Pozytywne akcenty

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
hst
Posty: 70
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, o 14:35
Lokalizacja: kielce

Post autor: hst » 30 października 2008, o 20:01

No fajnie mamy coraz więcej telebimów. Wyglądamy nowocześnie :D
Ale co mnie w tym telebimie wkurza? Stoi w bardzo niebezpiecznym miejscu. Niedawno wydarzył sie tam tragiczny wypadek. Po co kolejny spowodowany przez kierowce który się gapił w telebim myśląc, jak by wyglądał jego salon z nowymi meblami?
To skrzyżowanie na pewno nie jest dobrym miejscem na ustawienie takiego ekranu. Już mogli go zamontować parę metrów dalej, gdy minie sie skrzyżowanie i jest przez dłuższy czas prosta.
:evil:

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 30 października 2008, o 21:11

michal_ck pisze:No normalnie drugi Londyn nam się robi.
Ja bym powiedział że bardziej Kijów lub Mińsk... :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 30 października 2008, o 23:06

Sorki ale muszę ten temat zdublować ;) Wart jest tego :)

Obrazek
AKTUALNOŚCI
30 października 2008 - 18:01
Kielce > Studenci pomogą uczniom kieleckich szkół w nauce

Za dwa tygodnie w trzech kieleckich szkołach ruszy druga edycja programu Akademia Przyszłości. Żacy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach będą przez rok pomagać słabszym i biednym uczniom w nadrobieniu zaległości w nauce i uwierzeniu w siebie.

- Skończyliśmy etap rekrutacji wolontariuszy. Zgłosiło się około sześćdziesięciu studentów z uniwersytetu, którzy przeszli odpowiednie szkolenie - mówi Olga Braziewicz-Kumor, koordynator akcji z ramienia Stowarzyszenia Wiosna oraz pracownik UJK. - Studenci bowiem nie tylko pomagają w lekcjach. Wyuczeni są szczególnego podejścia do dzieci dotkniętych biedą, patologiami rodzinnymi oraz kłopotami w nauce. Każdy student ma jednego ucznia. Zachęca go do nauki i wzbudza poczucie własnej wartości. Pomaga w tym indeks, w którym wpisuje się sukcesy dzieci, nawet te najdrobniejsze, bo one przecież także się liczą - dodaje.

W zeszłym roku program Akademia Przyszłości realizowany był w Szkole Podstawowej numer 33 oraz w Gimnazjum numer 14. Efekty zajęć ze studentami przeszły najśmielsze oczekiwania. Aż 85 procent uczniów osiągnęło lepsze wyniki!

W tegorocznej edycji programu wezmą też udział dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 7. Uczniowie z "czternastki” już zapisują się na zajęcia! - Projekt się sprawdził. Dzieci chętnie chodziły. Cześć z nich chce kontynuować spotkania w tym roku. Nic dziwnego, bo efekty widać w ocenach - mówi Lidia Ciupa, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 14 w Kielcach. - U większości uczniów, którzy chodzili regularnie, nastąpił skok o ocenę w przedmiotach - podkreśla.
W przyszłym tygodniu wolontariusze urządzą zabawy integracyjne w szkołach. Potem i oni, i uczniowie ostro biorą się do nauki.

/pawie/

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /496318510
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 31 października 2008, o 00:07

4 telebimy to obciach, a nie London. I jeszcze postawione w sposób nieestetyczny... zamiast współgrać z otoczeniem
Kielce Kielce Kielce to jest to...

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 31 października 2008, o 00:30

No cóż, żeby było jak w Londynie to zamiast reklam powinny się wyświetlać newsy, tak jak na tym ekranie przy siedzibie Reutersa na Canary Wharf :) Ale takiego czegoś się prędko nie doczekamy. Nawet oddział regionalny TVP chciał nas uraczyć jedynie starym niemodnym paskiem przewijających się informacji...

