Galeria Korona – sklepy, wydarzenia nieinwestycyjne

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 3 sierpnia 2006, o 22:58

A mi się marzy IMAX :D Wycieczki z całego województwa (i nie tylko) by przyjeżdżały, tak jak jest w Krakowie :D Swoją drogą nie wiedziałem, że Echo to taki szmatławiec... Trzeba obsypać Wyborczą (może TVP3 Kielce też) mailami, żeby coś o tym napisali. Miejmy nadzieję, że popatrzą obiektywnie i wezmą pod uwagę głosy większości kielczan a nie tylko sprzedawców z warzywniaka, członków LPR'u i księży emerytów...

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 3 sierpnia 2006, o 23:10

O IMAXie chyba nawet nie ma co marzyć... przynajmniej nie w tym miejscu. Ten multiplex zajmuje bodajże bardzo dużą powierzchnię więc chyba nawet razem z centrum na tym terenie by się nie zmieścił...

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 4 sierpnia 2006, o 11:09

W dzisiejszym Super Relaksie - dodatku do Echa Dnia "Druga wojna o handel", moze jestem jakos uprzedzony do ED ale dla mnie ten artykul to historia o tym jak dzielni polscy handlowcy tocza zazarty boj dla dobra ludzkosci z okrutnymi zagranicznymi inwestorami ktorzy maja stalowe kly, pazury, ziona ogniem i zjadaja zywcem niczego nieswiadomych klientow. W artykule zawarto laurki "For You", "Społem", "Polki", "Ceramiki Primus", oraz oczywiscie " Echo Investment" i mozemy sie dowiedziec o tym jak rewelacyjna jest Galeria Echo - jedyne centrum handlowo-rozrywkowe trzeciej generacji w regionie.

Niech mi ktos poda wody :roll:
Ostatnio zmieniony 4 sierpnia 2006, o 18:34 przez kaggy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 4 sierpnia 2006, o 16:15

dziwne, ale ja też odebrałem jako aluzję ten artykuł Echa :wink:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 7 sierpnia 2006, o 09:41

Jak dla mnie może być supermarket, ale niekoniecznie jakiejść korporacji. Brak w Kielcach bowiem sklepu/supermarketu, ktory sprzedawalby produkty niszowe - orientalne przyprawy m.in. i inne takie tam. Oferta realu czy tesco w tym zakresie jest uboga. Idac dalej tym tropem alkohole (jest sklep na Staszica), ale przydałoby się złożenie tego w jednym miejscu.
Nie wiem czy polska sieć Piotr i Paweł nie jest tak skonstruowana.

andbas
Posty: 129
Rejestracja: 3 lipca 2006, o 21:27

Post autor: andbas » 7 sierpnia 2006, o 12:48

na ja bym tam widzial Alme oni maja produkty o lepszej jakosci i takie o które trudno w innych sklepach

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 12 lutego 2007, o 15:08

I wielosalowe kino!!!! I jakieś sklepy znanych i modnych firm może H&M??

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 12 lutego 2007, o 15:13

oby był NEW YORKER, szczerze tamten projekt bardziej mnie się podobał, mam nadzieje ze będzie więcej niż kilkadziesiąt sklepów marzy mi się ponad 100 :D ale co oni piszą że to pierwsze w Kielcach centrum handlowe 3 generacji echo podobno takie jest.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 12 lutego 2007, o 15:13

Myślę, że kino będzie sieci Multikino lub SilverScreen bo Kinoplex już raczej nie będzie w Kielcach drugiego kina budował, a CinemaCity buduje swoje obiekty znacznie większe niż 6 sal. W sumie fajnie bo to dwie najlepsze sieci działające w Polsce...
Czyżby nam się rozwiązała kwestia nazwy? GALERIA IX WIEKÓW brzmi ciekawie :wink:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 3 października 2008, o 07:46

Obrazek
Galeria nie "wyssie" ulicy Sienkiewicza
Joanna Gergont, ziem
2008-10-02, ostatnia aktualizacja 2008-10-02 19:33

Handlowcy z ul. Sienkiewicza alarmują: budowa galerii handlowej przy al. IX Wieków "wyssie" życie z deptaka. Powołują się na przykład Łodzi, gdzie budowa galerii Manufaktura miała wywrzeć negatywny wpływ na słynną ul. Piotrkowską. Nic bardziej mylnego.
Na dzisiejszej sesji kieleccy radni zdecydują, czy przyjmą projekt planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Kielce Śródmieście - Warszawska - Polna - Radiowa. Umożliwia on budowę tam galerii handlowej. Sprawa wywołuje wiele emocji. Głosy radnych na razie są podzielone, za to jednoznacznie o planowanej inwestycji wypowiadają się właściciele sklepów położonych przy deptaku. Protestują, bo, ich zdaniem, nowa galeria zagrozi ich interesom i sprawi, że ul. Sienkiewicza przestanie żyć, przestanie być salonem miasta.

Przykładem, który przywołują, jest ul. Piotrkowska w Łodzi. Niegdyś najsłynniejsza, elegancka, stanowiąca arterię handlową i spacerową miasta. Teraz nieco opuszczona i zaniedbana. Jak wskazują oponenci budowy galerii przy IX Wieków Kielc, to wina centrum Manufaktura i Galerii Łódź, które powstały po obu końcach ul. Piotrkowskiej.

