Negatywne akcenty - wandalizm!

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 4 sierpnia 2006, o 10:51

Tez mi sie wydaje, ze kary finansowe bylyby skuteczne tylko musialoby byc ich z dnia na dzien kilka razy wiecej niz do tej pory. Wtedy zrozumialby kazdy, ze nie ma sensu niszczyc. Wczoraj myslalem nad tym samym ale odnosnie zieleni. Jest obok chodnik ale nie chce ci sie przejsc 5 metrow tylko scinasz trase to plac 50zl i po problermie. Jest wiele takich miejsc gdzie mimo bardzo duzego chodnika i tak ludzie ida trawa bo doslownie maja 3m mniej chodzenia - wczoraj zaobserwowany przyklad: zielen przy nowym stadionie, gdzie nie wychodzi z niego 10 osob, a 10 000.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 sierpnia 2006, o 22:30

Obrazek

"H... w d... Żydom" - taki napis został wydrapany na tablicy nowego pomnika u zbiegu Piotrkowskiej i Plant. Sprawcom nie przeszkodził działający w okolicy monitoring.

...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 16 sierpnia 2006, o 19:14

H... w d... tym co to zrobili :?
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 16 sierpnia 2006, o 21:31

Obrazek

Ja myślałem, że to spray'em napisali na białym. Tak przynajmniej z daleka nie widać było...
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 22 sierpnia 2006, o 07:02

Obrazek

KIELCE. Kierowca autobusu linii „21” odpowie przed sądem za ubliżanie strażnikom miejskim w Kielcach. Stróże prawa jeszcze nie spotkali się z takim zachowaniem, a słyszeli i widzieli już wiele.

- Autobus był pełen pasażerów. Nie wiem co się stało, że kierowca nagle zaczął strasznie bluźnić. Jechały kobiety z dziećmi, a on wstydu nie miał, tylko wyzywał od najgorszych. Krzyczał tak na strażników miejskich. O co poszło nie wiem, ale kierowca miejskiego autobusu zachował się karygodnie - zadzwonił do nas zbulwersowany pasażer.
Do awantury z kierowcą miejskiego autobusu doszło w niedzielę około godziny 16.30 na ulicy Źródłowej. - Zaczęło się od tego, że nasz patrol zatrzymał kierowcę osobowego auta, który z pasa do skrętu próbował pojechać na wprost. Manewr się nie udał, bo mężczyznę zatrzymał go nasz patrol. Kierowca był pijany. Wezwaliśmy policję. Strażnicy czekali na jej przyjazd, a wtedy z autobusu wychylił się kierowca i zaczął na nich krzyczeć. Używając wulgarnych słów dopytywał się dlaczego zatrzymali tego człowieka i żądał puszczenia go. Wyzywał patrol strasznymi słowami. Słyszeli to pasażerowie i piesi, którzy przechodzili Źródłową - relacjonuje Paweł Wyrozumski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Kielcach.
Kierowca autobusu nie został zatrzymany. - Wystąpimy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji o jego dane osobowe i odpowie za używanie w miejscu publicznym słów powszechnie uznawanych za obelżywe - dodaje rzecznik prasowy Straży Miejskiej.
Zdziwiony zachowaniem pracownika jest Paweł Zwierzchowski, członek zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. - Nie przypominam sobie, aby z tym kierowcą były problemy. Nie wiem jak wytłumaczyć jego zachowanie. Jeśli źle się czuł, to powinien był się zwolnić i zastąpiłby go inny kierowca. Gdy zarzuty potwierdzą się, zostanie ukarany upomnieniem, naganą czy utratą premii - wyjaśnia.

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 3 września 2006, o 19:57

Tak wyglądają młode drzewka i znak przy ulicy Grunwaldzkiej, niedaleko ulicy Szajnowicza (osiedle pod Dalnią):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Drodzy forumowicze. Sądzę, że za coś takiego powinno się kretynów (lub kretyna - ale bardziej prawdopodobne, że zrobiła to większa liczba "pierwotniaków") na dłuższy czas odizolować od normalnego społeczeństwa. W jakiś ekstremalnych warkunkach poobrywać im łapy i byłby spokój... :/

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 3 września 2006, o 20:32

Gandalf pisze: W jakiś ekstremalnych warkunkach poobrywać im łapy i byłby spokój... :/
Nogi z d*** powyrywać zeby przemieszczać się nie mogli. Skoro nie potrafią żyć w społeczeństwie to odizolować ich na stałe :]
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 września 2006, o 20:45

No ja...co za niziny spoleczne. Nie chce nic sugerowac, ale to po drodze na Malikow...

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 3 września 2006, o 20:54

autor pisze:No ja...co za niziny spoleczne. Nie chce nic sugerowac, ale to po drodze na Malikow...
Z ludźmi z Malikowa zawsze były problemy. Ponoć nawet poprzez kradzieże utrudniają budowę nowych bloków. Ale chyba bardziej prawdopodobny jest udział marginesu z Czarnowa.
Nieważne zresztą skąd - ważne, że za to powinien wandal odpowiedzieć.
Ciekawe czy w innych miastach podobnej wielkości też władze nie mogą sobie dać rady z debilizmem tego typu...

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 5 września 2006, o 16:15

przestańcie szufladkowac ludzi przez wzgląd na ich pochodzenie i miejsce zamieszkania :!: :!: :!: równie dobrze mógł to zrobic tak zwany frajer z bogatego domu mieszkający na willowej dzielnicy odgrodzonej od rzeczywistości betonowym murem.

a co do aktów wandalizmu to ręce opadają - ten kto to zrobił musiałbyc maksymalnym kretynem. te drzewka to normalnei przegięcie :shock: co komu przeszkadzała młoda rosnąca roślinka(drzewko) :twisted:

tak naprawde ci którzy to robią są ludzmi bardzo słabymi a mówiąc "prosto z mostu" to zwykłe strachliwe cioty. PRZECIEŻ DRZEWKO NIE ODDA TO MOZNA SOBIE POUŻYWAC :idea:
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 września 2006, o 17:34

Boss pisze:przestańcie szufladkowac ludzi przez wzgląd na ich pochodzenie i miejsce zamieszkania :!: :!: :!:
Raczej tego nie robie, ale po kilku latach mieszkania na Slichowicach takie wnioski sa dosc oczywiste przy czym na samym osiedlu bydla rowniez nie brakuje.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 5 września 2006, o 17:43

autor pisze: przy czym na samym osiedlu bydla rowniez nie brakuje.
Ja widziałem na Ślichowicach pasącą się krówkę :D Dlatego twierdzę, że z centrum na wieś się wynoszę :D
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 września 2006, o 18:15

przyzwyczajenia sasiadow, do ktorych cywilizacja jeszcze chyba nie dotarla :(

Koval
Posty: 95
Rejestracja: 6 września 2006, o 21:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Koval » 6 września 2006, o 21:56

A propos plant jeszcze dwa zdjęcia
Obrazek
Obrazek

Ten wandalizm nie jest już przecież bezosobowy. Co na to Straż Miejska?

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 6 września 2006, o 22:01

Dodam od siebie:
W dopiero co wyremontowanym przejściu pod Jesionową na ścianie namalowany spray'em adres jednej z kieleckich stron internetowych dotyczących muzyki. Odnalezienie twórcy strony i nałożenie kary nie byłoby zbyt skomplikowane, ale na pewno zbyt trudne dla naszych stróżów prawa.
Komisja Rewizyjna czuwa!

ODPOWIEDZ