Nowe sklepy

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 213
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Nowe sklepy

Post autor: spidimarcin » 17 września 2014, o 20:37

W zabytkowej kamienicy przy najbardziej reprezentatywnej ulicy Kielc powstanie… dyskont Biedronka

Jedna z najpiękniejszych kieleckich kamienic, dawny hotel Wersal na rogu ulic Sienkiewicza i Staszica niebawem zupełnie zmieni swoje oblicze. Kiedyś był tu luksusowy hotel, a teraz będzie …Biedronka.

Dyskont przy ulicy Sienkiewicza najprawdopodobniej zostanie otwarty na początku przyszłego roku, na razie wszystko jest na etapie projektowania. Budynek chociaż stuletni, jest w świetnym stanie technicznym, kilka lat temu przeszedł gruntowny remont. Pięknie wygląda reprezentacyjna klatka schodowa i elegancka elewacja, chyba najładniejsza na ulicy Sienkiewicza. W budynku przez ostatnie kilkanaście lat mieściła się miedzy innymi Pizza Hut, a potem kawiarnia.

- Ta inicjatywa nie wyszła od nas. Taki mamy w tej chwili trend, że Biedronki powstają w śródmieściach, gdzie jest największy ruch - tłumaczy zarządca budynku Michał Król. - Zapewniono mnie, że to będzie ekskluzywny dyskont, choć wiem, że te dwa stwierdzenia wzajemnie się wykluczają - dodaje z brutalną wręcz szczerością.
Michał Król wyjaśnia, że zabytkowa kamienica ma kilku właścicieli i więcej z nich było za niż przeciw. - Wiem, że to może dziwnie zabrzmieć, ale były glosy, że Biedronka ożywi śródmieście i ściągnie ludzi - tłumaczy. Dodaje, że w budynku trzeba poczynić pewne zmiany konstrukcyjne więc najprawdopodobniej dyskont zostanie otwarty dopiero na początku przyszłego roku.

Janusz Cedro wojewódzki konserwator zabytków, uspokaja: - Budynek jest zabytkowy, dlatego dopilnujemy, żeby wszystkie szyldy sklepowe nie były agresywne dla otoczenia. Będziemy także musieli dobrze się przyjrzeć i zatrzymać wszelkie zapędy reklamowe, żeby nie oszpecić kamienicy - stwierdził Cedro.

Warto dodać, że Biedronka przy Sienkiewicza w Kielcach nie będzie pierwszą ulokowaną w ścisłym centrum miasta. Sieć otworzyła już kilka swych sklepów w kontrowersyjnych miejscach. Ostatecznie wkomponowały się one w otoczenie jak na przykład Biedronka na reprezentacyjnym deptaku Torunia. Dyskont powstał także w Zakopanem, w połowie ruchliwej drogi od Krupówek na Wielką Krokiew, co Górale ostro oprotestowali. Ostatecznie zamiast tradycyjnej żółtej blaszanej hali stanął tam sklep z drewnianą elewacją nawiązującą do góralskiej architektury i spodobał się mieszkańcom.

LINK

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowe sklepy

Post autor: ice » 18 września 2014, o 10:02

Do czego to doszło :shock:
To będzie chyba najładniejsza Biedronka w Polsce :lol:

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Re: Nowe sklepy

Post autor: cm » 22 września 2014, o 11:47


hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Re: Nowe sklepy

Post autor: hey » 5 października 2014, o 19:47

W lokalu po kebabie na Paderewskiego (obok Telepizzy) podobno będzie Małpka. Czyli przy tej ulicy będą 3 Zabki, Malpka, 2 sklepy spozywcze i 3 warzywniaki.Przy Okrzei 2 otwiera sie sklep Hindu Point,w innych miastach znany z handlu dopalaczami...

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Re: Nowe sklepy

Post autor: kamilkw » 23 lutego 2015, o 12:14

Koło Reala w budynku gdzie znajduję się Jysk i Abra meble będzie sklep Vive Profit.
pletwa

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowe sklepy

Post autor: ice » 11 kwietnia 2015, o 09:26

Od kilku dni trwa remont w lokalu po kawiarni Lou Lou.
Miałem nadzieję, że pomysł Biedronki jakoś przejdzie bokiem.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: Nowe sklepy

Post autor: AR » 14 kwietnia 2015, o 07:18

Pewne że to będzie Bieda?
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Re: Nowe sklepy

Post autor: cm » 18 kwietnia 2015, o 17:02

Tak. Pytałem pracujących tam budowlańców.

dannn...
Posty: 83
Rejestracja: 30 lipca 2013, o 20:38
Lokalizacja: Kraków/ Kielce

Re: Nowe sklepy

Post autor: dannn... » 18 kwietnia 2015, o 17:49

Niby dobrze, że otwierają ale znając życie za rok upadnie społem które nie wytrzyma konkurencji ... szkoda że centrum miasta tak szybko wymiera

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: Nowe sklepy

Post autor: AR » 21 kwietnia 2015, o 07:40

Wbrew logice ;) "bieda" je ożywi :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowe sklepy

