Pozytywne akcenty

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 listopada 2011, o 13:02

Zmiany zasięgu działania urzędów kontroli skarbowej na Mazowszu
Rzeczpospolita, sta 24-10-2011

Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie będzie kontrolował mniejszą liczbę podatników, za to większa grupa podmiotów znajdzie się pod okiem UKS w Kielcach - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez Ministerstwo Finansów w internecie.

Dziś zasięg działania dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie obejmuje obszar województwa mazowieckiego, z wyłączeniem powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, wołomińskiego, wyszkowskiego oraz miasta na prawach powiatu Ostrołęka.

Zmiana ma polegać na tym, że z zasięgu działania dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie zostałyby także wyłączone wchodzące w skład województwa mazowieckiego powiaty: lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz miasto na prawach powiatu Radom. Na tym obszarze organem właściwym stałby się dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach.

Zmiana byłaby najbardziej odczuwalna przez pracowników kontroli skarbowej. Natomiast w niewielkim stopniu powinna wpłynąć na prawa i obowiązki podatników - podkreśla resort.

Nie zmieni się organ odwoławczy. Nadal odwołania od rozstrzygnięć wydanych w stosunku do podatników z województwa mazowieckiego będzie rozpatrywał dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 21 listopada 2011, o 19:37

Kolejny argument za Staropolskim :p
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 28 listopada 2011, o 10:23

Kuba Rozpruwacz będzie straszył w Kielcach?

Odrażające szczury, tryskająca krew i Kuba Rozpruwacz - to tylko niektóre atrakcje, jakie mogą się znaleźć w krainie horrorów. Świętokrzyski ROT, zainspirowany londyńskim muzeum, chce stworzyć podobne w Kielcach. - Szukamy inwestora - mówi prezes ROT-u Jacek Kowalczyk

Pomysł zrodził się podczas wizyty delegacji Regionalnej Organizacji Turystycznej na targach World Travel Market w Londynie na początku listopada. - Odwiedziliśmy Eden Project w Kornwalii oraz London Eye i Dungeon Museum - muzeum horrorów, choć tak naprawdę jest to też muzeum średniowiecznych tortur, czarownic, duchów i magii - mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektorka ROT-u. I dodaje, że to właśnie ta ostatnia placówka najbardziej im się spodobała.

London Dungeon istnieje od 1976 roku. Po wejściu do środka można poczuć się jak w piekle. Pełno jest krwi, ludzkich szkieletów czy trupów - wiszącej kobiety, zszywanego niczym przez doktora Frankensteina mężczyzny. Zza rogów wyskakują upiory, a po podłogach kręcą się szczury. W muzeum tym jest też oczywiście Kuba Rozpruwacz. Słynnemu seryjnemu mordercy prostytutek z XIX-wiecznego Londynu poświęcone są dwie sale. Tę postać wykorzystać chce też ROT.

Według teorii prof. historii Charlesa van Onselena Kuba Rozpruwacz miał bowiem pochodzić z Kielc, nazywać się Józef Lis i przez 16 lat mieszkać przy ulicy Hipotecznej. Czy to nie za bardzo kontrowersyjna postać na promocję województwa świętokrzyskiego? - Oczywiście, ale Brytyjczycy nie zastanawiają się nad jej kontrowersyjnością, tylko czerpią z tej historii kryminalnej ogromne profity i ludzie mają dzięki temu pracę. Kubę Rozpruwacza zna cały świat i bez wątpienia takie muzeum łatwiej byłoby nam promować - tłumaczy Wilk-Grzywna.

Dodaje, że w londyńskim muzeum widzi też inne nawiązania do naszego regionu: tradycję czarownic, legendy o czartach, diabłach i zbójach.

ROT szuka inwestora, który podjąłby się stworzenia takiej placówki. - Wówczas my zajęlibyśmy się promocją. Jeśli nikogo nie znajdziemy, to nie wykluczam, że sami będziemy aplikować o środki na tego typu atrakcję - tłumaczy prezes instytucji Jacek Kowalczyk.

Koszt realizacji takiego projektu ocenia na 5-7 mln zł. - Mogłoby to być na przykład interaktywne muzeum magii, czarów i legend, naszpikowane multimediami i nowymi technologiami - mówi Kowalczyk.

Więcej... http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z1ezScyHig
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 listopada 2011, o 10:29

Dla mnie to jest wyjątkowo negatywny akcent.

