SM Słoneczna - ul. Lecha

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

SM Słoneczna - ul. Lecha

Post autor: Sirek1 » 7 kwietnia 2014, o 13:07

Nowe osiedle mieszkaniowe powstanie w Kielcach

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Słoneczna” kupiła działkę od Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni w Kielcach przy ulicy Lecha 11 A. Powstanie na niej osiedle mieszkaniowe.
Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni w Kielcach sprzedało część terenu przy ulicy Lecha, gdzie mieściła się jego dawna siedziba.

Nieruchomość „zieleni", na której spółka miała do niedawna siedzibę została podzielona na dwie działki, a na sprzedaż wystawiono jedną z nich, tę bez zabudowy o powierzchni 2,2486 hektara. Cenę wywoławczą ustalono na 6 milionów 100 tysięcy złotych, czyli 260 złotych za metr kwadratowy.

- Wpłynęła jedna oferta od Spółdzielni Mieszkaniowej „Słoneczna" opiewająca na kwotę 6 milionów 451 tysięcy złotych brutto, czyli 287 złotych za metr. Spełnia ona wymogi formalnie. Jak tylko kontrahent wpłaci pieniądze, na co ma 2 tygodnie spiszemy umowę - informuje Michał Miszczyk, prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni w Kielcach.

Miejska spółka przeznaczy pieniądze ze sprzedaży działki na zakup sprzętu do zimowego utrzymania dróg i chodników w Kielcach.

– Do tej pory mieliśmy pod opieką część terenu a od najbliższej zimy będzie to całe miasto, więc potrzebujemy więcej sprzętu. Planujemy także rozwijać usługi pogrzebowe a to także wymaga zainwestowania pieniędzy. Zastanawialiśmy się na spłatą kredytu zaciągniętego na budowę nowej siedziby przy ulicy Sandomierskiej, który aktualnie wynosi 8 milionów złotych. Uznaliśmy, że to jednak nie ma sensu, ponieważ wraz z połączeniem naszej spółki z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnym przejęliśmy 15 milionów jego kredytu. Lepiej zainwestować w rozwój firmy, niż spłatę części długu, co zapewni bezproblemową spłatę rat – tłumaczy prezes.

Dla terenu przy ulicy Lecha obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Przewiduje on zabudowę mieszkaniową na całej nieruchomości należącej do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni. Na sprzedanej części mogą powstać bloki, o wysokości do pięciu kondygnacji, z lokalami usługowymi na parterze i mieszkaniami na piętrach. Na drugiej działce, która będzie wystawiona na sprzedaż w przyszłym roku dopuszczona jest budowa 13 kondygnacyjnego wieżowca.

Kilka lat temu miasto wraz z chińską spółką Yu Long Costruction zamierzało wybudować przy ulicy Lecha osiedle mieszkaniowe. Pomysł nie został zrealizowany z kilku powodów. Konieczne było przygotowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, którego uchwalenie przedłużyło się. Dłużej niż planowano trwała budowa nowej siedziby Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni przy ulicy Sandomierskiej i firma mogła zwolnić teren dopiero w ubiegłym roku. A w międzyczasie Rada Miasta uznała, że Kielce nie mają żadnych korzyści z udziałów w polsko - chińskiej spółce i zadecydowała się nie na ich pozbycie.

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... w-kielcach

P.S.
Dotychczasowy wątek w dziale Historia projektów inwestycji :arrow: viewtopic.php?f=13&t=1164&start=60

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: SM Słoneczna - ul. Lecha

Post autor: Sirek1 » 15 października 2014, o 12:41

Kielce: na nowym osiedlu stanie osiem bloków mieszkalnych

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Słoneczna" zamierza wybudować przy ulicy Lecha osiem bloków, w tym wieżowce. Działkę budowlaną kupiła od Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni, które miało tutaj siedzibę.

– Planujemy rozpocząć budowę wiosną przyszłego roku. Na początek postawimy dwa bloki o czterech kondygnacjach, powstaną one od strony ulicy Piekoszowskiej – informuje prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Słoneczna", Waldemar Jakubczyk. – W planie mamy jeszcze 7-, 8- i 9-kondygnacyjne budynki. Najwyższy stanie w centrum osiedla. Wszystkie bloki zostaną wyposażone w windy, także te najniższe.

Jak będzie wyglądało nowe osiedle?

W sumie na osiedlu powstanie około 350 mieszkań o powierzchni od 30 do 75 metrów kwadratowych.

Pod każdym budynkiem zaprojektowano podziemne parking. – Nie dla wszystkich lokatorów wystarczy tu miejsca, około 70 procent mieszkań będzie miało przypisany podziemny garaż. Dla pozostałych mieszkańców i gości powstaną miejsca postojowe w pobliżu budynków – informuje.