Post autor: ice » 21 kwietnia 2015, o 09:39

dannn... pisze:Niby dobrze, że otwierają ale znając życie za rok upadnie społem które nie wytrzyma konkurencji ...
Społem jest nieśmiertelne ;)

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: Nowe sklepy

Post autor: AR » 23 kwietnia 2015, o 07:34

W przyszłej Biedronce, wymieniają stare okna od strony ul. Staszica na takie, które były zamontowane w Lou Lou.
Do tego stylu, przydałaby się monochromatyczna wersja katastrofalnego logo Biedronki, i nie umieszczanie tego logo na tandetnym podświetlanym kasetonie.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowe sklepy

Post autor: ice » 23 kwietnia 2015, o 10:26

Jakieś szanse są. Pewnie dużo zależy od konserwatora zabytków.
Tutaj Zielona Góra.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: Nowe sklepy

Post autor: AR » 23 kwietnia 2015, o 14:58

Tak to powinno wyglądać.
Patrząc na wymianę okien, myślę że jest szansa.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Lukasz2244
Posty: 46
Rejestracja: 20 marca 2007, o 12:27

Re: Nowe sklepy

Post autor: Lukasz2244 » 6 maja 2015, o 17:00

"Możliwe, że jeszcze w maju otwarta zostanie Biedronka w dawnym hotelu Wersal na rogu ulic Sienkiewicza i Staszica. W czwartek spotkaliśmy tutaj pracowników robiących "ostatnie porządki".
W ubiegłym roku informowaliśmy o planach budowy znanego dyskontu w jednej z najpiękniejszych kieleckich kamienic, dawnym hotelu Wersal (na rogu ulic Sienkiewicza i Staszica). Obecnie końca dobiegają prace polegające na dostosowaniu wnętrza budynku do standardów obowiązujących we wszystkich Biedronkach.

Powinniśmy chronić ten zabytek?

Wielu kielczan jest jednak zbulwersowanych lokalizacją sklepu w zabytkowej kamienicy. Budynek chociaż stuletni, jest w świetnym stanie technicznym, kilka lat temu przeszedł gruntowny remont. Pięknie wygląda reprezentacyjna klatka schodowa i elegancka elewacja, chyba najładniejsza na ulicy Sienkiewicza. W budynku przez ostatnie kilkanaście lat mieściła się miedzy innymi Pizza Hut, a potem kawiarnia.

- To jest oszpecanie miasta. Jeśli mamy jakieś zabytki to chrońmy je, bo to jest skarb. Jak można było wpaść na tak idiotyczny pomysł? Kielce to najprawdopodobniej najbardziej oblepione reklamami miasto w Polsce, a teraz jeszcze chcą niszczyć zabytki. Brak mi słów - żalił się redakcji "Echa Dnia" Czytelnik.

Nie zdradzają szczegółów

O to, czy i kiedy otwarta zostanie Biedronka przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach zapytaliśmy w biurze prasowym Jeronimo Martins Polska S.A. Niestety żadnej konkretnej odpowiedzi na nasze pytania nie otrzymaliśmy.

- W odpowiedzi na Pani pytania, informujemy, że na bieżąco analizujemy potencjalne lokalizacje pod kątem zapotrzebowania klientów na sklepy sieci Biedronka. Chcemy zaznaczyć jednak, że ze względu na liczbę i złożoność prowadzonych przez nas inwestycji, informacje o nowych placówkach udostępniamy najczęściej dopiero po ich uruchomieniu. Obecnie w Kielcach działa 13 sklepów Biedronka ,- czytamy w oficjalnym mailu od właściciela Jeronimo Martins Polska Spółka Akcyjna.

Otwarcie jeszcze w maju?

Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarło "Echo Dnia" wynika jednak, że Biedronka przy ulicy Sienkiewicza zostanie otwarta najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Dowiedzieliśmy się, że prace związane z zagospodarowaniem wnętrza budynku powoli dobiegają końca, a firma, która je wykonywała, ma czas do 10 maja do oddania budynku. - Potem potrzebne będzie jeszcze kilka dni na rozładunek towarów i prawdopodobnie sklep będzie otwarty jeszcze w maju - powiedział nam informator.

Bez obaw....

Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego w kieleckim ratuszu uspokaja kielczan i podkreśla, że Biedronka na pewno nie wpłynie na pogorszenie wizerunku Sienkiewki.


- Budynek, w którym powstanie Biedronka, jest wpisany do rejestru zabytków i jestem przekonany, że konserwator na pewno dopilnuje, żeby nic złego się z nim nie stało - mówi Hajdorowicz. - Czy Biedronka jest dla nas wstydliwa? Jesteśmy przecież krajem swobody gospodarczej i z tego, co wiem, Polacy w Biedronce chętnie kupują. Przybędzie nam po prostu sklep spożywczy i myślę, że nie powinno być to żadnym problemem - przekonuje dyrektor Biura Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta Kielce."

I tego się obawiam:(
To jest moje miasto, tu sie urodzilem.

ODPOWIEDZ