Galeria Korona – sklepy, wydarzenia nieinwestycyjne

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 24 stycznia 2012, o 17:02

h&y jest w Echu.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 24 stycznia 2012, o 17:26

Ale i tak opierając się na doniesieniach medialnych wśród wymienionych na stronie galerii najemców brakuje: Pepe Jeans, Palmers czy Stefanel. Chyba, że są to punkty jeszcze nie dopięte na ostatni guzik.

Dzięki obecności Carry atrakcyjność GK pod względem popularnych sieciówek z przystępnymi cenami z pewnością się zwiększy.

Znamy już też chyba wszystkich najemców z food court. Opierając się na rzutach dostępnych na stronie lokali będzie 8. W zakładce znaleźć można 7 (KFC, Olipm, Italia Del Gusto, Subway, Be Fresh, Hama Sushi, Chinatown), ósmy to zapewne Kebab, o którym była kiedyś mowa. Wygląda na to, że McDonald na razie nie zamierza otwierać kolejnej restauracji w Kielcach, a dla Burger Kinga wciąż jesteśmy rynkiem mało atrakcyjnym.

W każdym razie liczmy, że mamy już około 90 najemców znanych [przy okazji Funky Fish i Empik zostały dodane drugi raz i teraz się dublują :P ]. Pozostało do odkrycia więc jeszcze 70 kart (jeśli rzeczywiście najemców będzie 160).

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 24 stycznia 2012, o 18:20

michal_ck wiem że h&y jest w echu ale kiedyś w artykule o koronie pisali o h&y. Ponadto na planach jest kilka lokali z wyposażeniem wnętrz a tu mogę sie tylko doszukać zara home nic innego mi się nie kojarzy z tą branżą. A co do restauracji o których pisze Gandalf zapomniałeś o piramida steakhouse to by była ósma i jeszcze kiedyś pisali o amerykańskiej restauracji (zapomniałęm teraz nazwy) ale ona chyba ma być zaraz przy wejściu wiec już będzie 9

Grzeslaw
Posty: 26
Rejestracja: 1 maja 2010, o 21:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Grzeslaw » 24 stycznia 2012, o 22:19

RZ pisze:
michal_ck pisze:Podzieli, tak samo pijalnia herbaty Fuente de la Yerba z Pl. Moniuszki.
Pijalnia yerba mate nie miała najmniejszych szans utrzymać się w Kielcach - to w naszym mieście póki co maleńka nisza. W dodatku np. ja sam piję yerbę, ale kupuję ją przez internet bo jest znacznie taniej.
Brakło im pomysłu na połączenie yerby z czymś innym.
Właściciele przenoszą ten interes do GK, więc chyba najgorszy nie był :)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 24 stycznia 2012, o 22:56

O ile w przypadku sklepów exodus z centrum do galerii wcale mnie nie dziwi, o tyle jeśli chodzi o kawiarnie, restauracje i puby, to przynajmniej w gronie moich znajomych, znacznie większe jest zainteresowanie nimi na mieście niż w centrach handlowych.

rnlp
Posty: 47
Rejestracja: 9 maja 2011, o 17:48
Lokalizacja: Kielce - wschód
Kontakt:

Post autor: rnlp » 24 stycznia 2012, o 23:24

Royal Collection ze słynnymi markami w Galerii Korona Kielce!

Jedna z czołowych polskich sieci odzieżowych ulokuje swój salon w Galerii Korona Kielce. Royal Collection do tej pory obecny był tylko w dziewięciu największych miastach w Polsce. W Galerii Korona Kielce powstanie pierwszy salon tej marki w regionie świętokrzyskim.

Firma Royal Collection powstała w 1992 roku. W ciągu 20 lat stała się jedną z wiodących marek odzieżowych w Polsce.

- Royal Collection to symbol dobrego gustu i prestiżu. To jedyna w Polsce firma, która działa na zasadzie domu handlowego. Oznacza to, że w jednym punkcie klienci mogą znaleźć ponad 70 największych marek takich jak Hugo Boss, Brunello Cucinelli, Pal Zileri, MMissoni, Oscar Jacobson, Armani, Bugatti, Calvin Klein, Marlboro, czy Pierre Cardin – informuje Michał Tur, dyrektor Galerii Korona Kielce.

Do tej pory firma otworzyła 24 salony w dziewięciu miastach. W styczniu lider polskiego rynku odzieżowego podpisał umowę najmu z Galerią Korona Kielce. W ramach umowy na terenie centrum powstanie sklep o powierzchni 1100 metrów kwadratowych.
– Zdecydowaliśmy się otworzyć swój salon w Galerii Korona Kielce, ponieważ obiekt ten spełnia nasze wszystkie kryteria. Śródmiejskie położenie, i sąsiedztwo topowych marek to najważniejsze argumenty, które nas przekonały – informuje Beata Józefowska, marketing manager sieci handlowej Royal Collection.

