Galeria Echo – sklepy, wydarzenia nieinwestycyjne

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 18 września 2011, o 14:01

Wy byście chcieli, żeby w GE były tłumy 24 na dobę? Przecież to normalne, że najwięcej ludzi jest popołudniami i w weekendy i wtedy jest największy ruch.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

KamilCK
Posty: 166
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 14:55
Lokalizacja: Kielce-Śródmieście

Post autor: KamilCK » 29 września 2011, o 17:40

Właśnie wróciłem z galerii, ogłoszono alarm przeciwpożarowy i nakazano opuścić galerię wszystkim klientom. Ewakuacja trwała w miarę sprawnie choć niektórzy nic nie robili sobie z poleceń spikera..

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 29 września 2011, o 18:01

Alarm! Ewakuacja klientów Galerii Echo!

W czwartek po godzinie 18 nagle zaczęto ewakuować klientów Galerii Echo w Kielcach. Przyczyną ewakuacji było włączenie się alarmu przeciwpożarowego.
Jak powiedział nam dyrektor zarządzający Galerią Echo Grzegorz Czekaj przyczyną włączenia alarmu było zwarcie instalacji elektrycznej w jednym z nie zagospodarowanych jeszcze lokali. To spowodowało uruchomienia alarmu przeciwpożarowego i wezwanie do ewakuacji.

Było duże poruszenie. Sytuacja została błyskawicznie opanowana.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /276995309

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 29 września 2011, o 18:47

Kurde, a byłem tam tuż przed ewakuacją. Szukałem poczty, ale jej nie znalazłem, wie ktoś czy w ogóle w GE jest poczta?
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 29 września 2011, o 18:47

Obrazek
Ewakuacja Galerii Echo
ziem 29.09.2011 aktualizacja: 2011-09-29 18:44

Tysiące klientów i najemców musiało na krótko opuścić Galerię Echo. W jednym z pomieszczeń włączył się alarm i zarządzono ewakuację. Nie ma niebezpieczeństwa.
- Z mężem poszliśmy na zakupy. Zaledwie po pięciu minutach, około 18.15 włączył się głośny sygnał i potem komunikat przez głośniki, że wykryto zagrożenie pożarowe, i apel o jak najszybsze opuszczenie obiektu - mówi kielczanka, pani Agata.

Według niej nie było paniki. - Każdy bardzo spokojnie wyszedł, w tej chwili jesteśmy na parkingu, większość ludzi się nie spieszyła - dodała.

Biznes musieli przerwać najemcy. - Kazali pozamykać sklepy, wyprosili wszystkich na zewnątrz. Nie znam szczegółów - mówił właściciel jednego z lokali gastronomicznych.

Problem zaczął się na parkingu i wyjazdach z Galerii. Ponieważ na raz chcieli to miejsce opuścić wszyscy, zrobiły się olbrzymie zatory. Ale ci, którzy poczekali na zewnątrz, mogli wrócić na zakupy już po około 30 minutach. - U jednego z najemców, który prowadzi prace adaptacyjne, włączył się alarm. Nie ma żadnego pożaru ani zagrożenia. Komunikaty ewakuacyjne włączyły się automatycznie. Nie zaistniało żadne niebezpieczeństwo i galeria normalnie funkcjonuje - tłumaczył Jarosław Ryk, wicedyrektor Galerii Echo.

Tymczasem od pracowników ochrony i strażaków dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie ktoś bez powodu zbił szybkę i włączył alarm p-poż. w jednym ze sklepów.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... _Echo.html
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Post autor: Robert-Kowal » 29 września 2011, o 19:12

michal_ck pisze:Kurde, a byłem tam tuż przed ewakuacją. Szukałem poczty, ale jej nie znalazłem, wie ktoś czy w ogóle w GE jest poczta?
Michał na starej części powinna być. Przed otwarciem nowej części jeszcze była. Na planie galerii wciąż się tam znajduje. Przy wejściu od Świętokrzyskiej.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 29 września 2011, o 19:17

Ten lokal aktualnie jest zamknięty (jak wiele innych w starej części GE).

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 29 września 2011, o 19:46

Robert-Kowal pisze:
michal_ck pisze:Kurde, a byłem tam tuż przed ewakuacją. Szukałem poczty, ale jej nie znalazłem, wie ktoś czy w ogóle w GE jest poczta?
Michał na starej części powinna być. Przed otwarciem nowej części jeszcze była. Na planie galerii wciąż się tam znajduje. Przy wejściu od Świętokrzyskiej.
Właśnie nie ma i omal nie spóźniłem się na 7-kę.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Post autor: Robert-Kowal » 29 września 2011, o 19:58

No to mają nieaktualny plan galerii...

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 30 września 2011, o 12:23

Na zdjęciu z Echa Dnia widać że nie tylko wyjeżdżali samochodami, ale inni klienci pchali się do środka w czasie ewakuacji :lol:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 30 września 2011, o 13:19

prawdziwemu konsumentowi nie straszna bomba ni pożar :lol:
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 30 września 2011, o 13:24

Nie rozumiecie. Ludzie ratowali swoje samochody :D.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 10 października 2011, o 13:44

Galeria Echo. Sprawdź, która branża zarobiła najwięcej?

Nie markowe ciuchy, obuwie, perfumerie czy sprzęt agd przyciągnęły we wrześniu tłumy kupujących do Galerii Echo w Kielcach. Niekwestionowanym liderem wrześniowych obrotów jest branża gastronomiczna – wynika z danych za pierwszy miesiąc funkcjonowania.

Branża gastronomiczna w pierwszym miesiącu funkcjonowania w rozbudowanej galerii zdobyła rekord popularności i zainteresowania klientów. Gołym okiem widać, że amatorów potraw, które serwują restauracje w wydzielonej specjalnie dla tej branży części galerii, zwanej food court, nie brakuje od rana do nocy.

http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 69543.html
pletwa

agaga
Posty: 182
Rejestracja: 10 listopada 2010, o 19:07
Lokalizacja: Civitas Kielcensis

Post autor: agaga » 11 października 2011, o 11:09

kowalskijohn pisze:Na zdjęciu z Echa Dnia widać że nie tylko wyjeżdżali samochodami, ale inni klienci pchali się do środka w czasie ewakuacji :lol:
Bo niby skąd ktoś wjeżdżający ma wiedzieć co się dzieje w środku?
Czy na zewnątrz, przed skrętem z Solidarności jest jakaś informacja, jakaś tablica, która by informowała o zagrożeniu?


Po kolejnej wizycie stweirdzam, że w łazienkach syf jak był tak jest. Brakuje papieru i ręczników papierowych.
A, i w kabinach przydałyby się jakieś wieszaki na odzież wierzchnią. Czasami trzeba zdjąć płaszcz czy cieplejsze okrycie, odwiesić torebkę czy co kto tam ma w ręce. Właściwie wypadałoby.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 11 października 2011, o 11:22

Od płaszczu to jest szatnia. Co prawda nie sprawdzałem jeszcze czy działa. Jeśli chodzi o torebki, zauważ że właściwie każda kobieta ma torebkę. Na świecie są miliony galerii handlowych, czyli miliony toalet w nich wszystkich razem wziętych. I jakoś sobie zawsze ludzie radzili. Zawsze można iść do sklepu z druga osobą, co by poczekała na zewnątrz toalety i potrzymała torebkę.

ODPOWIEDZ