Galeria Korona – sklepy, wydarzenia nieinwestycyjne

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 7 kwietnia 2010, o 10:36

Obrazek
Galeria Korona Kielce pozyskuje pierwszych najemców
02.04.10 | Autor: JS

Budowana przez Dariusza Miłka w Kielcach galeria handlowa Korona podpisała umowę z Mutikinem na otwarcie w obiekcie największego w regionie kina.

W Galerii Korona Kielce powstanie Multikino. Będzie to pierwsze i zarazem największe w całym województwie świętokrzyskim kino tej sieci. Umowa najmu została podpisana dwa miesiące po rozpoczęciu komercjalizacji galerii Korona. W dziewięciu nowoczesnych, klimatyzowanych salach kinowych znajdzie się łącznie blisko 1 500 miejsc.
- Do tej pory Multikino było obecne głównie w największych miastach Polski. Obecnie nasza strategia ekspansji zakłada lokalizację nowych kin w mniejszych, obiecujących miastach, takich jak Kielce. Widzimy duży potencjał tego miasta i mamy nadzieję, że jego mieszkańcy będą chętnie odwiedzali nasze kino - powiedział Piotr Zygo, prezes Multikina.
- Multikino ze swoim designerskim podejściem do idei kina doskonale pasuje do profilu Galerii Korona Kielce, która nastawiona jest na life style i spędzanie wolnego czasu - powiedziała Iwona Pękalska, przedstawiciel zespołu ds. komercjalizacji w firmie Libra Project, zajmującej się wynajmem powierzchni w galeriach Dariusza Miłka.
Galeria Korona powstanie w centrum miasta. Na trzech kondygnacjach znajdzie się 170 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne o łącznej powierzchni 36 000 mkw. Ostatnie trzy poziomy budynku przeznaczone będą na parking samochodowy, mieszczący ponad 1200 aut.
Rozpoczęcie budowy galerii nastąpi jeszcze w tym roku, a otwarcie jest zaplanowane na 2011 r. Dariusz Miłek, założyciel sieci handlowej CCC, ma na swoim koncie m.in. budowę centrum handlowego Cuprum Arena w Lubinie o powierzchni 70 tys. mkw. Planuje także kolejne inwestycje: galerie handlowe w Olsztynie i Lesznie.

Źródło: http://www.handel-net.pl/handel-detalic ... emcow.html

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 7 kwietnia 2010, o 17:16

No to będziemy mieli po jednym multipleksie trzech największych sieci kinowych w Polsce. ;)
Będzie to pierwsze i zarazem największe w całym województwie świętokrzyskim kino tej sieci.
No, to zdanie ewidentnie jest oczywiste.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 7 kwietnia 2010, o 23:12

Multikino w Koronie

Kielecki Kinoplex doczeka się konkurencji. W Galerii Korona będzie Multikino. Umowa już została podpisana.

- Do tej pory Multikino było obecne głównie w największych miastach Polski. Teraz nasza strategia zakłada otwieranie nowych kin w mniejszych, obiecujących miastach, takich jak Kielce - mówi Piotr Zygo, prezes zarządu Multikino S.A. W dziewięciu salach kinowych będzie blisko 1500 miejsc. Dla porównania w działającym w Galerii Echo Kinopleksie jest siedem sal z 1600 miejscami. Budowa Galerii Korona ma się rozpocząć w tym roku. Inwestor wystąpił już pozwolenie na budowę.
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ronie.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 5 lipca 2010, o 11:53

Obrazek
Otworzą wielki sklep w Galerii Korona

To kolejny duży najemca po sieci kin Cinema City, który podpisał umowę najmu w centrum handlowym Galeria Korona, jakie powstanie przy ulicy Warszawskiej. Kto zdecydował się otworzyć tutaj swój wielki sklep?
Tym najemcą jest jedna z największych w Europie sieci sklepów sportowych Intersport SA. To pierwsze sklep tej marki nie tylko w Kielcach, ale i w całym województwie świętokrzyskim.
Prezes sieci Intersport Artur Mikołajko twierdzi, że zdecydował się na podpisanie listu intencyjnego z Galerią Korona, bo przekonuje go doskonała lokalizacja tego centrum handlowego.
A przedstawiciele firmy, która zajmuje się komercjalizacją powierzchni w galeriach Dariusza Miłka dodają, że nowa galeria ma być miejscem, gdzie ludzie chcą spędzać wolny czas i kupować marki odzieży i obuwia niedostępne w innych centrach handlowych. Wiadomo już, że teren wzdłuż ulicy Warszawskiej zostanie tak zagospodarowany od strony skrzyżowania z Alej IX Wieków Kielc, aby stworzyć reprezentacyjny deptak prowadzący do obiektu.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 37676.html

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 5 lipca 2010, o 16:53

tomasz2719 pisze: To kolejny duży najemca po sieci kin Cinema City (...)
Po sieci kin Multikino. Na Strefie Biznesu już poprawione. Na głównej Echa nadal zostało CC.

