Kielecki rynek mieszkaniowy

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 1 czerwca 2012, o 09:16

hey pisze:Nowa inwestycja przy ul.Hożej :
http://dom.gratka.pl/tresc/397-38506155 ... 82be8a51,1
Lofty :!:

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 20 czerwca 2012, o 15:10

Obrazek
Kielczanie nie chcą bloku nad Silnicą. Ratujmy zieleń! – alarmują
Utworzono: 20-06-2012, godz. 10.27, Ostatnia aktualizacja: 20-06-2012, godz. 10.27

Obrazek
Na tej skarpie planowana jest budowa bloku na 18 mieszkań.

Mieszkańcy bloków z ulic Wojewódzkiej i Wiosennej w Kielcach nie zgadzają się na budowę bloku tuż przed oknami. – Ratujmy zieleń – alarmują i zapowiadają walkę. Do protestu przyłącza się Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kielcach.

Chodzi dokładnie o tereny nad Silnicą. Działka, na której planowany jest blok znajduje się za dwoma blokami od ulicy Wojewódzkiej i tuż przy domkach jednorodzinnych usytuowanych przy ulicy Jaworowej. Inwestycja ta, jak się okazuje budzi protesty wielu stron.

- Otrzymaliśmy zawiadomienie, iż na wniosek firmy deweloperskiej Becher toczy się postępowanie o ustalenie warunków zabudowy dla bloku przy ulicy Jaworowej w Kielcach - mówią mieszkańcy bloku przy Wojewódzkiej, bloku, który został również wybudowany przez firmę Becher. – Kupując mieszkania, właściciele firmy zachęcali nas tym, że bloki są otoczone zielenią i że jest tu spokojnie. Teraz okazuje się, że chcą wyciąć kilkanaście drzew, a przed naszymi oknami postawić blok.

Mieszkańcy zaczęli pisać, do kieleckiego magistratu do wydziału środowiska i architektury oraz Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, a nawet do Dyrektora Departamentu Inspekcji i Kontroli Budowlanej, przy Głównym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Warszawie.

Skąd takie zaangażowanie? – Tutaj jest Kielecki Obszar Chroniony Krajobrazu – mówią mieszkańcy - Ale przede wszystkim blok nie ma dojazdu, bo Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która sąsiaduje z inwestycją, nie zezwoliła deweloperowi na korzystanie z dróg spółdzielni. Więc dogadali się z zarządem dróg, że będą korzystać z drogi dojazdowej do oczyszczalni wód deszczowych, którą zamierza za naszymi blokami w najbliższym czasie wybudować Miejski Zarząd Dróg.

KSM TEŻ NIE ZGADZA SIĘ NA INWESTYCJĘ

Mirosław Smołuch, Kierownik administracji osiedla Sady, Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Kielcach dodaje też, że spółdzielnia została pominięta w postępowaniu, a o inwestycji dowiedział się przypadkowo. - Zgłosił się do nas pan, zapytał o możliwość dojazdu do budowy nowego bloku, który miałby postać na skarpie. Jako spółdzielnia odmówiliśmy, argumentując tym, że są to nasze drogi wewnętrzne – mówi Mirosław Smołuch – Teraz zupełnie przypadkowo dowiedzieliśmy się, że w magistracie toczy się postępowanie, o którym nikt nas nie zawiadomił. Zostaliśmy pominięci, a jesteśmy bezpośrednim sąsiadem inwestycji. Już napisałem do Urzędu Miasta pismo w tej sprawie.

Kierownik osiedla Sady dodaje, że mieszkańcy KSM również nie chcą tego bloku. - Jeżeli będziemy uczestniczyć w postępowaniu już jako strona, zgody na budowę nie damy – zapowiada Mirosław Smołuch. – Dziwne to wszystko, bo my jak chcemy zgody na wycięcie drzew, to zgody nie mamy, jak raz wyciąłem jedno drzewo, to musiałem zapłacić 45 tysięcy kary. A tu jest cały gąszcz drzew.

Andrzej Kędra, dyrektor Wydziału Architektury i Urbanistyki kieleckiego magistratu powiedział, że już wysłano pismo do Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Nie zostali powiadomieni od razu, bo teren inwestycji jest oddzielony drogą, która rozgranicza inwestycję. A drogę mieliśmy wpisaną jako działkę, a nie jako drogę użytkową. Wszystko już wyjaśniłem w piśmie do spółdzielni.

