Rynek Kielecki – wydarzenia, handel, rozrywka

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Nowe sklepy

Post autor: Tomek » 26 marca 2014, o 18:29

W miejscu kultowego sklepu przy Rynku znów będzie spożywczy. Pod znakiem świeżości

Sklep Freshmaret powstanie przy kieleckim Rynku w miejscu dawnych delikatesów Feliks.
Obecnie trwają prace remontowe w lokalu, który do końca 2012 roku zajmował sklep Feliks. Freshmarket ma zostać otwarty w czerwcu.

Freshmarket to marka należąca do sieci Żabka. "Każdy z nowo powstałych sklepów posiada wydzielony sektor zwany Fresh Aleją, w której dostępny jest szeroki wybór świeżych produktów. Freshmarket to także rozległy wybór sałatek i dań gotowych. W sklepie znajduje się wydzielone stoisko Freshcafe, oferujące kupującym między innymi świeżo parzoną kawę oraz przekąski" - czytamy na stronie internetowej sieci.

Przypomnijmy, że całodobowy sklep Feliks - okrzyknięty przez niektórych mianem kultowego - działał przy Rynku do końca 2012 roku. Wówczas po niemal 40 latach działalności został zamknięty. Właścicielka tłumaczyła decyzję o zamknięciu sklepu problemami finansowymi.

źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z2x5h8QuzD

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Rynek – wydarzenia, handel, rozrywka

Post autor: Tomek » 27 marca 2014, o 17:08

Sezon ogródkowy na Rynku tuż-tuż. W Literatce nowe menu i wina Marka Kondrata

Obrazek

We wtorek 1 kwietnia restauracja Literatka i kawiarnia Pod Herbami otwierają na Rynku wspólny letni ogródek. Będą "rabaty i rabatki", a Literatka zapowiada nowe wiosenne menu i wina z piwnicy samego Marka Kondrata

Ogródek zostanie otwarty w samo południe pod arkadami. Będą mogli z niego korzystać zarówno klienci kawiarni Pod Herbami, jak i bywalcy Literatki.

- Serdecznie zapraszamy, przygotowaliśmy na tę okazję specjalne "rabaty i rabatki" - mówi Michał Rykowski, właściciel Literatki, czyli popularnego w Kielcach "zakładu gastronomicznego z wyszynkiem". W najbliższych dniach lokal chce wystartować z nowym wiosennym menu. - Szykujemy nową "ogródkową" kartę, jeśli chodzi o kuchnię. Pojawią się w niej m.in. zupy kremy, zupa z soczewicy, kopytka ze szpinakiem, polędwiczki wieprzowe w śliwowicy i gruszkach czy sery strzałkowskie na ciepło - zdradza szef Literatki. Nowości pojawią się także wśród alkoholi. - Na 5 kwietnia szykujemy premierę win Marka Kondrata. Nawiązaliśmy współpracę z jego firmą Kondrat Wina Wybrane, karta jest już przygotowana - zdradza Rykowski.

źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z2xBDMIadX

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Rynek Kielecki – wydarzenia, handel, rozrywka

Post autor: Tomek » 28 marca 2014, o 11:41

Wielkie akwarium stanie na Rynku, a w nim... rekiny

Obrazek
Rynek kielecki po przebudowie (Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta)

Ogromne akwarium stanie w piątek na kieleckim Rynku. Będzie można w nim oglądać cztery żywe rekiny.

Ustawione na przyczepie samochodowej akwarium z drapieżnikami będzie można podziwiać przez trzy dni w godz. 10-18. Akcja ma na celu uświadomienie zagrożeń, jakie czyhają na rekiny i zachęcenie ludzi do ochrony przyrody.

źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z2xFjXwuCm

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Rynek Kielecki – wydarzenia, handel, rozrywka

Post autor: Tomek » 5 kwietnia 2014, o 12:10

Nowa galeria powstała w Kielcach. Tuż przy rynku
agn 04.04.2014

Obrazek
Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta

Kolorowe miasto z uroczymi uliczkami - tak wyglądają Kielce na obrazach Ewy Ceborskiej. Można je obejrzeć i kupić w nowej galerii - 23 Art Gallery, która powstała tuż przy rynku, na ulicy Leonarda.

Galerię otworzyła 1 kwietnia mama malarki. - Wszyscy myśleli, że to żart - mówi. W ramach eksperymentu chce pokazywać jednocześnie tylko prace jednego artysty. Na pierwszy ogień poszły prace jej córki, która na płótno przeniosła kieleckie uliczki, rynek, park czy plotkarkę. - To może być dobra pamiątka z miasta albo prezent dla osoby, która wyjechała z Kielc - uważa właścicielka sklepiku.

Ewa Ceborska jest kielczanką, absolwentką "plastyka" i Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej. Po studiach wyjechała do Włoch. W swoim malarstwie koncentruje się na pejzażach miejskich i portretach kobiet.

źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2y0cnXs1j

ODPOWIEDZ