W blokach będą tylko mieszkania, nie przewidziano lokali użytkowych. – W pobliżu są sklepy, więc nie ma takiej potrzeby. A lokale użytkowe są powodem wielu konfliktów z mieszkańcami. W sklepach jest sprzedawany alkohol, więc schodzą się różne podejrzane osoby, co nie poprawia bezpieczeństwa na osiedlu – tłumaczy.

Dla najmłodszych mieszkańców osiedla powstanie plac zabaw

– Chcemy założyć monitoring, a budowa ogrodzenia jest do przedyskutowania, ale na pewno nie zgodzimy się na otaczanie parkanem każdego bloku – dodaje.

Co z cenami mieszkań

Ceny mieszkań nie zostały jeszcze skalkulowane. – Na pewno będą one rynkowe, ale nie deweloperskie, ponieważ spółdzielnia buduje po kosztach a nie dla zarobku. To osiedle zwiększy nasz zasób mieszkaniowy, którym administrujemy i zarabiamy na tym. To my będzie zarządzać tymi osiedlem, więc zależy nam, aby jakość robót była jak najlepsza – przyznaje.

"Słoneczna" ma kilkanaście bloków, między innymi w osiedlu Gwarków, przy ulicy Targowej, Dewońskiej czy Podklasztornej.

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni podzieliło swój teren na dwie działki. "Słoneczna" kupiła jedną z nich, a druga też będzie do sprzedania. Na niej też mogą powstać bloki mieszkalne

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... eszkalnych

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5696
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: SM Słoneczna - ul. Lecha

Post autor: ice » 16 października 2014, o 09:05

Czyli nie będzie 16 kondygnacji.

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: SM Słoneczna - ul. Lecha

Post autor: kolczyk » 18 października 2014, o 10:16

Im więcej mieszkań, tym więcej pustostanów = ceny ostro w dół.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Re: SM Słoneczna - ul. Lecha

Post autor: kamilkw » 28 grudnia 2014, o 11:12

Będzie nowe osiedle w Kielcach. 300 mieszkań w ośmiu blokach


Ponad 300 mieszkań powstanie w ośmiu blokach, które Spółdzielnia Mieszkaniowa "Słoneczna" wybuduje na części działki po dawnym RPZ. - Pierwsze będą gotowe w połowie 2016 roku - zapowiada prezes.


Nowe osiedle ma powstać na części dawnej działki Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni pomiędzy ulicami Piekoszowską i Mieszka I. - Kupiliśmy ją w tym roku. Przygotowujemy projekt, prace mają rozpocząć się wiosną - informuje Waldemar Jakubczyk, prezes kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Słoneczna".

Obecnie na działce trwa wycinka krzewów. To zaniepokoiło jednego z naszych czytelników. "To karygodne i wbrew prawu. Na tym terenie od lat zamieszkują jeże i wiewiórki" - napisał do redakcji.

Spółdzielnia twierdzi jednak, że na usunięcie krzewów nie musi mieć zgody wydziału ochrony środowiska. - To niewielkie rośliny. Gdy będziemy musieli wyciąć część drzew pod inwestycję, postaramy się o odpowiednie pozwolenie - zaznacza prezes.

Potwierdza to Andrzej Grudziecki z wydziału środowiska kieleckiego ratusza. - Zezwolenie nie jest wymagane również podczas wycinki mniejszych drzew, takich, które mają mniej niż dziesięć lat - informuje urzędnik.

Według planów spółdzielni na działce między Piekoszowską a Mieszka I ma powstać osiem bloków. Będą tam 334 mieszkania, większość dwupokojowych.

- Planujemy budowę trzech bloków czterokondygnacyjnych, jednego z ośmioma piętrami i dwóch bloków siedmio- oraz dziewięciopiętrowych. Wszystkie będą miały windy i parkingi podziemne - zapowiada Jakubczyk.

Pierwszy budynek ma zostać oddany do użytku w połowie 2016 roku. - To będzie czteropiętrowy blok. W przyszłym roku powinniśmy rozpocząć sprzedaż mieszkań - informuje prezes.

Zaznacza również, że nie wytną wszystkich drzew na działce po dawnym RPZ. - Według planu zagospodarowania przestrzennego przez środek tego terenu przechodzi pas zieleni. A po zakończeniu budowy posadzimy też nowe drzewa i utworzymy tereny zielone - zapowiada Jakubczyk.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... LokKielTxt
pletwa

Ash21
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, o 15:03

Re: SM Słoneczna - ul. Lecha

Post autor: Ash21 » 24 kwietnia 2016, o 12:07


Ash21
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, o 15:03

Re: SM Słoneczna - ul. Lecha

Post autor: Ash21 » 29 sierpnia 2016, o 19:08

Na Lecha stoją już conajmniej dwa nowe bloki i kolejne w budowie

jago
Posty: 2
Rejestracja: 26 września 2016, o 17:11
Lokalizacja: Kielce

Re: SM Słoneczna - ul. Lecha

Post autor: jago » 26 września 2016, o 17:16

Ciekawa jaka będzie elewacja i efekt końcowy. :)

ODPOWIEDZ