KTBS - Puscha (Ślichowice) II

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 21 lutego 2013, o 20:30

Będą nowe bloki na Ślichowicach. Budowa ruszy w marcu?

Firma Dorbud SA wybuduje dla Kieleckiego TBS trzy bloki na os. Ślichowice. Koszt inwestycji to ponad 19 mln złotych. - Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, budowa rozpocznie się na początku marca - zapowiada Krzysztof Obratański, prezes KTBS.
W czwartek Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego podpisało umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Dorbud. - Przy ulicy Puscha zbudujemy trzy budynki na 151 mieszkań, będą gotowe do 20 sierpnia 2014 roku - mówi Obratański. Tłumaczy, że KTBS ma w planach kolejne inwestycje. - Jest już decyzja o warunkach zabudowy na następne trzy budynki na Ślichowicach. Jest więc szansa, że powstaną kolejne mieszkania - dodaje prezes Kieleckiego TBS.

Większość lokali ma już najemców. - Dominują młode małżeństwa, rodziny z małymi dziećmi, jedna trzecia mieszkała dotychczas poza Kielcami i decyduje się na przeprowadzkę - opowiada Obratański.

Jego zdaniem inwestycja to połączenie tradycji z nowoczesnością. - Z jednej strony klasyczna bryła, z drugiej ciekawe rozwiązania, np. doskonała ochrona termiczna z dodatkowymi warstwami ocieplenia. To pozwoli, by eksploatacja była względnie tania - mówi prezes KTBS.

Wizualizacje :arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... arcu_.html

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 lutego 2013, o 20:43

Wizualizacje są nieaktualne, kolorystyka elewacji jarmarczno-tańcząco-śpiewająca. Każdy blok inny.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 27 maja 2013, o 09:48

Kielecki TBS buduje na Ślichowicach. Powstanie 150 mieszkań

Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego na budowie nowego osiedla przy ul. Puscha odbędzie się 29 maja.
W uroczystości wezmą udział prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz przedstawiciele przyszłych najemców i właścicieli, wybrani spośród osób z najdłuższym stażem oczekiwania.

Firma Dorbud SA wybuduje dla Kieleckiego TBS trzy bloki na os. Ślichowice. Łącznie powstanie prawie 150 mieszkań, 36 garaży i niezbędna infrastruktura towarzysząca. Koszt inwestycji to ponad 19 mln zł. Ma być gotowa do 20 sierpnia 2014 roku.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... e_150.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 29 maja 2013, o 20:16

Wmurowano kamień węgielny pod budowę trzech bloków TBS

Kamień węgielny pod budowę trzech bloków Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wmurowano dziś na działce, przy ulicy Puscha. Domy postawi firma Dorbud. W 3 budynkach będzie łącznie 7,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W pobliżu budynku powstaną również drogi, parkingi, plac zabaw oraz wielofunkcyjne boisko sportowe.
Prezes KTBS podkreśla, że to pierwsze inwestycje towarzystwa od siedmiu lat. Wyjaśnia, że najemcy lokali będą mogli stać się ich właścicielami, po spłacie kredytu, którego raty będą wliczane w opłaty czynszowe.

Wśród uczestników dzisiejszej uroczystości byli przyszli najemcy lokali. Niektórzy z nich, np. Krzysztof Jeżoła i Jerzy Urbaniak na swoje lokum w zasobach KTBS czekają od 9 lat.

Za mieszkanie przy ulicy Puscha trzeba zapłacić połowę wartości. Pozostała część będzie spłacana w miesięcznych ratach, przez 30 lat. Ostateczna cena metra kwadratowego mieszkania, oddawanego w podwyższonym stanie deweloperskim wyniesie niewiele ponad 3 tys. złotych. W nowych budynkach powstanie 150 mieszkań. Mają być gotowe w sierpniu 2014 roku. KTBS ma też pozwolenie na postawienie 3 kolejnych bloków, niewykluczone, że zostaną one zbudowane po zakończeniu obecnej inwestycji.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Wmurow ... 4d163.html

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Post autor: Petras » 8 czerwca 2013, o 09:27

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 1 stycznia 2014, o 19:59

Pogoda sprzyja inwestycji KTBS

Dzięki sprzyjającej pogodzie, szybciej niż planowano udało się zakończyć budowę trzech bloków Kieleckiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego na osiedlu Ślichowice. Budynki są już w stanie surowym, a na jednym z nich rozpoczęto układanie elewacji. Prezes KTBS - Krzysztof Obratański informuje, że trwa tam montaż instalacji elektrycznej i gazowej. Wszystkie mieszkania mają już właścicieli, którzy odbiorą w czerwcu klucze. Oficjalnie nieruchomości ze 148 lokalami zostaną oddane do użytku 22 sierpnia.

