HSD Chałupka & Becher - Starowapiennikowa

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1443
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

HSD Chałupka & Becher - Starowapiennikowa

Post autor: hey » 20 stycznia 2012, o 11:19

Nowak pisze:Na rogu Tarnowskiej i Wapiennikowej będzie kolejny salon samochodowy Romanowskich, Tobie zapewne chodzi o zabudowana działkę po Telekomunikacji Polskiej przy ul. Starowapiennikowej vis a vis Biedronki, którą Chałupka kupili jakiś czas temu. 300 mieszkań? to więcej niż maja 2 bloki na Barwinku razem wzięte, moim zdaniem nic takiego tam nie zmieszczą, sprawdź na satelicie.
To jest ta działka:
http://maps.google.pl/maps?q=kielce&hl= ... 6&t=h&z=19

Chyba można już wydzielić nowy temat związany z tą inwestycją,wkrótce rozpoczna się wyburzenia:

Zostali bez prądu. Zasilanie odłączył deweloper

Od tygodnia kilka rodzin z ul. Starowapiennikowej mieszka w domu bez prądu. Zasilanie odłączył deweloper, który obok chce budować blok i wcześniej próbował kupić ich lokale. - Nie robimy nikomu na złość - przekonuje.

- Nigdy nie myślałam, że coś takiego może nas spotkać. Teraz w zimie odcięli nam prąd, a przecież płacimy wszystkie rachunki - mówi Alicja Nogalska, jedna z właścicielek nieruchomości przy ul. Starowapiennikowej. Prowadzi mnie po ciemnej klatce schodowej i pobłyskuje latarką. Śmierdzi dymem, bo bez prądu nie działa wentylator przy piecu centralnego ogrzewania. - Córka z wnukiem to już się przeniosła do prababci. Bo jak tu mieszkać w ciemnicy z czterolatkiem - opowiada.

Na terenie, gdzie kiedyś była baza Telekomunikacji Polskiej mieszka cztery rodziny byłych pracowników TP. Trzy już w 2004 roku wykupiły na własność cały wolnostojący dom z 680-metrową, wydzieloną działką. - Korzystaliśmy z prądu i sieci cieplnej, która biegłą przez teren sąsiedniej działki, przy ul. Wapiennikowej wtedy należącej do TP. Nie było żadnych problemów z rozliczaniem, bo mieliśmy swoje liczniki. Poza tym telekomunikacja obiecała, że rozdzieli media, ale tego nie zrobiła - opowiada Nogalska.

W 2009 roku TP SA swoją działkę sprzedała. I powiadomiła, że teraz sąsiedzi muszą się rozliczać z nowym właścicielem, kieleckim Biurem Doradztwa Podatkowego. To pełnomocnik spółki HSD Chałupka & Becher, założonej przez trzech deweloperów. - I faktycznie tam płaciliśmy rachunki - podkreśla Nogalska.

Jesienią 2010 roku właścicieli domu czekała przykra niespodzianka. - Spadł śnieg, a kaloryfery były zimne. Okazało się, że właściciel sąsiedniej działki rozwiązał umowę na dostawę ciepła. Spotkaliśmy się z nim, ale dogadaliśmy się, stanęło na tym że zamiast korzystać z sieci ciepłowniczej, BDP kupiło nam piec centralnego ogrzewania - relacjonuje Nogalska.

Nie ukrywa, że w międzyczasie trwały negocjacje, bo deweloper chciał odkupić ich dom. - Nie mówiliśmy nie, ale nie dogadaliśmy się co do ceny. Za dom proponowali nam po niewykończonym mieszkaniu w nowym bloku i jakieś niewielkie pieniądze na ich wykończenie - opowiada Nogalska.

- W grudniu ubiegłego roku powiadomiono nas, że niestety nie możemy korzystać dłużej z przyłącza prądu, bo oni muszą zaczynać inwestycję. Doszło do kolejnego spotkania w siedzibie firmy i od jednego z pracowników usłyszeliśmy, że do końca marca prąd jeszcze nie będzie odłączony - relacjonuje Nogalska.

Ale pod koniec roku właściciele domu dostali pismo od HSD Chałupka & Becher, że w związku z rozpoczęciem wyburzania budynków na terenie ich działki, od 15 stycznia zostanie zlikwidowane przyłącze energetyczne. - Prąd wyłączono w praktyce jeszcze dwa dni przed tą data. Od tego czasu żyjemy przy świecach i tylko na kilka godzin włączamy generator prądu - opowiada Nogalska.

- Jest mi przykro, że doszło do wyłączenia zasilania, ale musieliśmy wybrać jakieś rozwiązanie, a każde było mniej lub bardziej złe - mówi Andrzej Siłakiewicz z HSD Chalupka & Becher.

