Pozytywne akcenty

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Pozytywne akcenty

Post autor: Autor » 20 października 2005, o 16:16

TVP 3 Kielce powiększa swoją siedzibę

[Echo Dnia, 20.10.2005]
Prezydent miasta chce stworzyć enklawę dla artystów alternatywnych w Kielcach.

Młodzi muzycy, skupieni wokół "Kieleckiej Szkoły Jazdy", niezależni artyści fotograficy i rzeźbiarze, którzy do tej pory nie mieli swojej siedziby - oni wszyscy mają tworzyć w budynkach przy ul. Zbożowej, w których dawniej mieściły się warsztaty samochodowe Zmotoryzowanych Oddziałów Milicji Obywatelskiej. Taką wizję ma Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, który wczoraj oglądał wraz z artystami budynek.

[...]

- Postawienie na tak zwaną sztukę alternatywną daje bardzo często niespodziewane efekty. To rozwiązanie jest szansą na wyciągnięcie z piwnic i garaży różnych zespołów, które dziś nie mają się gdzie podziać. Nie może to być oczywiście następne Kieleckie Centrum Kultury czy Dom Środowisk Twórczych - mówi prezydent. Miasto będzie pokrywać koszty dozoru mienia, tak jak obecnie, energii elektrycznej i ogrzewania. Sfinansuje doprowadzenie łączy internetowych. Ale nie bez wymagań. Działające na terenie obiektu grupy będzie obowiązywał regulamin, nie zezwalający przede wszystkim na używanie narkotyków.
A co na to artyści? Najbardziej zadowolony jest Ryszard Turek, dotychczasowy opiekun zespołów z "Kieleckiej Szkoły Jazdy", który przejechał 1000 km w poszukiwaniu miejsca dla swoich podopiecznych. - Do 1 listopada musimy się wyprowadzić z KCK, bo nasze pomieszczenia przejmie telewizja, której przeszkadzała mocna muzyka, wydobywająca się podczas prób naszych zespołów. Teraz, w tym miejscu, nawet jak zagrają najwięksi moi hardrokowcy i odkręcą swoje wzmacniacze na ful, to nikomu już nie będziemy przeszkadzać - komentował wybór miejsca Ryszard Turek.
Ostatnio zmieniony 20 października 2005, o 16:22 przez Autor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 października 2005, o 16:19

Cytat z forum GW:
Autor: Keraj

Mimo wczesniejszych spekulacji dotyczacych likwidacj Regionalnego Biura
Handlu Detalicznego w Kielcach, PKN ORLEN jednak nie uczynił tego a
jednocześnie powiekszył kompetencje oddziału kieleckiego noszącego obecnie nową nazwie "Centrum Biznesowe ORLENU ", i awansował go do jednego z 3 w kraju.

Centrum Biznesowe ORLENU mają swoje siedziby:
Region Handlu Detalicznego Wschód
obszar działania (woj.: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, podlaskie i
warmińsko - mazurskie)
Plac Wolności 10
25-367 Kielce

Region Handlu Detalicznego Zachód - Poznań
(woj.: wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie)

Region Handlu Detalicznego Południe - Katowice
(woj.: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 października 2005, o 16:21

Cytat z forum GW
Autor: Darek

"[..] Poczta Polska dokonała reorganizacji i obecnie dzieli się na 14
regionalnych dyrekcji,które są podzielone na kilka grup tematycznych."


Oddział Regionalny Centrum Usług Pocztowych w Kielcach
Pl. Niepodległości 2
25-949 Kielce

Oddział Regionalny Centrum Usług Koncesjonowanych Kielce
Pl. Niepodległości 2
25-949 Kielce

Oddział Regionalny Centrum Sieci Pocztowej w Kielcach z siedzibą w Radomiu
ul. Wł. Beliny Prażmowskiego 2
26-600 Radom

Oddział Regionalny Centrum Infrastruktury w Kielcach
Pl. Niepodległości 2
25-949 Kielce

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 października 2005, o 12:31

Strabag nie zainwestuje w Rzeszowie

art 21-10-2005, ostatnia aktualizacja 21-10-2005 19:30

Firma Strabag nie zdecyduje się na budowę swojego oddziału w Rzeszowie. Wybierze najprawdopodobniej Kielce. Austriaków odstraszyła cena wywoławcza działki

