Galeria Echo – sklepy, wydarzenia nieinwestycyjne

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 20 marca 2012, o 19:20

Tesco extra to coś celującego w wyższą półkę cenową i jakościową, czy po prostu większe powierzchniowo to samo dziadostwo z dopiskiem "extra" ?

Chociaż co by nie robili, Tesco Piotrem i Pawłem się nigdy nie stanie, ale widać pojawienie się lepszej marki wpływa pozytywnie na zmiany w konkurencji, bo jak do tej pory niewiele robili, a właściwie nic, żeby zdobyć klienta bardziej wymagającego.

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 20 marca 2012, o 22:32

pierwszy link z gogle i taka informacja:

"Sklepy Extra to:

czytelny układ sklepu, więcej przestrzeni
nowoczesne wyposażenie oraz inspirująca atmosfera na stoiskach
mnóstwo nowych, wysokiej jakości produktów w ofercie
dodatkowe, bardzo atrakcyjne promocje
nowe usługi na hali sprzedaży"

źródło: http://www.tesco.pl/sklepy/extra/index.php

atomm
Posty: 21
Rejestracja: 10 listopada 2008, o 22:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: atomm » 21 marca 2012, o 12:51

Nowe stoiska pojawią się w Tesco w kieleckiej Galerii Echo już pod koniec marca. Po modernizacji hipermarket będzie najbardziej nowoczesnym sklepem sieci w całym kraju.

Przede wszystkim poszerzona zostanie oferta handlowa hipermarketu. Pojawią się też nowe stoiska. A wśród nich m.in. Optyk, gdzie będzie można bezpłatnie przebadać sobie wzrok oraz stoisko Telefony, przy którym specjalista doradzi wybór odpowiedniej komórki i akcesoriów.

Powiększone zostanie również stoisko Zdrowie i Uroda. Pojawi się tam ponad 20 nowych produktów. W miejscu dotychczasowego grilla otwarta zostanie natomiast samoobsługowa restauracja. Wszystkie dania będą sprzedawane w jednej cenie za 100 g.

Ofertę poszerzy również stanowisko RTV/AGD. Najbardziej zmieni się jednak stoisko odzieżowe, które zajmie aż jedną piątą powierzchni hipermarketu.

Wszystkie zmiany zostaną wprowadzone od 29 marca.

Więcej... http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z1pkdevlIW[/b]

@Trojanek
Piotr i Pawel to beda delikatesy (male w porowaniu z Tesco), nie wiem czy widziales ich ceny, nie sa zbyt konkurencyjni...

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 21 marca 2012, o 13:09

Dobrze,że zrobili bezpłatnego optyka.Przy dzisiejszych,galopujących cenach produktów coraz trudniej dostrzec mi jakieś promocyjne ceny.Chętnie skorzystam z tych usług :lol: :wink:
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Grzeslaw
Posty: 26
Rejestracja: 1 maja 2010, o 21:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Grzeslaw » 21 marca 2012, o 14:11

atomm pisze: Piotr i Pawel to beda delikatesy (male w porowaniu z Tesco), nie wiem czy widziales ich ceny, nie sa zbyt konkurencyjni...
Opinie o wyjątkowo wysokich cenach w Piotr i Paweł są trochę przesadzone. Portal dlahandlu.pl monitoruje ceny 50 najpopularniejszych produktów FMCG (np. bułka kajzerka 50 gramów, chleb 1000 gramów, herbata, proszek, szampon do włosów itp). Z zestawień tam opracowywanych wynika, że Piotr i Paweł rzeczywiście nie jest najtańszy, ale drożej bywa np. w Tesco, Realu, Lewiatanie. Tak to wygląda w Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu czy Wrocławiu.

Oczywiście takie rankingi nie zbierają informacji o wszystkich produktach, ale dają jako takie pojęcie na temat cen w poszczególnych sklepach.

Piotr i Paweł jest bardzo dobrym sklepem, z pewnością znajdzie spore grono klientów.

Zestawienie dostępne tutaj: http://www.dlahandlu.pl/koszyk/miasto/warszawa,4.html

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 21 marca 2012, o 15:29

Piotr i Paweł uchodzi za drogiego, bo podobnie jak Alma można w nim zakupić drogie towary, których gdzie indziej zwyczajnie nie ma. Ale standardowe produkty mają w cenach niewiele odbiegających od normy.

Do tej pory najładniej urządzony hipermarket jaki widziałem to Carrefour w Arkadii. Nie lubię hipermarketów, ale tam naprawdę aż przyjemnie się wchodzi.

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 21 marca 2012, o 19:32

Piotr i Pawel to beda delikatesy (male w porowaniu z Tesco), nie wiem czy widziales ich ceny, nie sa zbyt konkurencyjni...

Rzecz w tym, że PiP nie jest i nigdy nie bedzie konkurencyjny dla Tesco, bo on nie ma i nawet nie chce byc konkurencyjny, jak sama nazwa "delikatesy" wskazuje. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że to nie jest sklep dla tych samych klientów ktorzy są klientami Tesco.