Zaznacza, że z właścicielami domu przy Starowapiennikowej nigdy nie zawarto umowy na dostarczanie prądu. - To nie nasza wina, że ci państwo nie zrobili nic, żeby przez dwa lata nie uregulować swoich spraw z zakładem energetycznym. Przecież mówiliśmy o tym. Tymczasem my musieliśmy płacić po 4 tys. złotych za prąd, a dostawaliśmy tylko 500 złotych od nich - tłumaczy Siłakiewicz.

Wyjaśnia, że resztę zużywali bezprawni użytkownicy innych lokali. - A inaczej nie dało się tego prądu odłączyć jak dla całości - zaznacza.

Dlaczego więc deweloperzy tak długo tolerowali ten stan i prąd wyłączyli dopiero teraz gdy zaatakowała zima? - Liczyliśmy że dojdziemy do porozumienia w sprawie zakupu domu i działki. Byliśmy umówieni na taki zakup, a dwie z trzech rodzin się zgodziły, bo oferowaliśmy metr mieszkania w nowym budynku za metr mieszkania w starym domu oraz pieniądze. Ale w grudniu jedna z pań zerwała rozmowy - odpowiada. Zaznacza, że nie są już zainteresowani zakupem domu. - Zleciliśmy zmianę projektu. Nie możemy dłużej czekać, bo to trwa już drugi rok - uzasadnia. I zaprzecza, że odłączenie prądu zimą miało wymusić jakąś decyzję. - Nie robimy nikomu na złość, a decyzja była trudna, podjęta przez trzech deweloperów. Liczymy, że jesienią ruszy budowa około 300 mieszkań i jak najszybciej musimy zacząć wyburzenia. Poza tym ostatnio podskoczyły podatki od nieruchomości i wyburzenie niepotrzebnych budynków też pozwoli na uniknięcie części tych opłat - tłumaczy Siłakiewicz. Dodaje, że deweloperzy proponowali poprowadzenie do budynku przy Starowapiennikowej zasilania od stacji trafo na ich terenie.

Sąsiedzi z tej oferty jednak nie skorzystają. - Byliśmy już w zakładzie energetycznym i Miejskim Zarządzie Dróg. Trafiliśmy na bardzo życzliwych ludzi. Mamy obietnice, że prąd będzie szybko podłączony od drugiej strony, przez drogę - mówi Alicja Nogalska.

Więcej... http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z1jzalVgU6

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=913

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 26 marca 2012, o 14:38

Wymyśl nazwę nowego osiedla w Kielcach i wygraj tysiąc złotych!

W Kielcach powstanie nowe osiedle mieszkaniowe. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka znanych deweloperów - HSD Chałupka i Becher. Autora najlepszej propozycji jego nazwy dostanie nagrodę pieniężną.

Dwa nowoczesne, zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Dobra Forma, siedmiokondygnacyjne budynki mieszkalne z wentylacją hybrydową, cichobieżnymi windami i podziemnymi garażami zbudowanych zostanie przy ulicy Starowapiennikowej 42A w Kielcach. Ich budowa ruszy jesienią tego roku.

W budynkach na ogrodzonym terenie zaprojektowano wygodne, słoneczne mieszkania, o atrakcyjnych metrażach i układach funkcjonalnych. Każde mieszkanie ma balkon lub taras. Okna mieszkań skierowane będą na południe lub południowy zachód. We wszystkich budynkach ma być łącznie około 300 mieszkań o powierzchni od 35 do 80 metrów kwadratowych. Budowa podzielona zostanie na dwa etapy, pierwszy rozpocznie się jesienią tego roku. Oddanie całej inwestycji planowane jest na 2013 rok.

Osiedle nie ma jeszcze nazwy, dlatego deweloperzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najbardziej oryginalną nazwę i logo. Może wziąć w nim udział każdy, a autor najlepszej propozycji otrzyma nagrodę pieniężną o wartości 1000 złotych. Konkurs rozpoczyna się we wtorek, 27 marca, a kończy 2 kwietnia 2012 roku. Wszystkie projekty prosimy kierować na adres mailowy inwestycje@becher.pl.
Obrazek
Tak wygląda na wizualizacji planowana przy ulicy Starowapiennikowej w Kielcach.
:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 82216.html

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5703
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 26 marca 2012, o 15:35

Bloki fajne ale miejsce beznadziejne.
Jaka by nie była nazwa tego "osiedla" to i tak każdy będzie mówił Barwinek.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 26 marca 2012, o 20:17

Mega moloch. Wizualizacja piękna, drzewka i zielono. Ciekawe, że dostali papiery na 7 kondygnacji jak sąsiednie bloki mają 5.