Jak zaznacza dyrektor Kędra, w tej chwili protesty nie mają znaczenia. – Na razie prowadzimy postępowanie, sprawdzamy dokładnie czy inwestycja oddziałuje na środowisko, bo wiemy już, że nie będzie oddziaływać na działki sąsiednie. Jednak zanim wydamy decyzję, wszystko dokładnie zbadamy i sprawdzamy, łącznie z ochroną środowiska – mówi dyrektor.

DALI ZGODĘ, BO NIE MA DROGI

- Zwrócił się do nas inwestor, z pytaniem, czy istnieje możliwość korzystania z naszej drogi dojazdowej do oczyszczalni - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Ponieważ zablokowano mu dojazd do działki budowlanej, my jesteśmy skłonni udostępnić korzystanie z naszej. Po stronie inwestora teraz leży poszerzenie jej do 5 metrów i przystosowanie do parametrów drogi dojazdowej do bloku. Na pewno nie będziemy robić przeszkód.

BLOK I TAK BĘDZIE

Inwestor Mirosław Głowacki, współwłaściciel spółki Becher w Kielcach mówi, że jest już przyzwyczajony do protestów, bo każda inwestycja w Kielcach jest oprotestowana. – Działka była Skarbu Państwa, niedawno przekształcono ją na budowlaną, ale my nie jesteśmy jeszcze jej właścicielem – wyjaśnia - Staramy się o warunki zabudowy, bo chcemy wiedzieć, czy da się na niej budować. Jeżeli tak, to blok powstanie, bo albo wybudujemy go my, albo inna firma. To kwestia czasu, bo działka jest bardzo ładnie położona, w atrakcyjnym miejscu. Wolimy żebyśmy jednak zrobili to my. Już rozwiązaliśmy największy problem, czyli dojazd do bloku.

źródło: http://www.mmkielce.eu/artykul/kielczan ... n-alarmuja
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 27 czerwca 2012, o 18:38

Kielce: bez szans na zakup mieszkania w Rodzinie na Swoim

Wśród ofert deweloperów brakuje mieszkań, które można nabyć wykorzystując dofinansowanie w programie Rodzina na swoim.

W maju na kieleckim rynku mieszkaniowym zanotowano wzrost cen lokali deweloperskich. Wg money.pl średnia cena za metr kwadratowy wynosiła 5126 zł. To spory wzrost w porównaniu z majem 2011 roku, gdy nowe mieszkania kosztowały ok. 4518 zł za metr.

Ostatnia zmiana limitów cen metra kwadratowego mieszkania, uprawniających do skorzystania z programu „Rodzina na swoim" miała miejsce 2 kwietnia. Wzrosły wtedy limity dla 13 miast wojewódzkich, a spadły dla czterech. Kielce były wówczas w tej drugiej grupie – wraz z Warszawą, Krakowem i Opolem. Kolejna i zarazem ostatnia przed wygaszeniem programu zmiana limitów cen nastąpi 1 października ( z wyjątkiem województwa pomorskiego, które dokona aktualizacji 2 lipca).

Obecnie obowiązują następujące limity cen na rynku pierwotnym:

w Kielcach – 4167,35 zł/m2;
w pozostałych miastach w woj. świętokrzyskim – 3005,39 zł/m2.
Niestety w Kielcach już teraz brakuje mieszkań deweloperskich, które łapią się na tak niski próg cenowy. I nie można liczyć na to, że ich przybędzie.

Zobacz: Ogłoszenia z mieszkaniami na sprzedaż z rynku pierwotnego

Osoby marzące o własnym M, których nie stać na jego samodzielny zakup muszą czekać na nowe propozycje programów wspierających budownictwo mieszkaniowe. Planowane na przyszły rok inicjatywy to:

dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do budowy energooszczędnych domów i mieszkań,
tworzenie Społecznych Grup Mieszkaniowych – na wzór Towarzystw Budownictwa Społecznego (tzw. TBS-ów).

Jednak zdaniem ekspertów od rynku nieruchomości programy te nie wypełnią luki, która powstanie po zakończeniu Rodziny na swoim.

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... ment-24353

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 27 czerwca 2012, o 20:50

Według jakiego wzoru wyznacza się maksymalną cenę metra w programie Rodzina na swoim?