"Na razie nie chcemy zmieniać tej daty i niczego przyśpieszać, żeby inwestor spokojnie zakończył odbiory"- wyjaśnia Krzysztof Obratański. Prezes KTBS przypomina, że inwestycja była finansowana z komercyjnego kredytu. Dotychczas, Towarzystwo budowało za pieniądze z preferencyjnych pożyczek Banku Gospodarstwa Krajowego. Od kilku lat nie są one jednak przyznawane.

Zmieniły się także zasady przydzielania lokali. Osoba zainteresowana zamieszkaniem w zasobach KTBS, musiała wpłacić połowę przewidywanych kosztów inwestycji. Pozostałą część będzie spłacać w miesięcznych ratach, przez 30 lat. Po zamknięciu kredytu, mieszkanie przejdzie na własność lokatora. Dotychczas, nie było to możliwe. W związku z dużym zainteresowaniem, zarząd KTBS zdecydował o budowie kolejnego bloku.
Obrazek
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-19580

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: KTBS - Puscha (Ślichowice) II

Post autor: Sirek1 » 28 sierpnia 2014, o 13:03

Bloki Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z nowoczesnymi rozwiązaniami

Trzy bloki Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Puscha w Kielcach są już gotowe. Zastosowano w nich ciekawe rozwiązania techniczne. NA przykład do jednego z budynków prowadzi zewnętrzna winda.
Plac zabaw
Przy ulicy Puscha w Kielcach powstały trzy bloki budowane przez Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Na terenie osiedla jest też plac zabaw, a w przyszłości powstanie boisko.


– W przyszłym tygodniu lokatorzy otrzymają klucze – informuje Krzysztof Obratański, prezes Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. – Bloki są już gotowe, trwają prace wykończeniowe, ale już poza budynkami i przy urządzaniu terenu. Firma Dorbud ma czas do 31 sierpnia i dotrzyma terminu. A mu już rozpoczęliśmy odbiory techniczne mieszkań.

W osiedlu powstały trzy bloki, każdy o czterech kondygnacjach. Do dwóch z nich prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych czy rodziców z dziećmi w wózku. Przy trzecim budynku wybudowano windę, która dowiezie do pierwszej kondygnacji, a dalej są już podjazdy. – Ten blok znajduje się na wysokiej skarpie i tylko takie rozwiązanie mogło powstać obok schodów. Dźwig jest monitorowany – dodaje.

Dowiedz się: Dla kogo są mieszkania w TBS i ile kosztują

W blokach jest 151 mieszkań, różnej wielkości. – Gdy bloki były projektowane było największe zapotrzebowanie na kawalerki. Po rozpoczęciu naboru wniosków okazało się, że zainteresowanie jest dużymi mieszkaniami. W takiej sytuacji połączyliśmy kilka kawalerek – wyjaśnia.

Bezpieczna wentylacja mieszkań

Liczniki wszystkich mediów i skrzynka elektryczna zostały ukryte w szafach na klatkach schodowych. W mieszkaniach zastosowano wentylację hybrydową, która oparta jest na grawitacji w normalnych warunkach atmosferycznych. Jeśli w kanale jest zastój powietrza albo cofa się ono, to wówczas włączy się wentylacja mechaniczna. Dzięki temu w łazienkach i kuchni można było zastosować mniejsze kartki wentylacyjne.

Klatki schodowe zostały dodatkowe ocieplone i zaizolowane od mieszkań, aby ciepło nie uciekało z lokali.
– Budynek został bardzo dobrze zabezpieczony przed stratami ciepła. W mieszkaniach nie ma jego opomiarowania, lokatorzy przez 2–3 lata będą płacić za ciepło od powierzchni pomieszczeń. A potem zdecydują, czy chcą zostać przy tym wariancie, czy wolą założyć liczniki. W pierwszych latach eksploatacji budynku nie jest wskazane oszczędzanie ciepła, wręcz zachęcamy lokatorów do grzania. W wychłodzonych nowych budynkach może pojawić się grzyb. Mamy już takie doświadczenia w innych naszych osiedlach.