Obrazek

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 31 października 2008, o 10:58

TYSIĘCZNA WYWROTKA KH-KIPPER WYPRODUKOWANA W ROKU 2008


W ostatnim czasie kielecki producent wywrotek, firma KH-KIPPER, wyprodukował tysięczną zabudowę w bieżącym roku 2008.
Tysięczna wywrotka wypadła dla MAN Gdańsk, z którym w bieżącym roku KH-KIPPER wspólnie dostarczyło kilkadziesiąt zabudów do klientów z regionu. Zabudowa to nowa wersja wywrotki tylnozsypowej HALF-PIPE na podwoziu MAN TGS 8x8.

http://www.kh-kipper.pl/producent_wywro ... j&numer=17

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 31 października 2008, o 23:55

może w niektórych sprawach jestem trochę do tyłu, ale o tych wywrotkach to ni w ząb nie wiedziałem... albo zapomniałem 8)
Kielce Kielce Kielce to jest to...

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 2 listopada 2008, o 12:25

Obrazek
AKTUALNOŚCI
2 listopada 2008 - 11:29
Region > Tysiące pstrągów w Kamionce

W ostatni czwartek na terenie powiatu skarżyskiego Polski Związek Wędkarski zarybił dwie górskie rzeki, Kamionkę i Żarnówkę. Z ośrodka zarybieniowego w Krzelowie koło Sędziszowa wędkarze przywieźli 15 tysięcy sztuk pstrągów potokowych i dwa tysiące kleni. Rybki były niewielkie, mierzyły po kilka centymetrów długości. Suchedniowscy i skarżyscy miłośnicy połowu pstrągów skrzyknęli się na ten dzień, by pomóc w zarybieniu. W wiadrach roznosili pstrążki po rzece, wpuszczając je w różnych miejscach.

- Tylko takie zarybienie jest celowe, pstrągów nie można wrzucać w jedno miejsce. Dlatego razem z kolegami postanowiliśmy wziąć udział w zarybieniu - mówi Adam Kamiński z Zarządu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Suchedniowie. Do Kamionki wpuszczono 9 tysięcy pstrągów i 2 tysiące kleni, Żarnówkę zarybiono sześcioma tysiącami sztuk "palczaków”. Dodajmy, że w zarybionych rzekach wędkować wolno tylko od lutego do końca sierpnia, obecnie pstrągi znajdują się w okresie ochronnym. Wartość zarybienia to około 10 tysięcy złotych. Podobne akcje prowadzone są każdego roku.

/BOL/

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /134431832
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 3 listopada 2008, o 11:49

gaki majster pisze:może w niektórych sprawach jestem trochę do tyłu, ale o tych wywrotkach to ni w ząb nie wiedziałem... albo zapomniałem 8)
Ja sam byłem ździwiony jak ponad chyba rok temu zauważyłem jak na Wiśniówce fabryka wyrosła.

Pavlo
Posty: 57
Rejestracja: 4 października 2007, o 13:53
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Pavlo » 3 listopada 2008, o 15:24

jeżeli mówisz o KH-Kipper to firma mieści się w Kajetanowie tuż obok Traktu. Około 5 lat temu powstały dwie nowe hale obok istniejących od kilkudziesięciu lat budynków po jakiejś firmie ale nie wiem jakiej.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 4 listopada 2008, o 11:41

Powiedzmy pomiędzy Kajetanowem a Wiśniówką.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 6 listopada 2008, o 09:53


Będzie ładniej. Sadzą lipy, klony i jesiony


Drogowcy zazieleniają miasto. Do końca jesieni planują tylko wzdłuż kieleckich ulic posadzić 300 drzew i 4 tysiące krzewów.
Zobacz powiekszenie
Fot. Jarosław Kubalski / AG
- Powstają nowe inwestycje drogowe i konieczne jest uzupełnienie ich zielenią. Poza tym wycinamy dużo drzew i krzewów, które uschły bądź chorują. W ich miejsce trzeba posadzić nowe, by zachować zielony charakter miasta - mówi Piotr Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Do końca jesieni posadzonych zostanie 300 drzew i 4 tysiące krzewów. - Najwięcej, bo półtora tysiąca krzewów znajdzie się w pasie rozdziału wzdłuż al. Solidarności, po 500 sztuk zaplanowaliśmy na łączniku Piłsudskiego i al. Solidarności i na węźle Krasickiego, tam też będą lipy. Tarnowską ozdobią jesiony, Grota-Roweckiego kasztanowce, a ul. Grunwaldzką klony - wylicza Wójcik.