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 27 czerwca 2012, o 23:00

Średnia arytmetyczna dwóch ostatnich wartości tzw. wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia metra kw. w budynkach mieszkalnych (wyznaczanego przez wojewodę) = wysokość limitu dla rynku pierwotnego

Średnia arytmetyczna dwóch ostatnich wartości tzw. wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia metra kw. w budynkach mieszkalnych (wyznaczanego przez wojewodę) x 0,8 = wysokość limitu dla rynku wtórnego.
Every dream has a price

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 29 czerwca 2012, o 19:26

Kielce: wykaz największych inwestycji mieszkaniowych

W Kielcach niemal na każdym kroku natkniemy się na większy lub mniejszy plac budowy albo właśnie ukończone i oddane do użytku obiekty. Są wśród nich budynki usługowe, biura, mieszkania oraz inwestycje komunikacyjne.

Dużą część wszystkich kieleckich inwestycji stanowi budownictwo mieszkaniowe. Przedstawiamy największe kieleckie inwestycje mieszkaniowe. Postanowiliśmy zebrać i przedstawić w jednym miejscu najciekawsze obiekty budownictwa mieszkaniowego, które są obecnie realizowane w Kielcach. Co roku w naszym regionie powstają nowoczesne, nietuzinkowe projekty, tworzące przestrzeń publiczną. Dziś prezentujemy najważniejsze kieleckie inwestycje mieszkaniowe. Są wśród nich m.in.:

1. Nowoczesna kamienica ze stylowym barem Ludwik

2. Apartamentowiec Promenada Solna

3. Osiedle Nowy Baranówek

4. Inwestycje mieszkaniowe przy ulicy Złotej, Kaznowskiego, na Wrzosach i Barwinku

5. Słoneczny Stok – jako zaciszna enklawa obok dużego osiedla

Echo Dnia przy współpracy Targów Kielce oraz portalu inwestycje.kielce.pl już dwa razy wręczało nagrodę Złotego Żurawia dla najlepszych i najładniejszych inwestycji w regionie świętokrzyskim. Po ogromnym zainteresowaniu tym konkursem i na podstawie zgłoszonych do niego projektów, możemy stwierdzić, że buduje się w Kielcach ładnie i funkcjonalnie.

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... zkaniowych

P.S.

W dzisiejszym Echu jest wkładka "Kielecka Mapa Inwestycji" z mapą 20 inwestycji mieszkaniowych i opisem kilkunastu z nich, wszystkie opisane są na naszym forum, część znajduje się od dawna w dziale Mieszkania inwestycje zrealizowane, coś stanęła sprzedaż a nowych ciągle przybywa pora przecenić towar bo wam się zepsuje Panowie Deweloperzy :wink:

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 29 czerwca 2012, o 22:43

Developerzy nachapali się od 2007r. tak, że już do końca życia będą opływać tłuszczem. Nie muszą nic przeceniać, kupujący w końcu się znajdzie.
Gorzej z kredytobiorcami, oni będą pracować (jak będą mieli gdzie) przez 30 lat.
Cóż konsekwencja luźnej polityki kredytowej.

akurat natknąłem się na artykuł o rynku nieruchomości u sąsiada - w Radomiu:

Radom: znowu buduje się nowe mieszkania

Przez kilka ubiegłych lat mało kto decydował się budować w Radomiu bloki mieszkalne. A deweloperom trudno było sprzedać lokale już ukończone. Nowe inwestycje pokazują, że zaczyna się ożywienie na radomskim rynku nieruchomości.

Kazimierz Woźniak, prezes Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego „Łucznik": Zgłasza się do nas wyjątkowo dużo osób chcących obejrzeć mieszkania, interesujących się wszystkimi szczegółami technicznymi, ale liczba podpisanych umów jest dość umiarkowana. Trudno zgadnąć, jakie mieszkania sprzedadzą się najlepiej. Były okresy, gdy największym wzięciem cieszyły się kawalerki, teraz największy popyt dotyczy mieszkań 2- i 3-pokojowych.
Zachętą do kupna nowego mieszkania w Radomiu są ceny

Ceny nieruchomości są znacznie niższe niż w wielu porównywalnej wielkości miastach w Polsce. Co ciekawe, przeciętne ceny metra kwadratowego mieszkań niewiele zmieniły się w ciągu ostatnich kilku lat pomimo znacznego wzrostu kosztów budowy nowych obiektów. W przypadku wielu inwestycji można liczyć nawet na negocjowane ceny i obniżki – zwłaszcza w przypadku mieszkań, które długo czekają na potencjalnego kupca. Obecnie w Radomiu buduje się nowe bloki w wielu miejscach, kolejni inwestorzy czekają na wydanie pozwoleń budowlanych. Trzeba jednak do-dać, że kilka inwestycji – w związku z umiarkowanym zaintere-sowaniem potencjalnych nabywców – zostało wstrzymanych, między innymi na Ustroniu i na Borkach.

Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego „Łucznik" buduje właśnie 4 bloki mieszkalne przy ulicy Radomskiego. W bli-skim sąsiedztwie – jak dowiedzieliśmy się w wydziale architektury Urzędu Miejskiego w Radomiu – zbudowany ma być jeszcze jeden blok mieszkalny inwestora prywatnego.
W 2 blokach „Łucznika" przy ulicy Radomskiego, które mają być oddane do użytku w listopadzie tego roku będzie 56 mieszkań i 8 lokali użytkowych. Kolejne dwa bloki będą skończone w czerwcu przyszłego roku. Cena za metr kwadratowy – 3500 złotych brutto.
Lofty i klasyczne „M-2"

Przy ulicy Domagalskiego na ukończeniu jest już budowa pierwszych w Radomiu loftów. Inwestorem jest Roza Development. Nie jest to typowy blok mieszkalny. Na parterze i pierwszym piętrze są powierzchnie przygotowane do zagospo-darowania dla firm usługowych. Będą to duże powierzchnie z możliwością podziału na mniejsze pomieszczenia. Wszystkie lokale są pod wynajem. Na drugim piętrze mają być powierzch-nie biurowe, a na trzecim dwupoziomowe mieszkania – lofty (lokale z antresolą).
Wszystkie mieszkania mają powierzchnię od 77,09 do 78,05 metra kwadratowego. Do tego każde z 16 mieszkań będzie miało loggię. Dla niektórych zaletą może być wysokość – 4 metry. Zachęcająca – jak na Radom – cena w wysokości 2600 złotych za metr kwadratowy obejmuje stan deve-loperski, czyli tynki cementowo wapienne, stolarkę aluminiową oraz drzwi antywłamaniowe.

Kolejny nowy blok mieszkalny powstanie przy ulicy Klonowica. Z kolei Intersol Deweloper realizuje drugi etap budowy osiedla Etiuda na radomskim Gołębiowie, a RTBS Administrator buduje bloki mieszkalne na osiedlu przy ulicy Daszyńskiego.

Z kolei przy ulicy Młodzianowskiej, tam gdzie kiedyś była firma Polmetal powstanie „Osiedle Młodzianowska". Prywatny inwestor zbuduje trzy bloki czterokondygnacyjne (140 miesz-kań) oraz budynek z lokalami usługowo-handlowymi.
Mieszkania "od ręki"

Na rynku pierwotnym jeszcze sporo mieszkania w blokach już zbudowanych. W Radomiu wiele mówiło się na temat umiarkowanego popytu – ze względu na cenę – na mieszkania na Osiedlu Słonecznym. Tymczasem - jak się okazuje – w blo-kach pozostał już niewielki wybór mieszkań w najbardziej „cho-dliwych" metrażach. Gorzej sprzedają się mieszkania o po-wierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. Ceny katalogowe mieszkań mieszczą się w przedziale 4200 – 4800 złotych za metr kwadratowy, ale w promocji na wybrane mieszkania developer zszedł już z ceną do 3700 złotych za metr.

Dostępne są jeszcze mieszkania w oddanym do użytkowania w 2010 roku 4-klatkowym bloku przy ul. Królowej Jadwigi 21. Firma Rosa – Invest oferuje lokale w cenie około 3300 zł. Lokale mieszkalne oferowane przez firmę Intersol na Osiedlu Etiuda przy ul. Zbrowskiego są sprzedawane za 3500 zł. Roza Development ma w sprzedaży – w cenie 3599 złotych - lokale przy ul. Rapackiego w Radomiu. Wolne mieszkania posiada też RTBS Administrator, który wybudował trzy, 4-kondygnacyjne budynki przy ul. Daszyńskiego. W ofercie mieszkania o metra-żach od 35,77 do 64,25 metra kwadratowego w cenie od 3690 zł do 3840 złotych.

