Inwestycje zewnętrzne w Kielcach, pozyskiwanie inwestorów

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

darek
Posty: 331
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Inwestycje zewnętrzne w Kielcach, pozyskiwanie inwestorów

Post autor: darek » 15 lutego 2006, o 21:01

Czy w Rzeszowie powstanie centrum usług finansowo-księgowych jednego z największych banków w Polsce? - W niedzielę spotkaliśmy się z przedstawicielami tego banku. Były to pierwsze, wstępne rozmowy - zdradza Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.
Według fachowców nawet 40-60 tys. osób może w ciągu najbliższych pięciu lat znaleźć w Polsce zatrudnienie jako księgowi, fakturzyści czy informatycy. Będą świadczyć usługi dla zagranicznych firm, które przenoszą do Polski np. centra księgowości.

W ciągu ostatnich trzech lat w centra usługowe w Polsce zainwestowało kilkadziesiąt firm. Indesit ma centrum księgowe w Łodzi, Motorola centrum badawcze w Krakowie, Siemens rozwija oprogramowanie we Wrocławiu. Czy jest szansa na to, aby jedno z takich centrów powstało w Rzeszowie? - Poczyniliśmy już pierwsze kroki w tym kierunku - w niedzielę spotkaliśmy się z przedstawicielami jednego z największych polskich banków, który jest zainteresowany budową centrum księgowości, które obsługiwałoby nie tylko Polskę, ale także inne kraje europejskie - mówi prezydent Rzeszowa.

Ferenc nie chce zdradzić nazwy banku, jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że jest to PeKaO SA. - Było to pierwsze, wstępne spotkanie, na jakiekolwiek konkrety trzeba będzie poczekać. Ale taka inwestycja bardzo by się w Rzeszowie przydała. Z rozmów z przedstawicielami banku wynika bowiem, że już na starcie tej inwestycji pracę mogłoby tam znaleźć tysiąc osób, a to jest dla nas najważniejsze. Docelowo przewiduje się zatrudnienie nawet trzech tysięcy pracowników - mówi Ferenc, który wczoraj nakazał miejskim służbom szukać terenu, który można by zaproponować inwestorowi pod przyszłe centrum. - Chodzi o działkę o powierzchni około hektara. Według mnie najodpowiedniejszą lokalizacją mógłby być teren w pobliżu skarbca NBP przy ul. Armii Krajowej. Musimy jednak sprawdzić, czy jest tam wystarczająco dużo należącego do miasta terenu - zaznacza prezydent. Rzeszów nie jest jedynym miastem, które będzie zabiegało o tę inwestycję. Zainteresowane nią są także Warszawa, Łódź, Lublin i Kraków.

A teraz pytanie .Dlaczego Kielce nie starają się o lokowanie takich inwetsycji?

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

podobno była kiedyś taka szansa...

Post autor: maju » 15 lutego 2006, o 21:25

od kolegi pracującego w centrali Citybanku doweidzialem sie , że krążą po banku plotki o przeniesieniu z Warszawy do Kielc albo Łodzi centrum informacji telefonicznej, tj. ok 500 osób...to było w zeszłym roku. Pojęcia nie mam ile w tym prawdy...

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 15 lutego 2006, o 22:07

Wielkie firmy buduja swoje centra i ostatnio szczególnym zaineresowaniem darzą Europę Środkowo-Wschodnią. Jednak Kielce są na nieco straconej pozycji (brak dróg, lotniska). Przoduje Kraków (ostatnio Philip Morris i Delphi) oraz Warszawa i Wrocław. Warszawa to stolica więc wiadomo :), Kraków, Wrocław i Katowice ze względu na autostrady, lotniska i kadrę. Z tych miast jest takze blisko do innych europejskich miast.

Jeśli szybko powstanie lotnisko i S7 to moze sie cos zmieni. Bez tych inwestycji mozemy mieć problem. Na szczęście władze chyba to zauważyły i ostro wzieły sie do roboty :D.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 15 lutego 2006, o 22:09

Poza tym prezydent Lubawski coś mówił w swoim "expose" :lol: ościaganiu do Kielc poważnych inwestorów. Jak na razie sie jeszcze nie wywiazał więc bedzie miał na to całą nastepną kadencję :lol:(liczę na to).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 lutego 2006, o 00:51

Byloby fajnie, gdyby Citibank sie zdecydował. Ostatnio byla nadzieja na Orange, bo szukali jakiejs miejscowosci na contact center, ale niestety dowiedzialem sie, gdy klamka juz zapadla i nawet nic nie pisalem do UM.

darek
Posty: 331
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Znowu ten Rzeszów.

