Strona 1 z 5

Wycinka drzew/krzewów

: 23 października 2012, o 15:11
autor: emem
Wszystkim zapewne znane jest zagadnienie obecnego traktowania naszej miejskiej zieleni. Życie w takich miastach jak Kielce kojarzyło się zwykle z odrobinę spokojniej upływającymi dniami, mniejszymi korkami, czy niekoniecznie ciekawszą, ale bujniejszą, niż w większych aglomeracjach, zielenią.

Nie potrafiłem znaleźć wątku, w którym mógłbym ten temat poruszyć, dlatego zgodnie z zaleceniami, założyłem niniejszy temat.

Na Sadach, w okolicach ul. Stanisława Toporowskiego, miała niedawno miejsce wycinka kilku sporych drzew. Rosły one wzdłuż krótkiej alejki, w sąsiedztwie Przedszkola Samorządowego nr 25. Podejrzewam, że trwają prace nad powiększaniem parkingu dla licznej przecież grupy mieszkańców.

Chciałbym zapytać, czy ktoś z użytkowników posiada więcej informacji na ten temat?

Poniżej kilka fotek "po", nie posiadam niestety żadnej "przed".

Obrazek Obrazek Obrazek

: 23 października 2012, o 16:09
autor: rnlp
wczoraj dziewczyna mi mówiła, że wycięto drzewa przy technikum gastronomicznym "gary" przy źródłowej/zagórskiej, obok bazaru

: 23 października 2012, o 16:12
autor: MAŁY
Przy Warszawskiej/Jesionowej przy blokach dość znacznie poprzycinali drzewa.

: 25 października 2012, o 20:10
autor: michal_ck
Wandalizm - spalone jałowce płożące: Obrazek Al. Legionów, LO Słowackiego

: 25 października 2012, o 20:21
autor: panGargamel
Pasuje i tutaj, wiec cytuje siebie z watku o zytniej/grunwaldzkiej:
panGargamel pisze:Niestety musze Wam doniesc, ze na rogu Jagiellońskiej i Grunwaldzkiej (naroznik tuż obok bloku Volumetrica) zmasakrowano kolejne duze drzewka :( . Zawsze mi sie podobalo jak te ciezkie bloczyska otulone byly wysokimi drzewami, ktore przy okazji rowniez oslanialy od slonca przystanek i ogolnie tworzyly fajny klimacik na rogu...

Niestety teraz juz nie beda... z tego co widzialem jakies 15 min temu, ostaly sie juz tylko pojedyncze drzewka dodatkowo drastycznie przyciete... Nie wiem czy to co widzialem to efekt ostateczny... czy dzielo zniszczenia bylo w trakcie. Tak czy inaczej... smutek ogarnia. Jak tylko nadarzy mi sie mozliwosc to chyba podziekuje temu miastu... dosyć tego, to wszystko podąża w zupełnie odwrotnym kierunku niż powinno.

: 26 października 2012, o 09:36
autor: rnlp
jakiś czas temu wycięto drzewa zaznaczone zieloną strzałką w tym linku
https://maps.google.pl/maps?q=50.886287 ... 1&t=h&z=18

: 26 października 2012, o 12:05
autor: michal_ck
Tarnowska, teren boiska gastronomika. Chyba prywatne osoby odzyskały już cały teren. Wycięto 9 dużych drzew, wiosną obok także wycięto drzewa, w tym W PASIE DROGOWYM!!! Bardzo dziwne i ciekawe dlaczego także w pasie...???

Obrazek

: 26 października 2012, o 13:21
autor: emem
Przejeżdżałem wczoraj tamtędy i miałem dziś zrobić zdjęcia.

Naprawdę poważny problem się zrobił z tą wszechobecną wycinką. Miasto kompletnie traci swój klimat. Nie mogę też odżałować maltretowanej właśnie Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego.. Przecież to w większości zdrowe, duże drzewa są.

: 26 października 2012, o 21:56
autor: michal_ck
emem pisze:Przejeżdżałem wczoraj tamtędy i miałem dziś zrobić zdjęcia.

Naprawdę poważny problem się zrobił z tą wszechobecną wycinką. Miasto kompletnie traci swój klimat. Nie mogę też odżałować maltretowanej właśnie Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego.. Przecież to w większości zdrowe, duże drzewa .
Były.

: 30 października 2012, o 15:16
autor: michal_ck
michal_ck pisze:Tarnowska, teren boiska gastronomika. Chyba prywatne osoby odzyskały już cały teren. Wycięto 9 dużych drzew, wiosną obok także wycięto drzewa, w tym W PASIE DROGOWYM!!! Bardzo dziwne i ciekawe dlaczego także w pasie...???

Obrazek
Rzezi część dalsza, tym razem w głąb działki, bliżej szkoły już mniejsze drzewa poszły pod topór, ale tym sposobem nie ma już tam ani jednego drzewa - teren pod inwestycje (powtórka z Grzyba - "parkowe"). Trzeba spodziewać się tam większej inwestycji. Obstawiam, że będzie tam Zagórska bis :-p

: 1 listopada 2012, o 00:22
autor: Sz.J.
Mieszkańcy bloku przy ul. 1 Maja 127 uratowali 10 drzew, które spółdzielnia planowała wyciąć w związku z budową parkingu.
Udało się zmienić projekt - zmniejszyć wielkość parkingu. Poległy 3 drzewa i kilka krzewów.

: 1 listopada 2012, o 03:11
autor: Autor
Drzewa pod parking, ja wymiękam.

: 1 listopada 2012, o 16:47
autor: TomanoMo
michal_ck pisze:Tarnowska, teren boiska gastronomika. Chyba prywatne osoby odzyskały już cały teren.
Słyszałem, że teren został kupiony przez właściciela Piekarni Pod Telegrafem, a sam Gastronomik ma zostać przeniesiony do SP nr 27 na Uroczysku od nowego roku (szkolnego?) czy ktoś może potwierdzić?

: 1 listopada 2012, o 18:05
autor: ice
Kiedyś słyszałem (niezbyt dokładnie) w radiu, że któraś szkoła odsprzedała działkę pod budowę bloku mieszkalnego. Możliwe, że chodziło o to miejsce (?).
Jeśli ma tam coś powstać to mam nadzieję, że nie dwa piętra ze spadzistym dachem :?

: 2 listopada 2012, o 16:24
autor: michal_ck
Ale tam obecnie plan powstaje i wątpię, żeby dopuszczał ten fragment terenu pod tego typu zabudowę, chyba, że w kuluarach już nowa decyzja zapadła...