Źródło:
http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... mieszkania

P.S. Tylko nie piszcie "To jedź do Radomia jak ci nie pasują ceny w Kielcach" :lol:
Every dream has a price

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 29 czerwca 2012, o 23:46

Wizard, piszesz o deweloperach, którzy się nachapali od 2007 roku. Zobacz sobie raporty finansowe spółek deweloperskich. Jeśli to taka łatwa kasa, to czemu w nie nie zainwestujesz?

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 30 czerwca 2012, o 08:59

Ponieważ giełda dyskontuje przyszłość, a rynek wie, że złote czasy developerów nie wrócą przez najbliższe lata.
Po drugie jest bessa i wiele spółek przebiło swoje minima.
Pozdrawiam
Every dream has a price

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 1 lipca 2012, o 09:15

Deweloperzy konkurują: najmocniej w Krakowie, najsłabiej w Opolu

Połowa mieszkań deweloperskich w Polsce powstaje tylko w pięciu miastach. Największa konkurencja jest w Krakowie - na jeden lokal, którego budowę deweloperzy rozpoczęli w 2011 roku przypada 92 mieszkańców. Najgorszy wynik charakteryzuje opolski rynek pierwotny.

W Polsce większość nieruchomości mieszkalnych budują osoby fizyczne, czyli inwestorzy indywidualni. Wg danych GUS o rozpoczętych budowach w 2011 roku tylko 40% mieszkań, których wznoszenie rozpoczęto w ubiegłym roku to efekt działalności deweloperów. Niszą na rynku jest natomiast sektor budownictwa spółdzielczego, komunalnego i zakładowego. To tylko 4% nowych mieszkań wśród rozpoczętych budów.

Indywidualni stawiają domy wszędzie, a deweloperzy w największych miastach

Sektor budownictwa indywidualnego jest mocno rozproszony, a deweloperzy swoją działalność głównie w największych miastach kraju. Inwestorzy indywidualni w miastach wojewódzkich rozpoczęli budowy zaledwie 5,3 tys. domów. To mały udział w rynku – na poziomie 6% w całej kategorii budownictwa indywidualnego. Widać, że działalność osób budujących własne M jest rozproszona na terenie całego kraju.

Natomiast w miastach wojewódzkich w 2011 roku prym w liczbie rozpoczętych budów wiodą deweloperzy. Rozpoczęli oni budowę 44,3 tys. nieruchomości. A to ponad 68% ich ogólnej liczby.

Największe rynki to: Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk i Poznań. Tam właśnie deweloperzy rozpoczęli budowę 33,6 tys. mieszkań (to w sumie 52% wszystkich mieszkań budowanych przez deweloperów).

Najwięcej mieszkań deweloperskich powstaje w stolicy – z danymi GUS w 2011 roku rozpoczęto tu budowę 13,6 tys. mieszkań. W całej Polsce firmy budowlane zaczęły budowę 64,7 tys. lokali.

Deweloperom trudno prowadzić działalność w Opolu

Jednak nie we wszystkich miastach wojewódzkich deweloperzy są tak aktywni. Znacznie gorzej sytuacja wygląda w takich miastach jak: Toruń, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, czy Kielce, gdzie w 2011 roku deweloperzy rozpoczęli budowy mniej niż 600 mieszkań.

Natomiast rekordowo niski poziom aktywności deweloperów zanotowano w Opolu. Tam firmy rozpoczęły budowę zaledwie 166 mieszkań. Powodów tak złej sytuacji jest wiele.

– Głównym jest ograniczony popyt i poziom marż, które deweloperzy mogą uzyskać. Firmy z Opola wolą budować np. we Wrocławiu, który jest położony niedaleko, a za metr kwadratowy nowego mieszkania można tam dostać od 5000 do 6000 zł/m2. W Opolu jest to około 4000 zł za metr kwadratowy. A co ważne koszty budowy są w obu miastach zbliżone – tłumaczy Marcin Kucharski, kierownik oddziału Home Broker z Opola. Zwraca on także uwagę na fakt, że w centrum Opola zabudowa jest na tyle zwarta, że deweloperzy zmuszeni są budować na obrzeżach miasta. A to nie musi być atrakcyjną ofertą dla Opolan, ponieważ wielu z nich koncentruje swoje poszukiwania na centrum, gdzie ceny są niewygórowane lub za cenę mieszkania na obrzeżach wolą nabyć dom.