Przepisuję swój komentarz z forum GW:

Myślę, że trzeba jeszcze dodać do tego projektu izbę pamięci poświęconą słynnemu wampirowi ze Śląska. Co prawda działał nieco później niż Kuba Rozpruwacz, ale za to żyją jeszcze rodziny jego ofiar - mogłyby ze swoimi opowieściami stać się ważnymi aktorami tego show. To niewątpliwie była jedna z najbarwniejszych postaci powojennej Polski - tak samo zasługuje na komercyjne wykorzystanie jak jego poprzednik Kuba.
A bardziej poważnie - Kuba Rozpruwacz to nie tylko postać z książki - to prawdziwy, wyjątkowo zwyrodniały seryjny morderca. Rozumiem, ze atrakcjami będą sztuczne zwłoki kobiet z wyciągniętymi wnętrznościami - super. Można wykorzystać świńskie podroby - będzie wyglądało naturalnie.
Budowanie na takim człowieku promocji regionu świadczy o tym, że nie ma już żadnych granic.
Myślę też, że taka atrakcja będzie świetnie korespondowała z pogromem Żydów. Właśnie! Może by tak zacząć promować pogrom? Kielce - wyjątkowe miejsce - wylęgarnia morderców. Może gry terenowe na Plantach? Nikt się nie będzie zastanawiał jak było naprawdę, to będzie wzmocnienie juz istniejącego na swiecie wizerunku Kielc. Przyjedzie mnóstwo turystów. Ile różnych ciekawych gadżetów będzie można sprzedać. Na Plantach są jeszcze wolne działki pod centrum rozrywki. No i "kieleckie scyzoryki" - teraz już nikt nie będzie miał wątpliwości, o co chodzi. Wreszcie ruszy promocja!
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 28 listopada 2011, o 11:08

Myślę, że to fajny pomysł, tylko że widziałbym to raczej jako prywatna inicjatywa, a nie zajęcie dla urzędników. Tak jak London Dungeon, Madame Tussauds czy Legoland są prywatne, tak ktoś mógłby zrobić prywatnie Kieleckiego Dungeona :)

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 28 listopada 2011, o 11:20

Mi się też ta idea podoba dlatego to tu wstawiłem. Tylko faktycznie jest to bardziej inicjatywa prywatna.

Byłem w Madame Tussauds w Berlinie, ludzi tłum. Szkada, że tego u nas nie ma choć myślę, że raczej by się w stolicy pojawiło niż u nas :P
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Post autor: Petras » 30 listopada 2011, o 16:04

Nie, do pogromu raczej nie, ale do Scyzoryków pasuje jak ulał :twisted: Urzędnicy mogą zainteresować prywatną osobę, ale też nie sądzę żeby się przyjęło. Na pewno nie chciałbym na tym budować promocji województwa. Może w ogóle jakieś stałe wesołe miasteczko?
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 4 grudnia 2011, o 16:13

Poczta Polska zwalnia ludzi, likwiduje oddziały

Nowiny24, 4 grudnia 2011, autor: Anna Janik

Prawie trzysta osób może stracić pracę w wyniku restrukturyzacji Poczty Polskiej. Centrala zapowiada likwidację oddziałów w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Ma być taniej i sprawniej – tak zakłada program strategii rozwoju Poczty Polskiej do 2015r.. Sposobem na cięcie kosztów jest uproszczenie struktury firmy. W całej Polsce spółka zlikwiduje w sumie 45 z 62 oddziałów rejonowych.

Na Podkarpaciu znikną cztery: w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie i Tarnobrzegu. Zadania trzech pierwszych przejmie Region Sieci w Rzeszowie. Oddział tarnobrzeski zostanie włączony do struktur firmy w Kielcach.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 4 grudnia 2011, o 19:51

Z jednej strony to fajnie, z innej w TGB ludzie stracą pracę...
<klawy tekścik w tym miejscu>

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1161
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 4 grudnia 2011, o 20:52

Adasiek CK pisze: TGB
TBG :wink:
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 4 grudnia 2011, o 21:26

Czeski błąd :oops:
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 5 grudnia 2011, o 18:10

Radomskie wejście kieleckiego UKS

Pierwszy od lat bonus za posiadania województwa świętokrzyskiego. Kielecki Urząd Kontroli Skarbowej prawdopodobnie przejmie pod swoje skrzydła Radom i przyległe powiaty.

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia zmieniającego zasięg terytorialny działania Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach. Nowelizacja, którą można znaleźć m.in. na stronie resortu, zakłada rozszerzenie "uprawnień władczych" na wchodzące w skład województwa mazowieckiego powiaty lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz sam Radom. Mają być one odłączone od UKS w Warszawie. "Impulsem do wprowadzenia zmian jest potrzeba odpowiedniego dostosowania struktur kontroli skarbowej do potencjału gospodarczego województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego oraz poprawa efektywności działań" - informuje w e-mailu Wiesława Dróżdż, rzeczniczka prasowa administracji podatkowej w Ministerstwie Finansów.

Dróżdż tłumaczy, że na terenie UKS Warszawa większość podmiotów gospodarczych jest skupionych w stolicy oraz ościennych powiatach. "Dodatkowe uzasadnienie dla wprowadzanych zmian stanowią istniejące powiązania gospodarcze, personalne i rodzinne pomiędzy podatnikami z terenów tych województw, co potwierdzają liczne prośby o pomoc prawną skierowane do dyrektora UKS w Kielcach przez pracowników UKS w Warszawie, a zatrudnionych w Radomiu. Projektowane rozwiązanie ma pozwolić na wzmocnienie kontroli skarbowej w tych rejonach (...) oraz doprowadzić do lepszego wykorzystania zasobów ludzkich kontroli skarbowej" - argumentuje rzeczniczka. Zapowiada, że jeżeli zmiany wejdą w życie, zmieni się też struktura kieleckiego UKS. "W UKS w Kielcach zatrudnieni są inspektorzy kontroli skarbowej, którzy ze względu na miejsce zamieszkania mogą prowadzić postępowania kontrolne w południowej części województwa mazowieckiego" - zauważa Dróżdż. Zdaniem ministerstwa zmiana będzie neutralna dla podatników. Nie wpłynie ona także na zmianę organów odwoławczych. Dla mieszkańców województwa mazowieckiego nadal będzie to dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie.

