Galeria Korona – sklepy, wydarzenia nieinwestycyjne

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)

Post autor: Petras » 3 grudnia 2013, o 13:22

Chyba znak czasów. Jeszcze chwilę i na trwałe w polską rzeczywistość wpiszą się takie sklepy tymczasowe. To nie artykuły spożywcze, kto ma kupić to kupi i więcej nie będzie potrzebował przez długi czas. Lokuje się w jakimś mieście, reklamuje, sprzedaje trochę towaru i jedzie dalej. Współczesny handel obwoźny?
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

boogie

Post autor: boogie » 3 grudnia 2013, o 13:48

hey pisze:W Koronie i w G.Echo otworzyły się sklepy Villeroy & Boch, sprzedające głównie porcelanę. Dla mnie te sklepy wyglądają jak tymczasowe,pewnie szybko się zwiną,przede wszystkim ze względu na ceny...
ten sklep widziałem również w Krakowskiej, więc pewnie są i w innych galeriach. Lepiej tak niż mają stać puste lokale

jasiek

Post autor: jasiek » 5 grudnia 2013, o 14:14

Ja tam Villeroya lubię, klika kubeczków kupiłem. Trochę boli jak się stłucze ;) W Koronie nie widziałem ale w Echu faktycznie wygląda to marnie. W Katowicach mają osobny budynek przy galerii Silesia. W Krakowie może małe ale przynajmniej dobrze wygląda.

Awatar użytkownika
bender

Post autor: bender » 5 grudnia 2013, o 14:45

hey pisze:W Koronie i w G.Echo otworzyły się sklepy Villeroy & Boch, sprzedające głównie porcelanę.
Jedyna porcelana z jaką ich kojarzę to ta w ubikacjach Ikea. :D
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Post autor: hey » 8 grudnia 2013, o 20:46

Naliczyłem dzisiaj w Koronie 25 pustych lokali,łącznie z zamkniętym kilka tygodni temu punktem gastronomicznym ChinaTown. Jeśli w tych lokalach otworzą się sklepy,których nie ma do tej pory w Kielcach a będą oferowały towary dla przeciętnego kielczanina (czyli raczej sklepy typu Pepco czy Szachownica) to sytuacja tego centrum powinna się znacznie poprawić. Poza tym jest miejsce jeszcze na kilka-kilkanaście wysp handlowych...

Awatar użytkownika
vincent

Post autor: vincent » 9 grudnia 2013, o 09:57

A ja się zastanawiam czy tłumy w Echu i pustki w Koronie to nie tylko złudne wrażenie (sam przeważnie kupuję w Koronie). Takie liczby z listopada (należy pamiętać, że w Echu te liczby przypadają na prawie dwa razy większą liczbę sklepów):

(...)Galerię Echo w Kielcach tylko podczas czterech godzin „Nocy zakupów”, która odbyła się w piątek, odwiedziło aż 37 tysięcy osób z całego regionu. W sobotę i niedzielę było ich niewiele mniej, odpowiednio 31.790 i 36.330 osób.

– W tych dniach przeżywaliśmy prawdziwe oblężenie – mówi Maciej Barański, menedżer do spraw marketingu w Galerii Echo. – W sumie przez cały ostatni weekend odwiedziło nas 105.120 klientów, a obroty w sklepach były ogromne – mówi Maciej Barański. - To bardzo dobry rezultat naszej akcji - dodaje. – Po nieco spokojniejszym wrześniu, październik i początek listopada były bardzo udane dla galerii. Teraz, do końca listopada, zakupowe emocje trochę opadną, by sięgnąć zenitu z początkiem grudnia – wyjaśnia tendencje panujące na rynku zakupów Maciej Barański.

Podobne tłumy przyszły na zakupy do Galerii Korona Kielce. – Od czwartku do soboty na zakupy z rabatami przychodziło dziennie średnio po 25 tysięcy osób, podczas gdy w zwykłe dni, bez akcji promocyjnych, odwiedza nas przeciętnie po około 18 tysięcy osób – mówi Michał Góźdź, menedżer do spraw marketingu w Galerii Korona. – Bardzo dużo klientów było też u nas w niedzielę, mimo że okazyjne ceny już wtedy nie obowiązywały – dodaje(...)

http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... -w-weekend
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
bender

Post autor: bender » 9 grudnia 2013, o 10:12

vincent pisze:A ja się zastanawiam czy tłumy w Echu i pustki w Koronie to nie tylko złudne wrażenie (sam przeważnie kupuję w Koronie). Takie liczby z listopada (należy pamiętać, że w Echu te liczby przypadają na prawie dwa razy większą liczbę sklepów):
W rzeczony piątek byłem w Koronie dwukrotnie - o 14 i o 19. O 14 było pusto - błąkali się ci sami ludzie co w środowe popołudnie. O 19 ludzi było trochę więcej, ale jeśli ktoś próbował wtedy dostać się do GE to zrozumie czym jest oblężenie. :wink:

