Galeria Korona – sklepy, wydarzenia nieinwestycyjne

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 sierpnia 2010, o 23:31

Pierwsze, ale calkiem istotne roznice, to operator kina, sklepu spozywczego oraz wersja fitness klubu i innych elementow rekreacyjnych. Sklepy tez beda inne, choc wiele siecowek sie powtorzy, ale sa to elementy przyciagajace, ktore w kazdej dobrej galerii byc powinny.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 19 sierpnia 2010, o 09:47

Jeśli miałbym prognozować w ciemno to stawiam, że wiele osób będzie wolało GK ( w tym ja), prawie te same sklepy a odległości do "zwiedzania" mniejsze (GK). Tak samo jak mam do wyboru Galerię Krakowska czy Kazimierz, to idę do Kazimierz, mniejsza i nogi nie bolą, Krakowska raz się przejdzie na 2gi koniec i więcej ochoty się nie ma.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 19 sierpnia 2010, o 15:05

Czy ktoś się orientuje czy w Galerii Korona jest planowana ściana wspinaczkowa? Obiekt będzie miał wysokość chyba ok. 20 metrów, pasowałby idealnie.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 19 sierpnia 2010, o 18:26

W pierwotnej wersji galerii ścianka miała powstać, ale biorąc pod uwagę zmiany projektów i ciszę na ww. temat zaczynam mieć obawy i wątpliwości co do tego.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 sierpnia 2010, o 18:42

Na pewno sa planowane inne, nieobecne dotychczas w Kielcach formuly sportowe, ale o sciance nie wiem.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 19 sierpnia 2010, o 19:40

Jeżeli kogoś będzie stać na zakupy w Koronie to wątpię, że wybierze autobus.
pletwa

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 19 sierpnia 2010, o 20:06

kamilkw pisze:Jeżeli kogoś będzie stać na zakupy w Koronie to wątpię, że wybierze autobus.
No co za myślenie!
Czy autobusy są dla biedoty?
Czy Zara lub H&M to ekskluzywne sklepy?

Ale chyba odchodzimy już od tematu... 8)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

mp
Posty: 251
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 21:16
Lokalizacja: Kraków/Kielce, Ślichowice

Post autor: mp » 19 sierpnia 2010, o 20:21

kamilkw pisze:Jeżeli kogoś będzie stać na zakupy w Koronie to wątpię, że wybierze autobus.
A jak kogoś będzie stać na zakupy w Złotych Tarasach to poleci samolotem. Przecież tam będzie też pełno normalnych sklepów, bardzo wiele się będzie pokrywało z tymi z GE, także nie wiem co masz na myśli;)
Nie rozumiem, po co to zostało wprowadzone - MZD nowymi sygnalizacjami zakorkowało skrzyżowania, które do tej pory nie widziały korków (Źródłowa/Zagórska, Jesionowa/Warszawska).
Pewnie dla zmniejszenia liczby wypadków/zwiększenia bezpieczeństwa.
Do GK trzeba by się przebijać przez zakorkowane centrum (które będzie jeszcze bardziej zakorkowane dzięki bus-pasom i "uspokajaniu" ruchu serwowanym przez władze tego miasta).
:D

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 19 sierpnia 2010, o 21:07

AR pisze: No co za myślenie!
Czy autobusy są dla biedoty?
Nie o to chodzi. Mając samochód ludzie nie wybiorą autobusu. Z czystej wygody i oszczędności czasu. Chyba, że ograniczenia dla samochodów będą tak duże, że wyjazd gdziekolwiek nie będzie miał sensu.
pletwa

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 8 września 2010, o 12:38

Levis i Mustang nowymi najemcami Korony Kielce

Galeria handlowa Korona Kielce podpisała umowy z kolejnymi najemcami, którzy otworzą swoje sklepy w centrum. Levi`s oraz Mustang – te dwie marki potwierdziły, że sfinalizowały negocjację z firmą Libra Project, która zajmuje się komercjalizacją powierzchni galerii handlowej Korona Kielce.

Obiekt, którego budowa ruszyła pod koniec lipca, oddany zostanie do użytku w pierwszym kwartale 2012 roku. Na łącznej powierzchni całkowitej 93 tys. mkw. znajdzie się 170 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne.

http://www.galeria-korona.pl/aktualnosci_pokaz,14.html


Na tejże stronie także kilka nowych wizualizacji znajduje się.

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 9 września 2010, o 15:57

Tymczasem, jak zresztą można się było spodziewać, kupcy z Sienkiewicza poprzez Stowarzyszenie Forum Obywatelskie złożyli wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji w sprawie pozwolenia na budowę Galerii Korona. Stowarzyszenie, które NIE JEST stroną w postępowaniu ma zamiar dalej walczyć z "patologią" oraz bronić środowiska przed szkodliwym wpływem ostatniego poziomu parkingu Galerii Korona.

Nie będę cytował całości tego bzdurnego pisemka. Zainteresowanych odsyłam na: http://www.samorzad2010.com/news/213

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 9 września 2010, o 18:49

Zerknąłem w to pisemko i dziwnie się poczułem że chyba coś nie tak ze mną, czyżby wiszące miejsca parkingowe, skoro w piśmie pisze, że poza bryłą budynku. Popatrzyłem więc na wizualki i zastanawiam się jak tym ludziom nie wstyd się tak kompromitować. Sorki za trochę ironii ale to jest już bardzo śmieszne, choć raczej bardziej żałosne niz śmieszne.

savage
Posty: 29
Rejestracja: 24 września 2009, o 07:52
Lokalizacja: CK

Post autor: savage » 10 września 2010, o 08:18

Samo pismo to nic. Poczytajcie komentarze. Jeżeli faktycznie piszą tam kupcy z Sienkiewicza, to lepiej nie będę tego komentował ...

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 10 września 2010, o 10:38

Hmmm czytam to wszystko i wstyd mi za to miasto naprawdę ktokolwiek ze znajomych przyjeżdża i popołudniem idziemy na miasto a tu pustki i nic wiecej na sienkiewicza, wszystko pozamykane. Trudno nam się porównywać do Wrocka, Krakowa, czy Wawy, ale na naszą miarę też można by coś działać w centrum. Wszędzie scisłe centra są pozamykane bez ruchu samochodowego, ale są sklepy CIEKAWE i mnóstwo knajp, czy pubów, takich tańszych dla studenta czy średniej klasy a nie super restauracji a u nas co. Teraz się troche rusza, a poza tym wszystko pochowane w bocznych ulicach. Wyremontowali Sienkiewicza kilka dobrych lat temu i ci kupczykowie nic nie zrobili by żyła do późnych godzin, raczej stopniowo ją uśmiercają w sytuacji, rosnacego popytu na usługi rozrywkowe i zmiany przyzwyczajeń konsumenta, do wyjśc do fajnej knajpy, czy porządnego sklepu. A tych porządnych sklepów to szukać ze świecą na głównym deptaku, bo bank pogania bank. Czemu oni nie próbują sie zmienić, bo tak wygodniej, chyba tak. Sorki ze troche się rozpisałem nie w temacie może.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 10 września 2010, o 12:17

sueno pisze: Podpowiadaj dalej :P
Bez przesady :) Prawnik, który napisał taki wniosek doskonale zna elementarne procedury. Zresztą w każdej decyzji czy postanowieniu musi być zawarte pouczenie o drogach odwoławczych lub skargowych. Ja tylko próbuję sie domyslić, co kombinują i na pewno nie piszę niczego odkrywczego.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ODPOWIEDZ