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 15 lipca 2010, o 14:13

Sytuacja jak z komedii Barei :D to samo jest w Rzeszowie :). Jak dla mnie osoby która jest zwyczajnym klientem budowanie takich galerii jest pożądana. Jest konkurencja to i się wszystko rozwija. Oczywiście w pewnych ramach ale co ulica Sienkiewicza i sklepy tam się mieszczące mogą tak naprawdę zaoferować? Nic specjalnego lody ewentualnie jakieś piwo z ogródka. Nie mówiąc już o pożal się boże księgarni tego Pana. Gdzie nie da się dostać żadnej pozycji z dziedziny w której działam. Mam nadzieję że nie zniszczą tylko tego czerwonego muru oraz tych drzew wokół. Oraz nie wpadną na pomysł wycinania tych pięknych drzew zwłaszcza przy ulicy Warszawskiej. Zresztą kilka z nich są pomnikami przyrody! Niech tylko siekierkę na nie podniosą. Mur odbudować i pomalować farbą konserwatorską. Do tego zadbać o te drzewa. Wyremontować Warszawską i będzie najładniejsza galeria w Polsce :). Nie to co Manufaktura olbrzymi blaszany klocek przystawiony do zabytku.

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 15 lipca 2010, o 16:40

MeehoweCK pisze:
maklog pisze:(...) Nie mówiąc już o pożal się boże księgarni tego Pana.
Nie wiem w jakiej branży działasz, ale ja bardzo lubię księgarnię na Sienkiewicza i nie mogę narzekać na zaopatrzenie. Z panem Grudzińskim na pewno w wielu kwestiach dotyczących miasta się nie zgadzam, ale jako księgarza bardzo szanuję. Ma bardzo dużą wiedzę w swojej dziedzinie, jest sympatyczny w relacjach z klientem, robienie zakupów u niego to przyjemność. Osobiście gdy kupuję książki, wolę to robić na Sienkiewicza niż w naszych kieleckich mini-Empikach.
Niestety u niego nie ma nic co bym chciał kupić. A byłem kilkanaście razy i nie mieli NIC. Wiec dałem sobie spokój. Poza tym polityka to brudna sprawa a całe zamieszanie jest spowodowane przecież nie dobrem Kielc, tylko interesami małych grup. Które mimo tzw. średniej klasy stosują metody na granicy przyzwoitości, często je przekraczając. Nie ma merytorycznej dyskusji tylko personalne docinki. A w empiku jest na pewno więcej pozycji i większy wybór niż w księgarniach na Sienkiewicza. Poza tym kto teraz kupuje książki w księgarniach jak jest internet?
Dla mnie jako konsumenta nie sklepikarza galeria Korona jest jak najbardziej potrzebna. Zwiększa konkurencję oraz sama jako niezgorsza architektonicznie bardzo upiększy tą okolicę. I zapewne wymusi sama w sobie wiele nowych rozwiązań komunikacyjnych oraz urbanistycznych. Nie mówiąc o tym ile osób znajdzie tam zatrudnienie i pracę.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 16 lipca 2010, o 09:22

A ja uważam, że właśnie mają bardzo dobry księgozbiór. Kiedyś potrzebowałem konstytucji Danii, w necie tylko po angielsku, a w innych księgarniach nie mieli, tylko tam. R\Uratowali mi wtedy skórę.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 17 lipca 2010, o 18:44

Moim zdaniem Księgarz jest bardzo porządną (porządnie zaopatrzoną) księgarnią. I tak w sumie panu Grudzińskiemu Galeria Korona raczej w biznesie nie zagrozi. I tak to tutaj uczniowie/studenci będą w większości kupować podręczniki. A co do innego asortymentu to skoro pobliski EMPIK na Warszawskiej nie jest w stanie mu zaszkodzić to tym bardziej cokolwiek będzie "z branży" w Koronie.