Ale chcę zwrócić uwagę na coś innego - o nocy zakupów w GE słyszałem chyba z 15 źródeł. Wybrała się tam masa znajomych, stali w dwugodzinnych korkach, zostawiali auta na stacjach benzynowych żeby dojść pieszo. W tym samym czasie w GK była promocja "zakupy bez VAT" czy coś takiego. Ilu z Was o niej wiedziało? :wink: Bo ja natknąłem się przez przypadek, będąc już w środku. W sumie akcja była bardzo fajna - sklepy obniżały ceny o sporo więcej niż ten "VAT". W weekend znajomi prawie mnie oskalpowali - mieli pretensje, że nic im nie powiedziałem o promocjach w GK, bo sami nic nie wiedzieli i przez to pchali się do GE. :wink:

Ktoś dał dupy w kwestii promocji GK w te dni. :wink:

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Kontakt:

Post autor: AR » 9 grudnia 2013, o 10:35

Pierwsze słyszę o "zakupach bez VATu".
Chętnie bym wtedy odwiedził GK.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
bender

Post autor: bender » 9 grudnia 2013, o 10:48

No widzisz. Cała GK była oklejona informacjami o promocji. Wewnątrz.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)

Post autor: Sirek1 » 10 grudnia 2013, o 12:05

Ecco otwiera outlet w Kielcach

W Galerii Korona Kielce, 14. grudnia br. otwarty zostanie salon Ecco o charakterze wyprzedażowym. W ofercie salonu znajdą się kolekcje obuwia i toreb z poprzedniego roku w cenach nawet o 60 procent niższych.
Salon Ecco zajmie powierzchnię 60 mkw. Zlokalizowany będzie na poziomie 0 w sąsiedztwie m.in. Giacomo Conti oraz MEXX. Na terenie Galerii Korona Kielce, także na poziomie 0 z powodzeniem funkcjonuje już salon Ecco z najnowszymi kolekcjami.

Ecco jest duńską firmą obuwniczą obecną na rynku od blisko 50 lat. W galerii Korona Kielce od października działa też salon Ryłko. - Stale powiększająca się oferta dla naszych klientów sprawia, że wzrasta odwiedzalność Galerii. Miesięcznie ponad 500 tys. osób decyduje się na zakupy w naszym centrum. Dzięki ustabilizowanej pozycji i obiecującym prognozom wzrostu obrotów także nowi najemcy chętnie podejmują współpracę z kielecką galerią - twierdzi Michał Góźdź, manager ds. marketingu Galerii Korona Kielce.

:arrow: http://www.propertynews.pl/centra-handl ... 22186.html

hey

Post autor: hey » 15 grudnia 2013, o 16:28

Ten outlet Ecco podobno jest sklepem tymczasowym i będzie działał tylko do końca stycznia,do wyprzedaży towaru...

boogie

Post autor: boogie » 29 grudnia 2013, o 22:29

dannn... pisze:pomiędzy Szachownicą i Empikiem jest reklama ,,wkrótce otwarcie'
potwierdzam, w środku mocno zaawansowane prace wykończeniowe, ale na razie pusto w środku, więc trudno poznać co to za najemca (kolejna odzieżówka?). Wygląda na to, że najemca zapełni całą przestrzeń między Szachownicą i Empikiem, czyli 3 lokale - patrząc na plan galerii.

hey

Post autor: hey » 29 grudnia 2013, o 22:57

Ja stawiam na sieć dyskontów odzieżowo-przemysłowych KIK. Ten tani sklep pasuje mi do sąsiednich Pepco i Szachownicy...

http://www.portalspozywczy.pl/handel-po ... 95041.html

dannn...

Post autor: dannn... » 30 grudnia 2013, o 14:16

Też tak uważam bo 2014 planują otworzyć kolejne 40 sklepów, a poza tym raz na folderze z planem galerii był naniesiony ten sklep, ale to już było kawałek temu

Awatar użytkownika
jaromlody

Re: Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Post autor: jaromlody » 9 stycznia 2014, o 15:37

Dziś dostałem do skrzynki ulotkę z informacją:

Kod: Zaznacz cały

Likwidacja salonu CCC w galerii Korona o wyprzedaży 40% na wszystko.
Czy to kolejny chwyt marketingowy czy naprawdę go likwidują. Pracuję w firmie kurierskiej która doręcza paczki do ccc i do korony wczoraj jechało ok 250 kartonów a dziś kolejne 100, wiec nie chce mi się wierzyć w tą likwidację.

ODPOWIEDZ