To, jakie drzewa zagoszczą przy jakiej ulicy, zależy od ich odporności. Tam, gdzie ruch jest największy, a ulica blisko, Zieleń Miejska sadzi najbardziej odporne gatunki. - Ale zwracamy uwagę także na to, by wybierać drzewa, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji, formowania, bo wtedy utrzymanie takiej roślinności w dobrym stanie jest bardzo kosztowne - podkreśla Andrzej Ścipniak, dyrektor Zakładu Konserwacji Zieleni w RPZ. Dlatego na przykład wzdłuż ul. Łódzkiej posadzono klony kuliste, które nie ograniczają widoczności i nie wymagają cięcia. W Kielcach nie sadzi się na razie kasztanowców białych, bo te atakowane są przez kasztanowiaczka, a miasto nie ma pieniędzy, by zaszczepić wszystkie drzewa tego gatunku. Jego miejsce zajął kasztanowiec czerwono kwitnący, który opiera się atakom szkodnika.

Pracownicy zieleni starają się, żeby poszczególne ulice ozdabiały takie same gatunki drzew. - Dzięki temu ulica ma harmonijny wygląd. Mamy też nadzieję, że kielczanom ulice kojarzyć się będą z pewnymi konkretnymi drzewami. Tak jak niegdyś Warszawska z lipami czy Ściegiennego z kasztanowcami - tłumaczy dyrektor Ścipniak.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... l?skad=rss
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 6 listopada 2008, o 17:30

Obrazek
KIELCE
6 listopada 2008 - 0:01
Będą walczyć z kieszonkowcami
W najbliższym czasie w Kielcach ma powstać wspólny front walki z kieszonkowcami.

Kradzieży kieszonkowych od początku roku było w Kielcach już 1200 i plaga ta wciąż się rozszerza. Nikt nie może czuć się bezpiecznie, bo złodzieje czyhają na każdym kroku.

- Nagła utrata portfela i gotówki jest dla każdego człowieka jadącego autobusem miejskim sporym przeżyciem - mówi Michał Domaradzki, komendant miejski policji. - Ale równie duży stres wywołuje kradzież dokumentów, kiedy ludzie, często starsi muszą sobie od początku wyrabiać dowód osobisty, prawo jazdy czy legitymację rencisty. Dlatego najwyższa pora podjąć zdecydowane działania, aby ukrócić kradzieże. Najwięcej ich zdarza się w autobusach linii 35 i 46.

Złodzieje sprytni i skuteczni

Na ostatnią miejską komisję rodziny i spraw społecznych zostali zaproszeni przedstawiciele policji, straży miejskiej, komunikacji i urzędu miasta. - Poprosiliśmy takie grono osób, aby wspólnie stworzyć skuteczny plan działania przeciw kradzieżom kieszonkowym - powiedział Mariusz Goraj, przewodniczący komisji. - Ale oprócz działań prewencyjnych trzeba też nauczyć mieszkańców dbać o własne mienie. Dziś nastały takie czasy, że wszyscy spieszymy się i jesteśmy podenerwowani, ale to nie zwalnia nas od zachowania szczególnej ostrożności w miejscach publicznych.

Komendant Domaradzki dodał, że chciałby dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców z plakatami, ulotkami i filmem instruktażowym, który pozwoli im umiejętnie się zachować w sytuacji zagrożenia, bo kieszonkowy są coraz bardziej pomysłowi, sprytni i skuteczni. Ten film mógłby być wyemitowany w kinach przed innymi projekcjami, a także w kieleckiej telewizji. - Nie ukrywam, że chciałbym poprosić komisję o poparcie naszego wniosku o uzyskaniu pieniędzy od miasta na te działania - mówił komendant.

