Osiedle Leszczyńska

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Osiedle Leszczyńska

Post autor: Autor » 4 stycznia 2011, o 02:25

Koncepcja architektoniczna zagospodarowania terenu przy ul.Leszczyńskiej i Domaszowskiej w Kielcach na Zespół Zabudowy Wielorodzinnej. Autor Chodor Projekt. Robione pewnie na potrzeby WZ dla wlasciciela terenu.

Obrazek

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=760
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2013, o 20:06 przez Autor, łącznie zmieniany 3 razy.

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 4 stycznia 2011, o 16:48

Czy to chodzi o ten teren między ulicami Leszczyńską i Domaszowską oraz Poleską i Śląską? Słyszałem kiedyś o planach MPEC, który miał tam budować nową siedzibę.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 13 marca 2011, o 21:06

RPZ sprzedaje działkę. Chce minimum 9,5 mln zł

Działkę u zbiegu ulic Domaszowskiej i Leszczyńskiej sprzedaje Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni. Cena wywoławcza to 9,5 mln zł. Miejska spółka podjęła nadzwyczajne kroki, aby o przetargu wszyscy się dowiedzieli.

Teren wystawiony na licytację to w sumie cztery działki i łącznej powierzchni prawie 2,2 ha. Władze RPZ nie ograniczyły się do przygotowania ogłoszenia. Uzyskały warunki zabudowy dla każdej z czterech działek, które przewidują budowę tam osiedla mieszkalnego z funkcją usługową dla siedmiu pięcio- i sześciokondygnacyjnych bloków. Wysłały też indywidualną ofertę z opisem nieruchomości i folderem do 150 firm deweloperskich. A ogłoszenia zamówiły w "Polityce", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej" i specjalistycznym piśmie "Eurobuild".

Pieniądze są RPZ-towi potrzebne, bo Skanska już weszła na budowę nowego biurowca i magazynów spółki przy ul. Sandomierskiej. Inwestycja będzie kosztować 18 mln zł, termin zakończenia to koniec listopada tego roku.

Działka należała kiedyś do miasta i nie udało się jej sprzedać mimo kilkakrotnych prób. Co będzie, jeśli nie znajdą się chętni i tym razem? - Teraz mam głosy od deweloperów, którzy żałują, że nie kupili jej wcześniej, kiedy cena była atrakcyjniejsza. Mam dość dużą nadzieję, że przetarg się zakończy sukcesem. A jeśli nie, mamy dwa wyjścia, przecenić teren lub go sprzedać po kawałku - mówi Michał Miszczyk, prezes RPZ.

Ale od razu dodaje, że chciałby uniknąć takiego rozwiązania. - Wolelibyśmy sprzedać teren w całości, żeby jeden deweloper zbudował tam harmonijne osiedle. Choć mam sygnały telefoniczne, że zainteresowani pytają się właśnie o kupno kawałka. Ale może zawiążą konsorcjum, zobaczymy - dodaje Miszczyk.

Sprawa rozstrzygnie się już 11 kwietnia, kiedy o godz. 10 zabrzmi dźwięk młotka obwieszczając początek licytacji.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ln_zl.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 19 marca 2011, o 08:23

Biuro Projektów Budownictwa Chodor Projekt Spółka z o.o. w Kielcach jest właścicielem praw autorskich opracowania „Koncepcja architektoniczna zagospodarowania terenu (działek) RPZ Sp. z o.o. przy ul. Leszczyńskiej i Domaszowskiej w Kielcach na zespół zabudowy wielorodzinnej”
Obrazek

Warunki przetargu :arrow: http://www.zielen.kielce.pl/news.php?si ... 1439&m_id=

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 13 kwietnia 2011, o 08:04

Działka przy Leszczyńskiej wciąż na sprzedaż

Po raz kolejny Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni próbowało wczoraj sprzedać działkę przy ulicy Leszczyńskiej w Kielcach. Bez rezultatu. Cena 9 mln zł odstraszyła potencjalnych kupców.

