Kielecki rynek mieszkaniowy

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1035
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 11 października 2012, o 09:06

Artykułu nie mam, ale jak chcesz coś kupić to się jeszcze wstrzymać i zbieraj pieniądze. Ostatnio na gratce facet obniżył cenę mieszkania jednym ruchem z 450 tyś do 400 tyś zł. Za 300 tyś poważnie bym się zastanawiał.
Every dream has a price

loyd
Posty: 28
Rejestracja: 12 lipca 2009, o 09:08

Post autor: loyd » 11 października 2012, o 09:42

Używane mieszkania na osiedlach typu Ślichowice, Świętokrzyskie itp. w nienajlepszym stanie wystawiane obecnie po ok.4500 - 4800 pln za metr czeka ostra jazda w dół. Myślę, że spadną do ok. 3000 - 3500 za metr.

Nowe mieszkania typu Baranówek, Bocianek itp jak sądzę również spadną (albo już spadły) do ok. 4000 pln za metr (średnio - jedne mniej inne więcej). Ale nie czekałbym na cenę 3000 za metr kw. w nowym budownictwie. Jak uda się wyrwać metr za 4000 za fajny lokal (ładnie ułożony, dwustronny, na drugim piętrze) to bym brał.

Ja kupiłem nowy bocianek za 4600 m/kw i te kilka stówek na metrze bym teraz spokojnie urwał. Ale liczę, że w perspektywie 10 - 15 lat i tak na tym nie stracę.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 11 października 2012, o 10:00

W Warszawie ceny zaczęły spadać wcześniej i w tej chwili osiągają już ok. 5500 za metr na Wilanowie. Jeśli zachować proporcje sprzed "kryzysu deweloperów", to w Kielcach ceny "powinny" spaść do ok. 4000-4200, tak jak napisał @loyd.

loyd
Posty: 28
Rejestracja: 12 lipca 2009, o 09:08

Post autor: loyd » 11 października 2012, o 10:17

No ale w Warszawie stoi 30.000 pustych mieszkań.

Przeliczając to proporcjonalnie do Kielc (powierzchniowo, "ludnościowo", dochodowo czy jakkolwiek ineczej) i tak u nas nie będzie podobnego pustostanu.

Wynika to z prostego faktu, że panowie kieleccy deweloperzy po prostu zakręcą inwestyjce na kilka lat aż wyprzedadzą to co jest. To nie są duże organizacje które dla przeżycia muszą budować i sprzedawać (typu JW, Gant, Dom Development) tylko pan Heniek który zatrudnia żonę, syna i sekretarkę.

On spokojnie z tego co ma przeżyje 10 lat bez żadnej inwestycji. A potem walnie sobie mały budyneczek jak ceny się uspokoją :wink:

Także bym nie liczył na wojnę cenową - będzie korekta (już jest) - ale do wojny raczej nie dojdzie.

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1035
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 11 października 2012, o 13:07

Dochodzi nam sporo mieszkań z lat 1990-2005 kupionych po 1000-2000 zł za m2. Tutaj sprzedający mają z czego schodzić.
Every dream has a price

loyd
Posty: 28
Rejestracja: 12 lipca 2009, o 09:08

Post autor: loyd » 11 października 2012, o 14:09

Na ale to badziewie o którym wyżej pisałem ....

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 11 października 2012, o 14:28

Wierzącym w taki spadek cen, szczególnie na rynku wtórnym, proponuję spróbować kupić PRZYZWOITE mieszkanie w bloku góra 10-letnim. Cena jest bez znaczenia.

Żeby ceny spadły to muszą być ku temu powody. W przypadku w zasadzie braku rynku wtórnego w Kielcach i rynku pierwotnym w postaci kilku inwestycji na krzyż, nie ma mowy o zmianach w najbliższych latach.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 12 października 2012, o 17:32