Radzimy: Jak zapewnić właściwą wentylację mieszkania

Losowanie garaży

W każdym budynku znajduje się 12 garaży. – Na pewno w pierwszej kolejności otrzymają je rodziny z osobami niepełnosprawnymi, mamy trzy takie osoby. Pozostałe garaże rozlosujemy, ponieważ jest więcej chętnych niż boksów. Na razie będziemy je dzierżawić, a za kilka lat sprzedamy – informuje.

Na terenie osiedla wybudowano duży plac zabaw wyłożony miękką kolorową nawierzchnią. Obok wyznaczono teren pod boisko. – Na razie zostanie obsiany trawą, będzie można tu grać w piłkę czy rozłożyć koc i opalać się. A za 2–3 lata powstanie boisko – zapewnia.

Osiedle nie będzie ogrodzone. – Tylko w jednym miejscu ustawiliśmy parkan, jest tu dość wysoka skarpa i na przykład po ciemku można jej nie zauważyć i stoczyć się – dodaje.

Między blokami przewidziano mnóstwo zieleni, głównie krzewów. Ale będą też drzewa jak brzozy, klony, czy wierzby. Wsadzane są kilkuletnie dorodne okazy.

Będą kolejne bloki

W osiedlu zaprojektowano 6 bloków, ale nie powstanie jeszcze jeden lub dwa. – W pobliżu naszego terenu ma powstać droga, której miasto nie planowało, gdy powstawał projekt osie-dla. Teoretycznie zmieścimy jeszcze trzy bloki, ale nie chcemy ich stawiać tak blisko siebie jak robią to deweloperzy czy narażać mieszkańców na bliskie sąsiedztwo ulicy. Dlatego zweryfikujemy nasze plany. Na mieszkanie u nas czeka już 200 osób – dodaje prezes.

Aby dostać takie mieszkanie, lokator musi pokryć połowę kosztów inwestycji. Pieniądze trzeba wpłacić do momentu otrzymania kluczy, a na pozostałą część Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zaciągnie kredyt, który spłaca mieszkaniec. Po uregulowania wszystkich rat mieszkanie stanie się własnością lokatora.

– To duże ułatwienie dla osób, które mają część pieniędzy na mieszkanie, bo na przykład pracują za granicą ale nie mają zdolności kredytowej, więc nie kupią lokalu od dewelopera – przyznaje.

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... -rozwiazan

gawelek13
Posty: 53
Rejestracja: 28 września 2006, o 22:10
Lokalizacja: Kielce

Re: KTBS - Puscha (Ślichowice) II

Post autor: gawelek13 » 11 września 2014, o 07:14

Kielecki TBS ma pomysł, jak tanio budować mieszkania

Wręczono klucze do mieszkań wybudowanych przez Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. To spełnienie marzeń o własnym M dla rodzin, które nie mają zdolności kredytowej, by zaciągnąć kredyt hipoteczny.

– Trzy ostatnie noce nie spałam, tak się cieszyłam, że w końcu będziemy mieli mieszkanie – mówi Halina Rogacka, która w środę otrzymała klucze do nowego mieszkania wybudowanego przez Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Jak dostać takie mieszkanie?
Lokator musi pokryć połowę kosztów inwestycji. Pieniądze trzeba wpłacić do momentu otrzymania kluczy, a na pozostałą część Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zaciągnie kredyt, który spłaca mieszkaniec. Po uregulowania wszystkich rat mieszkanie stanie się własnością lokatora.
– To duże ułatwienie dla osób, które mają część pieniędzy, na mieszkanie, bo na przykład pracują za granicą ale nie mają zdolności kredytowej, więc nie kupią lokalu od dewelopera – przyznaje Krzysztof Obratański, prezes Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

– To dla nas wielki dzień, przede wszystkim dla Sylwii, naszej niepełnosprawnej córki, która porusza się na wózku i wymaga ciągłej opieki. Teraz mieszkamy na VIII piętrze a nowe mieszkanie jest na parterze i z podjazdem. Będzie one nasze, a nie wynajęte. To ważne, aby Sylwia miała swoje mieszkanie, gdy nas zabraknie. Nie wyobrażam sobie, aby trafiła kiedykolwiek do zakładu – mówią Halina i Ryszard Rogaccy. – Mieszkanie ma aż 62 metry. Jest z niego cudowny widok. Pieniądze udało się nam zebrać dzięki pomocy wielu przyjaciół Ali, Mietka i innych.

