Negatywne akcenty - wandalizm!

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1035
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 3 stycznia 2014, o 17:41

NOMI likwiduje sklep w Kielcach! Trwa wyprzedaż towaru. Budynek na sprzedaż

Najstarszy market budowlany przy ulicy Zagnańskiej wyprzedaje towar. Po 20 latach zniknie z mapy handlowej Kielc Sklep sieci NOMI będzie jeszcze tylko kilka tygodni.

Kryzys branży budowlanej dotknął jedną z największych świętokrzyskich firm. Firma w ubiegłym roku poniosła ponad 10 milionów złotych straty i na skutek załamania się koniunktury rynku artykułów budowlanych na przełomie 2012 i 2013 roku popadła w finansowe kłopoty W Sądzie Rejonowym w Kielcach złożyła wniosek o upadłość o upadłość układową, bo ratunkiem dla niej może być układ z wierzycielami. Na razie robi, co może, by poprawić kondycję firmy i utrzymać na rynku ogromna sieć budowlanych marketów.

Jak podaje zarząd spółki: „Po chwilowych perturbacjach w sieci NOMI wywołanych nerwową reakcją dostawców i instytucji finansowych na informację o złożonym przez spółkę wniosku o możliwość zawarcia przez NOMI układu z wierzycielami, sklepy sieci odzyskują chwilowo utraconą równowagę. Od 11 grudnia 2013 roku, kiedy to sąd w Kielcach wydał decyzję w sprawie wniosku, NOMI znajduje się w stanie postępowania układowego. Taki stan prawny pozwala spółce bez przeszkód kontynuować działalność handlową i równolegle z negocjowaniem warunków porozumienia z wierzycielami prowadzić prace nad poprawą oferty dla klientów i przebudową marketów”.

Firma przyspieszyła decyzje o zamknięciu nierentownych sklepów. W grudniu przesądziły się losy dwóch z 28 marketów sieci – w Koszalinie i w Kielcach.

Kielecki market to pierwszy tego typu sklep tej branży w mieście, który powstał przy ulicy Zagnańskiej ponad 20 lat temu i przez długie lata, dopóki na rynku nie pojawiła się liczna konkurencja, między innymi sklepy OBI, Castorama, Praktiker czy Merkury Market, na olbrzymiej powierzchni skutecznie prowadził handel artykułami do domu i ogrodu. Olbrzymie hale sprzedażowe, zanim pojawił się w nich sklep NOMI, gościły między innymi pierwszy po transformacji ustrojowej market spożywczy Szalony Max. Działalność przy Zagnańskiej prowadził też sklep OK RTV czy salon Komfort. W marcu 1993 roku budynki kupiło NOMI.

Sklep NOMI Kielce zakończy działalność handlową na koniec stycznia 2014 roku. W kieleckim markecie, w związku z likwidacją, prowadzona jest wyprzedaż, na razie z 30 procentową bonifikatą, ale ceny mogą ulegać dalszym obniżkom. Jak podaje firma, warto się spieszyć, bo ilości towaru są ograniczone, a do sklepu nie wjeżdżają już nowe dostawy. Oferta wyprzedażowa dostępna jest również na stronie internetowej nomi.pl z możliwością odbioru w markecie NOMI w Kielcach.

Co stanie się z ponad trzydziestoosobową załogą i budynkiem w Kielcach? Jak informuje spółka, pracownicy otrzymali już propozycję przejścia do innych marketów sieci. Do dziś taką decyzję podjęło sześć osób. A budynek, którego właścicielem jest NOMI, zostanie wystawiony na sprzedaż. Mimo zamknięcia kieleckiego marketu główna siedziba NOMI pozostanie w Kielcach.


http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... az-zdjecia
Every dream has a price

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 3 stycznia 2014, o 22:25

dla mnie ten post wyżej niczym nie pasuje do tego tematu.

Co do NOMI to konkurencja zrobiła swoje. obecnie na rynku przetrwa silniejszy. Jak dla mnie jeśli NOMI byłoby w innym miejscu bliżej centrum lub większego osiedla tak jak ma Praktiker czy Castorama to dziś by się nie zamykali.

Awatar użytkownika
CubaSh
Posty: 54
Rejestracja: 4 marca 2012, o 15:45
Lokalizacja: CK

Post autor: CubaSh » 4 stycznia 2014, o 14:59

Nie mówiąc już o tym, że w drodze do marketu NOMI, najpierw mija się od Łódzkiej OBI, więc po co się zapuszczać dalej po dziurawej drodze w przemysłowej okolicy. Fakt lokalizacja była fatalna w porównaniu do konkurencji. Szkoda.

Awatar użytkownika
hyadam
Posty: 2
Rejestracja: 24 marca 2014, o 10:41

Re: Negatywne akcenty - wandalizm!

Post autor: hyadam » 24 marca 2014, o 11:10

Wandale byli, są i będą. Wszystko to wynik lat komuny kiedy wszystko było państwowe czyli niczyje... Ludzie muszą się dopiero nauczyć dbać o to co wspólne bo przecież to co wspólne jest za nasze pieniądze.

ODPOWIEDZ