Kiedy zmiana wejdzie w życie, nie wiadomo. Projekt rozporządzenia znajduje się na etapie "konsultacji zewnątrzresortowych". Zmiany dotknęły już jednak Radom - 17 października został zlikwidowany tamtejszy Wydział Zamiejscowy UKS w Warszawie. - Wszyscy pracownicy zatrudnieni w zlikwidowanym wydziale przeszli do pracy w Warszawie, a ewentualna decyzja o zmianie pracy z UKS Warszawa na UKS Kielce będzie rozpatrywana w terminie późniejszym - informuje Jolanta Strojna, rzeczniczka kieleckiego UKS. Zaznacza, że jeżeli projekt wejdzie w życie, dostosowany będzie do niej również sam UKS w Kielcach. - Mamy nadzieję, że dostosowanie to będzie obejmować również zwiększenie etatów - mówi Strojna.

Dla "Gazety"

Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski

Nie przypominam sobie, kiedy ostatni raz któryś z urzędów rozszerzył swoją działalność w ten sposób. Ale to niejedyny pozytywny sygnał, np. mówi się o wejściu do naszego regionu dużej firmy budowlanej. Przypadek UKS to przede wszystkim większy prestiż, bo raczej nie przełoży się np. na większą dostępność UKS dla mieszkańców świętokrzyskiego. Dla radomian to też dobra wiadomość, bo chociaż nie mówią tego wprost, często chyba jest im bliżej do Kielc.

notow. marc
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... o_UKS.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 grudnia 2011, o 02:09

Taki tekst poszedł w Polskę:
Kielce zyskują na urodzie
PAP, 2011-12-25

Kielce systematycznie się zmieniają. W tym roku, po modernizacji, otwarto kielecki rynek. W przyszłym roku ma się zakończyć przebudowa placu Najświętszej Marii Panny i przyległych ulic.

Trwa przebudowa zespołu obiektów powięziennych przy ul. Zamkowej, w których już działa Centrum Design Kielce, a będzie też funkcjonować Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. W planach są remonty kolejnych ulic

Dzięki modernizacji rynku miasto zyskało przyjazną pieszym przestrzeń, która przyciąga mieszkańców i turystów. Inwestycja w 85 proc. została sfinansowana ze środków unijnych. Wcześniej, przez kilkadziesiąt lat, Kielce nie miały rynku z prawdziwego zdarzenia - znajdowało się tam ruchliwe rondo wokół przeciwpożarowego zbiornika, pełniącego rolę fontanny.

Obecnie jest to spory plac z widokiem na ratusz i inne zabytkowe budynki, które w większości mają wyremontowane elewacje. Ruch odbywa się tylko wzdłuż jednej pierzei, bo rynek ma służyć przede wszystkim pieszym. Strefa ograniczonego ruchu objęła też przyległe uliczki, które już zostały w większości wyremontowane lub ich remont dobiega końca.

W nowej, granitowej posadzce rynku zainstalowano wodotryski oraz oświetlenie. Kamiennym murkiem zaznaczono miejsce, w którym kiedyś stał ratusz. Ustawiono pręgierz z kajdanami oraz zabytkową pompę. Posadzona kilkunastoletnia lipę i strzyżone cisy, a kilka rosnących na placu starych drzew obsadzono berberysami.

W sezonie na placu stanęły kawiarniane ogródki, w których w ciepłe wieczory trudno było znaleźć miejsce. Rynek stał się miejscem spotkań mieszkańców, często widać tu wycieczki. Kielczanie nie tęsknią za poprzednim wyglądem tego miejsca, wielu narzeka jednak, że w nowej przestrzeni za mało jest zieleni; niektórzy mówią nawet o "betonowej pustyni". Ze szczególną krytyką spotykają się metalowe budki kwiaciarek i toaleta.

Rewitalizacja rynku rozpoczęła się marcu 2010. Objęła swoim zakresem obszar 1,3 ha. Modernizacja została zrealizowana w ramach pierwszego etapu projektu "Rewitalizacja Zabytkowego Śródmieścia Kielc". Projekt został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-13. Wartość kontraktu to ponad 9,7 mln zł.

Źródło: PAP

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1161
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 20 września 2012, o 20:05

kościół św. krzyża otrzymał wreszcie iluminacje.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 20 września 2012, o 20:58

Iluminację z prawdziwego zdarzenia?? Jeśli tak, to super!!
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ODPOWIEDZ