O możliwości powstania w Rzeszowie oddziału firmy Strabag zrobiło się głośno w marcu tego roku. Austriacy zainteresowani byli kupnem półtorahektarowej działki położonej w przemysłowej części Rzeszowa - przy ul. Ciepłowniczej. Chcieli na niej postawić wytwórnię mas bitumicznych oraz wybudować pomieszczenia biurowe. Przedstawiciel firmy w rozmowie z "Gazetą" deklarował, że w rzeszowskim oddziale znajdzie pracę 50 osób. Na sprzedaż działki potrzebna była zgoda rady miasta. Po długiej, burzliwej dyskusji radni się zgodzili. Od tego momentu minęło już kilka miesięcy, a w sprawie austriackiej inwestycji nic nie słychać.

- Został ogłoszony przetarg na działkę przy ul. Ciepłowniczej. Niestety, firma Strabag nie stanęła do przetargu - mówi Aleksander Nowosad, zastępca dyrektora rzeszowskiego Biura Gospodarki Mieniem. - Zaskoczyła nas cena wywoławcza działki w Rzeszowie - milion złotych - mówi Bogusław Kietliński, dyrektor lubelskiego oddziału Strabag.

- Jest to atrakcyjna działka, w kształcie zbliżonym do prostokąta, przy głównej drodze. Taki teren musi odpowiednio kosztować. Poza tym, cena działki przy Ciepłowniczej nie odbiegała od obowiązujących za tego typu działki - na tyle samo wyceniono np. działki na terenie Staromieścia Ogrodów - wyjaśnia Nowosad. Strabag miał także zastrzeżenia do oferowanego terenu. - Nie do końca spełniał on nasze oczekiwania. Był przedzielony prywatną działką - mówi Kietliński. - Początkowo Austriaków interesowała tylko półtorahektarowa działka. I tę działkę zgłosiliśmy na sesję. Radni to przyjęli - mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. - Później jednak chcieli dokupić kolejne tereny. Na to radni już się nie zgodzili - wyjaśnia prezydent.

- Najprawdopodobniej zdecydujemy się na Kielce, choć sprawa nie jest jeszcze przesądzona - mówi Kietliński. Ponieważ na pierwszy przetarg nikt się nie zgłosił, miasto będzie próbowało sprzedać działkę po raz drugi. Cena wywoławcza się nie zmieni - milion złotych.

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 23 października 2005, o 13:41

Może wiesz którą nieruchomość zaproponowały Kielce?
Oby przenosiny do Kielc nie były tylko straszakiem wobec władz Rzeszowa.

Wiesz może przypadkiem kto poinformował nasz UM o kłopotach Strabag w Rzeszowie? :lol:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 października 2005, o 18:17

Sz.J. pisze:Może wiesz którą nieruchomość zaproponowały Kielce?
Niestety,ale jeszcze nie wiem :(
Sz.J. pisze: Wiesz może przypadkiem kto poinformował nasz UM o kłopotach Strabag w Rzeszowie? :lol:
zgadnij :D :D :D

Gość

Post autor: Gość » 24 października 2005, o 11:47

Władze miasta chcą w przetargu kupić nieruchomość na Białogonie

To historyczna chwila. Po raz pierwszy od lat wielu lat miasto w poszukiwaniu budynków na mieszkania socjalne miasto zamierza stanąć do przetargu i odważnie licytować

Chodzi o nieruchomość położoną na Białogonie przy ul. 1905 Roku. To dawne posiadłości upadłej firmy Budopol. Na przetarg wystawia je komornik sądowy rewiru VI przy Sądzie Rejonowym w Kielcach. - Przetarg już miał się odbyć w czwartek, ale zastrzeżenia do niego złożył jeden z wierzycieli. Dlatego został przełożony - mówi Jerzy Mielnik, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Kielcach.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi ponad 700 tysięcy złotych.

- Już ją oglądaliśmy. Zrobimy to jednak jeszcze raz tak, by nie mieć wątpliwości, czy warto o nią zawalczyć. Chcemy być pewni, że dobrze wydajemy pieniądze - podkreśla Mielnik.