Czy znajdą się chętni na nowe mieszkania? W Kielcach powstanie ich dwa tysiące

Dwa tysiące mieszkań powstanie w Kielcach, w ciągu dwóch najbliższych lat- przewidują analitycy. Nowe osiedla są wznoszone m.in. w okolicy Baranówka, Barwinka, ulic Chęcińskiej i Leszczyńskiej. Inwestycje realizowane są nie tylko przez deweloperów, ale także spółdzielnie mieszkaniowe.
Budowę bloku planuje m.in. nowa spółdzielnia "Czarnockiego". Specjaliści obawiają się, że rynek nieruchomości może zostać przesycony, a w związku z tym pojawią się problemy ze sprzedażą lokali. Doradca finansowy- Wojciech Zieliński z Domu Kredytowego NOTUS zwraca uwagę na to, że w Kielcach mieszka 200 tysięcy osób, czyli około 66 tysięcy rodzin, a to za mało żeby znaleźć chętnych na dwa tysiące nowych mieszkań. Jego zdaniem, dodatkowym problemem mogą być obostrzenia w udzielaniu kredytów hipotecznych, od stycznia nie będzie już można uzyskać rządowej dopłaty w programie Rodzina na Swoim.
Wojciech Zieliński przewiduje, że w związku z brakiem popytu, ceny mieszkań na rynku pierwotnym mogą spadać. Jego zdaniem, cena metra może obniżyć się nawet do 4 200 złotych za metr kwadratowy, podczas gdy teraz trzeba zapłacić przynajmniej 4 800 złotych za metr.
W Kielcach, już wkrótce mogą pojawić się kolejne atrakcyjne tereny pod budownictwo. Stanie się tak, jeśli radni przyjmą plan zagospodarowania przestrzennego dla okolic kieleckiego zalewu.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Czy-zn ... c1108.html

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1035
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 13 października 2012, o 09:02

Niech budują. Będzie w czym wybierać.
Every dream has a price

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1443
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 25 listopada 2012, o 23:47

Oferta sprzedaży nowo wybudowanego kompleksu domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej w Kielcach przy ul. Wikaryjskiej. Inwestycja składa się z siedmiu budynków mieszkalnych i jednego mieszkalno-usługowego od frontu działki przy ulicy. Budynki składają się z z dwóch kondygnacji użytkowych i strychu do adaptacji.

Fotki:
http://www.domiporta.pl/details-a.asp?C ... 612556.asp

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1035
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 26 listopada 2012, o 22:28

Brzydkie strasznie.
Every dream has a price

emem
Posty: 29
Rejestracja: 13 października 2012, o 12:48
Lokalizacja: Kielce\Centrum

Post autor: emem » 14 grudnia 2012, o 14:11

A jednak się buduje. W Kielcach deweloperom kryzys niestraszny

Świętokrzyskie firmy deweloperskie uporały się z konsekwencjami kryzysu i z impetem wkraczają w 2013 rok. Klientów kuszą bonusami, atrakcyjnym sposobem finansowania kupna mieszkań, a nawet rabatami na meble.
- Pomimo panującego kryzysu miniony rok był udany. Rozpoczęliśmy nowe inwestycje. Przede wszystkim staramy się o zapewnienie naszym klientom jak najwyższej jakości oferowanych mieszkań i lokali przy zachowaniu przystępnych cen - mówi Hieronim Siwiec, współwłaściciel firmy HSD Chałupka. Konsekwencją kryzysu ekonomicznego była mniejsza od zakładanej sprzedaż mieszkań. - Zmniejszyła się liczba osób zainteresowanych kupnem. Niektórzy z naszych klientów byli zmuszeni wycofać się z zakupu ze względu na odmowę udzielenia kredytu przez banki. To wynik zaostrzenia kryteriów kredytowych - podkreśla.

Z podobnymi problemami w kończącym się roku borykała się spółka Dorbud. - Rosnąca konkurencja na rynku wymagała od nas zdecydowanych działań promocyjnych i marketingowych. Poświęcaliśmy wiele czasu klientom i ich problemom z bankami. Musieliśmy zmierzyć się z ustawą deweloperską, która niestety ogranicza możliwości działania - mówi Bartłomiej Tworek, specjalista ds. marketingu w Dorbudzie. Podkreśla, że skutki kryzysu spółka odczuła zarówno jako deweloper, jak i firma budowlana. - Zmniejszające się co chwilę limity "Rodziny na swoim" miały niebagatelny wpływ na wielkość sprzedaży. Klienci wymagają niskich cen i wysokiej jakości. Jednak ceny materiałów rosną, pensje nie maleją, a grunty utrzymują swoją wartość - podkreśla Bartłomiej Tworek.