Galeria Korona Kielce zostanie otwarta w drugim kwartale 2012 roku.
source: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 77616.html

Mogliby się zdecydować...
www.wojciechnalepa.pl
Ocena nie jest miarą wartości człowieka.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 24 stycznia 2012, o 23:53

Gandalf pisze: ósmy to zapewne Kebab, o którym była kiedyś mowa.
Ale dla wiadomości: nie będzie to ten sam Kebab jak ten w Echu, tzn, inny właściciel.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 25 stycznia 2012, o 17:37

rnlp pisze: Mogliby się zdecydować...
już od jakiegoś czasu wiadomo, że lokalu nie otworzą w 1 kwartale 2012 tylko najwcześniej w kwietniu...
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2012, o 18:50 przez boogie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 25 stycznia 2012, o 17:43

Trochę was nie rozumiem. Piszą w gazecie, że GK zostanie otwarta w drugim kwartale 2012 roku. Skoro wy mówicie że w kwietniu (pierwszy czy tam piętnasty), to przecież w końcu wychodzi na to samo. Chyba że coś innego wam nie pasuje.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 25 stycznia 2012, o 18:20

Przecież II kwartał trwa od kwietnia do czerwca, więc w czym problem?

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 26 stycznia 2012, o 20:04

Galeria Korona Kielce skomercjalizowana w 90 proc.


Firma Libra Projekt, zajmująca się komercjalizacją Galerii Korona Kielce, podpisała już 90 procent umów z firmami, które prowadzić będą swoje placówki handlowe i usługowe w kieleckim obiekcie.Centrum rozrywkowo-handlowe weszło już w ostatni przed otwarciem etap. Obiekt w stanie surowym został ukończony, trwają prace wykończeniowe, a do niektórych lokali już wprowadzają się najemcy.

W ostatnim czasie do grona najemców galerii dołączyła firma odzieżowa Diverse. Sklep z szyldem Diverse o powierzchni prawie 200 m kw. będzie się mieścił na parterze Galerii Korona Kielce.

Butik Diverse wzmocni bogatą ofertę odzieżową Galerii Korona Kielce, w skład której już wchodzą takie marki, jak m.in. Zara, Stradivarius, Massimo Dutti, Pull and Bear, Bershka, Reserved, Orsay, Nike, Adidas, Reebok, Levi’s, House, Mustang czy Mohito. W Galerii Korona Kielce swoje miejsce znajdą też pierwsze w regionie sklepy marek Pandora, Caterina, Palmers, Tommy Hilfiger, Pepe Jeans, Sesst, Marco Aldany, Denny Rose, Antre, Ette Lou, Bugatti, Stefanel, Bagatt, a także jedyny w województwie fitness Pure z basenem, korty squash i największe w okolicy Multikino z dziewięcioma ekranami.

Galeria Korona Kielce ma zostać otwarta w II kwartale 2012 r. Na 37 tys. mkw. powierzchni handlowej powstanie 160 lokali handlowych i usługowych.

źródło: www.galeria-korona.pl
Przy info zamieścili wizualkę, to samo ujęcie jakie jest w zakładce wizualizacje. Jednak teraz obniżyli o jeden poziom, czyli jakieś zmiany w układzie poziomów będą, pytanie jakie

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 31 stycznia 2012, o 22:58

boogie pisze:Korona będzie chciała mocno zaznaczyć swoje otwarcie bo mają niewiele argumentów, w stosunku do GE, żeby kogoś przekonać do zaglądania tam.
A ja myslę, że się mocno mylisz. Wielkość molocha to żaden wyznacznik. Bardzo mocnym argumentem, w dodatku dla ludzi którzy mają trochę więcej kasy niż przeciętni, będzie napewno Piotr i Paweł, sklep, a właściwie delikatesy wielkości supermarketu, z rewelacyjnym zaopatrzeniem którego nie ma we wszystkich zebranych do kupy sklepach spożywczych w Kielcach (mam nadzieję, że taki właśnie będzie, jak te kilka w których bywam w Toruniu czy Zielonej Górze).
Po drugiej stronie szali Tesco, jeden z najbadziewniejszych marketów jakie są w Polsce.
Jesli wielu kielczan nie zna Piotra i Pawła, to z pewnością szybko go polubią, choć napewno nie Ci którzy polują na gazetkowe promocje, ale to nie jest klient najcenniejszy dla galerii handlowej, wręcz przeciwnie. Myślę, że tych argumentów będzie więcej, ale tego jestem pewien.

