Kielecki rynek mieszkaniowy

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 17 kwietnia 2011, o 10:25

hey pisze:Nowa inwestycja w okolicach Wojska Polskiego:
http://otodom.pl/mieszkanie-kielce-cent ... 26338.html
Na ul. Zgody.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 20 maja 2011, o 13:02

Deweloperzy – wbrew temu, co publicznie mówią – mogą obniżać ceny mieszkań bez obaw o to, że zbankrutują. Choć narzekają na rosnące ceny materiałów budowlanych i robocizny, to ich marże wynoszą dziś około 30 proc. (w czasach boomu sięgały 50 proc.), podczas gdy w krajach Europy Zachodniej nie przekraczają 15 proc
źródło:
http://nieruchomosci.dziennik.pl/artyku ... kacje.html
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 20 maja 2011, o 14:30

Srały muchy, będzie wiosna. Jakby tak było to wszyscy (w tym deweloperzy biurowi) rzuciliby swoje zajęcia i zajęli się mieszkaniówką.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 20 maja 2011, o 14:49

Zyski są nawet większe. To jest zamknięte środowisko i zbyt duża konkurencja nie jest w interesie nikogo. Po co się dzielić rynkiem?
pletwa

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 20 maja 2011, o 15:58

Marże wynoszą ponad 30%, ale wiedza o tym przechowywana jest na ściśle strzeżonych forach internetowych i nie dochodzi do uszu deweloperów? Proszę Cię, Grzyb nie jest aż tak potężny żeby odstraszać zagranicznych inwestorów :)
Tu dla porównania masz tabelkę z raportu Cushman&Wakefield [ http://www.cushwake.com/cwmbs1q11/PDF/p ... f_1q11.pdf - trzeba się zalogować ] z czynszami i stopami zwrotu brutto (!) z najlepszych nieruchomości biurowych w Polsce w marcu 2011. Wprawdzie jest to zestawienie nie dla deweloperów, ale inwestorów kupujących gotowe nieruchomości. Może jednak dawać pojęcie o "kosmicznych" zwrotach z inwestycji na rynku nieruchomości:
Obrazek

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 20 maja 2011, o 18:48

Już Volumetric wszedł na rynek :) Ja mam dane od Deweloperów, nie z internetu. Ale niech każdy ma swoje zdanie na ten temat.
pletwa

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 21 maja 2011, o 20:43

@kamilkw, ja na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał, tylko kupował akcje tych deweloperów o których mówisz.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 21 maja 2011, o 21:58

A dasz mi parę milionów? :)
pletwa

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 21 maja 2011, o 22:14

A kto Ci każe od razu miliony inwestować? Jak to taka dobra inwestycja to szybko się dorobisz tych milionów.

Molser Investment
Posty: 54
Rejestracja: 7 maja 2007, o 17:49

Post autor: Molser Investment » 25 maja 2011, o 15:30

Co wg Was klientow powinien posiadac budynek idealny a czego kieleccy deweloperzy nie dostrzegaja? Pomóżcie nam stworzyc budynek idealny..choc znajac zycie bedzie on bardzo drogi:)

Zapraszamy na nasza strone w FCBw celu dodania swojej opinii

http://www.facebook.com/pages/Molser-In ... 2340372849

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 25 maja 2011, o 17:09

No przede wszystkim odpowiednio dobrane otoczenie. Osiedle radosne tuż przy Zagnańskiej która będzie dwupasmowa, wieżowiec po przekątnej bazarów na Boh. Warszawy tuż przy stacji benzynowej czy osiedle Gwarków bez dojazdu - takich grzeszków można by wymieniać. A drugie czego się obawiam to czy przy obecnej ilości realizowanych inwestycji mieszkaniowych, przeglądając Kieleckie Inwestycje, nie nastąpi nagle przesyt rynku, brak rynku zbytu, a ceny nie zaczną lecieć w dół byle ktokolwiek kupił nowe mieszkanie.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 25 maja 2011, o 17:26

Co wg Was klientow powinien posiadac budynek idealny a czego kieleccy deweloperzy nie dostrzegaja? Pomóżcie nam stworzyc budynek idealny..choc znajac zycie bedzie on bardzo drogi:)
A ja mysle, że do ideału duzo nie trzeba, i wcale nie trzeba miec wymagań które w jakiś szczególny sposób windują cenę.

1. Architektura - fajnie mieszkać w budynku, kiedy ktoś przechodząc obok niego mówi "ale zajebisty budynek, chciałbym tu mieszkać". Takie już powstają w Kielcach.
2. Garaż i winda z garażu do góry - no to już chyba standard.
3. Balkony a właściwie loggie, o powierzchni pozwalającej usiąść przy stoliku 4 osobom, usytuowane tak, żeby gwarantowały pewną intymność (dlatego raczej loggie niż balkony), i nikt z sąsiadów się nie gapił .
4. Otoczenie - żeby nie patrzeć na sąsiedni blok, a na zieleń - to już trudniejsze do zrealizowania.

Powiem tak, nie da się zrobić w 100% ideału. Ponieważ codziennie przejeżdżam koło Onyx Parku, a nawet bylem na górze, dla mnie jest on bliski ideału (ale oczywiście tylko niektóre mieszkania, stąd opinia, że nigdy 100% mieszkan w budynku nie będzie idealne), nie znam bliżej (nie zwiedzałem ich) Waszych realizacji, więc się nie wypowiadam, ale o Onyxie moge powiedzieć, że ma sporą część mieszkań która te moje wymagania spełnia - piękny widok na działki, stadion i dalej wietrznię, pola, telegraf) z niemal gwarancją, że kolejny blok tego nie zasłoni. Fajne balkony, duże przeszklenia w salonach z przesuwnymi drzwiami, winda, garaż, i architektura na plus. Oczywiście to dotyczy tylko niektórych mieszkań, nie wszyscy będa patrzeć na ten nieszczęsny statoil.
Cos w tym chyba jest, skoro mieszkania zeszły tam na pniu.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 25 maja 2011, o 20:10

Molser Investment pisze:Co wg Was klientow powinien posiadac budynek idealny a czego kieleccy deweloperzy nie dostrzegaja? Pomóżcie nam stworzyc budynek idealny..choc znajac zycie bedzie on bardzo drogi:)
Napisałem na fejsie ale napisze i tutaj :)
"Jako że w naszym coraz bardziej betonowym mieście brakuje zieleni a z ptaków widać tylko gołębie, to może zrobić zielony budynek z instalacją szarej wody której nadmiar będzie służyć do podlewania trawników, ściany będą zazielenione bluszczem lub dzikim winem a na ścianach umieszczone budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy? 1 nietoperz potrafi zjeść w ciągu godziny ok 1000 komarów więc ich sąsiedztwo powinno być pożądane przez lokatorów :) Zielony dach byłby chyba pierwszym w Kielcach :) Tak się rozmarzyłem..."
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 25 maja 2011, o 21:46

To ja zwizualizuję marzenie kolegi sueno i pokażę zdjęcie budynku które zrobiłem w Barcelonie :

Obrazek

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 25 maja 2011, o 23:28

Również moim zdaniem bardzo ważna jest architektura. Wygląd budynku świadczy o jego standardzie, sprawia, że mieszka się przyjemniej. Dla mnie takim ideałem są bloczki w miasteczku Wilanów. Z Kielc podoba mi się Rezydencja Kopernik i powstający budynek przy Bohaterów Warszawy (oby nie spieprzono wykończenia).

ODPOWIEDZ