 2006 roku około 650 zł.

:arrow: http://ww6.tvp.pl/1494,20070523502104.strona

turia

Post autor: turia » 24 maja 2007, o 09:35

to prawda
byłam wczoraj w jednym z biur posrednictwa nieruchomościami i Pani równiez potwierdziła, ze kieleccy nabywcy na obecna chwile , gdzie cena metra kosztuje ok 4700 juz potracili zdolnośc kredytową . Teraz jej główni nabywcy to osoby zarabiajace za granicą i inwestujący zarobiona gotówkę w mieszkania, czy grunrty pod budowę.

turia

Post autor: turia » 24 maja 2007, o 09:41

A i kto buduje na OŚ. Świętokrzyskim a Słonecznym Wzgórzu, zaraz nad stacją Statoil przy ul. Warszawskiej. Wczoraj zwieźli tam cegły z Węgier ( 2 tiry) i wiem tyle ze na parterze ma być lokal usługowy- klinika dentystyczna lub inne medyczne, a na pozostałych piętrach mieszkaniówka.
Wiecie cos więcej?

ODPOWIEDZ