Natomiast "kupcy" nie odpuszczają:

Stop nieodpowiedzialnym decyzjom...

http://www.samorzad2010.com/news/173

----------------------------------------

Szczególnie "ciekawy" jest np. ten fragment:
(...)Pomówmy o tym - co zrobimy jak zostanie wybudowana „Galeria” i straci pracę około 5000 tysięcy kielczan wraz z rodzinami w Śródmieściu. (...)
Wygląda na to, że pracę straci 5 milionów osób... Przez jedną galerię. Dość czarna wizja...

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 17 lipca 2010, o 19:40

Tym bardziej, że po budowie np Galerii Echo jakoś nie stoją puste pawilony. Najłatwiej nie mieć konkurencji, zamykać sklepy o 15 i miec dużo pieniędzy :)
pletwa

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 17 lipca 2010, o 21:22

A tak w ogóle o co chodzi tym ludziom? Przecież ta galeria będzie mieć asortyment całkowicie innego typu. Znane światowe marki a nie to co mają kupcy. Nie mówiąc już o cenach. Głupie zaściankowe myślenie. Przecież to jest polityczny atak nie mający nic wspólnego z ekonomią. Poza tym co ci sklepikarze mają do zaoferowania? No co? Lody i piwo z Sienkiewki. Populistyczne gadanie ludzi którzy biorą swoje racje z kosmosu. Nie mówiąc już o konkurencji która też pewnie dolewa oliwy do ognia. Jak będą mieć dobre ceny oraz w miarę asortyment to gwarantuję że nikt nie zbankrutuje a jak interes nie będzie szedł zawsze można sobie zmienić branże na lody :D Tak samo było jak budowali planty też część kupców straszny krzyk podniosła a teraz aż przyjemnie wejść do takiego ładnego budynku. Zawsze można sobie wynająć przecież miejsce w nowej galerii nic nie szkodzi na przeszkodzie. Ale tam na pewno nie wpuszczą kupców z chłamem. Jeszcze raz mówię polityczne zagrania na poziomie Burkina Faso. I Księgarz na pewno nie jest dobrze wyposażony ale to szczegół.

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 17 lipca 2010, o 21:28

Aha wspomnę tylko jeszcze o 200% marżach :( Ci co choć trochę kiedyś handlowali czymkolwiek wiedzą o co chodzi.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 18 lipca 2010, o 09:05

maklog pisze:I Księgarz na pewno nie jest dobrze wyposażony ale to szczegół.
Jest bardzo dobrze wyposażony na kieleckie warunki (moim zdaniem).
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 18 lipca 2010, o 09:48

Już przestańcie się kłócić bez sensu o jego asortyment bo to nie ten wątek.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Arturo
Posty: 172
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 20:42
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Arturo » 18 lipca 2010, o 11:50

Mam takie pytanie, na podstawie jakich badan Grudzinski mowi o utracie 5000 miejsc pracy i gdzie mialyby one zniknac? Na ta chwile wyglada mi to na bzdure, kosmiczna liczbe wymyslona na potrzeby awantury.

Tym bardziej, ze w ich wczesniejszym artykule byla mowa znowu o takich liczbach:
Niech tylko każdy przedsiębiorca zwolni jedną osobę to pracę straci 1500 osób! Spadną dochody – spadną podatki dla miasta. W analizie – przed budową Galerii - założono, że padnie co najmniej 400 sklepów, a więc około 800 osób straci pracę i całe rodziny.

Skoro liczby sa dla nich elastyczne, to nie jestem w stanie uwierzyc w nic co mowia, bo nie mam pewnosci co jest prawda a co klamstwem.


Wogole mowa, ze ta Galeria zniszczy handel w centrum, to dla mnie taki z dupy argument. Gdy w planach byla budowa Pasazu Swietokrzyskiego na Slichowicach, to osiedlowi sklepikarze tez zebrali sie w kupe i zaczeli protestowac, mowiac, ze duzy sklep doprowadzi ich do upadku, ze cale osiedle bedzie kupowac w Leclercu. I co sie stalo? Nic. Wszystkie sklepy jak funkcjonowaly, tak funkcjonuja. Z pewnoscia jakis % zyskow stracili, ale to sa zwykle prawa rynku i na pewno nie ma mowy o bankructwie. Po prostu tak jak nikt po jeden chleb i mleko nie bedzie szedl na pol godzinna wyprawe do marketu, tak tez nikt, kto bedzie chcial zjesc lody, kupic ksiazke czy jakis drobiazg nie bedzie wybieral Galerii Korona zamiast centrum.

ODPOWIEDZ