- Konsekwencją będzie zamknięcie sklepów w śródmieściu Kielc, tak jak konsekwencją budowy Manufaktury, ale przede wszystkim Galerii Łódź, był upadek ul. Piotrkowskiej. Piotrkowską po prostu wykończyła Galeria Łódź. Ja odnoszę wrażenie, że intencją władz miasta jest wygnanie kupców ze śródmieścia, żeby się przenieśli do tego nowego hipermarketu i komuś napędzali kasę - mówi Grzegorz Grudziński, właściciel księgarni Księgarz przy ul. Sienkiewicza. Dzisiaj zabierze on głos w imieniu kupców z ul. Sienkiewicza jako gość rady miejskiej.

Tymczasem, jak mówią sami łodzianie, to nie galerie handlowe zabierają ruch z Piotrkowskiej. - Dobrze, że galerie są, bo po godz. 18 na Piotrkowskiej nie ma co robić. Sklepy się zamykają, nie ma po co tam wyjść - twierdzi jedna z mieszkanek miasta.

Opinię potwierdza Jolanta Kubacka, zastępczyni architekta miasta Łodzi. - Problemem Piotrkowskiej nie są galerie usytuowane na jej końcach. Problemem są niebotyczne czynsze, które sprawiły, że tylko bardzo bogatych najemców stać na lokal w centrum. A do nich należą banki, sieci telefonii komórkowych i biura firm. I to m.in. zabija funkcję ul. Piotrkowskiej jako przestrzeni publicznej - mówi Kubacka. - Jeżeli ktoś idzie na Piotrkowską, to w konkretnym celu, a nie na spacer, podczas którego można zajrzeć do salonu mody, galerii, księgarni, bo te znikają - dodaje.

W ocenie łódzkich architektów to wręcz obecność tych dwóch galerii sprawia, że ulica Piotrkowska całkiem nie zamarła. - Żeby do nich dojść, mieszkańcy przechodzą Piotrkowską, zatrzymują się w sklepach, kawiarenkach, które jeszcze są na deptaku - mówi Kubacka.

Ale problem zamierania głównej ulicy miasta na tyle zaniepokoił urzędników, że od lutego tego roku pracuje specjalny zespół "Sztab Piotrkowska" pod przewodnictwem wiceprezydenta Marka Michalika. Ma wypracować koncepcję rozwoju Piotrkowskiej, a wchodzą do niego urzędnicy z różnych wydziałów miasta, członkowie Fundacji Ulicy Piotrkowskiej, rad osiedli, środowisk naukowych, kupców, inżynierów. - Powstaje szereg pomysłów, koncepcji. My w biurze planowania rozważamy na przykład, czy wzorem innych miast nie wprowadzić w studium uwarunkowań zapisów mówiących o maksymalnym procentowym udziale biur w wynajmowanych lokalach przy Piotrkowskiej. Zróżnicowanie funkcji lokali na pewno przysłuży się odbudowie znaczenia naszej najsłynniejszej ulicy - mówi Kubacka.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... wicza.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 3 października 2008, o 08:35

Czy straganiarze z Seminaryjskiej porównują swoje stoiska z markowymi sklepami z galerii handlowej :?: :shock:
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 12 maja 2009, o 07:07

Lista najemców w Cuprum Arena Lubin:

Handel i usługi

Alma, Almi Décor, Apart, Atlantic, Bartek, Be line, Benetton, Bergson, Bershka, Big Star, , Butik, Bytom, C&A, Calzedonia, Camaieu, Campus, Carry, CCC, Citysport, , Cropp, Deep, Deichmann, Diverse, Duka , Empik, Esotiq, Fiellmann, Gatta, Gino Rossi, H&M, Hac Hac, Heavy Duty, Hi Mountain, Home& You, Hot Oil, House, Inglot, Intersport, Intimissimi, Kantor, Kruk, Lee Wrangler, Levis / Americanos, Man island, Marconi, Mega Punkt, Mohito, Mr. Minute, Mustang, New Yorker, Ochnik, Olsen, Oroblue, Orsay, OTL, Pierre Cardine, Prima Moda, Promod, Puccini, Q kartka, Quazi, Reporter, Reserved, Rossmann, Samsonite, Saturn, Sephora, Simple, Smyk, Solar, Springfield, St Olivier, Stradivarius, Swiss, Szame, Świat Spinek, Tally Weijl, Tatuum, Tchibo, Tiffi, Time Trend, TP SA, Triumph, Troll, Ups, Van Helider, Vision Express, Vistula, Volcano, Willsoor, Witchenn, Wójcik, Wólczanka,Yes, Yves Rocher

Restauracje i rozrywka

Burger King, Café, Cafe Gruszecki, Helios KFC, MC Donalds, Nord Fish, Pizza Hut, Sfinx, Subway.

EEEE!Jest tego trochę :D Wiele marek jeszcze u nas nie ma więc zapraszamy :lol:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 września 2009, o 14:53

Projekt nie przewiduje kina. Oficjalna nazwa to Galeria Korona Kielce. Jutro w mediach powinny pojawic sie kolejne projekty. Nie oceniam ogolnie, ale podobaja mi sie duze szklane witryny, ktore sprawiaja wrazenie odrebnego budynku.

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 23 września 2009, o 19:40

...dwupoziomowy sklep ze sprzętem RTV AGD na dolnym i górnym parterze....

Coś mi się zdaję,że ten lokal zajmie SATURN, bo w końcu to "żer dla skner" :lol:

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 23 września 2009, o 22:53

Brak kina rzeczywiście na minus, niestety. Co do podświetlenia nocą to zobaczymy ile się ono utrzyma. I nie chodzi wcale o wandali ale o okolicznych mieszkańców, którym całonocne podświetlanie może przeszkadzać i rozpoczną protesty...

ODPOWIEDZ