Miasto zdecydowało się przystąpić do przetargu, bo na ponadhektarowej działce oprócz kotłowni znajdują się jeszcze dwa dwukondygnacyjne biurowce, każdy ma ponad 1300 metrów kwadratowych. Doskonale nadają się na to, by wykorzystać je na lokale socjalne, których w mieście bardzo brakuje. Według wstępnych ocen można tam urządzić około 40-50 mieszkań.

To jednak nie wszystko. Miasto zyskiwałoby także jeszcze dużą działkę. Jak twierdzi dyrektor Mielnik, można ją wykorzystać na przykład na budowę kolejnych bloków socjalnych. - Choćby z tego punktu widzenia nieruchomość dla nas jest atrakcyjna, a poza tym na nieruchomościach się nie traci - podkreśla Mielnik.

To kolejny pomysł miasta na jak najszybsze i najtańsze pozyskanie lokali socjalnych. Najczęściej adaptowane są już istniejące budynki. Tak było z dawnym hotelem pielęgniarek na Czarnowie, tak jest z dawną bursą przy ul. Jagiellońskiej, gdzie kończy się remont. Mieszkania socjalne powstaną też w budynku dawnej szkoły na Malikowie. Miasto wybudowało także jeden samodzielny blok socjalny przy ulicy Hubalczyków. Nie wyklucza też budowy takich bloków przy ul. Kalinowej.

źródło: Gazeta Wyborcza

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Strabag

Post autor: halny » 24 października 2005, o 20:35

Sz.J. pisze:Może wiesz którą nieruchomość zaproponowały Kielce?
Oby przenosiny do Kielc nie były tylko straszakiem wobec władz Rzeszowa.

Wiesz może przypadkiem kto poinformował nasz UM o kłopotach Strabag w Rzeszowie? :lol:
Nie bardzo rozumiem - firma drogowa która stawia wytwórnie mas bitumicznych nie buduje jej tam gdzie ktoś sprzeda firmie działkę ! Taka wytwórnia powstaje w niewielkiej odległości od duzych robót drogowych / po wygraniu kontraktu / Prawdopodobnie chodzi o o jakąś wytwórnię innego typu np. mączki do mas bitumicznych lub np. wytwórnie emulsji asfaltowych lub wytwórnie prefabrykowanych elementów do budowy np. mostów czy przepustów. Wszystkie te produkty mogą być rozsyłane na budowy. Poczekamy co będzie dalej.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Zmiany na Kadzielni

Post autor: Autor » 3 listopada 2005, o 12:27

Obrazek
Księga Mojżeszowa na Kadzielni

Wjeżdżający do Kielc od strony Krakowa zobaczą ją z daleka

Betonowa księga Mojżeszowa z dziesięcioma przykazaniami, wysoka na sześć metrów i podświetlana, stanie na skale kieleckiej Kadzielni. Pomnik będzie widoczny z daleka przez kierowców wjeżdżających do Kielc od strony Krakowa. Ufunduje go kielecka firma "Fabet".

