Czego najbardziej brakuje wam w Kielcach ?

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
mofo
Posty: 8
Rejestracja: 21 sierpnia 2008, o 13:59
Lokalizacja: Wielkopolska, tymczasowo Kielce

Post autor: mofo » 22 sierpnia 2008, o 00:06

umieram - zabiłeś mnie tym porównaniem Kielc do Paryża......
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
mofo

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 22 sierpnia 2008, o 14:40

chciałem tylko zwrócić uwagę na dysproporcje w gęstości zaludnienia :P
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

fajny wątek...

Post autor: maju » 27 sierpnia 2008, o 23:25

...stanowczo brakuje restauracji nastawionych na konkretna narodową kuchnię, tak jak to wyżej zauważono, brakuje dobrze wypromowanej lokalnej marki piwa, która lałaby sie strumieniami w licznych, klimatycznych pubach i ogródkach w centrum...

Awatar użytkownika
Ja-ck
Posty: 377
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, o 22:37
Lokalizacja: C-entrum K-ultury

Kino letnie

Post autor: Ja-ck » 28 sierpnia 2008, o 09:57

A ja bym zaproponaował zorganizowanie kina letniego na tylniej ścianie kina moskwy (od placu artystów). ściana jest duża, biała, jest gdzie usiąść, wystarczy rozstawic projektor i zapraszać ludzi.

Można by zrobić cykl filmów (tez animowanych) dla najmłodszych, jak i kinematografi poważniejszej...
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 28 sierpnia 2008, o 11:29

Mnie najbardziej brakuje inwestycji które wpływają na jakość życia w mieście. Niestety jakość życia obecnie zależy od pieniędzy, zatem brakuje mi w Kielcach kilku polskich oddziałów dużych międzynarodowych koncernów, żeby było dużo i dobrze płatnej pracy.
Rozrywkę, mając pieniądze można sobie dowolnie zapewniać. Takie jest moje zdanie. 8)
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2008, o 15:11 przez Wizard, łącznie zmieniany 1 raz.
Every dream has a price

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Re: Kino letnie

Post autor: tom » 28 sierpnia 2008, o 12:04

Ja-ck pisze:A ja bym zaproponaował zorganizowanie kina letniego na tylniej ścianie kina moskwy (od placu artystów). ściana jest duża, biała, jest gdzie usiąść, wystarczy rozstawic projektor i zapraszać ludzi.
Zazwyczaj proste pomysły są najlepsze. Ten jest bardzo trafny i w dodatku tani w realizacji. Potrzeba tylko dobrej woli i chęci współpracy miasta z właścicielami kina.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
albatros3
Posty: 183
Rejestracja: 27 października 2007, o 17:01
Lokalizacja: Kielce

Post autor: albatros3 » 28 sierpnia 2008, o 12:12

Loan pisze:
pawel_ŚLV pisze: - kilku dużych, zagranicznych pracodawców którzy zainwestują pod Kielcami
Na to akurat nie można narzekać:
1.Lafarge
2.Lhoist
3.CRH
4.Dyckerhoff
5.Tarmac
6.Nordkalk
7.NSK
8.....
A właśnie że można! Wystarczy porównać te 7 wymienionych inwestycji w regionie do ilości (a także jakości) inwestycji w bogatszych miastach (oczywiście z zachowaniem proporcjonalności).
Kielce wyglądają bardzo blado na ich tle.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Re: Kino letnie

Post autor: Michał » 28 sierpnia 2008, o 12:20

tom pisze:
Ja-ck pisze:A ja bym zaproponaował zorganizowanie kina letniego na tylniej ścianie kina moskwy (od placu artystów). ściana jest duża, biała, jest gdzie usiąść, wystarczy rozstawic projektor i zapraszać ludzi.
Zazwyczaj proste pomysły są najlepsze. Ten jest bardzo trafny i w dodatku tani w realizacji. Potrzeba tylko dobrej woli i chęci współpracy miasta z właścicielami kina.
Chciałem kiedyś coś takiego zorganizować, ale to nie takie proste - po pierwsze ściana nie jest biała tylko zielona + różnokolorowe bazgroły. Żeby ścianę pomalować trzeba mieć zgodę właściciela budynku, który jest bodajże w Warszawie. Kolejna sprawa to do tego nie wystarczy zwykły projektorek multimedialny, tylko potrzebny jest mocniejszy sprzęt. Poza tym ławek do siedzenia nie jest wcale zbyt dużo...

Awatar użytkownika
Ja-ck
Posty: 377
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, o 22:37
Lokalizacja: C-entrum K-ultury

Kino letnie

Post autor: Ja-ck » 28 sierpnia 2008, o 15:00

Widze, że pomysł się przyjał. Wielce mnie to cieszy. Można go przedyskutować na którymś z Obiadów Czwartkowych, i dobrać odpowiedniego gościa do kompletu :D
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 30 sierpnia 2008, o 15:02

Maniax pisze:- Klubu dla gejów i lesbijek
W Kielcach nie ma prawie żadnego porządnego klubu, a Ty byś chciał klub dla takiej mniejszości, czy nie ma już innych problemów w tym mieście?!

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 31 sierpnia 2008, o 11:20

Doby pomysł. Tu można dużo zarobić, zakładając, że w CK jest w przybliżeniu 200.000 osób, z czego ok 5 procent to geje i lesbijki to daje 10 tysięcy klientów. Niezły zarobek... ale znając kielecką mentalność zaraz by taki klub sfajczyli... Ale to były krok do przodu Kielc w stronę zachodu.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 31 sierpnia 2008, o 11:23

jak dla mnie 1 pogrom jak na takie małe miasto wystarczy...
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 27 września 2008, o 08:16

Kawiarni w której mogę usiaść (najlepiej gdyby było kilka miejsc 'witrynowych') i z kubkiem kawy poobserwować Sienkiewicza. Tego mi bardzo brakuje u nas.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 27 września 2008, o 11:42

Subway - kto był, jadł - ten wie dlaczego. 8)

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 27 września 2008, o 13:21

Jak kiedyś szedłem po sienkiewce w czasie kiedy były targi wojskowe to zaczepili mnie jacyś ludzie (prawdopodobnie prowadzili jakies biznesu w tym czasie, badz byl to jakis ambasador ze wzgledu na swoj akcent) i zapytał czy nie wiem gdzie jest jak jakas porządna restauracja na Sienkiewicza :idea: Jedynie chyba ristorante było, ale im się tam nie podobało i szukali czegoś innego.

A więc: porządnych restaracji, kawiarni, nawet ogrodkow piwnych, jednak mądrze umiejscowionych. Mniej banków

ODPOWIEDZ