Pozytywne akcenty

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 2 grudnia 2009, o 01:19

michal_ck pisze:Ależ ja się z tobą absolutnie zgadzam, co do "patromanii". Też uważam, że lepsze są nazwy, typu Mała, itd. Ostatnio będąc w Lublinie oburzyłem się, że zmienili nazwę ulicy z Przystankowej na Bajkowskiego.
"Patronomanii" :P Czyli widze, ze tu sie zgadzamy, jednak nie do konca w tym zakresie o ktorym ja mowie.
michal_ck pisze: Ale ja mówię o skwerze, nie ulicy. Nie da się tak nagle (sztucznie) nadać nazwy skwerowi, typu np. Gedeon czy Nadrzecze bo te nazwy nie mają z nim nic wspólnego, a Sendlerowa już bardziej. Rozumiesz?
Ja calkowicie rozumiem, ale Ty widac nie rozumiesz, ze "patronomania" nie tyczy sie tylko zmian nazw, ale nazywania wszystkiego co popadnie - w tym kawalka tarwnika z krzakami (bo tak ten skwerek trzeba bedzie okreslac juz za chwile), ronda itd. Stad tez moje ironie nt. nazywania drzew w parkach, krzewow, czy nawet latarni.
michal_ck pisze: Kadzielnia od lat byłą nazywana Kadzielnią i tak pozostanie (oby), ale skwer przy Paderewskiego nigdy jej nie miał, a zawsze używało się trudnej nazwy "skwer przy Paderewskiego", co moim zdaniem nie świadczyło dobrze o Kielcach, że nie potrafią nazwać tego skweru.
A to argument :D
Zle to dopiero swiadczy o Kielcach, kiedy pol osiedlowych uliczek ma nazwe "Osiedle Na Stoku" czy "Sieje Dabrowa", Stwosza jest zlozona z kilku ulic albo pojawiaja sie nazwy typu "Domki". Zobacz jaki burdel macie w nazwach ulic na osiedlach, ale to rozumiem dobrze swiadczy.
Brak nazwy alejek, skwerow, skrzyzowan ma zle o kimkolwiek swiadczyc? Wlasnie to swiadczy o normalnosci.
michal_ck pisze: Zawsze był to skwer przy "czymś". Podobnie było ze skwerem "przy Kapitulnej", ale tu chociaż zamieniono skwer na plac i uniknięto w naturalny sposób "patronomanii", nazywając go Pl. Artystów, choć i w tej nazwie można by się doszukiwać patronomanii Artystów.
To samo dotyczy patronów szkół, itd.
Tak to widzę...
To zle widzisz... Parafrazujac: "skrzyzowanie to zawsze skrzyzowanie czegos z czyms, a Plac Wolnosci to patronomania wolnosci" :lol:

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 2 grudnia 2009, o 10:08

Widzę, że się nie rozumiemy. Skwer przy Paderewskiego to nie ble trawnik tylko przewidziany do modernizacji skwer, który ma się pięknie prezentować. Nadal uważam, że szanujące się miasta powinny nazywać WSZYSTKIE ulice, skwery i parki w swoim mieście, a alejkom w parku i drzewom dać spokój, bo to była by przesada.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 2 grudnia 2009, o 12:05

redoxygene pisze:
albo pojawiaja sie nazwy typu "Domki". Zobacz jaki burdel macie w nazwach ulic na osiedlach
przyganiał kocioł garnkowi.
wole "domki" niż "kościelna" tak jak u Was
CK|PL|EU

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 2 grudnia 2009, o 17:23

Boss pisze: przyganiał kocioł garnkowi.
wole "domki" niż "kościelna" tak jak u Was
Czy Ty masz problemy z rozumieniem tego co pisze? Jeszcze nawrzucaj mi, ze jestem z Radomia - wszak to Wasza domena tutaj i wyznacznik poziomu :D

PS. Mielismy jeszcze Plac Soborowy (obecnie Konstytucji 3 Maja) i do tej pory mamy Boznicza.