Autobusy z monitoringiem

Władysław Kozieł, komendant straży miejskiej zwrócił uwagę, że musi być szybki kontakt między kierowcą autobusu, a policją, gdy dochodzi do kradzieży. Do autobusów mogłyby wsiadać też tak zwane zespoły wywiadowców złożone z przedstawicieli policji i straży miejskiej. Marek Wołoch, prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji i Marian Sosnowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego też zadeklarowali pomoc. - Wkrótce zostanie zakupionych pierwszych 20 autobusów z monitoringiem, będzie można śledzić co się w nich dzieje podczas jazdy - poinformował prezes. - Umieścimy w środku plakaty ostrzegające przed złodziejami.

Radny Jan Gierada posumował, że wszystkie przedstawione pomysły odniosą skutek, ale pod jednym warunkiem, że zostaną skoordynowane. Na ich koordynatora wyznaczono Krzysztofa Przybylskiego, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa w Urzędzie Miasta

Iwona Rojek

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /184425836
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 7 listopada 2008, o 15:48

Lekarze pomogą rzucić palenie
Aktualizacja: 2008-11-07 15:24:28

W naszym regionie będzie więcej lekarzy, którzy wiedzą jak pomagać w rzuceniu palenia. Około 130 pulmunologów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej bierze udział w szkoleniu na temat walki z uzależnieniem, w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

Dzięki niemu uzyskają uprawnienia do prowadzenia terapii nikotynizmu- mówi Jadwiga Zapała, specjalista do spraw promocji zdrowia ŚCO.

Palenie tytoniu powoduje 14 rodzajów nowotworów, choroby układu krążenia i oddechowego. Profesor Witold Zatoński z Zakładu Epidemiologii i Prewencji Nowotworów w Warszawie ogromnym problemem są też przyszłe matki, które palą w ciąży. Urodzone przez nie dzieci są mniejsze i gorzej rozwinięte. Rocznie w Polsce przychodzi na świat 70 tysięcy takich noworodków. Profesor Witold Zatoński mówi, że leczenie uzależnienia od nikotyny to złożony proces.

Obecnie program profilaktyki chorób nikotynowych realizowany jest w 80 placówkach w świętokrzyskiem. Do terapii farmakologicznej, w ramach tego programu kwalifikowane są osoby uzależnione od nikotyny, ze schorzeniami, w przypadku których kontynuacja palenia stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia.
Osoba, która rzuci palenie w wieku 30 lat wydłuża swoje życie średnio o 10 lat, jeśli zrobi to palacz 60 letni będzie żył dłużej co najmniej o 3 lata.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Lekarz ... ab02a.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 8 listopada 2008, o 06:54

Szczupaki, karasie złote i jazie oraz kilka sumów od dziś pływa w zalewie przy ulicy Klonowej. Czesław Grychowski z Polskiego Związku Wędkarskiego informuje, że dziś do zbiornika wpuszczono ponad 300 kilogramów ryb.
To już drugi etap zarybiania w tym roku. Wiosną zostało wpuszczone do zalewu pół tony ryb. Wówczas w zalewie zamieszkały m.in. karpie i liny. Czesław Grychowski dodaje, że ryby czują się tak dobrze i jest ich tak dużo, że konieczne było wpuszczenie ryb drapieżnych.
Najbardziej okazale prezentowały się sumy, które miały ponad 70 centymetrów długości.
Teraz ryby najbardziej potrzebują … spokoju. Chodzi o to, że muszą się zaaklimatyzować. Przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego apelują do wędkarzy, żeby przez dwa tygodnie nie wędkowali na zalewie przy ulicy Klonowej. Potem będą mogli to robić do woli.
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,300-kg ... e93b0.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

ODPOWIEDZ