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 31 stycznia 2012, o 23:00

bender pisze:Ależ ja pisałem o weekendzie. O przepraszam - jeśli komuś brak instynktu samozachowawczego i pcha się do GE w sobotnie popołudnie to nie GE jest temu winna a on sam sobie.
chciałem im dać szansę ;) patrząc na to co się działo w okresie świątecznym myślałem, że w połowie stycznia będzie względny luz.
Po co jeździłeś po parkingu jeśli przy wjeździe wiedziałeś, że nie ma miejsc?
Bo na każdym poziomie było wolne ~7 miejsc ale jak już wjeżdżałeś na piętro to tego miejsca już nie było.

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 1 lutego 2012, o 09:02

bender pisze:Zdradź mi proszę jakim cudem masz problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego w GE. Przy wjeździe wiesz, na którym poziomie są wolne miejsca. Na poszczególnych piętrach wiesz również, w której alejce ile ich jest. Czego tam szukać?

W GE bywam dosyć regularnie i nigdy, nawet przed samymi świętami, nie poświęciłem na parkowanie dłużej niż 5 minut - z czego 4 zajęło wjechanie na wyższy poziom.

No chyba, że koniecznie chcesz parkować na dole i pchasz się widząc jedno czy dwa wolne miejsca...
Już Ci zdradzam, własnie wiem ile jest miejsc na każdym poziomie i w sobotę nawet po 11 już ciezko znaleźć cos wolnego, po 4-5 miejsc na każdym poziomie, a jak wjedziesz to sie okazuje, że ktoś już zajął albo zapsuty sygnalizator, albo ktos czasem na 2 miejscach stoi. A chyba własnie człowiek pracujący w sobotę w godzinach południowych wybiera się by jechać do galerii na zakupy. Dwa tygodnie temu byłem w niedzielę koło 12, szybkie zakupy w tesco, wyjechałem w ciągu pół godziny a wyjeżdżajac z parkingu chyba było w kolejce ze 20 aut do zaparkowania. Wiec ludzie znięcheceni tym wjazdem na pewno przeniosą sie do drugiego centrum bo to i coś nowego a przecież asortyment taki sam prawie bedzie, i do tego fajne delikatesy. Chesz jechać do kina i też masz problem z zaparkowaniem w łikęd wiec o czym my mówimy. A do kina też się chodzi zwykle w łikędowe popołudnia i wieczory.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 3 lutego 2012, o 11:37

Libra Project: Carry nowym najemcą Galerii Korona Kielce

Dwukondygnacyjny sklep sieci Carry zajmie powierzchnię 1300 metrów i zostanie usytuowany przy głównym wejściu na poziomie 0 oraz +1. Lokal wyróżni duża szklana witryna frontowa, która stanowić będzie również witrynę samej galerii. Między poszczególnymi poziomami klienci będą mogli poruszać się windą oraz schodami ruchomymi zamontowanymi wewnątrz sklepu. – Cieszymy się z podpisania umowy z firmą Carry, ponieważ jest to marka o ugruntowanej pozycji, która ma doskonale dopasowany asortyment do rynków lokalnych. Świetnie uzupełni odzieżową ofertę Galerii Korona Kielce. Umowa ta jest dla nas również dowodem skutecznie prowadzonych przez nas działań komercjalizacji obiektu. Carry otwiera swoje sklepy tylko w najlepszych lokalizacjach, a taką bez wątpienia jest śródmiejska lokalizacja Galerii Korona Kielce – informuje Izabella Ironmonger, manager ds. marketingu Galerii Korona Kielce. W całej Polsce sieć Carry posiada ponad 80 salonów.


Galeria Korona Kielce otwarta zostanie w II kwartale 2012 roku. W tej chwili firma Libra Project, odpowiedzialna za komercjalizację obiektu, rozmawia z firmami zainteresowanymi ostatnimi, wolnymi lokalami. Pozostało niecałe 10% wolnej powierzchni. Na 37 tys. m kw. powierzchni handlowej powstanie 160 lokali handlowych oraz usługowych. Wśród największych najemców znajduje się m.in. 9-salowe Mutikino, delikatesy Piotr i Paweł, drogerie Rossmann i Superpharm z apteką, sklep elektroniczny Media Expert, Empik, Smyk Mega Store, klub fitness Pure Platinium, salon sportowy Intersport, a także szereg znaczących marek odzieżowych jak Zara, Reserved czy Royal Collection.


Inwestorem galerii Korona Kielce jest Church Land Development sp. z o.o., która wchodzi w skład MGC inwest sp. z o.o.

Twórcą projektu galerii jest pracownia architektoniczna Bose International Planning & Architecture.

http://www.retailnet.pl/Wspolna/Wiadomo ... orona.aspx
pletwa

ODPOWIEDZ