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 2 grudnia 2009, o 17:28

Boss pisze:
przyganiał kocioł garnkowi.
wole "domki" niż "kościelna" tak jak u Was
No nie wiem kto tutaj przygania 8)

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 2 grudnia 2009, o 17:33

redoxygene pisze: Czy Ty masz problemy z rozumieniem tego co pisze? Jeszcze nawrzucaj mi, ze jestem z Radomia - wszak to Wasza domena tutaj i wyznacznik poziomu :D
nie mam problemu ze zrozumieniem tego co jest napisane.

jeśli radomskie forum upadło lub umarło to czuj się tutaj jak u siebie w domu.
CK|PL|EU

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 2 grudnia 2009, o 17:47

Dajesz mi zgode :lol: Nic nie upadlo i trzyma sie bardzo dobrze, nie mamy takich problemow intelektualnych, jakie tutaj wystepuja :) Ale dalej widze, ze nie zrozumiales, no chyba, ze tak reagujesz naturalnie :)

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 2 grudnia 2009, o 18:07

A jaki to ma związek z tematem? Jeśli poziom tego forum jest dla Ciebie za niski, to może najwyższy czas przestać na nim pisać? Od kiedy zacząłeś tu pisać wywyższasz się i starasz się udowodnić że jesteś mądrzejszy od każdego kto się tu udziela. Twój styl bardzo przypomina mi isoxazolidine (czy jakoś tak) - użytkownika który jakiś czas temu przestał tu pisać (nota bene też z Radomia). To chyba Tobie na FPW ktoś napisał że musieli Cie w szkole nie lubić. Miał rację.

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 2 grudnia 2009, o 18:28

KamilEm pisze:A jaki to ma związek z tematem?
Pytaj swoich kolegow - chyba nie watpisz w to, ze bede reagowal na notoryczne tutaj zaczepki ludzi z problemami.
KamilEm pisze: Jeśli poziom tego forum jest dla Ciebie za niski, to może najwyższy czas przestać na nim pisać? Od kiedy zacząłeś tu pisać wywyższasz się i starasz się udowodnić że jesteś mądrzejszy od każdego kto się tu udziela.
Nieee, nie od kazdego :P Niestety, nie doczekasz sie tego :P

KamilEm pisze: Twój styl bardzo przypomina mi isoxazolidine (czy jakoś tak) - użytkownika który jakiś czas temu przestał tu pisać (nota bene też z Radomia).
Jest caly czas - po zmianie nicka na kazdym forum wystepuje jako RJ. Ale nasz styl sie rozni i to sporo :P
KamilEm pisze: To chyba Tobie na FPW ktoś napisał że musieli Cie w szkole nie lubić. Miał rację.
Na razie nikt z moich uczniow na mnie nie narzekal :lol:
Ostatnio zmieniony 2 grudnia 2009, o 22:44 przez redoxygene, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 2 grudnia 2009, o 20:18

Nowe kamery będą monitorować Kielce
Artykuł dodany: 2009-12-02 13:55:53, ostatnia aktualizacja: 2009-12-02 14:08:17

W przyszłym roku w Kielcach pojawią się dodatkowe kamery monitoringu. Jerzy Bukała z wydziału zarządzania kryzysowego informuje, że miasto ogłosiło przetarg na wyposażenie centrum monitoringu, które powstanie w pomieszczeniach Stadionu przy Alei Legionów.
Sieć światłowodowa w centrum miasta będzie przeprowadzana w trakcie remontu Rynku, ponieważ w tym miejscu również pojawią się kamery. Przy okazji przewody zostaną pociągnięte do ulicy Bodzentyńskiej. Mieszkańcy skarżyli się, że w tym rejonie jest niebezpiecznie.
Jak dodaje Jerzy Bukała dodatkowe kamery zostaną zamontowane na ulicy Sienkiewicza, na odcinku między dworcem PKP, a ulicą Paderewskiego. A także w centrum nad Silnicą.

Zainteresowane przyłączeniem się do sieci są również kieleckie osiedla. Chodzi o Słoneczne Wzgórze, Bocianek a także KSM.
Jako pierwsze w sieci znajdzie się osiedle Ślichowice. Tam już są zamontowane kamery.

Nowe urządzenia pojawią się w mieście w przyszłym roku. Jerzy Bukała powiedział, że dzięki kamerom, w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku ujawniono ponad 1100 przestępstw i wykroczeń.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Nowe-k ... 97b4f.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 2 grudnia 2009, o 23:13

Obrazek
Uratuj życie, zostań dawcą szpiku
angk
2009-12-02, ostatnia aktualizacja 2009-12-02 20:20

Na przeszczep szpiku kostnego w całym kraju czeka 20 tysięcy osób, a dawców jest kilkakrotnie mniej. W czwartek Dzień Dawcy Szpiku.
- Życie chorych czekających w kolejce zależy od tego, czy znajdzie się dawca - przypomina Jerzy Stalmasiński, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Podkreśla, że pomóc może każda zdrowa pełnoletnia osoba, która zgłosi się do centrum krwiodawstwa w swoim mieście. Do badania wystarczy niewielka próbka krwi. - Każda osoba, która dołączy do krajowego rejestru, jest szansą na życie dla oczekujących na przeszczep - zaznacza Stalmasiński. Przypomina, że np. w Niemczech potencjalnych dawców jest aż 3,5 mln.

