Becher - Becher Ogrody

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Becher - Becher Ogrody

Post autor: kamilkw » 25 lutego 2014, o 18:04

Osiedle, jak z bajki. W Kielcach powstanie kompleks nowoczesnych budynków z przydomowymi ogrodami

Spółka Becher, znany kielecki deweloper, rozpoczyna wkrótce budowę kompleksu mieszkań Becher Ogrody przy ulicy Kazimierza Wielkiego, w osiedlu Ślichowice, w Kielcach. Po-wstaną tam trzy nowoczesne budynki, z pięknym widokiem na malowniczą okolicę i przydomowymi ogródkami.

Spółka Becher, znana między innymi z takich widowiskowych inwestycji, jak budynki Becher Platinum, Becher Silver, czy Becher Eleven, których realizacja w ostatnich latach spektakularnie zmienia oblicze Kielc, już wkrótce przystępuje do kolejnych realizacji. Tym razem zbuduje tonące w zieleni osiedle mieszkaniowe na kieleckich Ślichowicach. Oryginalnie zaprojektowany kompleks budynków o kubicznych, czyli „pudełkowych" nowoczesnych kształtach wniesie na osiedlu zbudowanym z wielkiej płyty ożywczy powiew. Kielecka pracownia architektoniczna Detan, autor projektu, kolejny raz pokaże nowoczesne trendy w budownictwie.

MIESZKANIA DLA WSZYSTKICH

Budowa ruszy w lipcu bieżącego roku. Każdy z trzech budynków w kompleksie Becher Ogrody zbudowany będzie na planie prostokąta, z dłuższym bokiem ustawionym na wschód-zachód. Budynki będą ze sobą połączone w części podziemnej wspólnym garażem, na którym urządzony zostanie ogólnodostępny zielony ogród.

Budynki będą miały po cztery kondygnacje mieszkalne, a we wszystkich klatkach schodowych znajdą się cichobieżne windy. W sumie w trzech budynkach znajdzie się 80 mieszkań o powierzchni od 26 do 120 metrów kwadratowych. Lokale mieszkalne o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych będą dwupoziomowe. Na parterze w budynku, od ulicy strony Kazimierza Wielkiego będą znajdowały się cztery lokale usługowe z bezpośrednimi wejściami od zewnątrz.

W projektach zastosowano najnowsze rozwiązania instalacyjne i dobrej jakości elementy budowlane, które mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców.

BUDYNKI WTOPIONE W OTOCZENIE

Architekci zaprojektowali w budynkach ciekawe rozwiązania. Między innymi ryzalitowanie ścian elewacji, czyli zastosowanie elementów występujących poza główną ścianę budynku. Taki zabieg ożywia i urozmaica elewację, a także zwiększa powierzchnię pomieszczeń. Wykończenie elewacji w tonacji bieli oraz szarości sprawi, że obiekt nie będzie konkurował z otaczającą go przyrodą i sąsiednią zabudową. Nawiązaniem do otoczenia są też proste, kubiczne bryły budynków, które współgrają z sąsiadującą architekturą osiedla mieszkaniowego.

Z okien mieszkań zwróconych w stronę południową widać będzie Chęcińsko-Kielecki Park Krajobrazowy oraz klasztor na Karczówce. Blisko stąd będzie także do Rezerwatu Skalnego Ślichowice. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w lipcu bieżącego roku.

http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... kow-z-przy

Obrazek
pletwa

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Re: Becher - Becher Ogrody

Post autor: tomasz2719 » 26 lutego 2014, o 08:15

W którym to miejscu dokładnie?

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Re: Becher - Becher Ogrody

Post autor: CKfan » 26 lutego 2014, o 16:42

Na południe od Szajnowicza, na zachód od Kazimierza Wielkiego, w miejscu tej rudery.

https://maps.google.com/maps?saddr=Kazi ... ra=mr&z=19
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Re: Becher - Becher Ogrody

Post autor: Petras » 16 marca 2014, o 18:03

Pojawił się opis, wizualizacje i rzuty kondygnacji na stronie Wykonawcy: http://becher.pl/oferta.php?id=233 . A ostatnio już reklamy w prasie.