Pomijając podstawowe produkty, jak wspomniał poprzednik, wcale nie najdrozsze, oraz fakt o którym wspomnial drugi poprzednik, że wysokie ceny są i owszem, niektórych produktów sprowadzanych bezpośrednio przez sieć z całego swiata. Na przyklad jako wielbiciel oliwek, w PiP mam ich całą półkę z wszystkich krajów w jakich chyba rosną, i wszystkich konfiguracjach zalewy i nadzienia. I tak jest właściwie z wszystkim. Nie wiem jak bedzie wyglądal PiP w Kielcach (bo słyszałem że w Jankach jest kiepski), ale jesli tak jak te które znam w Toruniu czy Zielonej Gorze, to wydaje mi się, że asortyment np stoiska wędliniarsko-garmażeryjnego jest leszy niż wszystkich kieleckich sklepów razem wziętych. I na to czekam.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 28 marca 2012, o 18:36

Galeria Echo. Zobacz Tesco Extra

Ogromne stoisko odzieżowe, salon optyczny czy samoobsługowa restauracja. W czwartek oficjalne otwarcie po trwającym kilka tygodni remoncie hipermarketu Tesco w Galerii Echo.

Jak informuje biuro prasowe Tesco, największe zmiany czekają klientów na stoisku odzieżowym, bowiem zajmuje on teraz aż jedną piątą powierzchnię całego sklepu. Inaczej wygląda też stoisko z kosmetykami, które przypomina drogerię z ekskluzywnymi markami jak Vichy czy Eucerin.

Zmieni się też nazwa, bowiem od teraz hipermarket będzie się nazywał Tesco Extra. Uroczyste otwarcie odbędzie się w czwartek. Na klientów, którzy tego dnia wybiorą się na zakupy, będą czekać niespodzianki. Chętne osoby będą mogły sobie zrobić zdjęcie z gwiazdą telewizyjnych reklamówek Tesco - Heniem.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ECIA_.html

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 19 maja 2012, o 18:49

Lancerto SA, właściciel sieci salonów tej marki, podpisała umowę najmu dla salonu w Galerii Echo w Kielcach. Lokal o powierzchni 84 metrów kwadratowych zostanie uruchomiony na początku czerwca 2012 roku. Właściciel marki planuje do końca 2012 roku uruchomić jeszcze sześć nowych salonów.

Obecnie w ramach sieci funkcjonują 22 butiki. Strategia firmy przewiduje, że średnia powierzchnia sklepu w galerii handlowej to 80 mkw. W kwietniu otwarto butik o powierzchni 68,3 mkw. w Nova Park Gorzów Wielkopolski.

Jak informował redakcję Retailnet.pl Tomasz Ciąpała, wiceprezes zarządu Lancerto SA., spółka w 2012 roku planuje otworzyć cztery salony retailowe m.in. City Center Rzeszów oraz dwa outletowe m.in. Outlet Park w Szczecinie i Ptak Outlet w Łodzi.

Lancerto SA. powstała w 2007 roku i specjalizuje się w projektowaniu oraz sprzedaży eleganckich i oficjalnych ubrań męskich. Makra Lancerto dostępna jest wyłącznie w sieci salonów firmowych zlokalizowanych w całej Polsce. Wszystkie kolekcje pod marką Lancerto powstają w Polsce i są tworzone przez zespół krawców, od lat specjalizujących się w modzie męskiej. Sklepy oferują pełen asortyment mody męskiej: garnitury, smokingi, marynarki, spodnie, buty, kurtki, swetry, paski, spinki, szale, parasole, akcesoria ślubne (kamizelki i muszniki).

źródło: retailnet.pl

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 25 maja 2012, o 18:51

[...] zmoderowane

a tak z innej beczki to dziś przy wejściu od solidarności tym bliżej skrzyżowania z świętokrzyską pojawił się dinozaur

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 25 maja 2012, o 19:08

Jakbyś czasem wchodził na stronę Galerii Echo, to byś zauważył, że oni czasem robią różne akcje-atrakcje. Mnie się ostatnio zdarzyło odwiedzić tą stronę więc nie jestem zaskoczony. A dinozaurów jest w całej galerii więcej niż jeden :) .

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 1 czerwca 2012, o 22:40

Cukiernia Heka, Trendy 4 ever (poziom +1), Doramafi, W&M (poziom 0) zamknięte, być może się gdzieś przenoszą ale raczej wygląda jakby zwijali interes całkowicie

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 2 czerwca 2012, o 20:10

Na Trendy napisy, że wkrótce otwarcie, więc pewnie zmiana wystroju. W&M to się przeniósł tuż po otwarciu galerii.
pletwa

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 3 czerwca 2012, o 00:28

na sklepach zamykanych ostatnio pojawia się ta grafika "otwarcie wkrótce" zastapila to stare znakowanie wolnych lokali. Watpie zeby Trendy wrócilo w tym samym miejscu, może się przenoszą w inne miejsce. Co do W&M to się mylisz bo funkcjonowały oby dwa sklepy - Ci sami własciciele, ten na starej czesci zostal zamkniety niedawno (2-3 tyg. temu(\)

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 24 czerwca 2012, o 14:01

Zoolog też się wynosi.
pletwa

ODPOWIEDZ