Kielecka stacja RCKiK przy ul. Jagiellońskiej 66 czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7-14. Dzięki sprzętowi przekazanemu kilka miesięcy temu przez Ministerstwo Zdrowia próbki badane są na miejscu. Dotychczas zgłosiło się 320 osób.

Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... zpiku.html

==============================================

Zapraszam do zapisywania się :) Ja w poniedziałek się zapisałem jak oddawałem krew. Wcześniej żeby zapisać się do rejestru dawców, trzeba było jechać do Wawy albo do Krakowa.
Artykuł jest niepełny bo spora część Kielczan zapisała się podczas akcji organizowanej w UJK przez jakąś inną organizację żeby pomóc jakiemuś dziecku. Wtedy odzew był spory.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 3 grudnia 2009, o 23:30

Obrazek

Nowoczesna konstrukcja wita wjeżdżających do Kielc

W czwartek w Kielcach uruchomiono witacz, który stanął przy ulicy Krakowskiej w okolicach skrzyżowania z ulicą Chorzowską. Autorem jego projektu jest rzeźbiarz, Marek Cecuła. Artysta stwierdził w rozmowie z Radiem Kielce, że to na wskroś nowoczesna konstrukcja, która będzie witać przyjezdnych nie tylko napisem Witamy w Kielcach, ale wieloma innymi, ważnymi informacjami.

Marek Cecuła podkreśla, że wyświetlane na elektronicznym ekranie wiadomości będą czytelne dla kierowców już z bardzo daleka i nie powinny negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo podróżowania.

Michał Karoński, twórca programu komputerowego, odpowiedzialnego za wyświetlanie informacji mówi, że tablica potrafi o wiele więcej, niż tylko pokazywanie liter. Można za jej pośrednictwem przekazywać także informacje o remontach, zablokowanych drogach, czy wydarzeniach kulturalnych. W tle mogą być pokazywane animacje, zdjęcia i filmy.

Na projekt, budowę i zamontowanie witacza Urząd Miasta Kielce wydał 200 tysięcy złotych.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 4 grudnia 2009, o 15:40

Autorem jego projektu jest rzeźbiarz, Marek Cecuła.
któż by inny...
...będzie witać przyjezdnych nie tylko napisem Witamy w Kielcach, ale wieloma innymi, ważnymi informacjami...

...tablica potrafi o wiele więcej, niż tylko pokazywanie liter. Można za jej pośrednictwem przekazywać także informacje o remontach, zablokowanych drogach, czy wydarzeniach kulturalnych. W tle mogą być pokazywane animacje, zdjęcia i filmy.
nie wiem tylko kto na to zwróci uwagę i zdąży przeczytać. jechałem dziś obok tej tablicy/witacza i wyczytałem tylko ruchomy napis "witamy" pojawiały się tez jakieś ruchome obrazki :idea: :?: chyba cos z Koroną Kielce - bo mignał mi tylko obrazek czegos żółto czerwonego na boisku :wink: ale to moze dlatego że dość późno dostrzegłem ten witacz :P
CK|PL|EU

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 5 grudnia 2009, o 09:54

Ja tu wystąpię jako advocatus diaboli i poprę Redoxygene.
Może i jest gość kontrowersyjny, może i rzeczywiście czasem sprawia wrażenie jakby się uważał za lepszego, ale też sporo wnosi do dyskusji o Kielcach (IMHO, oczywiście)
Udziela się w wielu tematach, ma sporą wiedzę merytoryczną, czasem się zapienia, ale zazwyczaj stara się szermować argumentami, wreszcie - patrzy na Kielce z boku i kto wie, czy nie jest przez to bardziej obiektywny niż my, Kielczanie.
Cholera, mnie też ściął parę razy (polecam wątek w dyskusji o regionie świętokrzyskim w zakładce Akcje, Wydarzenia), ale bez dwóch zdań - bez nie go byłaby ona znacznie, znacznie uboższa (i nie chodzi o liczbę wpisów ;)