Post autor: darek » 9 marca 2006, o 19:43

Siemens szuka miasta
RZESZÓW Czy światowy gigant elektroniczny zainwestuje na Podkarpaciu
Trwają poszukiwania miejsca pod budowę nowego centrum badawczego firmy Siemens.
Być może wybór padnie na Rzeszów, bo spełniamy wszystkie wymagania światowego
giganta.
Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa:


- Natychmiast wyślemy naszą ofertę do Siemensa. Będziemy zabiegać, aby ten
koncern wybudował w Rzeszowie swoje centrum badawcze. Nie muszę chyba dodawać,
że bardzo byśmy sobie wszyscy życzyli takiego inwestora w Rzeszowie.

- Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - mówi Andrzej Styliński, rzecznik prasowy
Siemensa. - Mogę jedynie powiedzieć, że szukamy miasta średniej wielkości w
Polsce południowo-wschodniej. Ważne, aby był w nim rozbudowany ośrodek
akademicki. Musi też posiadać dobrą infrastrukturę komunikacyjną.
Do takiej listy życzeń idealnie pasuje Rzeszów - miasto średniej wielkości, w
którym jest kilka uczelni kształcących informatyków oraz lotnisko.
- Taka inwestycja jak duże centrum badawcze, byłaby wręcz spełnieniem naszych
marzeń - mówi dr hab. inż. Kazimierz Buczek, prof. Politechniki Rzeszowskiej,
dziekan wydziału elektroniczno-informatycznego. - Nasi studenci od lat odbywają
praktyki w Siemensie. Byłoby wspaniale, gdyby mogli znaleźć w tej firmie pracę
bez potrzeby wyjeżdżania z Rzeszowa.
Jeżeli Siemens wybuduje swoje centrum badawcze w Rzeszowie, dla informatyków z
regionu powstanie nawet 600 miejsc pracy.
- Tylu programistów pracuje we wrocławskim centrum badawczym Siemensa. Poza
tym, jest tam zatrudnionych jeszcze stu pracowników obsługi - mówi Styliński.

mat
07. Marca 2006 04:00


A Kielce co?Budujemy kolejne pomniki i takie tam.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 marca 2006, o 15:55

Obrazek

O Kielcach w Londynie

2006-03-20

Ofertę inwestycyjną Kielc zaprezentuje Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce za pośrednictwem Roadshow Polska oraz PAIiIZ podczas międzynarodowej konferencji "Spotkanie Polski z Wielką Brytanią - Perspektywy Rozwoju Biznesu". Celem konferencji, która odbędzie się 31 marca w Londynie, jest promocja stosunków gospodarczo biznesowych pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Przedsięwzięcie jest skierowane do kadry kierowniczej zarówno korporacji, jak i małych i średnich przedsiębiorstw, przedstawicieli instytucji finansowych i rządowych, agencji państwowych oraz mediów. Poszczególne sesje poświęcone będą stosunkom gospodarczym Polski z Wielką Brytanią oraz możliwościom, jakie otworzyły się w poszczególnych branżach po przystąpieniu do UE. Zostaną przedstawione największe inwestycje brytyjskie na rynku polskim oraz koncepcje dalszego pozyskiwania inwestycji dla Polski. Zaprezentowana podczas ww. wydarzenia oferta "Kielce as a Perfect Business and Investment Destination" prezentuje perspektywy rozwoju Kielc oraz zachęca do napływu inwestycji zagranicznych do naszego regionu. Podkreśla główne atuty stolicy Świętokrzyskiego, którymi są: potencjał ludzki, niskie koszty pracy, lokalizacja oraz wsparcie inwestycyjne. Istotny element publikacji to, specjalnie przygotowana przez Gminę Morawica, oferta gruntów inwestycyjnych. Głównym założeniem rozpowszechnienia "Kielce as a Perfect Business and Investment Destination" w Londynie jest wypracowanie współpracy na płaszczyźnie inwestycyjnej z potencjalnymi partnerami gospodarczymi. Patronat nad konferencją objęli Ambasada RP w Londynie, PAIiIZ, Brytyjsko - Polska Izba Handlowa, Warsaw Destination Alliance oraz Związek Miast Polskich.