Obrazek

A gdzie konkurencja jest największa

A jak wygląda stosunek liczby mieszkań budowanych przez deweloperów do liczby mieszkańców w danym mieście. W tym zestawieniu pierwszego miejsca wcale nie zajmuje Warszawa. W Krakowie bowiem na jedno mieszkanie, którego budowę deweloperzy rozpoczęli w 2011 roku przypada tylko 92 mieszkańców tego miasta. Kolejne miejsca w tym zestawieniu zajmuje Wrocław (111 mieszkańców na lokal) i Gdańsk (112 mieszkańców na lokal). Stolica znajduje się dopiero na czwartym miejscu z wynikiem 126 mieszkańców przypadających na jedno deweloperskie mieszkanie.

Średnia liczba mieszkańców na jeden lokal deweloperski dla całego kraju to 590 osób. Z grona miast wojewódzkich gorszy wynik zanotowano jedynie w Opolu – 757 mieszkańców.

Obrazek

Ma to odzwierciedlenie w cenach mieszkań w tych miastach. Poziom konkurencji panujący na rynku pierwotnym prowadzi bowiem do obniżek cen ofertowych. Te w przypadku Krakowa czy Wrocławia są o zaledwie kilka procent wyższe niż w przypadku mieszkań używanych. Co więcej w Warszawie metr nowego mieszkania jest nawet o 10,7% tańszy niż używanego. Z drugiej strony w Katowicach czy Łodzi, gdzie konkurencja między deweloperami jest znacznie mniejsza mieszkania nowe są o prawie 40% droższe niż używane

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/an ... ej-w-opolu

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 3 lipca 2012, o 09:34

Na stronach Internetowych Echa Dnia pojawiła się wkładka z Kieleckich Inwestycji Mieszkaniowych.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/se ... INWESTYCJI

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 4 lipca 2012, o 11:05

Wizard pisze: P.S. Tylko nie piszcie "To jedź do Radomia jak ci nie pasują ceny w Kielcach" :lol:
Bo tak naprawdę gdyby Kielce nie były wojewódzkie to bezrobocie byłoby na tym samym poziomie co w Radomiu. Zaskakujący jest fakt że zarobki są prawie na tym samym poziomie, jest sporo firm np. z mojej branży transportowej, bo jak natrafisz na "patelnie" albo "cement" to ma rejestracje TK, TKI albo WR,WRA. A ceny mieszkań o prawie 2 tysiace taniej na metrze!!! Pytam się gdzie tu logika, jak można płacić za mieszkanie w Kielcach po 5,5 tys/m2 jak np. często bywam w Piasecznie są po 5-6tys/m2 ?!?!? Dobrze kolego Wizard napisałeś, kieleccy developerzy nachapali się kasy więc teraz nie muszą schodzić z ceny.
Waleczne Serce Korona Kielce

loyd
Posty: 28
Rejestracja: 12 lipca 2009, o 09:08

Post autor: loyd » 4 lipca 2012, o 12:13

Porównywanie Kielc z Radomiem to kompletne nieporozumienie. Kielce są miastem wojewódzkim a co za tym idzie jest tu dużo nieźle płatnych stanowisk w administracji. Wystarczy, że zwykły kierownik ma w UW 6 tyś netto i już sobie może pozwolić na mieszkanko typu "Nowy Bocianek".

W Kielcach jest też sporo firmek żyjących z kooperacji z targami, Koloreterem, Echo, Cersanitem itp. Ci ludzie mają pieniądze i też ich stać na mieszkanie za 5 tyś/metr.

No i w końcu gdyby ludzi nie było stać na takie ceny to by ich nie było.

Jak są i się sprzedają to ludzi na to stać .... :)

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 4 lipca 2012, o 12:43

loyd pisze:Wystarczy, że zwykły kierownik ma w UW 6 tyś netto
Wierutna bzdura - ma co najwyżej połowę tego.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

loyd
Posty: 28
Rejestracja: 12 lipca 2009, o 09:08

Post autor: loyd » 4 lipca 2012, o 13:47

Może w UM tak ....

Zarobki w administracji rządowej są naprawdę niezłe.

ODPOWIEDZ