Kryzys ekonomiczny jest odczuwalny także dla firmy Komplexbud. Liczba potencjalnych klientów została taka sama, lecz zmieniły się ich oczekiwania. Przy wysokim standardzie wykończenia oczekują oni coraz niższych cen kupna lokalu. - Budownictwo deweloperskie staje się inwestycją coraz mniej opłacalną. Ceny materiałów budowlanych stale rosną, pensję nie maleją, ale nasza firma nie zamierza zejść ze standardu wykończenia - mówi Ewelina Kozłowska, specjalista do spraw sprzedaży Komplexbudu. - Wszystkie nasze inwestycje cechują się nowatorskimi rozwiązaniami i umiejscowione są w atrakcyjnych i unikalnych miejscach Kielc - dodaje.

Na przekór kryzysowi

Mimo trudności firmy deweloperskie chwalą się sukcesami, a ich działalność jest w Kielcach widoczna. - Nasze sukcesy to zakończenie trzeciego etapu budowy osiedla na Wrzosach przy ulicy Kochanowskiego, szybka realizacja pięknego obiektu na Ślichowicach przy ulicy Kaznowskiego i wreszcie doprowadzenie do porozumienia dwóch wiodących firm deweloperskich w Kielcach - HSD Chałupka i Becher w celu realizacji nowego obiektu Nasz Barwinek przy ulicy Starowapiennikowej - wylicza Hieronim Siwiec z HSD Chałupka.

Spółce Dorbud w mijającym roku udało się znaleźć nabywców 90 proc. mieszkań z pierwszego etapu inwestycji Nowy Bocianek.

- Miniony rok pod kątem sprzedaży oceniamy bardzo dobrze. Przed uzyskaniem pozwolenia na budowę sprzedaż lokali osiągnęła 70 proc. - mówi Ryszard Grzyb, właściciel firmy Nieruchomości Budowa Kupno Sprzedaż Ryszard Grzyb.

Deweloperzy już wiedzą, jakie inwestycje realizować będą w przyszłym roku. Powstaną nowe, atrakcyjne obiekty oferujące mieszkania i miejsca usługowe. Firma HSD Chałupka wspólnie z firmą Becher zaangażują się w inwestycję Nasz Barwinek przy ul. Starowapiennikowej 42 w Kielcach. Rozpoczęcie budowy budynku mieszkalno-usługowego z 260 mieszkaniami zaplanowano na wiosnę 2013 roku. Kolejną inwestycją jest apartamentowiec w samym centrum miasta przy ul. Złotej 11-15.

- Na początku roku rozpoczynamy budowę 133 mieszkań. Jeśli sprzedaż osiągnie poziom 82 proc. przystąpimy do realizacji drugiego etapu, czyli wybudowania dodatkowych 60 mieszkań - zapowiada Ryszard Grzyb.

Spółka Dorbud uruchomiła już sprzedaż mieszkań w drugim etapie osiedla Nowy Bocianek. - Chcielibyśmy w nadchodzącym roku sprzedać wszystkie lokale mieszkalne i uruchomić ostatni, trzeci etap inwestycji. Planujemy również kolejne przedsięwzięcia, jednak obecna koniunktura nie pozwala na gwałtowne ruchy - mówi Bartłomiej Tworek.

Zdobyć klienta

Firmy deweloperskie przygotowują dla swoich klientów wiele atrakcyjnych propozycji, które zachęcą ich do zakupu mieszkań. Kuszą ulgami, bonusami, wysoką jakością i innowacyjnością realizowanych obiektów.

- Pracujemy nad projektem udogodnień dla klientów związanym z finansowaniem zakupu naszych lokali - mówi Hieronim Siwiec. Podkreśla, że atutem firmy jest współpraca ze sprawdzonym zespołem architektów, co gwarantuje nowoczesną stylistykę i wysoką funkcjonalność budynków realizowanych przez HSD Chałupka. - Jako jedni z pierwszych zastosowaliśmy w naszych budynkach wentylację hybrydową, dachówkę ceramiczną, barierki ze stali nierdzewnej oraz windy w budynkach trzypiętrowych. Dzięki sprawdzonym, solidnym firmom podwykonawczym dotrzymujemy terminów, zachowując najwyższą jakość. Dodatkową zaletą naszych inwestycji jest znakomita lokalizacja i podwyższony standard wykończenia - wylicza Hieronim Siwiec.

Podwyższenie standardu wykończenia i wyposażenia lokali oraz części wspólnej budynków, zastosowanie technologii energooszczędnych proponuje klientom firma Nieruchomości Budowa Kupno Sprzedaż Ryszard Grzyb. - Gwarantujemy bardzo wysoki standard wykonania inwestycji, dodatkowo bon na 1000 złotych na kupno wyposażenia. W naszej ofercie znajdują się także porady profesjonalnego projektanta wnętrz oraz duży rabat w hurtowniach z materiałami budowlanymi na zakup materiałów wykończeniowych - wylicza Ryszard Grzyb.