:arrow: http://www.um.kielce.pl/biuro_prasowe/a ... rt215.html

darek
Posty: 331
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 20 marca 2006, o 16:03

Dlatego też trzeba skonczyć paplaninę ,tylko zabrac sie jak najszybciej za lotnisko i drogi oraz przygotowanie terenów pod ewentualne inwestycje,bez tego nie ma o czym gadać,nikt tu nie przyjdzie bez odpowiedniej infrastruktury.No i rzecz ważna,fachowcy czyli kształcenie ludzi o odpowiednim wykształceniu/Politechnika -kierunki odpowiadajace zapotrzebowaniu,tworzenie nowoczesnych ,znajdujacych odzwierciedlenie na rynku pracy kierunków na AŚ,a nie produkowanie bezrobotnych/.

msz

Barlinek idzie do Kielc!?

Post autor: msz » 29 marca 2006, o 07:17

Firma jest w pierwszej piątce największych światowych producentów desek podłogowych
Barlinek idzie do Kielc!?
Światowy potentat w produkcji desek podłogowych - spółka Barlinek S.A. - przenosi swoją siedzibę do Kielc - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. W samej firmie nie chcą tego potwierdzić. - Oficjalny komunikat w tej sprawie będzie wydany w przyszłym tygodniu - usłyszeliśmy jedynie.


Barlinek S.A. w 75 procentach należy do kieleckiego biznesmena Michała Sołowowa, który kupił przeżywający wówczas kłopoty zakład pod koniec lat 90-tych. Dziś moce produkcyjne Grupy to ponad 4 mln m kw. desek rocznie, które jesienią - po zakończeniu bodowy kolejnej linii technologicznej - wzrosną do 6 mln m kw. Dla porównania - roczny popyt rynku krajowego szacowny jest na 1,5 mln m kw. Obecnie firma jest w pierwszej piątce największych światowych producentów desek podłogowych. Zarząd Barlinka (prezesem jest kielczanin Paweł Wrona) nie ukrywa, że celem strategicznym firmy jest osiągnięcie pozycji światowego lidera w produkcji naturalnych podłóg drewnianych.

Już dziś produkty z Barlinka (Zachodniopomorskie) trafiają do 30 krajów na trzech kontynentach. Ostatnio spółka poinformowała, że kolejny swój zakład produkcyjny wybuduje w Winnicy na Ukrainie. Budowa fabryki o zdolnościach produkcyjnych 2 mln m kw. ma się zacząć w III kwartale tego roku.

We wrześniu ubiegłego roku spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. Sprzedawane w ofercie publicznej akcje kosztowały po 7,3 zł. Dziś inwestorzy płacą za nie po blisko 12 zł, a więc ponad 50 proc. więcej.

- Czy to prawda, że siedzibą spółki zostaną wkrótce Kielce? Na to pytanie w reprezentującej firmę warszawskiej Agencji Publink nie umiano nam odpowiedzieć. - Mogę stwierdzić tylko tyle, że w przyszłym tygodniu ukaże się oficjalny komunikat spółki w tej sprawie - przekazała nam Beata Bilińska z Publink. Również w biurze zarządu nie usłyszeliśmy nic więcej. - Będzie komunikat. Proszę cierpliwie czekać - powiedziano nam.

Co Kielce mogą zyskać na przenosinach drzewnego giganta? Finansowo - niewiele; większość podatków i tak będzie opłacona tam, gdzie stoją fabryki. Również zatrudnienie nie wzrośnie znacząco, bo mowa przecież tylko o biurze zarządu. Z pewnością jednak miasto zyska na prestiżu.

Nieoficjalnie wiemy, że kielecka siedziba Barlinka S.A. będzie się mieścić w słynnym błękitnym biurowcu przy ul. Zagnańskiej - tam gdzie urzędują już zarządy dwu innych spółek ze stajni Michała Sołowowa - Cersanitu i Echa Investment.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 29 marca 2006, o 07:56

Swietna informacja, mysle, ze biuro zarzadu bedzie rezydowalo w jednym z nowych biurowcow office parku przy Al. Solidarnosci.