- Nie ma innego wyjścia, jak podzielić działkę i tak ją sprzedać - mówi Michał Miszczyk, prezes RPZ. Cała działka ma dwa hektary. Prezes Miszczyk przymierza się do sprzedaży czterech części po 3-7 tys. m kw. Podkreśla jednak, że taki podział grozi niezachowaniem jednolitego charakteru działki. - Możemy jeszcze czekać na polepszenie koniunktury albo przecenić działkę. Ale wtedy nie byłoby to opłacalne - tłumaczy Miszczyk.

Miasto przekazało spółce nieruchomość przy ul. Leszczyńskiej, aby tam mogła wybudować nową siedzibę. Jednak zrezygnowano z tego projektu. - Działka na Leszczyńskiej nadaje się bardziej pod budowę osiedla niż lokowanie tam spółki o takim charakterze działalności - podkreślał prezes RPZ.

Nowa siedziba RPZ przy ulicy Sandomierskiej ma być gotowa jesienią tego roku, dlatego spółka chce sprzedać dwuhektarową nieruchomość przy ul. Leszczyńskiej.
Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... zedaz.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 21 lutego 2012, o 19:20

Działka przy Leszczyńskiej znów na sprzedaż

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni w Kielcach o 30% obniżyło cenę wywoławczą nieruchomości, położonej między ulicami Leszczyńską i Domaszowską. Działka już dwa razy była wystawiana na sprzedaż, ale przetargi nie zostały rozstrzygnięte.
Pierwsza próba jej zbycia, podjęta w kwietniu ubiegłego roku nie powiodła się z powodu braku chętnych. Wówczas wystawiono grunt za prawie 9,5 miliona złotych. Podobnym wynikiem zakończył się drugi przetarg, w którym, aby zachęcić potencjalnych inwestorów teren podzielono na pięć części. Ceny wahały się od miliona trzystu tysięcy złotych za najmniejszą działkę, do ponad trzech milionów za największą.

Teraz Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni przystąpiło do trzeciej próby sprzedaży- informuje Dariusz Bulski- kierownik działu handlowego w RPZ. Preferowane będą oferty zakupu wszystkich nieruchomości. Propozycje można składać do 12 kwietnia. Cena wywoławcza największej nieruchomości wynosi ponad 2 miliony dwieście tysięcy złotych, natomiast najmniejszej- niecały milion.

Warunki zabudowy przewidują na tym terenie budownictwo wielorodzinne z funkcją usługową

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Dzialk ... 6b603.html
Ostatnio zmieniony 18 marca 2012, o 11:06 przez Sirek1, łącznie zmieniany 1 raz.

citizen
Posty: 7
Rejestracja: 4 czerwca 2009, o 10:25

Post autor: citizen » 24 lutego 2012, o 12:24

wątpliwa sprawa, żeby ktoś to wziął w całości ale chciałbym się mylić

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 5 marca 2012, o 22:34

Skoro tych działek nikt nie chce wziąć, to dlaczego miasto nie wybuduje na nich domów dla seniorów w jednym miejscu a nie sprzeda działek porozwalanych po całym mieście na których ma zamiar budować dla nich domy? MOPR będzie miał pensjonariuszy w jednym miejscu i będzie można nawet urządzić tam jakiś całodobowy gabinet lekarski.
Miejsce się nadaje bo okolica spokojna a niedaleko giełda rolna gdzie można tanio zakupy zrobić.
A jeśli teren za duży, to przecież można tam też wybudować mieszkania komunalne.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 marca 2012, o 22:37

To nie jest dobre miejsce, a masmix kiedys bardzo dobrze zwrocil uwage na to, ze takie bloki powinny powstawac w miejscach dobrze skomunikowanych transportem publicznym, blisko przystanku, obiektow sluzby zdrowia i sklepow. Zadna lokalizacja tego kryterium nie spelnia.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 5 marca 2012, o 22:50