W osiedlu przy ulicy Puscha Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybudowało trzy bloki, a w nich blisko 150 mieszkań. W środę trzy rodziny odebrały uroczyście klucze.

– Osiedle o wartości 23 milionów złotych powstało bez angażowania publicznych pieniędzy. Lokatorzy zaufali nam, miejskiej spółce i przekazali 10 milionów złotych, pokrywając prawie połowę kosztów. Na pozostałą część wzięliśmy kredyt, który spłacą mieszkańcy stając się właścicielami mieszkań – mówi Krzysztof Obratański, prezes Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. – Z nowych bloków powinny się cieszyć także nasi dotychczasowi lokatorzy, ponieważ stałe koszty utrzymania osiedli będą rozłożone na większą liczbę mieszkań.

Klucze wręczył prezydent Kielc Wojciech Lubawski. – Poprzedni sposób finansowania budowy mieszkań wydał mi się niesprawiedliwy, ponieważ lokatorzy mimo spłacenia kredytu w czynszu nie stawali się właścicielami mieszkań. Stąd zmiana sposobu finansowania, a lokatorzy tych bloków praktycznie po podpisaniu umowy są właścicielami. Mam nadzieję, że mieszkający tu ludzie będą szczęśliwi – dodał.

Osiedle zostało poświęcone przez proboszcza parafii Błogosławionego Jerzego Matulewicza, Bogdana Pękackiego.

W blokach jest 151 mieszkań, różnej wielkości, od kawalerek po ponad 60-metrowe lokale. Budynki są wyposażone w podjazdy dla osób niepełnosprawnych a jeden, w zewnętrzną windę. W każdym budynku znajduje się 12 garaży. W pierwszej kolejności otrzymają je rodziny z osobami niepełnosprawnymi. Pozostałe boksy zostaną rozlosowane.

Na terenie osiedla wybudowano duży plac zabaw wyłożony miękką kolorową nawierzchnią. Obok wyznaczono teren pod boisko. Między blokami posadzono mnóstwo zieleni, głównie krzewy, ale są też drzewa jak brzozy, klony, czy wierzby. Wsadzone są kilkuletnie dorodne okazy.

W osiedlu zaprojektowano 6 bloków, ale prawdopodobnie powstanie jeszcze jeden lub dwa. – W pobliżu naszego terenu powstanie kiedyś droga, której miasto nie planowało, gdy projektowano osiedle. Teoretycznie zmieścimy jeszcze trzy bloki, ale nie chcemy ich stawiać tak blisko siebie, jak robią to deweloperzy, czy narażać mieszkańców na bliskie sąsiedztwo ulicy. Dlatego zweryfikujemy nasze plany. Na mieszkanie u nas czeka już 200 osób – dodaje prezes

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... mieszkania

Ash21
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, o 15:03

Re: KTBS - Puscha (Ślichowice) II

Post autor: Ash21 » 24 kwietnia 2016, o 12:20


j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 797
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Re: Kielecki rynek mieszkaniowy

Post autor: j'k » 10 lipca 2018, o 17:48

Chyba o tym jeszcze nikt nie wspominał:

Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. uzyskało pozwolenie na budowę dwóch budynków wielorodzinnych 5 kondygnacyjnych z podziemnymi stanowiskami garażowymi oraz tarasami.
ul. Puscha 30, ul. Puscha 32

Budynek przy ul. Puscha 30 – 6 klatek - 95 mieszkań
Budynek przy ul. Puscha 32 – 6 klatek - 96 mieszkań

Planowany termin rozpoczęcia IV kwartał 2018
Planowany termin zakończenia II kwartał 2020

http://www.ktbs.kielce.eu/node/19

ODPOWIEDZ