Echo, Rovese, Barlinek - inwestycje M. Sołowowa

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 797
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 26 listopada 2009, o 15:07

Kolejny biznes Pana Michała Sołowowa
to....

http://megastore.pl/

internetowy sklep z arykułami "zrób to sam"

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 31 grudnia 2009, o 17:43

Obrazek

UOKiK ukarał Cersanit. 900 tys. zł za zmowę cenową

Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel nałożyła 900 tys. zł kary na firmę Cersanit. Przejęta przez nią spółka Opoczno była liderem kartelu cenowego, który ustalał ze swoimi odbiorcami minimalne ceny sprzedaży produktów. Urząd ukarał też pięciu dystrybutorów materiałów budowlanych.

Postępowanie w sprawie zmowy cenowej zostało wszczęte pod koniec ubiegłego roku. UOKiK ustalił, że spółka Opoczno (przejęta w ubiegłym roku przez Cersanit) ustalała z odbiorcami hurtowymi ceny płytek ceramicznych i gresów. Kontrakty te były podpisywane od lipca 2006 do kwietnia 2007 roku. Inicjatorem porozumienia było Opoczno. "Z materiałów zgromadzonych podczas postępowania wynika, że spółka zobowiązała swoich odbiorców hurtowych do sprzedaży produktów po cenach nie niższych niż 25 proc. od sugerowanych. W przypadku zastosowania mniejszych stawek musieli pisemnie poinformować Opoczno" - czytamy w komunikacie.

W efekcie zawiązanego kartelu Opoczno uzyskało gwarancję utrzymania cen swoich produktów na odpowiednim poziomie, a dystrybutorzy nie musieli obawiać się konkurencji pomiędzy sobą. "Negatywne skutki kartelu odczuwalne były przede wszystkim przez kontrahentów dilerów, którzy nie mogli kupić produktów po cenach niższych niż ustalone" - wyjaśnia urząd.

UOKiK zdecydował się ukarać Opoczno karą w wysokości 901 tys. 339 zł. Zapłaci ją Cersanit, który jest prawnym następcą Opoczna. Urząd ukarał też pięciu dystrybutorów, z którymi spółka osiągała największe obroty w okresie zmowy cenowej. Ukarane firmy to warszawski Gen Bud (kara w wysokości 86,7 tys. zł), Heban-Steinhof z Krakowa (55,2 tys. zł), Glazura Królewska z Lublina (28,9 tys. zł), Bokaro Szeligowscy z Gorzowa (18,8 tys. zł) i Saturn z Opoczna (11,1 tys. zł). Od decyzji UOKiK przedsiębiorcy mogą się odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

To kolejny wyrok UOKiK w sprawie zmowy cenowej w branży budowlanej. 10 grudnia UOKiK nałożył 411 mln zł kary na największe polskie firmy z branży cementowej, które przez kilkanaście lat uczestniczyły w największej w historii zmowie cenowej na rynku cementowym.

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 378
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 1 kwietnia 2010, o 07:59

O giełdowych krezusach:

(...)Nie zaszły natomiast zmiany w kolejności najbogatszych inwestorów. Na pozycji lidera umocnił się Leszek Czarnecki z majątkiem wycenianym na przeszło 6,2 mld zł, co w sporym stopniu wynikało z połączenia spółek z jego „stajni”: Nobel Banku i Getin Banku. W nowym podmiocie (GetinNoble) Leszek Czarnecki ma udziały warte prawie 5,4 mld zł. Na drugim miejscu utrzymał się Michał Sołowow. W ciągu trzech miesięcy wartość jego portfela wzrosła o ponad 19 proc., do niemal 3,7 mld zł. Giełdowy majątek trzeciego na liście Zygmunta Solorza-Żaka, który szacujemy na blisko 3,2 mld zł, wzrósł zaś o niespełna 17 proc.(...)

http://www.rp.pl/artykul/455374_Fortuna ... bciej.html
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Barlinek, Cersanit, Echo - inwestycje M. Sołowowa

Post autor: Tomek » 5 kwietnia 2014, o 12:38

Rekordowa inwestycja kieleckiej firmy. 70 mln euro pod Moskwą
pap, marc 04.04.2014

Obrazek
Biurowiec Echo Investment (Fot. Paweł Wójcik)

Mająca siedzibę w Kielcach Grupa Rovese w piątek uruchomiła produkcję płytek ceramicznych i gresu w Kuczinskim Zakładzie Ceramicznym w Żeleznodorożnym, 37 km od Moskwy. Inwestycja jest warta 70 mln euro.

W uroczystości uczestniczyli m.in. ambasador Polski w Rosji Wojciech Zajączkowski, wicemer Żeleznodorożnego Siergiej Czernucha i przedstawiciele zarządu obwodu moskiewskiego. Wśród zaproszonych byli też najwięksi dilerzy w Rosji i reprezentanci wiodących firm budowlanych.

Kuczinski Zakład Ceramiczny, jeden z większych producentów płytek ceramicznych i gresu na terytorium Rosji, powstał na bazie Kuczinskiego Zakładu Ceramiczno-Płytkowego i Kuczinskiej Cegielni, przejętych przez Grupę Rovese pod koniec 2011 roku.

Grupa Rovese (obejmująca m.in. dawny Cersanit) to jedna z większych firm produkcyjnych na rynku europejskim z polskim kapitałem. Specjalizuje się w produkcji ceramiki sanitarnej, płytek ceramicznych, kabin prysznicowych, wanien i brodzików akrylowych, mebli łazienkowych oraz innych artykułów okołołazienkowych. W jej portfolio znajdują się marki Mito, Cersanit i Opoczno. Spółka działa od 1992 roku. Jej głównym udziałowcem (62,1 proc. akcji) jest kielczanin Michał Sołowow.

Grupa Rovese w Kuczinski Zakład Ceramiczny zainwestowała 70 mln euro. Pieniądze poszły na uruchomienie linii produkcyjnych, rekonstrukcję starych budynków i zagospodarowanie przylegającego terenu (16,5 ha). Początkowe moce zakładu zostały zwiększone dwukrotnie. Obecnie produkuje on w trzech technologiach na siedmiu liniach produkcyjnych. Zatrudnia ponad 500 osób. W 2014 roku zaplanowano produkcję płytek ceramicznych i gresu na poziomie 8 mln metrów kwadratowych. Wyroby zakładu sprzedawane są w Rosji i innych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.

Jak informuje PAP, przedsięwzięcie Grupy Rovese to największa polska inwestycja w Rosji. Łączne inwestycje Rovese Capital Group w tym kraju wyniosły ponad 200 mln EUR.

Według Federalnej Służby Statystyki Państwowej (Rosstatu) wartość polskich inwestycji w Rosji w rachunku skumulowanym na koniec 2012 roku wyniosła 674 mln dolarów, w tym inwestycje bezpośrednie stanowiły 414 mln USD. Pełnych danych za 2013 rok jeszcze nie ma.

źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2y0jBkxZs

ODPOWIEDZ