1) obok jest przystanek 13 a więcej autobusów na Sandomierskiej
2) ludzie leczą się po całym mieście więc ciężko stwierdzić koło którego obiektu służby zdrowia umiejscowić. Zaproponowałem też, żeby powstał gabinet lekarski.
3) obok jest giełda rolna na której można kupić wszystko. Niedaleko Tesco, Lidl i cośtamjeszcze na Legnickiej.
Po co ciągle obniżać cenę i na siłę sprzedawać działkę, skoro można wybudować domy dla seniorów w jednym miejscu, co obniży koszty ich funkcjonowania. Ich mieszkańcy będą mogli się integrować, organizować wspólne wycieczki czy nawet grille. Jak porozwalają te domy seniora po całych Kielcach to trzeba będzie pozatrudniać dodatkowych pracowników w MOPRze żeby każdy dom był obsadzony. Przecież to również strata lokalu, bo gdzieś taki pracownik musi siedzieć.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 marca 2012, o 00:07

0,4 lub 0,5km do przystanku, to nie jest odpowiednia odleglosc dla mieszkancow, tym bardziej starszych, a wiadomo, ze RPZ dzialki na rzecz miasta juz nie odda, bo nie jest to w ich interesie.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 kwietnia 2012, o 09:59

Kolejna próba zbycia kieleckiej nieruchomości

Trzy oferty wpłynęły w przetargu ogłoszonym przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni w Kielcach na sprzedaż nieruchomości położonej między ulicami Leszczyńską i Domaszowską. Obecnie oferty bada komisja przetargowa.
Zgodnie z regulaminem w terminie czternastu dni od daty otwarcia ofert nastąpi rozstrzygnięcie przetargu, poinformował Dariusz Bulski – kierownik działu handlowego w RPZ.

Jak informowaliśmy po dwóch nieudanych próbach zbycia nieruchomości Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni obniżyło jej cenę o 30%. Pierwsza próba sprzedaży, podjęta w kwietniu ubiegłego roku nie powiodła się z powodu braku chętnych. Wówczas wystawiono cenę prawie 9, 5 miliona złotych. Podobnym wynikiem zakończył się drugi przetarg, w którym, aby zachęcić potencjalnych inwestorów teren podzielono na pięć części. Ceny wahały się od ponad miliona trzystu tysięcy złotych za najmniejszą działkę do ponad trzech milionów za największą.

Obecnie cena wywoławcza największej nieruchomości wynosiła ponad 2 miliony dwieście tysięcy złotych. Natomiast najmniejszej 923 tysiące 400 złotych. Na razie nie wiadomo czy potencjalni inwestorzy są zainteresowani kupnem całości czy pojedynczych działek.

Warunki zabudowy przewidują na tym terenie budownictwo wielorodzinne z funkcją usługową

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Kolejn ... 833cb.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 20 kwietnia 2012, o 08:17

Działka na KSM sprzedana. Będzie nowe osiedle


Dopiero w trzecim przetargu udało się sprzedać działki przy ul. Leszczyńskiej w Kielcach. Za 8,1 mln zł kupiła je radomska firma budowlana Łucz-Bud.

- Chcieliśmy je sprzedać za 10 milionów, ale rynek zweryfikował cenę - przyznaje Michał Miszczyk, prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni w Kielcach.

Po dwóch nieudanych przetargach RPZ zdecydował, że obniży cenę wywoławczą o 30 procent, do 7,2 mln zł. - Ostatecznie jednak firma Łucz-Bud z Radomia zaproponował 8,1 mln zł - tłumaczy Miszczyk.

Radomska spółka wybudowała w Kielcach m.in. wieżowiec przy ul. Jagiellońskiej. Na Leszczyńskiej planowane jest osiedle mieszkaniowe. - Gotowa jest koncepcja zabudowy przygotowana dla nas, która spodobała się prezesowi firmy Łucz-Bud. Być może zostanie ona zrealizowana - dodaje Miszczyk.

Jarosław Mucha, wiceprezes zarządu biura Chodor-Projekt, które ją przygotowało przyznaje, że do konkretnych rozmów jeszcze nie doszło. - Ale jesteśmy zainteresowani współpracą - mówi. Jeśli firmy się dogadają, to przy Leszczyńskiej będzie kilka budynków z najwyżej sześcioma kondygnacjami i garażami podziemnymi.


Więcej... http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... acja_.html

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5696
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 9 grudnia 2012, o 21:42


Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 9 grudnia 2012, o 22:43

Jest OKI - proste, schludne i bez wydziwiania.
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

ODPOWIEDZ