Spółka Dorbud chciałaby przyciągnąć klientów dzięki nowemu sposobowi finansowania zakupu mieszkań. - Zainspirowani badaniami sytuacji rynkowej oraz znając problemy klientów z uzyskaniem kredytowania, Dorbud opracował nowy sposób finansowania kupna mieszkania. Nazwaliśmy to "Projekt 2020". Dotyczy on jednego z nowo budowanych budynków na osiedlu Nowy Bocianek w Kielcach. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na koniec 2013 roku - mówi Bartłomiej Tworek. Wyjaśnia, że osoby, które skorzystają z tego programu, już w przyszłym roku przejmą mieszkanie i będą mogły stać się jego właścicielem po wpłaceniu zaledwie 50 proc. wartości wybranego lokalu i stanowiska postojowego z aneksem. Pozostała kwota zostanie rozłożona na 96 rat płatnych w kolejnych ośmiu latach, licząc od dnia przejęcia lokalu. Każda rata składa się z 1/96 pozostałej do spłaty ceny oraz z odsetek naliczanych zgodnie z zasadą: w pierwszym roku 0 proc., w drugim 3,5 proc., w trzecim 4,5 proc. aż do 9,5 proc. w roku 2020. - System motywuje do dokonywania szybszej spłaty. Im więcej kupujący będą wpłacać w początkowych ratach, tym mniej ostatecznie zapłacą odsetek. Realne oprocentowanie dla całego kredytu to około 2 proc. rocznie. Dodatkowym atutem jest brak prowizji. Rosnące oprocentowanie nie zwiększa znacząco raty odsetkowej, gdyż co miesiąc zmniejsza się podstawa naliczania odsetek, a rata kapitałowa jest równa w całym okresie finansowania - wyjaśnia Bartłomiej Tworek. Oferta skierowana jest głównie do osób, które nie mają stałego źródła dochodów, pracują na zasadzie umowy o pracę, która pogarsza ich ocenę kredytową w bankach, mogą liczyć na pomoc od rodziny w uregulowaniu pierwszej raty, a także dla inwestorów, którzy raty za mieszkanie mogą spłacać za pomocą pieniędzy z najmu czy chcących realnie zaoszczędzić na odsetkach. Dodatkowo Dorbud ma w ofercie pakiet zniżek na meble oraz elementy wykończenia wnętrz.

- Obniżyliśmy ceny mieszkań powstających w ramach inwestycji Apartamenty na Baranówku 2 i Wzgórze Tektonic - opowiada o polityce marketingowej Komplexbudu Ewelina Kozłowska. - W dniach 14-16 grudnia organizujemy dni otwarte na inwestycji Wzgórze Tektonic. Kto w tym czasie zdecyduje się na kupno mieszkania ze stanowiskiem postojowym, może liczyć na dodatkowe 3 proc. rabatu - zapowiada.

Niewykluczone, że najbliższe miesiące to najlepszy czas na inwestycje mieszkaniowe. Deweloperzy w obliczu kryzysu wciąż kuszą rabatami, dodatkowymi ofertami, są otwarci na negocjacje cenowe. Za pół roku, gdy zgodnie z przewidywaniami koniunktura gospodarcza ma się poprawić, takie okazje mogą być już tylko miłym wspomnieniem.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z2F20jcBT4

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 14 grudnia 2012, o 17:19

emem pisze:Niewykluczone, że najbliższe miesiące to najlepszy czas na inwestycje mieszkaniowe. Deweloperzy w obliczu kryzysu wciąż kuszą rabatami, dodatkowymi ofertami, są otwarci na negocjacje cenowe. Za pół roku, gdy zgodnie z przewidywaniami koniunktura gospodarcza ma się poprawić, takie okazje mogą być już tylko miłym wspomnieniem.
Dobre :)
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 14 grudnia 2012, o 17:47

W swietle tego fragmentu nie pozostaje mi nic innego, jak kupic sobie 3 na zapas...
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 grudnia 2012, o 18:18

Ciekawe u której wróżki byli że im powiedziała:
Za pół roku, gdy zgodnie z przewidywaniami koniunktura gospodarcza ma się poprawić

ODPOWIEDZ