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 27 marca 2012, o 09:14

Uwielbiam wizualizacje nie pokazujące rzeczywistego otoczenia (w tym przypadku szaro-buro-ponure bloki Barwinka). Ciekawe jak blisko istniejącej zabudowy powstanie to "osiedle" (a propos - znowu 2 budynki nazywane są osiedlem!).

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 27 marca 2012, o 10:50

Nowak pisze:Mega moloch. Wizualizacja piękna, drzewka i zielono. Ciekawe, że dostali papiery na 7 kondygnacji jak sąsiednie bloki mają 5.
Niedaleko są 11 -kondygnacyjne, a Becher&Chalupka mają przebicie :wink: w magistracie.

A co do nazwy - ja proponuję UNPLUGGED.
Jeżpir

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 27 marca 2012, o 18:02

Tak, wiem, że są nie daleko, ale nie znajdują się w obszarze analizowanym na podst. którego wydaje się ( powinno wydawać się) WZ-kę. Nijak się to ma do dobrego sąsiedztwa. Sąsiedzi nic nie zaskarżyli w trakcie "kompletowania pozwoleń"?

pnow
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2011, o 07:52
Lokalizacja: Masłów/Kielce

Post autor: pnow » 30 marca 2012, o 21:50

mieszkania będą usytuowane od południa i poł-zach. A co będzie od północy :?:

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 30 marca 2012, o 21:58

Nowak pisze:Tak, wiem, że są nie daleko, ale nie znajdują się w obszarze analizowanym na podst. którego wydaje się ( powinno wydawać się) WZ-kę. Nijak się to ma do dobrego sąsiedztwa. Sąsiedzi nic nie zaskarżyli w trakcie "kompletowania pozwoleń"?
Ze spółdzielnią trwały rozmaite pertraktacje - podobno wymienili się fragmentami działek, co prawdopodobnie będzie skutkować wycięciem przez spółdzielnię drzew pod parking :? Sami mieszkańcy bloków chyba nie interesowali się tym zbyt mocno. Mam koleżankę w najbliższym inwestycji bloku na Barwinku - o wysokości sąsiada dowiedziała się dopiero z artykułu w Echu.
Z mojego egoistycznego punktu widzenia :wink: czyli biorącego pod uwagę jedynie krajobraz, to dobrze że budynek będzie wysoki. Zasłoni koszmarnie brzydkie bloki na Barwinku i nada Wapiennikowej rys wielkomiejskości. Chociaż jego architektura jest niestety taka sobie... Pocieszam się, że wykonanie może wyjść lepiej niż wizualizacja (tak jak na IX Wieków)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 18 kwietnia 2012, o 11:57

Konkurs na nazwę nowego osiedla w Kielcach rozstrzygnięty

Wiemy już jak nazywać się będzie nowe osiedle przy ulicy Starowapiennikowej w Kielcach oraz jakie będzie logo inwestycji. Autorzy najlepszej propozycji jego nazwy dostaną nagrody pieniężne.

W Kielcach jesienią tego roku rozpocznie się budowa po nowego osiedla mieszkaniowego. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka znanych deweloperów - HSD Chałupka i Becher.

Dwa nowoczesne, zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Dobra Forma, siedmiokondygnacyjne budynki mieszkalne z wentylacją hybrydową, cichobieżnymi windami i podziemnymi garażami zbudowanych zostanie przy ulicy Starowapiennikowej 42A w Kielcach.

W konkursie na nazwę osiedla propozycji było wiele, na przykład: Osiedle Przyjażń, Osiedle Wapienne, Osiedle Mineralne, Dolina Szczęścia, Mirada, „Nasz Barwinek”, Osiedle Arlekin, Galaxy, Willedia, Osiedle Premium,Osiedle Felicita, Zielony Zakątek, Zielone Wzgórze, Osiedle Karmelowe, Imperium, Osiedle Chaber, Nowe Dwory, Osiedle Bajkowe.

Spośród tych propozycji wyłoniono zwycięzcę. Został nim Artur Ozdoba za nazwę „Nasz Barwinek”. Grupa Kreatywna P&P Piotr Więcek zdobyła uznanie jury za logotyp oparty na bryle oraz układzie konstrukcyjnym powstającego osiedla. Obaj zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości po 500 złotych.


:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 83841.html

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5703
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 18 kwietnia 2012, o 13:56

Fajna i oryginalna nazwa :P

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 19 kwietnia 2012, o 21:32

Ja proponowałem "Barwinek Ekstra".
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1443
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 27 kwietnia 2012, o 18:56


pnow
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2011, o 07:52
Lokalizacja: Masłów/Kielce

Post autor: pnow » 24 maja 2012, o 22:12

ciekawe kiedy ruszy strona. Może ktoś podrzuci mapkę w którym dokładnie miejscu to będzie

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 25 czerwca 2012, o 11:59

Trwa przygotowanie terenu pod inwestycję.

ODPOWIEDZ