Ja nie ukrywam - jestem zwolennikiem dyskusji i wykuwania pomysłów w trakcie burz mózgów. Kiedy scierają się różne, często przeciwstawne wręcz propozycje.
Po moich doświadczeniach - czy to biznesowych czy związanych z działalnością społeczną czy teraz na uczelni: wiem, że jeśli chce się dobrych efektów nie można słuchać tylko jednego głosu, jednej wizji.
Co będzie jeśli wszyscy się zawsze będą zgadzać?
Nikt nie zauważy błędów proponowanych rozwiązań.
Bo nie będzie nikogo, kto wytknie, wskaże gdzie są zagrożenia, jaki opór będzie można napotkać w trakcie realizacji działania...
Ja zawsze staram się mieć przynajmniej jedną osobę w swoim teamie, która ma zdanie odrębne. Bo ktoś taki widzi czasem rzeczy, których nie widzi ktoś uznający jakiś pomysł za dobry.
Bo wiadomo, że ludzie przywiązują się do swoich wizji. Vide prezydent Lubawski ;) A gdyby pozwalał on na prawdziwą dyskusję, a nie tylko szukał wykonawców swoich pomysłów - to miasto mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.

Dlatego - uważam głos RedO za bardzo cenny na tym firum.

Ps: Przepraszam za offa.
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 7 grudnia 2009, o 23:45

Obrazek
Prąd za darmo, a jonami w zarazki

Ziemowit Nowak

Centrum energii odnawialnych otwarto we wtorek w II LO im. Śniadeckiego w Kielcach. Mają się na nim wzorować inne szkoły. Energię elektryczną wytwarza tu słońce, ciepło odzyskiwane jest wprost z powietrza, a jonizatory pomagają zwalczać niebezpieczne zarazki.


Choć w II LO centrum energii odnawialnych oficjalnie otwarto wczoraj, to nowym, świeżym powietrzem uczniowie i nauczyciele "Śniadka" oddychają od tygodnia. - Naprawdę czujemy się lepiej, lepiej się oddycha. Wierzę też, że dzięki tym urządzeniom uczniowie będą mniej chorować - przekonywała Barbara Potocka, dyrektorka szkoły.

Co się zmieniło? Po pierwsze, powietrze w hali gimnastycznej, toaletach, korytarzach i szatniach jest wentylowane dzięki specjalnemu systemowi. Pozwala on odświeżać je na bieżąco, ale oszczędzając energię. Czerpane z zewnątrz świeże powietrze jest najpierw ogrzewane. Za to wychodzące, zanim opuści budynek, jest schładzane i w ten sposób odzyskuje się ciepło, a więc energię.

Dodatkowo we wszystkich tych miejsca zamontowano jonizatory powietrza. Zjonizowane atomy są zabójcze dla unoszących się w powietrzu zarazków. - To bardzo poprawia jakość powietrza, szczególnie w takiej ponadstuletniej szkole jak nasza. Mamy dużo, bo 946 uczniów. Jeśli jeden jest zarażony, stanowi zagrożenie dla innych, m.in. na korytarzu. Teraz to zagrożenie jest mniejsze - przekonuje dyrektorka.

Unikatowe na kielecką skalę urządzenia zamontowano na dachu. Są to fotoogniwa, które zamieniają energię świetlną bezpośrednio w prąd. Wczoraj, mimo pochmurnego dnia, dawały napięcie 40 woltów. W słoneczny dzień są w stanie zasilić w prąd salę komputerową, w pochmurne dni część prądu jest pobierana normalnie z sieci, część z fotoogniw. A gdy pracownia jest zamknięta, część energii można zgromadzić w akumulatorach.

Urządzenia, które wczoraj odebrano, powstały w ramach projektu "Budowa centrum energii odnawialnych dla potrzeb edukacyjnych jednostek oświatowych Miasta. Infrastruktura energetyczna przyjazna dla środowiska". Kosztowały 400 tys. zł.

System można dalej rozbudowywać. Jak powiedział Robert Urbański, dyrektor wydziału ochrony środowiska UM, liceum doczeka się jeszcze solarów, czyli paneli słonecznych podgrzewających wodę do łazienek.

Takie wyposażenie ma być wzorcowe dla innych szkół w Kielcach, z których wiele zimą podgrzewa kaloryfery na całą moc, a i tak jest zimno, bo ciepło ulatuje przez nieszczelne okna i drzwi. - To jest kierunek, do którego dążymy. Na takie inwestycje mogą liczyć pozostałe nasze szkoły - zapewnia Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.
Źródło

Po dwóch i pół roku od ukończenia, w dalszym ciągu jestem dumny z tej szkoły :)
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

ODPOWIEDZ