Negatywne akcenty - wandalizm!

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 16 marca 2007, o 08:39

Najśmieszniejszy i najgłupszy przypadek kradzieży metalu z jakim się spotkałem to - złomiarze, którzy ukradli zjeżdżalnie z placu zabaw na Ślichowicach jednak policja ich znalazła i zjeżdzalnie oddali... naprawdę szkoda słów

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 20 marca 2007, o 17:19

Przyspieszone pięć lat dla wandali

Nawet pięć lat więzienia za dewastację przystanku autobusowego – z taką karą musi się liczyć pięciu młodych kielczan - i to szybko, bo trafią przed sąd 24-godzinny. Mężczyźni w wieku od 19 do 23 lat zostali zatrzymani w nocy przy jednej z głównych ulic miasta, gdzie niszczyli drewnianą ławkę i blaszaną obudowę przystanku; policję powiadomił jeden z mieszkańców pobliskiego osiedla. Wszyscy wandale byli nietrzeźwi, odpowiedzą przed sądem w trybie przyspieszonym.

Radio Plus Kielce, 2007-03-20
:arrow: http://www.kielce.pl/index.php?numer=9897

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 20 marca 2007, o 23:09

I proszę, jak się chce to się potrafi :) Może to nauczy choć trochę innych wandali (choć nie sądzę) 8)

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 20 marca 2007, o 23:52

seba_ck pisze:Przyspieszone pięć lat dla wandali

Nawet pięć lat więzienia za dewastację przystanku autobusowego – z taką karą musi się liczyć pięciu młodych kielczan - i to szybko, bo trafią przed sąd 24-godzinny. Mężczyźni w wieku od 19 do 23 lat zostali zatrzymani w nocy przy jednej z głównych ulic miasta, gdzie niszczyli drewnianą ławkę i blaszaną obudowę przystanku...
Prawdopodobnie mowa o przystanku przy al. ks. J. Popiełuszki. Trzeci z kolei przystanek 34 był dziś ogrodzony taśmami, nie oszczędzono w nim nawet jednej blachy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gear
Posty: 135
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 16:36
Lokalizacja: CK

Post autor: Gear » 21 marca 2007, o 05:53

Obrazek

Demolka na przystanku
21 marca 2007, /minos/

Chuligani wyżyli się nie przystanku autobusowym przy kieleckiej ulicy Tarnowskiej (obok Premy). Policjanci zatrzymali pięciu podejrzewanych.

Telefoniczny sygnał, że grupka młodych ludzi demoluje przystanek, policjanci dostali w poniedziałek około godziny 23 od mieszkającego w okolicy kielczanina.

- Wandale skakali po ławkach, kopali w blaszane ściany przystanku, odrywali je - opowiada Krzysztof Skorek z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Kiedy na miejsce podjechał radiowóz, grupa pięciu znajdujących się na przystanku młodzieńców rzuciła się do ucieczki. Chwilę później pojawiły się jeszcze dwa policyjne patrole. Podejrzewani zostali zatrzymani. Mieli od 19 do 23 lat i od 0,7 do 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Nie potrafili wyjaśnić swego zachowania. Zostaną rozliczeni przez sąd w trybie przyspieszonym - uzupełniał Krzysztof Skorek.

Wczoraj pasażerowie czekający na przystanku kręcili głowami nad jego stanem. Pamiętali, że tylna ściana obijana była blachą niespełna dwa tygodnie temu. Teraz znowu jest zniszczona.

- Dbają o ten przystanek, ale co chwilę ktoś go niszczy. Może gdyby był murowany tak jak ten przy skrzyżowaniu z ulicą Wrzosową, dłużej by się utrzymał. Boczne ścianki kiedyś były przejrzyste. Można było zobaczyć nadjeżdżający autobus. Nie wytrzymały. Musieli zrobić z blachy - opowiadał kielczanin Jerzy Pawełczyk, który często korzysta z przystanku.

Tak po nocnej demolce wyglądał wczoraj przystanek przy ulicy Tarnowskiej w Kielcach. (D. Łukasik)

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... tokrzyskie
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 21 marca 2007, o 23:08

W ramach kary, powinni pracować przy remoncie przystanków :] przez najbliższe pół roku.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 21 marca 2007, o 23:21

Tylko malować je na żółto-czerwono, a nie na zielono... Zauważyłem, że choć autobusy są malowane w kolory miasta to przystanki nadal na zielono... Przecież przystanki też powinny być żółto-czerwone...

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 21 marca 2007, o 23:37

Grzesiek pisze:Tylko malować je na żółto-czerwono, a nie na zielono... Zauważyłem, że choć autobusy są malowane w kolory miasta to przystanki nadal na zielono... Przecież przystanki też powinny być żółto-czerwone...
Czy ja wiem... w Łodzi autobusy są żółto-czerwone, a przystanki są ciemnozielone i wygląda to ładnie :) Zielony kolor zdecydowanie mniej kontrastuje z otoczeniem i ładniej wygląda. Mogłyby nawet być srebrne - Obrazek

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 21 kwietnia 2007, o 22:15

Naprawiona kilka dni temu rzeźba Jana Karskiego znów jest bez laski...

http://www.sienkiewicza.pl/wiadomosci.p ... 637&ucat=3

Obrazek

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 21 kwietnia 2007, o 22:20

nie no co za debilizm wczoraj po 23 szedłem tamtędy i specjalnie patrzyłem czy jeszcze jacyś debile jej nie odkopali no i wykrakałem :evil: :evil: jak tam sie nie postawi strażnika to zaraz mu dłoń odetną!! :evil:
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 22 kwietnia 2007, o 21:45

Chyba już czas na jakieś kamerki w tamtych rejonach... Swoją drogą od czego jest policja, straż miejska i biura ochrony, którzy to dumnie bez przerwy przejeżdżają Sienkiewką w tą i z powrotem? No i gdzie są zwykli obywatele Kielc? Jak się widzi, że jakiś debil coś takiego robi (a taka "czynność" trwa dosyć długo) to powinien coś zrobić - choćby zadzwonić na policję, lub jak jest prawdziwym facetem podejść i wykonać samosąd tad "kolekcjonerem" :evil:

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 22 kwietnia 2007, o 22:02

Z dzisiaj:

Obrazek

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 23 kwietnia 2007, o 07:30

Michał pisze:Z dzisiaj:
[img]
Co z tą lampą? Tak profesjonalnie wkopana, że sama się przechyla, czy ktoś jej pomógł???

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 23 kwietnia 2007, o 08:39

Raczej ktoś jej pomógł bo to się stało w jedną noc.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 23 kwietnia 2007, o 18:46

Latarnia już stoi prosto
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

ODPOWIEDZ