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 29 marca 2006, o 10:02

tez tak mysle, wiec, albo ''na chwile'' przeniosa biuro zarzadu na Zagnanska i potem na Solidarnosci, albo poczekaja az powstanie kompleks... Choc dwie spolki solowowa maja swoje siedziby na Zagnanskiej...
cochi

darek
Posty: 331
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 29 marca 2006, o 19:46

Panowie,ale to nadal nie jest sciąganie inwestorów do Kielc,Sołowow jakos tak dziwnie się składa,że inwestycje to ma poza Kielcami/Cersanit też/.Same zarządy to owszem splendor,ale kasy z tego miasto nie ma.Nadal czekam na kogoś kto wybuduje zakład dajmy na to na 1000 zatrudnionych.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 marca 2006, o 18:38

Obrazek

Kielce promują się w Londynie

2006-03-30

Ofertę inwestycyjną Kielc zaprezentuje jutro w Londynie Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce za pośrednictwem Roadshow Polska oraz PAIiIZ podczas międzynarodowej konferencji "Spotkanie Polski z Wielką Brytanią - Perspektywy Rozwoju Biznesu". Celem konferencji jest promocja stosunków gospodarczo biznesowych pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Przedsięwzięcie jest skierowane do kadry kierowniczej zarówno korporacji, jak i małych i średnich przedsiębiorstw, przedstawicieli instytucji finansowych i rządowych, agencji państwowych oraz mediów. Poszczególne sesje poświęcone będą stosunkom gospodarczym Polski z Wielką Brytanią oraz możliwościom, jakie otworzyły się w poszczególnych branżach po przystąpieniu do UE. Zostaną przedstawione największe inwestycje brytyjskie na rynku polskim oraz koncepcje dalszego pozyskiwania inwestycji dla Polski. Zaprezentowana podczas ww. wydarzenia oferta „Kielce as a Perfect Business and Investment Destination” prezentuje perspektywy rozwoju Kielc oraz zachęca do napływu inwestycji zagranicznych do naszego regionu. Podkreśla główne atuty stolicy Świętokrzyskiego, którymi są: potencjał ludzki, niskie koszty pracy, lokalizacja oraz wsparcie inwestycyjne. Istotny element publikacji to, specjalnie przygotowana przez Gminę Morawica, oferta gruntów inwestycyjnych. Głównym założeniem rozpowszechnienia "Kielce as a Perfect Business and Investment Destination" w Londynie jest wypracowanie współpracy na płaszczyźnie inwestycyjnej z potencjalnymi partnerami gospodarczymi. Patronat nad konferencją objęli Ambasada RP w Londynie, PAIiIZ, Brytyjsko - Polska Izba Handlowa, Warsaw Destination Alliance oraz Związek Miast Polskich.

:arrow: http://www.um.kielce.pl/biuro_prasowe/a ... rt270.html

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

Barlinek w Kielcach...

Post autor: maju » 1 kwietnia 2006, o 02:52

..troche dziwna informacja,skoro odkąd włascicielem Barlinka jest Echo całe szefostwo spólki-dyrektorzy np. mieści sie w Kielcach...to co oni będa tutaj przenosić... :shock:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

"Gmina Fair Play 2006"

Post autor: Autor » 5 kwietnia 2006, o 10:50

Obrazek

"Gmina Fair Play 2006"

2006-04-05

Miasto Kielce uczestniczy w V Edycji Konkurs "Gmina Fair Play 2006 - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji" organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą i przy poparciu Ministerstwa Gospodarki. Konkurs przebiega w dwóch etapach, z których pierwszy wymaga wypełnienia ankiety konkursowej, będącej pisemną prezentacją gminy, a kolejny to audyt certyfikacyjny przeprowadzany w gminie oraz badanie losowo wybranych inwestorów. Celem Programu jest identyfikacja i promocja gmin przyjaznych dla inwestorów, podnoszenie poziomu obsługi inwestycji oraz pomoc w wymianie informacji na temat efektywnych metod promocji gospodarczej. Przy ocenie pod uwagę brany jest szeroki obszar aktywności gminy - m.in. rozwój inwestycji, działania na rzecz ochrony środowiska, rozwoju kultury i turystyki oraz społeczności lokalnej. Wydział Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta złożył wymagane w I etapie dokumenty. Jeżeli przedstawiony materiał zostanie oceniony pozytywnie Miasto przejdzie do kolejnej części konkursu.

:arrow: http://www.um.kielce.pl/biuro_prasowe/a ... rt292.html

ODPOWIEDZ