...i wylądował

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 10 kwietnia 2009, o 18:06

Hm, przed chwilą widziałem nad miastem biało-czerwonego Eurocoptera - pierwszy raz taki leciał u nas. Ciekawe do kogo należy...

Obrazek

(przepraszam za słabą jakość zdjęcia, jakoś cicho leciał i w ostatniej chwili zdążyłem wyciągnąć aparat ;) )

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 15 kwietnia 2009, o 18:26

Może jakiś tester ogolnopolski przed zakupem? :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 17 kwietnia 2009, o 11:56

Czy to Klicki od kilkudziesięciu minut krąży nad miastem czy to Błękitny 24 :?:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 17 kwietnia 2009, o 12:23

Troszkę przypomina błękitnego, na zoomie widać chyba obiektyw kamery z przodu (?)

Dla porównania ;)
Obrazek

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 17 kwietnia 2009, o 16:41

Obrazek

swoja droga jak to jest z tym ladowaniem na biurowcu Kolportera? Kiedys Klicki mowil, ze to nie bedzie ladowisko. Pozniej od jakiegos pracownika z Kolportera slyszalem, ze Klicki nie moze tam ladowac bo ma jednosilnikowy helikopter.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 17 kwietnia 2009, o 17:24

Może schodzi po drabince ;p

Pavlo
Posty: 57
Rejestracja: 4 października 2007, o 13:53
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Pavlo » 17 kwietnia 2009, o 17:35

skacze na spadochronie albo desantuje się z powietrza jak AT :P

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 18 kwietnia 2009, o 09:02

Michał pisze:Hm, przed chwilą widziałem nad miastem biało-czerwonego Eurocoptera - pierwszy raz taki leciał u nas. Ciekawe do kogo należy...

Obrazek

(przepraszam za słabą jakość zdjęcia, jakoś cicho leciał i w ostatniej chwili zdążyłem wyciągnąć aparat ;) )
Helikopter jest własnością firmy ZPUE z Włoszczowy

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 9 maja 2009, o 15:11

Jak podał jeden z tv programów informacyjnych Eurocoptery są już zakupione w ilości 24 szt.
Mnie się wydaje, że podpisana została umowa i fabryki ruszą dopiero z produkcją.
Niemniej informacja jak najbardziej optymistyczna :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 17 maja 2009, o 18:25

Następne info ws. Eurocopterów podane przez ogólnopolskie media to takie, że helikoptery dotrą do Polski w sierpniu :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Ja-ck
Posty: 377
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, o 22:37
Lokalizacja: C-entrum K-ultury

Post autor: Ja-ck » 18 maja 2009, o 13:37

Nie ma warunków dla ratunkowego Eurocoptera

Województwo świętokrzyskie nie jest na razie przygotowane na przyjęcie nowoczesnego helikoptera ratowniczego Eurocopter. Ma stacjonować w naszym regionie od lutego 2011 roku. Żeby można go w pełni wykorzystać, potrzebny jest remont bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Masłowie, a także dostosowanie lądowisk przy szpitalach.

Dyrektor Lotniczego Pogotowania Ratunkowego- Robert Gałązkowski mówi, że roboty w Masłowie, rozpoczną się już w tym roku. Początkowo wsparcie obiecywał zarząd województwa, teraz Pogotowie zapowiada, że samo sfinansuje prace, które mają przygotować bazę na przyjęcie Eurocoptera.

Budowa nowej bazy ma kosztować około 5- 6 milionów złotych i będzie współfinansowana z funduszy unijnych.

W przyszłości problemem może okazać się brak lądowisk przy szpitalach. Zdaniem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powinno być ich w świętokrzyskiem co najmniej pięć. Szpitale mogły wystąpić do Ministerstwa Zdrowia o pieniądze na modernizację lądowisk. Wiadomo, że zrobił tak Staszów - o czym informuje pracujący w tym szpitalu Marek Tombarkiewicz, wojewódzki konsultant do spraw medycyny ratunkowej. Jak mówi przebudowa lądowiska ma kosztować około pół miliona złotych.

Robert Gałązkowski twierdzi, że lista szpitali, które wystąpiły do ministerstwa o dofinansowanie modernizacji lądowisk będzie znana w tym tygodniu. Jego zdaniem na razie tylko jedno lądowisko w świętokrzyskiem, przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach nadaje się na przyjęcie Eurocoptera.

Jednak dyrektor szpitala w Sandomierzy Janusz Sikorski mówi, że wymogi spełnia także lądowisko, przy zarządzanej przez niego placówce. Jest ono m.in odpowiednio oświetlone.

http://www.radio.kielce.pl/page,,Nie-ma ... a3484.html
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 10 września 2009, o 14:20

Już jest super nowoczesny śmigłowiec dla ratowników LPR

- To latająca "karetka pogotowia" - tak o śmigłowcu EC-135 niemiecko-francuskiego Eurocoptera mówią ratownicy i chwalą dobry wybór. Dziś przekazanie pierwszej z 23 takich maszyn.
Super nowoczesny śmigłowiec EC-135 zastąpi wysłużone Mi-2, których eksploatacja stanie się niemożliwa po roku 2010
Fot. Tomasz Waszczuk / Agencja G
Super nowoczesny śmigłowiec EC-135 zastąpi wysłużone Mi-2, których eksploatacja...

To świetna maszyna

Ratownicy podkreślają, że to prawidłowy wybór, który pozwala na wykonywanie na pokładzie śmigłowca wszystkich czynności ratowniczych. Chodzi przede wszystkim o możliwość wykonywania w kabinie masażu serca, który robi się prawidłowo, gdy ręce są wyprostowane, i intubacji. - Kabina jest na tyle duża, że ratownicy bez przeszkód mają dostęp do klatki piersiowej i głowy pacjenta, mogą się swobodnie poruszać - mówią eksperci.

MZ: Trzy lądowiska w każdym województwie

Ministerstwo Zdrowia, które było organizatorem zeszłorocznego przetargu podkreśla, że w tej chwili poza sprzętem najpilniejszą potrzebą są lądowiska przyszpitalne.

Według wiceministra zdrowia Jakuba Szulca, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracy lekarzy w każdym województwie powinny być przynajmniej trzy lądowiska dla śmigłowców. - Obecnie w całej Polsce jest 13 zarejestrowanych lądowisk, powstają jednak kolejne - mówił dziś Sejmie wiceminister.

Rywalem w przetargu na śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego była włosko- brytyjska firma AgustaWestland.

Koniec służby 30-letnich Mi-2

Teraz LPR dysponuje wysłużonymi śmigłowcami Mi-2, których eksploatacja stanie się niemożliwa po roku 2010 ze względu na przepisy unijne. Ratownicy pogotowia mają też jeden zakupiony w 2005 roku śmigłowiec Augusta A109 Power.

Ratownicy LPR co roku wykonują ok. 6 tys. misji. Najczęściej zabierają na pokład pacjentów w stanach skrajnie ciężkich, niestabilnych i transportują ich w kierunku najbliższego specjalistycznego ośrodka.

Przyjęcie 23 maszyn i jednego symulatora lotu ma zakończyć się w 2010 roku.
:arrow: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... l?skad=rss
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 5 grudnia 2009, o 15:20

Eurocopter już w Kielcach. (?)

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 5 grudnia 2009, o 16:04

No właśnie, w Krakowie na dniach już ma być.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 5 grudnia 2009, o 16:05

No w Kielcach dzisiaj już był widziany, ale czy to nasz czy może był przelotem właśnie w drodze do Krakowa?

ODPOWIEDZ