Trzy budynki mieszkalne przy ul. Kazimierza Wielkiego to nowoczesna architektura połączona z atrakcyjną lokalizacją. Z okien mieszkań zwróconych w stronę południową rozpościera się widok na Chęcińsko – Kielecki Park Krajobrazowy oraz klasztor na Karczówce. Bliskość Rezerwatu Skalnego Ślichowice jak również dużo terenów zielonych, gwarantuje dobre warunki mieszkalne dla preferujących aktywny miejski tryb życia.

Każdy z trzech budynków jest założony na planie prostokąta z dłuższym bokiem ustawionym w orientacji wschód-zachód. Budynki połączone są w części podziemnej wspólnym garażem, na którym urządzono ogólnodostępny zielony ogród.

Projektowany budynek mieszkalny jest prostopadłościenną bryłą z licznym ryzalitowaniem ścian elewacji. Prosta, kubiczna bryła pozwala współgrać z sąsiadującą architekturą osiedla mieszkaniowego. Wykończenie elewacji w tonacji bieli oraz szarości sprawia iż obiekt nie konkuruje z otaczającą go przyrodą i sąsiednią zabudową.
Budynki mają 4 kondygnacje mieszkalne, przy wszystkich klatkach schodowych znajdują się cichobieżne windy.

W zespole trzech budynków zaprojektowano 80 mieszkań o powierzchni od 26 m2 do 120 m2. Lokale mieszkalne o powierzchni powyżej 100 m2 przewidziano jako dwupoziomowe. Na parterze w budynku zlokalizowanym od ulicy Kazimierza Wielkiego przewidziano 4 lokale usługowe z bezpośrednimi wejściami od zewnątrz.
Wszystkie lokale zostały zaprojektowane z zastosowaniem najnowszych rozwiązań instalacyjnych i dobrej jakości elementów budowlanych dla zapewnia komfortowych i bezpiecznych warunków użytkowania.

Co się w Kielcach buduje? Nowa inwestycja na Ślichowicach

80 mieszkań powstanie w trzech nowych blokach u zbiegu ulic Szajnowicza-Iwanowa i Kazimierza Wielkiego na kieleckim osiedlu Ślichowice
Wybuduje je firma Becher. - Powstanie kompleks trzech budynków czterokondygnacyjnych, które będą połączone garażem podziemnym - zapowiada Andrzej Siłakiewicz, współwłaściciel Bechera. Będzie w nich 80 mieszkań o powierzchni od 26 do około 110 m kw. - W sześciu największych mieszkaniach będą dwupoziomowe salony z widokiem na Karczówkę. Między budynkami zaplanowano parking na 50 samochodów i tereny zielone - mówi Siłakiewicz.

Projekt wykonała kielecka firma Detan. Prace mają się rozpocząć w lipcu i zakończyć się zimą 2015 roku. - Już teraz rozpoczęliśmy rezerwacje mieszkań - informuje Andrzej Siłakiewicz.

Ceny metra kwadratowego w zależności od mieszkania wahają się między 4,4 a 4,8 tys. zł.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z2w971iUqS
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Re: Becher - Becher Ogrody

Post autor: Petras » 22 czerwca 2014, o 13:39

Teren już ogrodzony, budynek wyburzony (na zdjęciu z dnia wyburzania - środa, 18.06). Więcej zdjęć na stronie dot. wyburzeń: LINK
Obrazek
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Becher - Becher Ogrody

Post autor: spidimarcin » 31 sierpnia 2014, o 23:42

Widać już mury. Po poszerzeniu Szajnowicza budynek będzie bardzo blisko ulicy, a przynajmniej teraz tak mi się wydaję. Trzeba poczekać na efekt końcowy
Obrazek
Obrazek

Ash21
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, o 15:03

Re: Becher - Becher Ogrody

Post autor: Ash21 » 24 kwietnia 2016, o 12:19

.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2016, o 21:19 przez Ash21, łącznie zmieniany 1 raz.

Ash21
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, o 15:03

Re: Becher - Becher Ogrody

Post autor: Ash21 » 29 sierpnia 2016, o 19:04

Zaraz za osiedlem Gwarków jakąc w strone Malikowa. Ciężko w sumie powiedzieć pod co to zaliczać. Ślichowice to raczej nie są także ja nie wiem ;)

ODPOWIEDZ