- Ten pomysł zrodził się podczas koncertu "Tu es Petrus", który w maju miał miejsce na Kadzielni. Tajemniczość i urodę podświetlanych skal odkryłem, gdy wspinał się na nie narrator. I postanowiłem wykorzystać te walory - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
Dlaczego na Kadzielni zostanie ustawiona księga Mojżesza z dziesięcioma przykazaniami? - To wspólny element trzech religii: chrześcijaństwa, judaizmu i islamu, a jestem zwolennikiem eksponowania tego, co nas łączy, a nie dzieli - wyjaśnia prezydent Kielc.
Miasto nie zapłaci ani złotówki za nowy pomnik. Znalazł się jego fundator. Jest nim kielecka firma "Fabet". - Dyrektor Geoparku zapytał, czy możemy wykonać taką tablice w naszym zakładzie. Nie było mowy, że za darmo. Sami zaproponowaliśmy, że ufundujemy tablicę, zresztą to nie pierwszy nasz prezent dla miasta - informuje Ireneusz Janik, prezes "Fabetu". - Tablice zrobimy w ciągu trzech tygodni. Czekamy tylko na projekt, bo trwają jeszcze uzgodnienia detali.
Tablica odlana z betonu na pewno będzie gotowa w tym roku, może nawet uda się ją zamontować w tym miesiącu. Ma sześć metrów wysokości i około dwa szerokości. Zostaną wykute na niej tylko cyfry odpowiadające przykazaniom, na jednej stronie trzy, na drugiej pozostałe. Na skalnej ścianie wzdłuż drogi dojazdowej do zaplecza sceny amfiteatru widać już małą platformę, na której księga zostanie posadowiona. Po zmroku pomnik będzie podświetlony i zobaczą go z oddali kierowcy wjeżdżający do Kielc od strony Krakowa.
To nie koniec zmian na Kadzielni. Już rozpoczęły się prace przy modernizacji trzech punktów widokowych wzdłuż drogi dojazdowej do zaplecza sceny. - Stare zupełnie nie odpowiadały obecnym standardom. Wykonano je w latach siedemdziesiątych, a wtedy używano innych materiałów - informuje Andrzej Płonka z Geoparku w Kielcach. - Zdejmiemy płyty chodnikowe i ułożymy kostkę brukową. Wymienimy też starą spawaną balustradę na nowoczesną. Na niej będzie miejsce na informacje o Kadzielni i jej atrakcjach. Betonowe ławeczki będą miały oryginalny kształt śmigła od samolotu. Mają być trwałe i odporne na działania wandali.
Wiosną punkty widokowe zostaną połączone siecią alejek z pomnikiem po drugiej stronie Kadzielni. Od strony ulicy Krakowskiej, między budynkiem "Geoprojektu" i dawnego kina "Skałka" zostanie zbudowany parking na kilkadziesiąt samochodów oraz dla autokarów.

/ATA/

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 3 listopada 2005, o 21:38

Niestety widok psuje budynek, ruina Geoprojektu.
Dziś w "Słowie" piszą o bezskutecznych próbach zdyscyplinowania właścicieli. Ci mieli zbudować tam hotel i restaurację.
Teraz miasto chce wykupić od nich tą nieruchomość.
Jedna z właścicielek obiecuje hotel za 1,5 roku.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 listopada 2005, o 21:41

Ale ona chce go od dawna budowac na innej dzialce przy Kadzielni, a tej sie pozbyc :P

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 3 listopada 2005, o 22:06

Inwestorzy !!! Obiecajcie budowę hotelu a potem sie zobaczy co będzie :shock:

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 27 grudnia 2005, o 20:30

Czy wiadomo coś w sprawie siedziby firmy Strabag?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 grudnia 2005, o 20:34

Mnie nic nie wiadomo :(

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 kwietnia 2006, o 14:38

Obrazek

Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości
2006-04-21

Gmina Kielce przystąpiła do udziału w I edycji Europejskich Nagród Przedsiębiorczości. Celem tego prestiżowego konkursu jest wyróżnienie najciekawszych inicjatyw i projektów wspierających oraz promujących przedsiębiorczość, mających kluczowe znaczenie dla rozwoju poszczególnych regionów. Gmina Kielce (projektodawca) zgłosiła do konkursu projekt "Podniesienie kwalifikacji grupy osób pracujących do międzynarodowych standardów biznesu w zakresie rachunkowości, języka angielskiego i informatyki”, w kategorii Inwestowanie w kapitał ludzki. Zgłoszenia do Europejskich Nagród za Przedsiębiorczość będą oceniane pod względem oryginalności i wykonalności, wpływu na lokalna gospodarkę oraz poprawy stosunków pomiędzy lokalnymi interesariuszami. Konkurs ENP będzie przebiegał w trzech etapach selekcyjnych - na szczeblach regionalnym, krajowym i wspólnotowym. Na poziomie regionalnym zostaną wybrane maksymalnie trzy najlepsze projekty, natomiast o główne wyróżnienie będą rywalizowali dwaj laureaci krajowej fazy konkursu, którzy bez względu na werdykt europejskiego jury zostaną zaproszeni na uroczystość ogłoszenia i wręczenia Europejskich Nagród Przedsiębiorczości w Brukseli.

:arrow: http://www.um.kielce.pl/biuro_prasowe/a ... rt360.html

ODPOWIEDZ